PDA

צפייה בגרסה מלאה : באגי קלאס 1 - מרעיון לביצוע...

עמודים : [1] 2

arnonshoshani
15-10-12, 15:08
באגי קלאס 1 בהתהוות - בסדנת רוקסוליד.

כפי שראיתם במפגש ג'יפולוג הביצוע החל.

להלן תמונות ראשונית של התכנון ההנדסי במחשב (סולידוורקס)

נשמח לשאלות, טענות, הצקות, ושאר מריעין בישין.... מעל דפי האתר.

תהנו

מצוות רוקסוליד

ארנון שושני ורפי כהן.

nirs
15-10-12, 18:31
תענוג, אני צריך לקפוץ לבקר (לא הייתי אצלכם הרבה זמן).

arnonshoshani
15-10-12, 18:50
אתה תמיד מוזמן ...
חלק המבאגי כבר מרותכת ואנחנו ממתינים לזה ששאר חלקי הלייזר שהזמנו יגיעו.
הפלדות שאנחנו עובדים איתם לא מצויות בכל מפעל לייזר.

savyon
15-10-12, 19:06
כן, בטח ארנון, מרותך, אה, אה.

גם אני הרגע סיימתי לרתך כבר חצי ממטוס הפנאי שלי, בחיי, אתה לא מאמין, עזוב תמונות, תאמין לי.

;) סביון

נמרוד
15-10-12, 21:11
מרשים מאד. מאד-מאד. אני מחכה בקוצר רוח להמשך התהליך!

tomerz
16-10-12, 08:28
שאלה
למה המנוע מאחורי הגיר ולא לפניו

talw
16-10-12, 09:56
שאלה
למה המנוע מאחורי הגיר ולא לפניו

שאלה קצרה עם הרבה תשובות...הנה אחת משלי-
זה נכון לייצר כלי רכב מהיר עם מירכוז המסות שישבו קרובות ככל שניתן למרכז הכובד שהוחלט עליו לפני תכנון הרכב,ולא לייצר מסות לוויניות רחוקות שיחוגו סביב מרכז זה ויגרמו לזריקות צנטרפוגליות מיותרות.
מנוע מרכזי כמו שהזכרת תורם למירכוז המסות,זה טוב לסגנון מסויים של מסלולים,אני מאמין שמתכנני הבאגי הזו מכוונים לסגנון מסלולים למשקל אחורי עודף.
אני גם מאמין שאתה תקבל עוד הרבה תשובות הנדסיות שסותרות אחת את השניה,בסופו של יום החלטות כאלה נובעות מהרגלים, נוחות תכנונית ,מה יש על המדף וכמה הוא עולה...

arnonshoshani
18-10-12, 08:06
עוד מתנות מהדוד סם ..........

arnonshoshani
18-10-12, 08:12
ועוד כמה ........

חנן גולומבק
18-10-12, 15:23
אין ספק שזה הפרויקט ברמה הכי גבוהה שנראה פה אי פעם. מספיק להסתכל על השידרית של השלדה בשביל להבין את זה.

savyon
18-10-12, 15:30
חנן,
אתה יודע שהשידרית כבר מרותכת (אז מה אם בפיקים!) ויש גם זרועות ובטח עוד כמה פרטים?
אני יודע כי הייתי שם...

סביון

arnonshoshani
18-10-12, 15:42
קצת תמונות מתחילת העבודה והגעת חלקי המתכת

65532655336553465531

חנן גולומבק
18-10-12, 17:45
חנן,
אתה יודע שהשידרית כבר מרותכת (אז מה אם בפיקים!) ויש גם זרועות ובטח עוד כמה פרטים?
אני יודע כי הייתי שם...

סביון

כייף לך ... בפעם הבאה שאני באזור יבנה, אני ניכנס לביקור.

חנן גולומבק
18-10-12, 17:47
עוד מתנות מהדוד סם ..........

ארנון איזה מנוע זה ?
הקלאטש קרמי ?

baga
18-10-12, 18:10
:D
בהצלחה.

arnonshoshani
18-10-12, 18:45
המנוע הוא LS3 בנפח 6.2L עם 525 כ"ס של GM
הקלאץ' הוא קלאץ' קרמי בשלוש שכבות (כלומר 3 קלאצ'ים אחד אחרי השני)

כל החומרים שהבאגי בנוי מהם (ברזלים) הם פלדות כאלו או אחרות בשביל חיסכון במשקל.
התקנון מרשה לנו מינימום של 1490 ק"ג יבשים ואנחנו שואפים קרוב ככל שניתן לזה.
זה נותן חלוקת כוח מטורפת של 3:1 בערך כלומר כל 3 ק"ג מוזזים על ידי 1 כ"ס

Tom Bril
19-10-12, 01:30
הי ארנון , שמח שהחלטתם לפרסם את תהליך הפרוייקט.

