PDA

צפייה בגרסה מלאה : אגמון החולה - מה הסיפור שלו?

boaz avrahami
13-10-12, 02:48
לא מצאתי כל סימוכין במפות לכך שמדובר במקום פרטי או שמורת טבע.
למרות זאת כאשר נכנסתי לשם מכיוון הירדן קפץ עלי קיבוצניק מבוגר במדים של הצופים וברכב פרטי שהציג עצמו כפקח ואיים עלי בדו"ח אם לא אצא מייד מהשטח..
התנצלתי יפה וסיפרתי שלפי מה שאני רואה במפות השטח מותר בנסיעה.
בשיחה שהתפתחה בינינו התעורר בי החשד שמדובר בהתחזות ובהשתלטות של בעלי עניין על השטח ומצג שווא תוך ניצול חוסר הידע של הציבור ע"מ לגרוף רווחים קלים.

כמובן שעפתי משם ולא בדקתי הלכה למעשה אם אקבל דו"ח או לא אבל ככול שאני חופר באינטרנט אני לא מוצא שום אסמכתא לאיסור כניסה וזה רק נראה לי יותר ויותר כמו מעשה הנבלה שעושים הקיבוצים למעיינות בעמק בית שאן.

למישהו יש יכולת לשפוך אור בנושא?

תודה
בועז

דידין
13-10-12, 06:49
לצערי הרב אני לא יכול לעזור, אבל אני מצרף קישור שמחדד את השאלה שלך.

http://www.shituf.gov.il/comment/reply/574/4364
שים לב בעיקר מי נכנס בחינם !

נכון לעכשיו את האתר מתפעלת המועצה האזורית גליל עליון העושה במקום כבתוך שלה.

חנן-ג'יפולוג
13-10-12, 07:15
היינו שם בחג האחרון בספארי לילה מודרך. לאחר שראינו כמה רכבים שנסעו בפראות עם אודיו במקס' שאלנו את המדריך מה הסיפור והוא הסביר שעקב המעמד החוקי של המקום אין להם אפשרות להגביל תנועה של רכבים באיזור.

itt8
13-10-12, 07:59
אגמון החולה באחריות קק"ל,
http://www.kkl.org.il/forestsearch/Hula_Lake.aspx

דידין
13-10-12, 08:10
חפש לאן הולך הכסף !
הכרטיסים שמקבלים בתמורה לתשלום ? מי מנפיק אותם ? מי מקבל את הכסף תמורתם ?

ד ו ר ו ן
13-10-12, 08:11
היינו שם בחג האחרון בספארי לילה מודרך. לאחר שראינו כמה רכבים שנסעו בפראות עם אודיו במקס' שאלנו את המדריך מה הסיפור והוא הסביר שעקב המעמד החוקי של המקום אין להם אפשרות להגביל תנועה של רכבים באיזור.

איזה מעמד חוקי?

חנן-ג'יפולוג
13-10-12, 08:29
לא יודע ולא נכנסתי לזה לעומק.
אני מניח שהכוונה היא שלא מדובר בשמורת טבע, אחרת היה ניתן בקלות לאכוף נושא של נסיעה בלילה.

boaz avrahami
13-10-12, 08:59
בקיצור, כנראה שזה מה שחשבתי...
הקיבוצים הפקיעו לעצמם חתיכת טבע בשביל למכור לנו ביוקר כניסה ואופניים.
לפי מה ששמעתי הם מגדילים חטא על פשע בכך שמונעים מבעלי אופניים לרכב על אופניהם בשטח.

כנראה שהקיבוצים יותר פושעים מהפורעים שנוסעים שם עם מוזיקה.

חברו את זה לחוק שהמועצה הזו הוציאה כנגד ללינה בשטח.

לדעתי צריך לשקול טוב מה לעשות כנגד גזלני הטבע האלו...
ראו מה הולך היום בעמק המעיינות/ בית שאן, חרמון ועוד...
גופים פרטיים מפקיעים לנו שטחי ציבור ועושים בהם כבשלהם.

