PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעברי מים ומחזירי שמן בסרנים

sunnyboy
19-03-05, 12:18
בהנחה שמחזירי השמן בסרנים תקינים ויש נשם מוגבה , האם בשהייה ארוכה של הסרנים בתוך מים טבולים לחלוטין (כמו מעבר מים ארוך) יכנסו מים לתוך הסרן?

moriseven
19-03-05, 14:38
לפי מה שהבנתי פה מאנשים תלוי איזה סרן יש לך לי לדוגמא יש מאחורה AMC20 (כן אני יודע חרא של סרן מחכה שיקרה לו משהו (חס וחלילה :x לא דחוף עכשיו)ואז אני אחליף) והבנתי שזה סרן שהמים נכנסים בכל מצב.

אז אחרי כל טיול מים רציני אני בודק מה המצב שם למטה ומחליף שמן.

המהנדס
19-03-05, 15:51
בסמוראי להערכתי כן .מאחורה יש מחזירי שמן שהם לכיוון אחד(לא נותנים לשמן לצאת) כלומר מהכיוון השני יכולים לחדור מים .

חגי
19-03-05, 18:12
גם בסמוראי וגם בטויוטה נסעתי במעברי מים בגובה מכסה המנוע (יש תמונות ) ואף פעם לא נכנסו לי מים לסרן.

אולי מקריות ואולי כך זה צריך להיות ,לא יודע.

אלון_ק
19-03-05, 22:44
סרנים קדמיים מאוד קשה לאטום. אני לא מדבר על סרן ספציפי, אני מדבר בכלליות - עודף חלקים נעים מקשה על האיטום מאוד. אחוריים, הפוך - סרן אחורי של סמוראי זה חיה אטומה מאוד, אם הוא שמור נכון.

חגי, בכמה מהמקרים הסרן בילה 1/4 שעה מתחת למיים והיה חם בכניסה אליהם? באחד המקרים הבודדים האלו שהיו לי, ניקוז מהקדמי גילה קצת מיים ומהאחורי נאדה - שניהם היו מעט מאוד אחרי טיפול (מיסבים, מחז"שים וכד').

נמרוד
20-03-05, 09:50
סרנים אחוריים חצי צפים (כמו בג'יפים, סוזוקים, טויוטות...) הם בדרך כלל אטומים מאד. קדמיים - הרבה פחות. סרן קדמי עם נאקל סגור, כמו של טויוטה או סמוראי, אם הכל במצב טוב, אטום למדי, סרן דנה 30 של ג'יפים - בד"כ חרבנא... זה נובע אני מניח מהבדלים טכניים - ציריה בסרן עם מיסב CV ונאקל סגור, מסתובבת ישר, ציריה בסרן עם צלב (דנה 30 של סיקס/סופה) עושה גם תנועות סינוסיות מסביב לציר הסיבוב שלה, משהו שמחזיר שמן לא יכול להתמודד איתו לאורך זמן. בגלל זה גם מחזירי השמן בסרניםה אלו ממוקמים בפנים, צמוד לדיפרנציאל, איפה שהתנועות האלו מזעריות.

בכל מקרה, אם תעמיד סרן במים לפרק זמן ארוך, מים יכנסו, זה רק שאלה של קצב וזמן. כל עוד מדובר על דקות זה לא משנה, אבל אם אתה היית תקוע בשלולית סדר גודל של שעה ומעלה, הייתי מחליף את השמנים בוודאות.

שחף110
20-03-05, 10:18
מה לגבי סרן צף מלא ?

זאבי
20-03-05, 15:04
מחזירי שמן פועלים על עקרון ההידוק לציר המסתובב והם מתבלים לאורך זמן.
פגמים בשפות האטמים ושטח הציר בנקודת החיכוך תמיד יגרמו לחדירת מים וזה כמובן חמור יותר במצס סטטי.
כפי שצויין שהיה בתוך המים תמיד מחייבת בדיקת השמן בדיפרנציאל.

בנוסף יש כמובן לדאוג שקצה צינור הנשם יותקן גבוה ככלש ניתן במקום מוגן ממים.

-->