PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי אופי מסלול

benb
12-10-12, 17:01
מחר בבוקר אנחנו (אישתי ואני) יוצאים לטיול עם כמה חברים במסלול ה ״קרנטל״
אישתי בהריון ותהיתי אם אופי הטיול מתאים לה במצבה ?
ברשותינו סופה שגם כך אינה נוחה וקופצנית.
האם תוואי הדרך קופצני או שמדובר בשבילים שניתנים לנסיעה רכה ככל הניתן
אשמח לתגובותיכם וחוות דעתכם בנושא
בן

שרון בן ארי
12-10-12, 22:36
אהלן בן
ייתכן שהתכוונת למקום אחר?
אני שואל כיוון שהקרנטל נמצא צפונית מערבית ליריחו בשטחי A שהכניסה לישראלים אסורה אליהם.

benb
12-10-12, 23:10
זה המסלול שהתכוונתי ולמיטב ידיעתי המסלול עובר בשטחי b לבד

ד ו ר ו ן
13-10-12, 08:45
אולי הם בונים על החבילת סיוע ליולדת של הרש״פ..

benb
13-10-12, 19:31
הטיול עבר בשלום
מומלץ בחום

נמרוד
14-10-12, 11:49
הנושא של נשים בהריון בטיול ג'יפים הוא כללי, זה לא משנה כל כך אופי המסלול... ראוי לדיון, רק שאני לא בטוח שאנחנו פה הפורום המוסמך ;)

הנסיון שלנו - בחודשי ההריון המתקדמים, טיולים קצרים בסביבה, פיקניקים וכאלו כן, טיולי המדבר הארוכים של שעות בתוך הרכב - עדיף להמנע. אבל זה לגמרי עניין אישי.

yscheiner
14-10-12, 11:56
תרומתי הצנועה לנושא.
גילינו (אישתי ואני), שטיול הכולל בתוכו קטעי עבירות קשה לא משפיע על הרגשתה. הנסיעה במילא איטית מאד עד זחילה ומטעמי בטיחות יושבי הרכב לרוב נמצאים מחוץ לו במהלך הרגיש של המעבר.
לעומת זאת, שבילי הדורים ארוכים = מתכון בטוח לסיום היחסים התקינים בין הנהג להריונית ושלפוחית השתן שלה.
כמובן שיש גם את נושא בריאות העובר אבל את אספקט הטלטלות אני ממליץ לבדוק מול גורם מוסמך.

sos4u
14-10-12, 12:52
בל נשכח שעובר שיוולד בעיצומו של טיול שטח יהיה זכאי לנסיעה חינם ברכב עד סוף ימיו.... [ של הרכב כמובן ... ]

שרון בן ארי
18-10-12, 23:43
זה המסלול שהתכוונתי ולמיטב ידיעתי המסלול עובר בשטחי b לבד

אהלן
לא שאני מעוניין להתווכח, אלא רק להבהיר לגולשים הרבים שנחשפים לנאמר שלא מומלץ לישראלים (בלשון המעטה) להיכנס לשטחי B. זאת ועוד, הקרנטל הוא בשטח A (שליטה אזרחית וביטחונית פלשתינית) אשר בו חל איסור מוחלט על כניסת ישראלים.

רק כדי לאזן קצת ולעודד טיולים ביו"ש, נכון לימים אלו דווקא שטחי C (בשליטה אזרחית וביטחונית של ישראל) נהנים מתקופה שקטה ובטוחה יחסית.

יובל48
19-10-12, 00:32
השם קרנטל ניתן למסלול המתחיל בצומת רימונים,עובר בנחל מכוך, עולה לרכס מעל יריחו ויורד לכביש
הנקרא טריק אבו ג'ורג.
מכיוון שהוא חולף מערבית למנזר הקרנטל החליט מי שהחליט לקרא לו בשם זה.
אף אחד,כמובן,לא מבקר במנזר.

ד ו ר ו ן
19-10-12, 07:31
את זה יודע מי שמכיר את המסלול הספציפי.
כל השאר יחשבו שאפשר להגיע למנזר עצמו.
ההערה של שב״א חשובה מאד.

שרון בן ארי
26-10-12, 20:48
השם קרנטל ניתן למסלול המתחיל בצומת רימונים,עובר בנחל מכוך, עולה לרכס מעל יריחו ויורד לכביש
הנקרא טריק אבו ג'ורג.
נזר.

אהלן
אם כבר נכנסתי לנישה של הנודניק ;) אז יש לי כמה הערות:
אני לא מכיר שיש אפשרות כמו זו שפורטה בציטוט. אם יורדים מצומת רימונים לנחל מכוך, אנני סבור שיש דרך אחרת שיוצאת לכיוון טריק אבו ג׳ורג. אני מכיר שחוצים את נחל מכוך ואז יוצאים לכיוון בסיס מג״ב ומשם לדרך אלון. למיטב הכרתי זו האפשרות היחידה (אבל אולי אני טועה).

ועוד קצת: חשוב לציין שמדובר בשטח אש בהחלט פעיל ושהנסיעה במסלול זה מצריכה חציית מחנה מג״ב אשר מומלץ לבצעה בתאום.

sos4u
26-10-12, 23:00
מציע לכל מי שמתלבט ורוצה לטייל באיזור ללמוד היטב את המפה, ולעבור על הנקודות המצויינות בעמוד ענן.ולהשוות את שמות הנקודות לכתבה שפורסמה ממש פה באתר.

אז המסלול נקרא ע"ש רכס "ג'בל קרנטל" והמסלול עובר ממש עליו, [ על הרכס \ ג'בל ] בלי קשר למנזר שחלקנו עוד הספיק לבקר בו, אין במסלול שום כניסה למנזר או כוונה להכנס לשם.

מי שקרא את הכתבה בוודאי שם לב לקישור למסלול בעמוד ענן, שניתן כאפשרות ולא כהמלצה, אך מקל על ההתמצאות למי שמתקשה.

אני לא מקל ראש במה שכתב שב"א ובהחלט לא ממליץ לצאת למסלול בלי הכנה מוקדמת, לימוד הציר בצורה "קצת " יותר קפדנית ממקומות אחרים, בדיקת מצב הביטחון נכון לימים של הטיול ועדכון הגורמים המאבטחים את האיזור. כנ"ל להתייחסות לאיזור כשטח אש המצריך תיאום בימים שיש אימונים.

שרון, אני מציע שתקרא את הכתבה "המסע לכיבוש הקרנטל (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2341-%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%9E%D7%A1%D7%A2-%D7%9C%D7%9B%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A9-%D7%94%D7%A7%D7%A8%D7%A0%D7%98%D7%9C)", אני מאמין שתגלה עוד כמה הפתעות על האיזור המדובר ....

-->