YoavR
13-10-12, 09:53
בקיצור, כנראה שזה מה שחשבתי...
הקיבוצים הפקיעו לעצמם חתיכת טבע בשביל למכור לנו ביוקר כניסה ואופניים.
לפי מה ששמעתי הם מגדילים חטא על פשע בכך שמונעים מבעלי אופניים לרכב על אופניהם בשטח.

תגיד,בועז, מה העיניינים? סופ"ש עצבני?
לא יודע מי הפקיע ממי אבל המקום מתוחזק ומתופעל ע"י קק"ל לא הקיבוצים.
הפרויקט הוא פרויקט מבורך שמחזיר לעמק את הטבע על אדמות שבעבר היו חקלאיות. המקום הולך ומבסס לעצמו מעמד של מוקד צפרות ברמה בין-לאומית, בצדק.
אף אחד לא מונע ממך להיכנס לשם רגלית. בסופי שבוע הם מבקשים ממי שמגיע עם אופנים שלו לתאם מראש כדי שיהיה להם שליטה על כמות המבקרים.
התשלום היחיד בכניסה הוא סמלי ועבור השתתפות בפרויקט העגורים. זה חדש יחסית ואותי באופן אישי, זה מרגיז אבל כתושב המקום יש לי אין ספור דרכי גישה לאתר ללא תשלום.
ה"פקחים" שם הם יותר כמו סדרנים וחבל מכוון שאין לאף אחד מה לחפש בתוך המתחם עם רכב.
אני נוסע לשם היום, נכנס עם הרכב, מחנה די רחוק מהמסלול המעגלי והולך לטייל ברגל לעשות פיקניק.
מקום מקסים וקסום. כן ירבו.
http://www.agamon-hula.co.il/index

חסר על מה להתעצבן?

boaz avrahami
13-10-12, 10:38
זה מריח ונראה כמו איזה ארגון פשע... בלי הגזמה.

אין לי בעיה שלא להיכנס לשם עם רכב אבל זה שמונעים מבעלי אופנים להיכנס לשם באופן חופשי זה לא לעניין בכלל.
בכלל זה שגובים על זה כסף לכניסה זה כנראה לא חוקי.
מה שונה בין אלו באגמון לבין משפחת פשע שמשתלטת על מיגרש באזור המרכז ומתפעלים אותו כמגרש חניה פרטי שלהם?

גוזלים לנו את המרחב הציבורי מתחת לאף ואתה שואל אותי מה לא בסדר בזה?
לא בסדר שאנחנו שותקים!

אביב3
13-10-12, 11:18
זה מריח ונראה כמו איזה ארגון פשע... בלי הגזמה.

אין לי בעיה שלא להיכנס לשם עם רכב אבל זה שמונעים מבעלי אופנים להיכנס לשם באופן חופשי זה לא לעניין בכלל.
בכלל זה שגובים על זה כסף לכניסה זה כנראה לא חוקי.
מה שונה בין אלו באגמון לבין משפחת פשע שמשתלטת על מיגרש באזור המרכז ומתפעלים אותו כמגרש חניה פרטי שלהם?

גוזלים לנו את המרחב הציבורי מתחת לאף ואתה שואל אותי מה לא בסדר בזה?
לא בסדר שאנחנו שותקים!

בועז היקר אני מבין את כעסך ואפתור לך זאת מיד.
ראשית אינך חייב לשלם בכניסה , יש אינספור כניסות שדרכן אתה יכול להיכנס עם אופניים ואף אחד לא ידבר איתך.
נקודה לדוגמא : כקילומטר אווירי דרומה,מהשער הראשי של האגמון דרך שבילי השדות , תגיע לגשר\מעבר מעל לתעלת ההשקיה , פנה מזרחה וצפונה ואתה בפנים, מזל טוב.

בנוגע ל"פקח" תמיד אבל תמיד דרוש ממנו לראות תעודה כנ"ל שוטר מוסווה וכו"
בעונה הזו ישנה נדידה אדירה של עגורים דרך האגמון , העגורים נוחתים על כל השדות הזרועים , ופשוט אוכלים את כל הזרעים.
יש אדם המקבל מכרז , תפקידו לשמור את העגורים במקומות הנכונים, משמע , שדות לא זרועים , מקומות האכלה מסוימים (אנו מאכילים) בכדי שלא יבואו לשדות.
בכל מקרה יש צוותים ש"רצים" על השטחים ודואגים שהעגורים יהיו במקומם.
כנראה נפלת על עובד מאוד מסור ועם דמיון מפותח.

