PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעש לא מזוהה

nir.samo
18-03-05, 16:16
שלום,
תחילה תודה לבעלי האתר, פעם ראשונה שאני כותב פה אבל השכלתי רבות מקריאה.

הרכב: סמוראי 95 סטנדרטי.
הבעייה: לפני שבוע, תוך כדי נסיעת כביש לאחר טיול שטח התחיל להופיע רעש.
תיאור הרעש: זמזום שמזכיר רעש של גיר בנסיעה מהירה ברוורס, לא רעש של משוחרר, לא חריקה, לא מכות וללא רעידות.
מופיע החל מ-50 קמ"ש, בהילוכים שלישי, רביעי וחמישי ורק תחת מאמץ (כלומר עם קלאץ לא לחוץ).
כאשר אני מרפה מהגז גם במהירות גבוהה (לסמוראי...) הרעש נחלש אבל לא נעלם.
כאשר הקלאץ לחוץ הרעש נעלם (בכל מהירות).
עצמת הרעש ביחס ישר לסל"ד.

ניסיתי לבדוק ב-low הרעש לא מופיע בשום הילוך, הגעתי רק עד מהירות 60.

מה נעשה: בדקתי חופש בצלבים לפי הבדיקה פה, היה נדמה לי שיש חופש בצלב קדמי של דרייבשפט אחורי, פרקתי אותו לגמרי וכשהוא מפורק ראיתי שאין חופש.
ניצלתי את ההזדמנות לנסוע ככה (לל דרייבשפט אחורי) עם הנעה קדמית והרעש נשאר.
הרכבתי אותו, החלפתי שמן גיר+טרנספר (לא היה חסר בשניהם), במגנט של בורג ריקון הגיר היו ממש קצת שבבים קטנים, בטרנספר לא היו. שמן גיר הוחלף לפני 7500 ק"מ, טרנספר 2000 ק"מ.

בחיבור הדרייפשפט המרכזי לגיר, יש חופש קל של פחות ממ"מ (לא בצלב).

מה עוד? לא יודע אם זה קשור אבל שהקלאץ לחוץ יש רעש נוסף אבל רק שהמנוע קר, וזה קיים מתמיד. הקלאץ הוחלף לפני אותם 7500 ק"מ ביוני.
תושבת מנוע הוחלפה שבוע שעבר (לפני הטיול המדובר ועל ידי) ושאר התושבות נראות בסדר.

חשוב להדגיש שהרעש הופיע סתם תוך כדי נסיעת כביש, הטיול שלפני היה די רגוע עם מעברי מים בגובה 2/3 גלגל.
וממש לא בא לי ללכת למוסך אבל גיר אני לא מפרק לבד (טרנספר אולי).

דעות?

המהנדס
18-03-05, 16:35
ברוך הבא

או גיר או טרנספר.

קשה לקבוע מי אבל אפשר לנסות לפרק את הדריבשאפט בינהם ולהעביר הילוכים בגיר וגם לשמוע את הרעש בניוטרל (אם הוא מהגיר).

עוד משהו אם יש לך גישה לליפט (או אומץ להרים עם ג'ק) ולהניע עם גלגל/ים באוויר ולשמוע מתחת לאוטו מאיפה הרעש מגיע.

בהצלחה.

רפי לין
18-03-05, 18:13
להרים הרכב על ג'ק ולשכב תחתיו זה עצת אחיתופל ומתכון בטוח לקיצור חייך.
לא ניתן לשמוע רעשים דרך המקלדת והמסך ולכן גש למוסך והם מכירים סוגי רעשים ויאתרו את מקור הרעש ולפי זה יעריכו את מחיר התקון, זמנים, דחיפות וכו'.
אתה רק תשמיע להם את הרעש ואל תביע דעה מה אתה חושב שזה יכול להיות. יתכן והבעיה הנה קטנה כויברציה, אגזוז רועד וכו'.
בברכה - רפי לין
:)

שעיה כליף
18-03-05, 18:57
תתחיל עם העיצה של עידן (המהנדס), לאתר קודם את מקור הרעש על ידי פירוק הדרייב שאפט בניהם.

lior_b.s
18-03-05, 19:05
זה לא הפורום שלי :oops:
אבל מה שנראה לי הכי הגיוני זה מיסב לחץ של הקלאץ' (פשוט הייתה לי בעיה דומה בניבה הראשון) :idea:

המהנדס
18-03-05, 20:59
גש למוסך והם מכירים סוגי רעשים ויאתרו את מקור הרעש

הרמה להנחתה.

