PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני קנייה- היילקס 95'

גלעד .ג.
12-10-12, 20:39
שלום לכולם,

לאחר חיפוש ארוך אני מקווה שמצאתי את הכלה החדשה שלי...
אז לאחר שעשיתי לה בדיקה ראשונית לפי המדריך לבדיקת טויוטה היילקס של ג'יפולוג, אלו הרשמים:
הרכב יד שנייה ברישיון (01 ברישיון).
1. לרכב יש היסטוריית טיפולים מלאה במוסך מרכזי של טויוטה- ולאחר בדיקה הקילומטראז' אומת (300,000).
2. הרכב לא עבר התחממות בעבר ולא מתחמם גם היום.
3.מצב הפח של הרכב טוב, אין הבדלי צבעים בדלתות והצבע נראה טוב, מלבד חלודה מעל חלון דלת שמאל אחורית.
4. כל הדלתות עובדות כולל מנופים וחלונות.
5. חשמל תקין לגמרי (תאורה+ווינקרים) מלבד תאורת פנים.
6. מנוע שפריצר של החלונות הקדמיים לא תקין, מגיע אליו חשמל אך לא תקין.
7.יש להחליף קינג פינים בגלגלים קדמיים.
8. עקב סעיף 7 - שחיקה לא סימטרית בצמיגים קדמיים, השחיקה בחלק הפנימי שלהם מוגבר יותר).
9. לוקרים תקינים ועוברים בצורה חלקה בין המצבים.
10.צמיגי AT במידה 235 (שבוע 12 של שנת 2010) , אך הצמיג ספייר במידה 205.
11. מתוך 4 הצמיגים שמורכבים על הרכב יש 3 מאותו החברה וצמיג אחד מחברה שונה.
12.לא קיימת נעילה אחורית מקורית.
13.הדריישפט הקידמי מחולק לשתי חלקים (?) ואם מנענעים אותו יש הרגשה של חופש.
14. צלבים של הדריישפט ללא חופשים מורגשים.
15.אמברקס לא עוצר את הרכב - יש צורך במתיחה הכבל.
16.הרכב מניע בנגיעה גם בזמן שהוא קר.
17. הרכב מגיע לטמפרטורת עבודה תקינה, שהיא חצי במד חום.
18.ברישיון מצויין על כננת אך המוכר לא מוכר אותה יחד עם הרכב, הוא אמר שהוא ימחוק אותה מהרשיון- האם זה אפשרי?
19.יש וו גרירה+ חשמל תקין.
20. 4*4 משתלב חלק וללא רעשים אך מנורת חיווי לא נדלקת בשילוב.
21. עקב הפירוק של הכננת מקדימה, החלק התחתון של הרדיאטור חשוף.
22. קפיצים ובולמים מקוריים, הרכב גבוהה יחסית אך קפיצים ישרים.
23. יש קליק עם המוכר והוא נראה בחור אמין.

המחיר המבוקש על הרכב הוא 32,000 ש"ח.

מבקש דעתכם בנושא, האם לדעתם זהו מחיר ריאלי לרכב מקורי לגמרי, ללא שיפורים?

גלעד

tooshey
12-10-12, 23:45
גלעד תתעורר ומהר.
האופטימיות והנאיביות שנוטפים מהמגילה שכתבת מעוורים אותך.
זה לא האוטו בשבילך.

בברכה,טושי

גלעד .ג.
12-10-12, 23:58
מה זאת אומרת טושי, האם אתה יכול לפרט?

תודה מראש

Sent from my iPhone using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
13-10-12, 07:25
אני מניח שטושי מזהה את הרכב ויודע עליו משהו, כי אם לא אז גם לי התגובה לא לגמרי ברורה.
על פניו, נשמע לי כמו קניה טובה. לגבי הורדת הכננת מהרשיון, חבל. מתישהו אתה תרצה כננת ואז תצטרך לעבור עינוי מול משרד הרישוי. עדיף לשים עכשיו כננת, תקינה או מקולקלת ולנצל את הרישוי שכבר קיים.
לגבי הגלגלים השחוקים, כדאי לוודא שלא מדובר בסרן עקום. הסיפור עם הקינגפינים עלול להיות סוג של כיסוי.
אתה יודע איפה לחפש את הסדקים בפח של תא המנוע? כי סביר להניח שאתה או לפני תיקון כזה, לא פשוט וזול, או אחריו. עדיף להיות אחריו.

tooshey
13-10-12, 07:45
לא מכיר את האוטו.
חנן, קרא שוב את מה שגלעד כתב, ותראה כמה הוא לא מבין בבדיקת רכב בכלל והילקס בפרט.
תעריך מחיר לתיקון הרג'קטים שהוא ראה.
עכשיו תוסיף את מה שהוא לא ראה (לפי מה שהוא ראה).
ועכשיו בכלל צריך לשאול למה הבחור מיעד את הרכב. עבודה ? טיולים ?