מסקנות
: 1)תמיד לבקש תעודה
2)אם אתה עם אופניים תן כיף לפקח (עם הבולבו@) שירשום את המספר של האופניים וישלח לך דוח בדואר .

שבת שלום

אביב3
13-10-12, 11:27
בבקשה במיוחד בשבילך :)
http://www.agamon-hula.co.il/node/37

אגב שים לב לעלות הפרויקט

boaz avrahami
13-10-12, 13:42
אביב,
מה שאתה אומר שהם חכמים על התמימים?
אני הגעתי ממזרח ולא מהכניסה הראשית ולכן לא שילמתי אבל גורשתי תוך מצג שוא שמדובר בשמורת טבע ושרק בזכות טוב לבו של מי שהתחזה לפקח לא קיבלתי דוח.

בקיצור, הפואנטה נקלטה ואני אנסה לדוור את העניין הזה לכמה אירגונים שינסו אולי להחזיר לכם מלחמה.
מבחינתי אתם גונבים לי את המדינה.

יריב קלר ברוך
13-10-12, 15:37
בועז אני ואתה בדרך כלל לא מסכימים אבל זה גזל זה כמו שאני אסגור את הבור ויתחיל לגבות כסף על הכניסה !
בעצם זה רעיון טוב ביי אני הולך לגדר את המקום .

talilim
13-10-12, 16:02
בועז,
החולה זאת לא שמורת טבע?

omri_t
13-10-12, 16:33
בועז,
החולה זאת לא שמורת טבע?

יש שמורת החולה, צמוד ליסוד המעלה.
מוגדר כשמורה.

האגמון הוא מייזם של קקל, לא מוגדר כשמורה.

לאגמון גם אני נכנסתי פעם בטעות, הגעתי סתם מכיוון הירדן.
אף אחד לא בא ולא הציק לי. גם כשיצאתי דרך שער הכניסה :)

אבל אני בהחלט מבין את התחושה שגונבים לנו את המידה.
עם זאת, כשכל עמך ישראל בא ומנפנף ומזבל בכל פינה- יש צורך לסדר ולהסדיר את המקומות הללו.
וכאן באות הצרות שלנו...

asafk
13-10-12, 16:35
מכל אחד שמבקש כסף וזה נראה לכם לא מוצדק - בקשו לראות את פנקס החשבוניות שלו. וגם רשיון עסק. את השרלטנים זה בד"כ מבריח.

אסף.

אביב3
13-10-12, 17:33
בקיצור, הפואנטה נקלטה ואני אנסה לדוור את העניין הזה לכמה אירגונים שינסו אולי להחזיר לכם מלחמה.
מבחינתי אתם גונבים לי את המדינה.

בועז קח רגיעון אבל זריז!!!

אני מנסה לתת לך מהידע\ מידע שבידי, בתמורה אתה תוקף אותי?
אתה יודע מי אני ? אתה מכיר אותי? איפה אני גר?
איך החלטת שאני גונב לך את המדינה? (יצאת טמב@).

מאיזה איזור אתה בארץ? נראה לי שגם אני אוכל להאשים אותך בגניבת מדינה!

boaz avrahami
13-10-12, 17:50
אביב, קרא מה שכתבת.
אתה מיצבת את עצמך כחלק מאותה קבוצת האכלה... לא אני

אביב3
13-10-12, 17:54
יאללה שיחררתי שא ברכה

Tourist
13-10-12, 19:59
בועז ואביב - בהחלט קל לי להזדהות עם הדעות של שניכם, ואיני חושב שהן כ״כ מנוגדות.

אביב- האם נכון שגם על עניין ההאכלה של העגורים יש מחלוקת עם המשרדים הממשלתיים הרלוונטיים (מי ישלם על ההאכלה) ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

boaz avrahami
13-10-12, 20:28
מכל אחד שמבקש כסף וזה נראה לכם לא מוצדק - בקשו לראות את פנקס החשבוניות שלו. וגם רשיון עסק. את השרלטנים זה בד"כ מבריח.