טעית באתר גבר.
פה מנסים לעשות הכל לבד.
ללכת למוסך הוא יכל ללכת לפני שהוא רשם את ההודעה.
חוץ מזה - החבר'ה פה באתר יכולים לספר לך על החוויות שלהם ממוסכים באיבחון רעשים.

אני כבר עשיתי זאת מספר לא מבוטל של פעמים ויצאתי בסדר אבל לאדם אחר זה באמת יכול ליהיות מסוכן ולכן רשמתי את זה בציניות:

או אומץ להרים עם ג'ק

וליאור הוא רשם :

הקלאץ הוחלף לפני אותם 7500 ק"מ ביוני.

לכן זה יכול ליהיות רק בגיר או טרנספר (אצלי יש את אותה תופעה בדיוק ואני יודע שזה הגיר)

lior_b.s
18-03-05, 22:19
לא בא להיתווכח עם אף אחד :!:
נכון שהקלאץ' הוחלף לפני 7500 ק"מ , אבל מיסב לחץ שלא מורכב נכון לא תמיד מרעיש אחרי ההרכבה אלא מתפרק תוך כדי נסיעה (בכל אופן זה מה שקרה אצלי) ואז מתחיל להרעיש ובזמן לחיצה על דוושת הקלאץ' הרעש פוחת.
אבל עדיין מאחורי המקלדת זה רק ניחושים :roll:
מקווה שתמצא את הבעייה :D

אלון_ק
18-03-05, 22:40
אם יש רעש בלחיצה על הקלאץ', מיסב הלחץ אכן לא תקין - אבל זה לא קשור לבעיה שהוא מתאר.

בטלפון התייחסתי לרעש כשאתה נמצא בניוטראל ועוזב את הקלאץ', ניר.

nir.samo
18-03-05, 23:38
תודה על התגובות.

בחיבור הדרייפשפט המרכזי לגיר, יש חופש קל של פחות ממ"מ (לא בצלב).

האם זה תקין? אם לא והלך המייסב בגיר כמה מסובך להחליף אותו (מעבר לפירוק והרכבת הגיר)? קרה למישהו?

אלון, אני מפרש את דבריך שאולי מההתחלה הקלאץ (שהוחלף קומפלט) לא הורכב נכון והרעש הנ"ל הוא סימפטום מאוחר של זה.

אגב אין לי ליפט וגם לא זוג ידיים נוסף (הכל מבוצע בחנייה של בניין משותף :D )

יש איזה בדיקה נוספת שניתן לעשות בטרנספר?

אלון_ק
19-03-05, 10:39
חופש של מ"מ או פחות זה לא נורא בכלל.

מההתחלה הקלאץ (שהוחלף קומפלט) לא הורכב נכון והרעש הנ"ל הוא סימפטום מאוחר של זה.
לא כוונתי בכלל. מהתיאור שלך זה נשמע לי יותר כמו המיסבים בגיר, אולי בטרנספר.

שים את הרכב בניוטארל בטרנספר, תרים בלם יד ותתחיל להעביר הילוכים. יש רעש לא נורמלי? מתי הוא מופיע?
אם הטרנספר בניוטראל והגיר בניטראל, האם יש רעש כשאתה עוזב את הקלאץ'?

nir.samo
19-03-05, 14:28
טרנספר וגיר בניוטרל - אין רעש.
גיר בלבד בניוטרל - הרעש הרגיל שהזכרתי בהתחלה שהקלאץ לחוץ.
טרנספר בלבד בניוטרל - יש רעש זהה לרעש שמופיע מ-50 קמ"ש בנסיעה:
בשלישי כלום, ברביעי קצת ובחמישי יותר.
עדיין חלש בהרבה מהרעש בנסיעה אבל שיורדים מתחת לגיפ הוא מורגש היטב.
ממה שהצלחתי להבדיל הרעש בא מהגיר.
כמו כן מורגשת התנגדות בהעברה לרביעי וחמישי (הסל"ד יורד והמנוע כמעט נכבה). מישהו יכול לאמת?
אני מריח משהו לא טוב.