עדיין אתה חושב שזו קניה טובה ?

במקרה הוא דיבר איתי שלשום, והסברתי לו מה לעשות. אני לא יכול ולא מתכוון ללמד אותו מכונאות בהתכתבות.
האוטו הזה זה לא מה שהוא צריך, בטח שלא במחיר המדובר.

בברכה,טושי

ד ו ר ו ן
13-10-12, 08:25
17. הרכב מגיע לטמפרטורת עבודה תקינה, שהיא חצי במד חום.
גלעד
אני מניח שטושי נתן לך אנמנזה מקיפה, אבל גם בשביל הדורות הבאים- (לא כתבת מנוע טורבו, אז אני מניח שמנוע אטמוספרי) טמפ׳ עבודה תקין של מנוע אטמוספרי היא בשליש התחתון גם בנסיעה.
אם זה עומד על החצי זה מנוע שנוסע חם מסיבה זו או אחרת.

אם הרכב עם קפיצים ובולמים מקוריים תחפש טוב-טוב את הסדקים במגדלי בולמים מקדימה, וזה עוד לפני שקלול החלפה מחייבת מציאות לסט חדש של קפיצים+בולמים (5k-6k ש״ח +\-לפני עבודה,), הכנסת את זה לשקלול?

גלעד .ג.
13-10-12, 12:01
צהריים טובים אנשים,

חנן- אני לא יודע על איזה סדקים בפח תא המנוע אתה מדבר, אם תסביר לי אודה לך.
מבחינת הכננת אקח לצומת ליבי, רעיון טוב.

טושי- אני באמת לא מכונאי ובהיילקס אני לא מומחה אך את הבדיקה ביצעתי לפי המדריך לבדיקת היילקס, עברתי סעיף סעיף .
אני מודע לעניין שאת הרכב אני לא יקנה לפני שמישהו שקצת יותר מבין ממני יתבונן בו וייתן את חוות דעתו (בהמלצתך- כבר דיברתי עם איתי ).
אני מיעד את הרכב לטיולים.
אם יש לך המלצות לרכב אחר אני יותר מאשמח לשמוע.

דורון- המד חום היה מעט מתחת לחצי, אני אבדוק את העניין שוב.
אני אבדוק את הבולמים לגופם, ואני לוקח את העניין של המתלים בחשבון, אני מתכוון לנסוע במצב בינתיים עד שאני אהיה חייב להחליף.

חברים אני מודה לכם על התגובות.
בברכה, גלעד

חנן-ג'יפולוג
13-10-12, 13:49
בשתי הדפנות של תא המנוע, מימין ומשמאל, יש סיכוי טוב שתראה סדקים/קרעים אנכיים בפח בערך ב2/3 הדרך מהקבינה לפנס הקדמי. קשה להבחין בזה אם אתה לא מכיר את זה שכן זה מוסתר ע"י אביזרים שונים שמחוברים לדפנות. זה סיפור של כמה ימי עבודה לתקן את זה כמו שצריך. פירוק כנפיים, פגוש, פנסים, אביזרים וכו'. אם אתה לא עושה את העבודה לבד מדובר בעלות לא מבוטלת.

שים לב גם למה שדורון כתב לגבי קרעים בשלדה באיזור עיגון בולמי הזעזועים הקדמיים. אם הסרן הקדמי באמת עקום אז יש מצב שתמצא בעיה גם שם (וגם אם הוא ישר).

tooshey
13-10-12, 14:36
גלעד, עצתי פשוטה מאד.
אם אתה רוצה הילקס לטיולים, תקנה אוטו שכבר מוכן לטיולים.
אם אין לך את הידע, המקום והזמן לבנות רכב, כדאי שתקנה אחד שכבר בנוי.
עדיף להשקיע 60 ברכב עם שתי נעילות,קיט טרנספר, מתלים משופרים וכל הנלווה למתלים, מיגונים, פגושים וזיווד, מאשר לקחת רכב סטנדרטי ב 30 ולהשקיע את הכל.
לדעתי תחסוך לא רק זמן והתרוצצות, אלא גם תחסוך כסף.
ישנם למכירה כרגע מספר הילקס משופרים, של גבי שובל, של דב, של אלעד.
לו אני במקומך הייתי לוקח הלוואה עם החזר ב 24 תשלומים וקונה את האוטו הכי טוב שאני יכול.
אני מניח שאתה קונה אוט כדי לנסוע בשטח ולא כדי שיעבדו עליו במוסך.