אסף.

כל חוף לא חוקי בארץ מחזיק חשבוניות ורשיון עסק אבל עדיין הם פועלים בניגוד לחוק בגביית דמי כניסה/חניה...
הכלל לא תופס בכל מקום

itt8
13-10-12, 22:37
אגמון החולה הוא פרוייקט של קק"ל, ולקשיי ההבנה - קרן קיימת לישראל , פרוייקט זאולוגי מבורך לשימור סביבות גידול המאפשרות "תדלוק" ללהקות ציפורים בנדידתן מאירופה לאפריקה ובחזרה דרך שטח ישראל, הציפורים זוכות למנוחה ומזון בדרכן הארוכה בין היבשות, אחד מצירי נדידת הציפורים החשובים ביותר בעולם. בכל עונת נדידה (סתיו ואביב), חולפות מעלינו למעלה מחצי מיליארד ציפורים נודדות. אלפים מהן נשארות באגמון בתקופת החורף, ואחרות בוחרות לקנן בעונות האביב והקיץ.

באזור האגמון התפתח מערך אקולוגי ייחודי בעל חשיבות אזורית ובינלאומית. הפארק הוא אתר דגל בנושא תיירות אקולוגית בארץ ובעולם, ומהווה מודל לשיתוף פעולה בין טבע, תיירות וחקלאות.

יריב קלר ברוך
13-10-12, 23:09
אני חושב שכדי לקדם תירות בארץ ובעולם שיגיעו לישראל צריך להקים משהו בסגנון אגמון החולה לגיפים !
מה לציפורים מותר לנדוד ולהנות ולנו לא ?
מה הכול רק קבוצות כדורגל ?כדורסל ?בספורט .
צריך לסגור את חוף תל ברוך ואת חורשן לגיפים נקודה ! {ועוד כמה מקומות}
גם אנחנו רוצים מקום

אביב3
14-10-12, 10:00
אני חושב שכדי לקדם תירות בארץ ובעולם שיגיעו לישראל צריך להקים משהו בסגנון אגמון החולה לגיפים !
גם אנחנו רוצים מקום

אתה ציני נכון?

לפני זמן קצר המונים התלוננו שמרוץ הראלי ספרינט מתקיים בקצרין וזה רחוק לאנשי המרכז, עכשיו אתה בעד "לכבוש" את אגמון החולה ?

זה לא רחוק לכם ?

צאו להילחם על עצירת הבניה "בבור" ואז תבואו להשמיד "לנו" את האגמון.

אביב3
14-10-12, 10:07
אביב- האם נכון שגם על עניין ההאכלה של העגורים יש מחלוקת עם המשרדים הממשלתיים הרלוונטיים (מי ישלם על ההאכלה) ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
אינני מעורב בפרויקט הזה, , אז אין לי מושג ,ובכל זאת איפה שיש כסף (להוציא או להכניס)תמיד יהיה וויכוח ואינטרסים.

יריב קלר ברוך
14-10-12, 18:52
אתה ציני נכון?

לפני זמן קצר המונים התלוננו שמרוץ הראלי ספרינט מתקיים בקצרין וזה רחוק לאנשי המרכז, עכשיו אתה בעד "לכבוש" את אגמון החולה ?

זה לא רחוק לכם ?

צאו להילחם על עצירת הבניה "בבור" ואז תבואו להשמיד "לנו" את האגמון.
אני לא מתכוון לאגמון עצמו אני מתכוון לקחת מתחם בסגנון

kd2
14-10-12, 19:13
אולי זה מוסיף לדיון,
בתוך אתר האגמון הייתה לפני כחודש +- מסיבת טבע גדולה מאוד (12,000 משתתפים).
לא חושב שזה היה מתאפשר באישור המשטרה, מכבי אש...וכו.... לו היה מדובר בשמורת טבע.