אלון_ק
19-03-05, 14:43
זה ממש נשמע כמו תיאור קלאסי של מיסבי קאונטר ראשי בגיר. כולה 2 מיסבים, אבל צריך להוריד ולפתוח גיר בשביל זה. זו לא אבחנה סופית או מדוייקת במיוחד דרך האינטרנט (הפעם), אבל החדשות הרעות ממש הן שאם אני צודק/טועה אתה לא תדע את זה אלא רק אחרי שהגיר יהיה פתוח. כדאי מאוד ללכת לקבל אבחנה ממישהו מקצועי (או מנוסה) שיוכל לאבחן את זה במציאות, לא רק באינטרנט - אי אפשר להיות 100% בטוחים הפעם וחבל לפתוח גיר אם יש דרך אחרת, למרות שיש לי מידה של בטחון באבחנה.

יותר מזה לא תוכל להתקדם כאן, אלא אם מישהו מקצועי יכווין אותך לבדיקות נוספות (יש כאן כאלו, אני פשוט לא מכיר עוד תקלות עם סימפטומים כאלו).

nir.samo
19-03-05, 16:18
טוב :( בהנחה וזה זה:
כמה זה צריך לעלות: פירוק והרכבת גיר במוסך + המיסבים.
האם אפשר לנסוע ככה? לא לטייל - למוסך, אולי לעבודה (הגיפ עומד מאז).
אני נוטה לוותר במקרה זה על עבודה עצמית (החנייה משותפת סגורה עם שער, יש לי כלים + קצת ניסיון אבל אין עוד זוג ידיים).
תודה מראש.

boaziko
19-03-05, 17:25
ניר, אני די פנוי השבוע, ואם זוג ידיים זה מה שחסר לך אני אשמח לעזור.
אני לא יכול לעזור מבחינת ידע כי מעולם לא פירקתי גיר, אבל אם אתה צריך עזרה בעבודה, אני איתך.

המהנדס
19-03-05, 18:49
זה לא נשמע לי משהו שמחייב השבתה

אלון_ק
19-03-05, 22:29
בהנחה שזה זה אפשר לנסוע למוסך, אך עדיף לשמור על טורים נמוכים ומהירות נמוכה. אני הייתי הולך לעידן - אבחון ופירוק גיר חינם. אז זה יקח קצת זמן, אז מה?
אם אתה צריך תמיכה טכנית תו"כ, אתה יודע את הטלפון.

nir.samo
20-03-05, 08:28
תודה חברים.
ל-boaziko תודה על ההצעה אבל נראה לי שאוותר.
ממצאים בהמשך.

nir.samo
21-03-05, 16:30
עדכון:
מדובר במייסבים בטרנספר (עוד לא פורק כלום, נבדק בנסיעה ע"י המוסכניק).
כנראה שלא תהיה ברירה אלא לפרק אותו, יבוצע תוך שבועיים - שלושה.
בנתיים אנסה לשים תוסף "משתיק קול" כלשהו כי הרעש עושה לי חררה (וגם עלול למסך רעשים חדשים...).
אפשרות מעניינת יכולה להיות הרכבת קיט יחסי העברה וככה להרוג שתי ציפורים.

אלון_ק
21-03-05, 17:52
אפשרות מעניינת יכולה להיות הרכבת קיט יחסי העברה וככה להרוג שתי ציפורים
הבעיה שלך היא במיסבים, לא בגג"שים. יחסי העברה זה החלפה של הגג"שים, וזה רעיון מעולה בלי קשר לכלום - אבל לא יפתור לך את הרעש. כולה 3 מיסבים.