ד"א, מנסיוני הקט, הילקס שבנוי ומיועד בעיקר לטיולים יהיה ברמת תחזוקה גבוהה הרבה יותר מאשר רכב עבודה.
נכון, יש בפורום מספר אנשים עם הילקס ברמה גבוה, שמשמש גם לעבודה וגם לטיולים, אבל זה לא מעיד על הכלל.
הילקס רבים שאני רואה ביומיום, רכבי עבודה סטנדרטים, של שרברבים, חקלאים, מסגרים, גננים ,קבלנים וכו', פשוט נוסעים ונוסעים, "מחליקים" את התקלות הקטנות, ומטפלים באוטו רק כשהוא נעצר או נשבר.

בברכה,טושי

ishc
13-10-12, 15:42
טושי,
לטיולים באמת צריך שתי נעילות, צמיגי 33 וקיט יחסי העברה?
היילקס אטמוספרי במצבו המקורי עם הנעילה האחורית וצמיגי 31 כבר לא מספיק?
תמיד עדיף כלכלית לקנות רכב מוכן, זה תמיד יצא יותר זול כי אף אחד לא מקבל חזרה את מה שהוא השקיע, יש אנשים שמעוניינים לעבור את התהליך לבד, סוג של מזוכיסזם לטובה ולרעה :rolleyes:

גלעד .ג.
13-10-12, 17:05
טושי איך אני מגיע לאלעד? יש מודעת מכירה מפורסמת?

גלעד .ג.
13-10-12, 17:15
הכלי של גבי שובל נמכר.

ד ו ר ו ן
13-10-12, 18:37
טושי,
לטיולים באמת צריך שתי נעילות, צמיגי 33 וקיט יחסי העברה?
היילקס אטמוספרי במצבו המקורי עם הנעילה האחורית וצמיגי 31 כבר לא מספיק?
רכב מדוגם ומשופר לא אומר 33 בהכרח, וגם לא מנוע טורבו, יחסי העברה בטרנספר זה פלוס, אבל לא הכרח.
אבל בהחלט אומר לכל הפחות 31, קפיצים נורמליים ותחזוקה מהודקת.

ובשנתונים האלו, רכב מדוגם זה אומר מטופל ומתוחזק עם חלפים איכותיים, בזמן, ונכנס להגדרה של משופר כשהכל מבוצע עם חלקים שהם בחלק העליון של הסקאלה של התחליפיים, שבחלקם עולים על המקור.

תמיד עדיף כלכלית לקנות רכב מוכן, זה תמיד יצא יותר זול כי אף אחד לא מקבל חזרה את מה שהוא השקיע, יש אנשים שמעוניינים
זה מסכם בדיוק למה טושי ממליץ לבחור להשקיע יותר.

ishc
13-10-12, 19:12
דורון עם יד על הלב, לצורך טיולים (לא מסעות עבירות סטייל בן שמן, מלך הסלעים והבור) יש צורך ביותר מהיילקס סטנדרט עם 31?
טושי ציין ספציפית נעול כפול ויחסי העברה ונתן את האוטו של גבי שנועל 33 כדוגמה.
או שההגדרה שלכם לטיולים ושלי שונות בעליל או שזו הגזמה פראית. וזה שצריך לרכוש רכב מתוחזק ומטופל זה ברור ומובן מאליו.

גלעד .ג.
13-10-12, 19:18
אולי אני באמת קצת נאיבי אבל רכב שטופל מיומו הראשון על הכביש במוסך מרכזי עם היסטוריה מתועדת זה לא נחשב רכב שמור?

חנן-ג'יפולוג
13-10-12, 19:21
זה פלוס גדול מאוד, לטעמי.

tooshey
13-10-12, 21:15
דורון עם יד על הלב, לצורך טיולים (לא מסעות עבירות סטייל בן שמן, מלך הסלעים והבור) יש צורך ביותר מהיילקס סטנדרט עם 31?
או שההגדרה שלכם לטיולים ושלי שונות בעליל או שזו הגזמה פראית. וזה שצריך לרכוש רכב מתוחזק ומטופל זה ברור ומובן מאליו.

צחי, יש לך בעיה קשה בהבנת הנקרא.
אם אתה מצטט משהו, לפחות תדייק. אפשר גם לעשות "העתק/ הדבק".

