PDA

צפייה בגרסה מלאה : התהפכות חמורה של יונימוגים

שגיא S
06-10-12, 13:11
http://www.hnn.co.il/gallery19742.html

איך מגיעים למצב שהרכב משתטח ככה...
ככה זה בלי כלוב התהפכות?

אפיז
06-10-12, 13:31
הכלי ידוע במרכז כובד גבוה יחסית ולפי המידרון שהוא התגלגל בו , מספיק חוסר תשומת לב ריגעית או קפיצה לא צפויה ,זוית כניסה לירידה וכו'
יכול לקרות לכול אחד , כלוב התהפכות ...... זה כבר סיפור לא מובן למה אין לו , בטח יבואו הבהרות ממי שהיה שם

omri_t
06-10-12, 14:26
לדעתי, טעות אנוש עם ביש מזל רציני לאור התוצאה.
התמונות קשות.
נאחל החלמה מהירה לפצועים.

asafk
06-10-12, 14:41
רכבי שטח, גם הטובים מכולם, מתהפכים. אפילו עם נהגים טובים. זה סיכון ידוע, ולכן תמיד צריך להיות מורכב כלוב התהפכות וחגורות בטיחות (שישאירו את הנוסעים בצד הנכון של הכלוב).

מעבר לכך, מתוך התמונות בלבד, אי אפשר וחבל לנסות לנתח מה היה.
נאחל החלמה מהירה לפצועים, ושנזכה לשמוע מהם באופן אישי את נסיבות ההתהפכות - כדי ללמוד ולהחכים.

אסף.

nirs
06-10-12, 16:40
לדעתי, טעות אנוש עם ביש מזל רציני לאור התוצאה.
התמונות קשות.
נאחל החלמה מהירה לפצועים.

++1

רמי גלבוע
06-10-12, 19:57
שוחחתי עם אחד המשתתפים בטיול; הרכב ההפוך טייל בגפו על התל, ללא חבריו מהשיירה. הבהמות האלה נפלאות אבל הן לא אוהבות שפ"צ, וזה מה שקרה. היו רגעי לחץ גדולים עד שהבינו שהשניים פגועים קל מאוד, ו-קל. מחר כולם רצים לעשות כלובים...

יונימוג זה רכב שהמכלולים הנמוכים שלו כבדים מאוד (שילדה, מנוע ותמסורות, ובעיקר סרני-פורטל וצמיגים), והמרכב - נייר אלומיניום, עד שבונים לו כלוב התהפכות המחובר לשילדה. אני מניח שהנושא הטכני (והתיפעולי...) יטופל במהרה, והפצוע ישוחרר בקרוב (אחד כבר בבית).

שלא נדע מיותר גרוע

אומי5
07-10-12, 08:50
אתה רוצה להגיד שהחילוץ לקח כל כך הרבה זמן שיונימוגים אחרים הספיקו להגיע לפני שהוא נגמר?
או שהם היו בטיול ביחד וברגע ההתהפכות לא היו בקשר עין?

אמיר ב.א
07-10-12, 09:07
כל היונימוגים היו ביחד בטיול , ואחד מהם סטה הצידה לגבעה בצורה עצמאית...וההמשך ידוע.

רמי גלבוע
07-10-12, 09:33
כפי שאמיר כתב. באורח פלא הנוסעים מצאו את עצמם בסביבת הרצפה/דוושות, ושום מוט הילוכים (יש שם 12...) לא פגע באף אחד. השותפים האחרים לטיול תלשו את אחת הדלתות כדי לוודא שהכל בסיידר ולהעביר קצת שתייה ותנחומים, ומכבי האש הגיעו די מהר, הניפו את האוטו ושחררו את הפצועים. בהתחלה חשבו המשתתפים להרים את המרכב בעצמם, אבל חששו שהוא ייפול וייפגע בשניים. בסך הכל, היה יכול להיות הרבה יותר רע.

