PDA

צפייה בגרסה מלאה : שני סרטוני וידאו שצילמתי את ה HONDA HRV שלי .

igalr
08-10-12, 10:53
חוף הים של חצרות יסף :

http://www.youtube.com/watch?v=bxp1YehO0UI&feature=share&list=UUQK3f8Kl9lPPkk1053Ru1ww

בקעת נטופה :
http://www.youtube.com/watch?v=KegJSP3o9Yo

raanan
08-10-12, 11:05
ברוך הבא !

ההונדה פחות מעניינת ... המסוק/מזל"ט שאיתו אתה מצלם יותר מעניין.
אתה יכול קצת לתת יותר פרטים, תמונה עליו ?
האם ההטסה שלו נעשתה מתוך ההונדה ?

תודה
רענן

igalr
08-10-12, 11:41
אני הנהג ואת הכלי מטיס הבן מתוך משקפיים שמלבישים על העיניים אליהם משודר וידאו מהכלי.
על הכלי יש מצלמת הטסה ויש מצלמת GOPRO
הכלי יכול להיות כ 10 דקות באוויר בכל טעינה.
יש לו חיישנים שבעצם מטיסים אותו וגם GPS כך שאפשר למקם אותו בשמיים ולצלם.
ממש בקרוב אני אוסיף גם מערכת שתאפשר לי לכוון את המצלמה מה שגם ישפר את סרטוני הוידאו כיוון שמחשב הטיסה גם יודע לייצב את המצלמה ביחס לאופק כדי לפצות על הטיות הכלי או מכות רוח וכו...

דרור ברלי
08-10-12, 12:09
מרשים ביותר.
לצלם ספורט מוטורי עם דבר כזה - יהיה להיט.

raanan
08-10-12, 12:35
אני הנהג ואת הכלי מטיס הבן מתוך משקפיים שמלבישים על העיניים אליהם משודר וידאו מהכלי.
על הכלי יש מצלמת הטסה ויש מצלמת GOPRO
הכלי יכול להיות כ 10 דקות באוויר בכל טעינה.
יש לו חיישנים שבעצם מטיסים אותו וגם GPS כך שאפשר למקם אותו בשמיים ולצלם.
ממש בקרוב אני אוסיף גם מערכת שתאפשר לי לכוון את המצלמה מה שגם ישפר את סרטוני הוידאו כיוון שמחשב הטיסה גם יודע לייצב את המצלמה ביחס לאופק כדי לפצות על הטיות הכלי או מכות רוח ,וכו...
אפשר קצת תמונות של המזל"ט ? כדי להזיל ריר ...
לפי העקיבה שלו (על ההונדה) זה נראה לי יותר לכיוון רוטור ראשי ולא בעל כנפיים. אם כן, הטסה מדהימה !
הקולקטיב הוא ידני או מבוקר מחשב ?

רענן

igalr
08-10-12, 13:08
הכלי שלי שוקל כ 2 קילו ויכול להיות באוויר בערך 10 דקות
החלק האדום לבן הוא מחשב הטיסה שמכיל חישנים ויודע להתאים את עוצמת המנועים בהתאם למצב הדרוש.
החלק הלבן העגול זו אנטנת GPS שמאפשר ריחוף קל בנקודה במרחב תוך שמירת מיקום.
וחלק העגול על מוט זה האנטנה של משדר הוידאו , בחזית שתי המצלמות .
המבנה המכני מאוד מאוד פשוט , אני בניתי השלדה מעץ יש כאלה גם מאלומיניום,פיבר,קארבון, G10 , פלסטיק, ועוד ועוד....
יש כלים עם 3 , 4 , 6, 8 , 16 מנועים ככל שדרישות המשקל עולות עולים גם מספר המנועים גם מהסיבה של שימוש בפרופים ומנועים זולים וגם למטרות יתירות כדי לאפשר לכלי לטוס גם לנוכח כשל במנוע.

65189

raanan
08-10-12, 13:31
מדהים !
לפי מה שאני רואה יש לך 4 רוטורים כלפי מעלה . יופי יש לך עילוי . אך איך אתה מטיס אותו קדימה לדוגמה ?
פשוט אני לא רואה שהלהבים בעלי יכולת הטייה או שיש לך הסתה של כול המנוע .

רענן

גלדיאטור
08-10-12, 17:12
השבשבת של שמרת סרטון מעולה

erezgur
08-10-12, 18:27
יפה מאד ובהחלט פותח אפשרויות חדשות בתחום תעוד הנסיעה בשטח.

המשך לעדכן.