לגבי טיפול מתועד בטויוטה.
ראשית, לטויוטה אין "מוסך מרכזי" , יש מוסכי רשת, חלקם טובים, חלקם פחות.
מבחינתי , טיפול בטויוטה אינו יתרון וזה ממספר סיבות.
א. במרבית המוסכים כבר לא פוגשים הילקס ישן, ולכן אין את הידע הדרוש לדגם הספציפי. (סרן קדמי חי, טרנספר גג"ש וכ'ו שיחודי להילקס ישן ).
ב. עלות חלקים מקוריים גבוהה , והלקוח רוצה לחסוך, כך שמתקנים רק מה שממש חייבים.
ג. שימוש בחלקים מקוריים בלבד שחלקם באמת מעולים אבל יקרים מאד , וחלקם נחותים לעומת חלקי "אפטרמרקט", אבל עדיין יקרים מאד...
ד. בגלל שהרכב ישן, טויוטה לא מחזיקים מלאי מלא של חלקי חילוף על המדף.

הילקס אפור של גלעד מפורסם ביד 2. איני קשור לרכב או למוכר.

בברכה,טושי

ד ו ר ו ן
13-10-12, 21:17
אולי אני באמת קצת נאיבי אבל רכב שטופל מיומו הראשון על הכביש במוסך מרכזי עם היסטוריה מתועדת זה לא נחשב ?Tapatalk

כן ולא.
כן כי זה מאמת לך את הק״מ ומה עבר על המנוע, ובמקרה הזה הק״מ אפילו נמוך יחסית לממוצע לשנתון.

ולא,
כי גם במוסך מרכזי יש נפילות, במיוחד במה שמדובר על רכבים ישנים כאלו שיש מכניקה אמיתית לעבוד איתה, ולא רק לחבר למחשב ולקבל דיגנוסטיקה מה צריך להחליף.

בשביל לקבל מושג,
בשביל להחליף מיסבי גלגל אחוריים רצו במוסך מרכזי בין 3k ל-12k ש״ח.. כי הם לא יודעים/לא רוצים להתעסק עם ההחלפה ומנסים לדחוף ללקוח ציריות קומפלט..משומשות ( כולל מיסבים משומשים..) או חדשות במחיר מלא.
אהה, וזה אחרי שמנהל העבודה טען שהמיסבים הלכו בגלל שהרכב עם צמיגי שטח מלא..זה שהם עברו מעל 500k ק״מ עד שהראו סימני עייפות לא תפס מבחינתו.
בתכלס זאת עבודה של שעה וקצת, ודי פשוטה כשיש את החולץ.

ד ו ר ו ן
13-10-12, 21:40
לדעתי המינימום זה 31 ומתלים נורמליים, אחרת זה באמת רכב לילידי אפריקה בלבד..
לנסוע עם היילקס סטנדרטי לגמרי בשטח זה עונש.

2 נעילות זה לא חובה ברכב טיולים אבל נותן הרבה ביטחון דוקא ברכב טיולים.
אם נעילה אחת עוזרת לעבור מקטעים נקודתיים קשים בטיול, אז 2 נעילות זה כבר גם סוג של תעודת ביטוח ויותר שקט שאין מסלול טיול שמהווה אתגר לעבור אותו גם עם רכב עמוס ל3-4 ימים בחוץ.
אני רואה את זה עם השותפים לטיולים, ההבדל בין נסיעה ב״דוך״ (בלי להתאמץ) לבין נסיעה ב״סיבוב״..
כנ״ל לגבי יחסי העברה בטרנספר.

ואחרי אי-אלו שנים עם הרכב, הדבר הכי נכון היה לא להתפשר ולרכוש את הרכב הכי מדוגם ומתוחזק שמצאתי בזמנו, גם אם זה היה לחרוג מאד מהסכום ההתחלתי.
במבחן הזמן והכסף זה היה שווה.

גלעד .ג.
13-10-12, 22:04
שבוע טוב חברים,

מודה לכם על העזרה והתמיכה...

גלעד .ג.
14-10-12, 17:39
ערב טוב,

היום דיברתי עם בחור מיד 2 שמוכר היילקס עם מנוע הייאס, לטענתו הוא מוכר את הרכב עם מנוע נוסף לחלקים.
כששאלתי אותו למה צריך עוד מנוע לחלקים כשהמנוע שמורכב עבר רק 30,000 ק״מ הוא טען שמנוע הייאס מחזיק 150,000 ק״מ בערך.
על הרכב נדרש 52,000 ש״ח ככה שלא בא לי להשקיע סכום ועוד שנתיים להיתקע במצב של צורך במנוע.