אשר צור
15-10-12, 09:53
גם אנחנו רוצים מקום

ברגע שנקדם הקמת מתחמים סגורים ל4X4, נגרום לכך שכל שאר האזורים יסגרו או יוגבלו לתנועת רכבי שטח.
ואז נוכל לומר קדיש על תרבות טיולי השטח בארץ ונצטרף לא בכבוד למועדון המגבלות הבלתי אפשריות כמו באירופה למשל על נסיעה בשטח.

אגמון החולה הוקם ומנוהל ע"י קק"ל לטוב ולרע, ולא ע"י קיבוצים ומושבים.
המסיבה הגדולה לא היתה באגמון.

kd2
15-10-12, 11:54
היא לה הייתה באגמון עצמו, אבל בתוך האתר שלו, הייתי שם.

boaz avrahami
15-10-12, 18:31
עוד לא היה לי זמן להתעסק עם זה אבל מתוך אתר האגמון > מחירון

http://www.agamon-hula.co.il/node/9

" החברה שומרת את הזכות לשנות את המחירון בכל עת."

לפי מיטב ידיעתי קק"ל אינה חברה.
אולי מדובר על החברה להגנת הטבע ואולי שותפות בין קק"ל לבין גוף נוסף.... לא יודע.
אני גם קורא דיווחים של המועצה האזורית שהם מתפארים בכמות המבקרים ובהכנסות האתר...

http://www.g-news.co.il/article.asp?news=5320&article=5320

http://www.galil.gov.il/?p=704&s=2118

אני מתכוון לבדוק אם אני חושד בכשרים או לא כי אני כבר לא סומך על כל הגופים האלו שגילו את הדרך המקוצרת לכיס שלי.

נמרוד
15-10-12, 21:20
יש סמל של קק"ל על האתר, לוקחים סכום סמלי דמי כניסה, ולא מאפשרים הכנסת אופניים פרטיים בסופי שבוע - מן הסתם בגלל העומס, בשביל שלא יהפוך למסלול רכיבה לכל לובשי הטייטס (מקווה שאני לא מעליב אף אחד. למרות שקשה לי להאמין שלגבר שלובש טייטס נשאר ממה להעלב).

מה נדלקת? כנראה שבאמת נפלת על אידיוט שלא מבין את העבודה שלו. אני הייתי מספר פעמים באגמון, וזה אחלה בילוי משפחתי רגוע בעונה.

boaz avrahami
16-10-12, 12:25
תחושות הבטן שלי לא איכזבו.
אגמון החולה הוא חברה בע"מ שהבעלים שלה הם... "נחלת מושבי הגליל בע"מ" > אגודה חקלאית של מושבים באיזור שמחכירה את האדמות באיזור.

האתר הוא אתר תיירותי פרטי לחלוטין ולא אתר שמירת טבע.
פיתוח האתר בוצע במימון של קק"ל שהם בעלי הקרקע כמו הרבה קרקעות במדינה.
הפיתוח כלל בין היתר חפירה והצפה של שטח האגמון שהיה בתקופה שבין יבוש החולה לחפירת האגמון שטח חקלאי לכל דבר ועניין.

האיזור מאושר לבניית שטחי תיירות ומסחר ואתר סקי מים אבל מנוצל כיום לפרנסתם של חוכרי הקרקע לצורך פרנסה לאחר ששטחי הכבול הפכו לבלתי ניתנים לעיבוד.

מצד אחד בעלי זכויות החכירה בקרקע במצוקה כספית כקשה כיום.
מצד שני מדובר בסגירת המרחב הציבורי שלנו - תופעה מתרחבת ומרגיזה.

ד ו ר ו ן
16-10-12, 16:38
כך או כך זה לא נראה שהיית מקבל דו״ח.

אביב3
18-10-12, 12:40
אתמול אני והבן קפצנו לאגמון לטיול אופניים.
הגענו דרך השער הראשי , עברנו דרך הדוכנים והקופות , מלווים בתיקי גב ואופניים בידנו, אף אחד לא דיבר איתנו , לא על כסף ולא שום דבר אחר.
למי שלא הבין נכנסנו בחינם!!!!!

היה תענוג מומלץ מאוד:)

אביב3
18-10-12, 13:43
קצת להדליק לכם את החושים

-->