לגבי התוסף, אמרתי לך בטלפון אבל אני אחזור שוב בכ"ז - אין כזה דבר תוסף שמגדל מתכת, וזה בדיוק מה שהוא צריך לעשות כדי להחזיר את המיסב לפעולה מיטבית. הוא צריך לגדל את המתכת שנשחקה ממנו (או ליישר את זו שהתעוותה, או מה שלא יהיה - בכל מקרה ברור שתוסף לא יפתור לך את הבעיה, לכל היותר הוא ישכיח אותה ממך. זה לא אותו דבר.

nir.samo
14-04-05, 19:48
טוב, מחר מפרקים את הטרנספר.
אם יש מי שרוצה לעזור - מוזמן (אני גר בירושלים).

nir.samo
15-04-05, 14:04
עדכון:
הטרנספר פורק אבל אני לא מצליח לזהות משהו לא תקין.
אם יש מישהו שיכול לעזור בזה ויכול להגיע לפה היום או מחר זה יעזור מאוד.
ניר 050-8376482

nir.samo
15-04-05, 17:04
יש 2 חלקים שלא הצלחתי לזהות מאיפה יצאו:
1. קפיץ קטן, היה בתוך אחד משני הקפיצים, לא יודע באיזה מהם. הרכבתי את הידית עם כל הגולות "על יבש" ונראה שזה עובר בסדר ללא הקפיץ הקטן.
2. פלסטיק צהוב - אין לי מושג מאיפה הגיע.

מצרף תמונה:

http://img221.echo.cx/img221/6261/p41500784bz.th.jpg (http://img221.echo.cx/my.php?image=p41500784bz.jpg)

אגב נעזרתי בספר הטיפולים של היצרן שנמצא פה:
http://www.hardcore4x4.net/fsm

אלון_ק
15-04-05, 19:17
סביר להניח שהקפיץ אחראי להחזיק את אחת הגולות לחוצה. הצהוב לא נראה לי מוכר.

nir.samo
21-04-05, 23:27
עןד שאלה:
בשאפט שמתחבר לכוון הגיר:

[img=http://img214.echo.cx/img214/1112/p42100246kn.jpg] (http://www.imageshack.us)

יש חופש קל לגלגל שיניים הראשי - מסומן.
האם תקין, אם לא איך ניתן לפרק את המיסב המסומן (אני מתכוון איך מפרקים מיסב עם ביטחון).

[img=http://img106.echo.cx/img106/231/p4210025s0ez.jpg] (http://www.imageshack.us)

nir.samo
21-04-05, 23:30
http://img106.echo.cx/img106/231/p4210025s0ez.jpg

המהנדס
21-04-05, 23:59
נתקלתי בכזה "פטנט" בציריות האחוריות .
כעקרון יש מכשיר שמורכב משתי שרשראות ומשהו דומה לאפ-ציר שמושך אותן כנגד שתי פלטות שמושכות את ה"ביטחון" הזה החוצה.
יש כזה בכל המוסכים.
על הציריות ניסיתי לעבוד עם המכשיר הנ"ל וזה כל פעם החליק והיו בעיות אז בסוף חיממתי את האבטחה עם ברנר והיא פשוט נפלה החוצה.
נקודה חשובה - אם יש שם מחז"ש אז תצטרך להחליפו כנראה בגלל החימום.

gil4
22-04-05, 00:09
אם אני לא טועה זה השאפט שמתחבר לכיוון הסרן האחורי- חופש של עד 0.7מ"מ זה תקין.ישנה דיסקית מרווח מאחור שניתן להחליף אם החופש גדול מדי.
את המיסב מוציאים עם חולץ ביחד עם טבעת הביטחון.
הקפיץ שייך לאחד המזלגות.

gil4
22-04-05, 00:16
ד"א את הקפיץ גם צריך להחליף אם הוא פחות מ22 מ"מ -לפי ספר רכב.

nir.samo
22-04-05, 07:55
תודה, מצאתי זה נקרא Side Clearance of Gears בספר והחופש אצלי קטן מ-0.7 מ"מ.
בקשר לביטחון, למשוך אותם ביחד עם חולץ? אני חושש שהביטחון "יושב" חזק מידי והמיסב פשוט יתעקם (לא בעייה גדולה כי הוא יוחלף ממילא). זכור לי משהו על ניסור חריץ בביטחון ואז במכת פטיש לפתוח אותו. מישהו יודע?
ואיך מרכיבים את החדש - במכות פטיש מסביב או שזה צריך לשבת בלחץ חזק יותר?

