PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניה עצמית של פגוש מספר שאלות,

shay_love_off_road
11-10-12, 14:11
שלום, יש לי GMC SIERRA K2500 מודל 1987,
אני מעוניין לבנות פגוש בבניה עצמית ויש בפי כמה שאלות, אשמח אם בעלי
הידע ובניסיון פה בפורום יכלו לענות לי עליהם ולהכווין אותי,

1, מבחינת המאסה והחוזק מה עדיף? פגוש "מלא" או פגוש צינורות?
2. חשבתי על בניה של ארגז רצועות קטן על הפגוש, רעיון טוב? או שזה יותר מתאים למיסטר בין?
3. איך אני מחבר את הפגוש לשלדת הרכב? עם בורג בוקסה ואום? או שיש שיטה אחרת?

רוב הפגושים שראיתי הם כאלו:
http://www.ranchhand.com/image.php?src=summitbnstandard-29.jpg

גם אני מעוניין לבנות אחד כזה, האם יש צורה יותר טובה?

תודה מראש לכל המשיבים,

lizard
11-10-12, 15:16
אמנם אין לי נסיון מעשי אבל גם אני רוצה לבנות טמבון חדש ומשופר לGMC סונומה שלי.
אני חושב שאתה צריך להתחיל בלהוריד את הטמבון הקיים ולבנות שבלונה או ג'יג שידמה את חזית הרכב. בעיקר כמובן נקודות הריתום לשלדה ואת המרווחים השונים.
אחרי זה, תתחיל בלבנות מקרטון את הפגוש על הג'יג. כך תדע בדיוק כמה חלקים ואיזה צריך. אם אתה בונה אותו חזק (יש פלסטיקים עבים שיכולים להחזיק קצת יותר מקרטון ביצוע) אז אתה אפילו יכול להרכיב אותו על הרכב לבדיקות סופיות.
ככה אני הייתי עושה, בעיקר כי שאני לא מבין כלום בסוליד ואין לי את התוכנה :-)

danob
11-10-12, 17:22
זה מה שאני עשיתי http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=48414

ליאור

נמרוד
11-10-12, 18:05
יש אינסוף דרכים לבנות פגוש ויש המון מדריכים באינטרנט, וגם כמה פה באתר.

הדרך הקלאסית, היא לפרק את הישן, לזהות את נקודות החיבור - בדרך כלל מספר ברגים חורים מחוזקים יותר או פחות בקורות הרוחב של השלדה ובקורת חזית, ולהתחיל להתחבר אליהם עם פלאחים עבים (6 מ"מ נניח). אתה מתחבר לשלדה עם ברגים בכמה שיותר נקודות. בסופו של דבר יהיו לך שתי קרניים שבולטות קדימה, ועליהן אתה בונה את הפגוש שהעיצוב שלו הוא כבר עניין של טעם - צינורות, פחים מכופפים, אפשר לבנות גם מפרופילים מלבניים גדולים ועבים - זה קל יותר לביצוע באמצעים ביתיים אבל התוצאה לרוב כבדה.

תכנון ממוחשב, חיתוכי לייזר וכולי - זה צעד אחד קדימה. בעלי המקצוע הרציניים בהחלט עושים בהם שימוש, גם בארץ.

החוכמה הגדולה, וזה היתרון של בעלי המקצוע בתחום הזה, זה לא לייצר פגוש, ואפילו לא לייצר פגוש חזק ויעיל... אלא לייצר פגוש יפה. רוב הפגושים, הן הביתיים והן המסחריים הם דברים מכוערים פחד.

asafk
11-10-12, 22:28
בזמנו היה ב fourwheeler או ב 4wheel and offroad פרוייקט CUCV שאחד מהדברים שעשו בו היה פגוש קדמי מגניב.

אבל תתחיל בלפרק ולהסתכל. לבהות בקצה השלדה במשך חצי שעה לפחות. תבין מה מחובר למה, מה חזק ומה לא. לאן הפגוש המקורי מחובר ולמה. בסופו של יום הפגוש ישמש להגנה מהתנגשות וגם להרמה עם הייליפט. לא יותר מזה - ולזה החיבורים צריכים להתאים.
אם מחברים ביותר נקודות, מצד אחד התכנון יותר מסובך, אבל מצד שני אפשר לבנות מחומרים יותר קלים ושהפגוש יהיה יותר גמיש.
תשתדל לא לעבור את ה 20 קילו. (ואז ייצא לך 40 קילו שזה בסדר...)

6535465353

אסף.

huski360
12-10-12, 02:57
בזמנו היה ב fourwheeler או ב 4wheel and offroad פרוייקט CUCV שאחד מהדברים שעשו בו היה פגוש קדמי מגניב.

אבל תתחיל בלפרק ולהסתכל. לבהות בקצה השלדה במשך חצי שעה לפחות. תבין מה מחובר למה, מה חזק ומה לא. לאן הפגוש המקורי מחובר ולמה. בסופו של יום הפגוש ישמש להגנה מהתנגשות וגם להרמה עם הייליפט. לא יותר מזה - ולזה החיבורים צריכים להתאים.
אם מחברים ביותר נקודות, מצד אחד התכנון יותר מסובך, אבל מצד שני אפשר לבנות מחומרים יותר קלים ושהפגוש יהיה יותר גמיש.
תשתדל לא לעבור את ה 20 קילו. (ואז ייצא לך 40 קילו שזה בסדר...)

6535465353

אסף.

ליפני זמן מה הרמתי פגוש של TJM ללנדקרוזר 75 והוא שקל כ70 קילו! כך ש40 זה מעט ו20 זה ממש משקל זנייח.
40 זה ממש קרוב למשקל של הפגוש המקורי.
אפשר בכיף להגיע ל20 קילו, אבל אז הוא יהיה "חזק" כמו הפגוש מהפלסטיק בערך.
מה שכן אפשר יהיה לעשות לו חורים יעודיים להייליפט מול השילה ואז זה שווה הכל!

תדהר.

asafk
12-10-12, 16:59
תדהר, זה לא פגוש כננת. למה צריך שיהיה חזק או כבד?
אגב, גם בפגושי כננת - תכננתי ובניתי כאלו ששקלו 20 קילו וטיפה יותר - והיו מאוד חזקים. עניין של תכנון נכון.

אסף.

huski360
13-10-12, 22:35
אסף, אני לגמרי איתך! רק הבהרתי נקודה.
אגב הפגוש שהועלה בתחילת השירשור נראה כפגוש לכננת.

תדהר.

-->