ד ו ר ו ן
07-10-12, 10:33
יונימוג זה רכב שהמכלולים הנמוכים שלו כבדים מאוד (שילדה, מנוע ותמסורות, ובעיקר סרני-פורטל וצמיגים), פורטלים

דוקא הפוך, הפורטלים שמעניקים מרווח גחון גדול גורמים למרכז כובד גבוה יחסית לרכב אחד באותם המימדים בו הסרנים נמצאים נמוך יותר ומרכז הכובד המשוקלל נמוך יותר.
הכל נמצא גבוה יותר, והדבר הכבד ה״יחיד״, הוא הצמיגים הגדולים והכבדים.
זה רכב שמרכז כובד נמוך הוא לא הדבר המצטיין שבו.
תחבר את עם בסיס גלגלים קצר מאד ביחס לגובה וקיבלת כלי לא יציב בעליל בכל מה שקשור לשיפועים- אורכיים וצד.

jeep.il
07-10-12, 11:14
זה מה שמוכיח שגם אם אתה הנהג ואם הרכב הטובים ביותר עדיין יכולות לקרות תאונות מטומטמות לכן הצעה לכל מי שמתכנן להוביל טיול בין אם הוא מדריך מוסמך או סתם חבר המוביל שלושה או עשרה רכבים זה לא משנה יש לבצע סוג של תדריך איך אנחנו נוסעים ואיפה (כי יש כאלה עדיין שחושבים שניתן לסוע בכל מקום ובכך להרוס את הטבע)מ על איזה תדר בקשר אם יש נימצאים ואם צריך לשנות תדר כדי שגם כאלה אם מכשרים קטנים יוכלו להיות מתואמים .יש לתדרך איפה מורידים אוויר אם צריך איפה תהינה הפסקות אוכל ואיפה רק תדריך על האיזור(במידה שעושים) .בקיצור חברים שימרו על עצמיכם חישבו על הכל לפני שתבצעו.

דרור ברלי
07-10-12, 13:53
אתם תסלחו לי שאני לא מתרגש מזה...

מה הסיפור כאן בדיוק? דברים כאלה יכולים לקרות בשטח. לכל רכב. מבחינתי הכי חשוב שאף אחד לא שילם בחייו ושהפציעות לא חמורות.

כל רכב "מצטיין" גם בנקודת תורפה מסוימת ובעליו, בהנחה שמכיר היטב את הכלי, אמור לדעת ממה להיזהר ומה לא לנסות לעשות.
במקרה של האונימוג - הרגישות לשפ"צים מוכרת וידועה כתוצאה מהמבנה הייחודי של הכלי.

להבנתי החבורה הזו מנוסה מאוד, כולם שם מכירים היטב את האונימוג ויודעים מה הוא מסוגל לעשות ומה לא.

בחוכמה שלאחר מעשה, כלוב התהפכות אולי היה מקטין את חומרת הפציעות וחלק מהנזקים למרכב, מצד שני אולי גם היה מעלה עוד קצת את מרכז הכובד וייתכן שהכלי היה מתהפך חצי שניה קודם...

raanan
08-10-12, 17:06
ראשית, החלמה מהירה לפצועים.
שנית, מישהו מצליח להבין/יודע מה קרה שם ?

אני לפי פיזור החפצים חושב שזה קרה בירידה מהגבעה ולא בטיפוס.
בכלל לא נראה אתגר לג'יפ ונהג סביר. בטוח לא לכלי כזה.
הטעות שאני יכול לחשוב עליה,
הנהג הגיע בזוית לירידה (לא בא ישר וממול לירידה) נכנס לשפ"צ ואולי :
א. בלם מאינסטנקט במקום לזרום מהר מטה ולצאת מהשפ"צ.
ב. הפנה הגה הפוך מכיוון השפ"צ.

רענן

רמי גלבוע
08-10-12, 19:22
דורון, אתה צודק לגבי מרכז הכובד שאינו נמוך, בוודאי ביחס לבסיס הגלגלים המצומצם. המשפט שכתבתי בא להסביר איך הקבינה נמעכה בקלות רבה כל כך. לגבי הנסיבות, ככל שאני יודע, הנהג הגיע אמנם מלמעלה, לא בזווית 90 מעלות, מכאן השפ"צ וההתהפכות. הכלים הללו פנטסטיים (למי שאוהב לטייל בטרקטור...), והרגישות לשפ"צ היא באמת הנקודה החלשה שלהם.

-->