המהנדס
22-04-05, 09:52
ניסיתי לחלוץ יחד עם המיסב והוא פשוט נקרע.
אפשר לנסר עם דיסק חריץ ב"ביטחון" (ועשיתי זאת) אבל הכי קל זה לחמם את העסק כי אז המייסב פשוט נופל.
כנ"ל אגב בכניסה אחרי שהרכבת את המייסב החדש תחמם בצד את ה"ביטחון" ואז תכניס אותו כמה שיותר מהר לפני שיתקרר.
כבר ניסיתי הכל אבל לחמם הכי קל ופשוט בלי גזירות ובלי התעצבנות מיותרת.

nir.samo
22-04-05, 11:41
כמה צריך לחמם? ניתן ללא ברנר באמצעים ביתיים?

שעיה כליף
22-04-05, 11:46
ישנם להביורים בייתיים כאלה עם גז מציתים שניתן לרכוש בטמבוריות, לחמם עד שניתן לשלוף בקלות.

אלון_ק
22-04-05, 12:22
אצלי ירדו שניהם ביחד בלי בעיה מיוחדת. פשוט תדפוק על החולץ, ז"א תסובב אותו עד שיש לחץ חזק, תן דפיקה שניים עם פטיש על הבורג שאתה מסובב וחוזר חלילה.

החריצה של טבעת הזו מקובלת בהחלפת מיסב בגלגל; אני לא הייתי מעיז לנסות את זה שם, מפחד של פספוס - ואני יודע מה אני עושה עם דיסק.

המהנדס
22-04-05, 15:03
גזיה פשוטה

gil4
22-04-05, 17:18
איך מרכיבים את החדש - במכות פטיש מסביב או שזה צריך לשבת בלחץ חזק יותר?
לא אל תדפוק על המיסב ישירות!!
תימצא צינור ארוך מספיק ובקוטר הפנימי של המיסב. עליו תדפוק.

nir.samo
22-04-05, 18:05
התכוונתי מכות לטבעת ביטחון לא למיסב.
השיטה של אלון לא הצליחה, עם הגזייה ינוסה מחר, מקסימום נלך לאיזה מוסך שיוציא אותו וגם ישים את החדש על הדרך.

בנתיים הג'יפ מחכה בסבלנות, חלקים הוזמנו היום במכשירי תנועה (חלקים 10, 11, 14, 23 לפי השרטוט של יחסי העברה בכתבה של אלון, מחז"שים, גומיית ידית), מיסבים במקום אחר ברגע שיפורקו.

העסק מתקדם לאט כי אני באמצע מילואים אז למי שיש הערות אני אספיק לקרוא הכל לפני ההרכבה.
תודה על העזרה.

nir.samo
12-05-05, 19:01
סוף דבר - הכל הורכב ותקין (הרעש פסק).
עלויות:
3 מיסבים: 260 ש"ח
ח"ח מכשירי תנועה: 310 ש"ח
לוח אטם: 25 ש"ח
חליצת מיסב סורר ע"י פרס והחזרת החדש: 50 ש"ח
כלים: חולץ 40 ש"ח, פטיש גומי 20 ש"ח
חומרים שהיו לי: סיליקון אדום, גריז, שמן גיר.
סה"כ: 705 ש"ח

זמן עבודה: אמנם לקח כמעט חודש (כולל מילואים באמצע...), להערכתי אם כל החלקים זמינים
ניתן לבצע (לבד!) הכל תוך יום מקסימום יומיים.
בהתחלה ניסיתי לסגור את הטרנספר ללא אטם, מה שגרם ללחץ על אחד המיסבים ולכך שהשאפטים לא הסתובבו ביד, הוספת אטם פתרה את הבעייה.
להערכתי מה שגרם לרעש היה בלאי על הציר האמצעי שהיו עליו סימני שחיקה של כ-0.1 מ"מ בעובי. אבל לא מן הנמנע שזה אחד המיסבים שהוחלפו.

תודה רבה לאלון שצלצלתי אליו כמה פעמים ברגעי לחץ ועזר.
הכי חשוב: אין על ההרגשה לנסוע אחרי שהרכבת במו ידיך!
אגב יש לי תמונות של כל התהליך אם מישהו רוצה.

-->