האם יש אמת בדבריו של המוכר?

ishc
14-10-12, 18:26
צחי, יש לך בעיה קשה בהבנת הנקרא.
אם אתה מצטט משהו, לפחות תדייק. אפשר גם לעשות "העתק/ הדבק".

לגבי טיפול מתועד בטויוטה.
ראשית, לטויוטה אין "מוסך מרכזי" , יש מוסכי רשת, חלקם טובים, חלקם פחות.
מבחינתי , טיפול בטויוטה אינו יתרון וזה ממספר סיבות.
א. במרבית המוסכים כבר לא פוגשים הילקס ישן, ולכן אין את הידע הדרוש לדגם הספציפי. (סרן קדמי חי, טרנספר גג"ש וכ'ו שיחודי להילקס ישן ).
ב. עלות חלקים מקוריים גבוהה , והלקוח רוצה לחסוך, כך שמתקנים רק מה שממש חייבים.
ג. שימוש בחלקים מקוריים בלבד שחלקם באמת מעולים אבל יקרים מאד , וחלקם נחותים לעומת חלקי "אפטרמרקט", אבל עדיין יקרים מאד...
ד. בגלל שהרכב ישן, טויוטה לא מחזיקים מלאי מלא של חלקי חילוף על המדף.

הילקס אפור של גלעד מפורסם ביד 2. איני קשור לרכב או למוכר.

בברכה,טושי

בבקשה טושי במיוחד בשבילך:

ישנם למכירה כרגע מספר הילקס משופרים, של גבי שובל, של דב, של אלעד.

עכשיו תסביר לי איפה יש לי בעיה עם הבנת הנקרא?
לא מכיר את הרכבים של דב ואלעד אבל בגלל שהזכרת אותם באותה שורה יחד עם גבי שובל שיערתי שמדובר ברכב באותו סגנון.
האוטו של גבי הוא לא אובר קיל מטורף לטיולים? האם לא הגיוני למצוא רכב מקורי עם 31 שבעליו טייל איתו (ולא עבד איתו) ולרכוש אותו במחיר נורמלי?
אני האחרון שיכתוב על אוטו כמו של גבי שהוא לא שווה את זה, האוטו של גבי מושקע ומדוגם השאלה היא מה הצרכים. ופה הוגדר רכב לטיולים.

ד ו ר ו ן
14-10-12, 20:07
גלעד,
היילקס והייאס חולקים את אותו המנוע.
תסיק לבד את המסקנה לגבי האמירה.

באופן אישי ראיתי יותר מהייאס אחד שעברו 300k וגם מעל חצי מליון.

zoharami
15-10-12, 20:44
נ.ב.
אם אתה כ"כ חושש מהיילקס למה אתה מתעקש לקנות אחד???
או במילים פשוטות תמצא מישהוא שמבין ותבקש ליווי צמוד אני בטוח שלא יהיה לך קשה.
עדיף מאשר להצטער אחרי שהחלב גלש...
בהצלחה.
עוד דבר מניסיון שלי קשה למצוא היילקס נקי ולא מעט מאילו שביד 2 שוכבים שם ומעלים אבק....
לא יודע מתי אבל מניח שזה יהיה מתיש למכור את הגמל יום אחד עם כל האהבה .(וזה כבר תופס גם לגבי, לא בונה על יד 2)

אלי טמבור
17-10-12, 17:41
אם לא תפסיקו לריב אני מוכר לו את העגלה שלי .............

גלעד .ג.
18-10-12, 08:50
נוסע היום לבדוק שתי רכבים, אחד מהם של דב...
יעדכן בערב.

יום טוב

zoharami
18-10-12, 23:31
בהצלחה.

גלעד .ג.
19-10-12, 17:32
ממשיך לחפש...

אילן גולן
19-10-12, 21:54
גלעד שלום
אני גם לפני רכישה של היילקס
והייתי שמח אם הייתה ייכול מציין איזה רכבים ראית מאילו שמפורסמים ביד2 ומה היה הרושם שלך בכללי,
תודה
אילן גולן

גלעד .ג.
21-10-12, 18:27
תתקשר ואעזור במידת האפשר.
052-7262666

גלעד .ג.
10-11-12, 10:28
שלום אנשים יקרים,

החיפוש נגמר, אתמול העברתי לבעלותי היילקס 97 , ועכשיו ליישור קו...

תודה לכולם על העזרה ותודה מיוחדת לאיתי כץ ולטושי שעזרו ותמכו לאורך הדרך.

גלעד גבריאלי

-->