ארז גור

revi3
08-10-12, 18:56
חוף הים של חצרות יסף :

http://www.youtube.com/watch?v=bxp1YehO0UI&feature=share&list=UUQK3f8Kl9lPPkk1053Ru1ww

בקעת נטופה :
http://www.youtube.com/watch?v=KegJSP3o9Yo

+1
נראה יופי

igalr
08-10-12, 20:51
כדי לטוס קדימה , מחשב הטיסה מגביר את הסלד של המנועים האחוריים ומוריד את הסלד של הקדמיים וכך נוצרת הטיה שגורמת לכלי לטוס קדימה.
תופעת הלוואי שאפשר לראות בשני הסרטונים של ההונדה הוא שהכלי מוריד אף בטיסה קדימה ואז המצלמה מצלמת את הקרקע כשהיחס הנוסח הוא שליש שמיים ושני שליש קרקע , כמובן שככל שמהירות ההתקדמות גבוהה יותר כך רואים יותר קרקע ופחות שמיים.

בסרטון השבשבת היה לי מנגנון שנקרא כננת המאפשר למטיס לשנות את זווית המצלמה ביחס לאופק ולמחשב הטיסה לשמור על זווית אחידה של המצלמה ולפצות על זווית הכלי ולכן ניתן לראות שגם בטיסה קדימה רואים שהיחס בין הקרקע לשמיים נשמר , ליד השבשבת המטיס אפילו משנה את זווית הצילום באופן ידני כדי להכניס את השבשבת לפריים .
הכננת עשתה לי קצת בעיות , אפשר לראות בוידאו רעידות (שחלקן טופלו בתוכנת העריכה) . בכל אופן הכלי התרסק לא מזמן עקב התפרקות אחד הפרופלורים המתקן נשבר ולא טרחתי למתקן אותו כיוון שהעדפתי למתקן פלטה על בולמי זעזועים לשיכוך רעידות ועליה אני מתכוון לחבר כננת שני צירים כך שאיכות הוידאו תשתפר משמעותית.

תמונות הכננת למתעניינים :
65198

65199

raanan
08-10-12, 22:34
מדהים !!!
אגב, גם במסוק שמאיצים קדימה האף נופל . הטייס מבצע אוטומטית פיצוי ע"י משיכת קולקטיב.

רענן

motorica.net
09-10-12, 16:41
לקטגוריה הזאת קוראים QUAD ויש ימבה אביזרים וקיטים מוכנים מכל הסוגים והמינים.

igalr
10-10-12, 07:47
בגדול הקטגוריה נקראת רחפנים או באנגלית MULTICOPTERS
הקונפיגרציות הפופולריות הן 1,2,3,4,5,6,8 מנועים. קונפיגורציה של 4 מנועים היא כנראה הכי פופולרית ונקראת QUAD כאשר אצלי היא במערך X4

liontamer84
10-10-12, 08:18
יש איזה אתר עם הסברים לאיך לבנות כזה דבר? מאיפה מזמינים חלקים?

אמיר ב.א
10-10-12, 15:40
מדהים - כל הכבוד!

avishon
10-10-12, 17:55
...לצלם ספורט מוטורי עם דבר כזה - יהיה להיט...

בהחלט !

igalr
10-10-12, 20:04
יש מספר פורומים יעודיים לנושא
בארץ EFLY ובחול RCGROUPS

יש המון המון חומר בנושא , בארץ יש יבואן של DJI שהם דיי מובילים בתחום של הציוד לחובבים , כמובן שבחול המחירים הם במחירים של חול

danob
10-10-12, 20:34
תזהר, שמעתי שבחיל האויר אוהבים להפיל כאלה :)
מצטרף למחמאות, אכן צילומים יפים.
מדהים לחשוב שעד לפני מספר שנים זו היתה טכנולוגיה צבאית בלבד ויקרה מאוד, שלא לדבר על קצת יותר קודם, שזה נחשב כמעט למדע בדיוני.

igalr
10-10-12, 21:46
חיל האוויר אפילו לא רואה את זרועות העץ שלי , ולהפיל אותו יכולים רק מלעבור לידו ולעשות קצת רוח.

הטכנולוגיה הצבאית נשארה צבאית.
מה שבאמת דחף את המחירים מטה מטה זה המכשירים הסלולריים ומכשירי WII
הייצור ההמוני של חיישנים עבור שני השווקים האלו הוריד את המחירים באופן דרמטי.
הכלי שלי כולל GPS כך שבמקרה של תקלה או אובדן קשר הוא חוזר חזרה לנקודת ההמראה.
טכנולוגיה כזו נחשבת כמוגבלת יצוא בארהב ולכן רוב הפיתוח והייצור של הציוד לתחום החובבים מבוצע במזרח מה שכמובן תורם גם הוא למחיר הנמוך.

-->