שמתי לב לזויות בחלק הקדמי של הצירים הפנימיים של המשולשים במבט צד ישנה זווית מסויימת, אני מניח שזה בכדי לשפר את עבודת המתלים?

כיצד קבעתם את אותה זווית?, האם דרך אותה זווית קבעתם את הקאסטר במקום לקבוע אותו בנאבה עצמה כמו שמקובל.

arnonshoshani
19-10-12, 05:27
הזוית שניתנה למתלה כולו היא על מנת לשפר את ספיגת המתלה את המהמורות .
הקאסטר נקבע ללא קשר אליה אבל כן מתחשב בה.

OP2000
19-10-12, 10:34
איזה יופי !

נמרוד
20-10-12, 10:27
דני - השמועות אומרות שגם לך יש חדשות מעניינות... ;)

תום - בשביל המושגים - הזוית של הצירים הפנימיים של המשולשים הקדמיים, נהוג לכנות Rake angle. כשמשאירים את הצירים מקבילים ונותנים לשניהם ביחד זווית כלפי מעלה, המטרה היא לשפר את יכולת הספיגה על ידי זה שמגדילים את היחס בין התנועה האופקית (אחורה) לתנועה האנכית (למעלה) של הגלגל, במבט צד. הקו שהגלגל משרטט עם מהלך המתלה הופך להיות אלכסוני יותר. הזוית המקובלת היא בין אפס או מעלות בודדות (אני מנחש שארנון הכניס כאן 3-4 מעלות מקסימום?) ברכב עם גלגלים גדולים (טרופי טראק או באגי גדול) ועד 15 מעלות ויותר ברכב עם גלגלים קטנים (טרקטורון או SBS כמו שאתה מכיר) שם זה אפשר להגיד "חובה".

אני התעסקתי עם זה לא מעט ברכב של סרטינה, עד שלבים די מאוחרים השארתי כשלוש מעלות של Rake, בסופו של דבר ביטלתי לגמרי והשארתי את הצירים אופקיים. מלבד זה שקל יותר לבנות שטוח (לא קריטי בעידן התכנון הממוחשב והחיתוך בלייזר - אבל כן חשוב אם בונים "old school") החסרון הוא שזוית הזאת מגדילה Dive - סגירת מתלה תחת בלימה. זה כמובן נובע ישירות מאותה סיבה. בחינה יסודית של תמונות ברשת של כל מיני טרופי-טראקס מצליחים לימדה אותי שזה כנראה לא משנה, אז בשביל מה להסתבך?

Caster זה עניין אחר לגמרי, שההשלכות שלו הן לחלוטין על ההיגוי. במתלה ללא היגוי - נניח סרן אחורי חי, קסטר בכלל לא קיים, אבל בהחלט יש משמעות לזווית הRake שהיא במקרה זה הזוית של הזרועות במבט צד והאפקט שלה על מסלול תנועת הגלגל זהה לחלוטין. כל עוד הצירים של המשולשים מקבילים, הקאסטר לא משתנה ולא מושפע ממנה, אם הם לא מקבילים, וגם זה אפשרי, מקבלים שינוי הדרגתי בקסטר עם מהלך המתלה.

הקסטר לא נקבע בנאבה! הנאבה היא קו ושתי נקודות. הקסטר נקבע על ידי הזזה של המשולשים העליון והתחתון זה לעומת זה על הצירים שלהם. קח את העליון אחורה, הגדלת קסטר. קח אותו קדימה, הקטנת קסטר.

talw
21-10-12, 15:02
נמרוד,מה החיסרון בעוד קצת Dive קידמי ברכב שנוסע בשטח עם יחס מישקל אחורי ? ,לדעתי יכול רק לעזור בהורדת כח נוספת לקרקע בציר ההיגוי בעת עצירה/האטה-סיבוב-העברות משקל... ,כמובן עד גבול מסויים,כמה מעלות בודדות.
ושוב, כמו שהזכרת אם נתייחס רגע אחד "לתנ"ך" (קרי ארה"ב),הרוב המוחץ של הבאגים התחרותיות שם עם Rake angle , ראיתי מעטות עם Antidive במשולש עליון כתוספת ל Rake .
מישחקים באפלה...

רני דקל
25-10-12, 14:13
מצטרף לברכות. כיף לראות שממשיכים לתכנן ולייצר רכבי מירוץ בארץ למרות שאופציה היבוא נהייתה רלוונטית. התכנון עצמו גם הוא נראה מרשים.

בנוגע להערה של טל, נמרוד תוכל לתת מספרים משוערים של גובה מרכז כובד, בסיס גלגלים ותנועת הרכב על המתלים כתוצאה מבלימה בתנאי מירוץ?
במירוצי כביש מזניחים לגמרי את מעבר העומס שנגרם כתוצאה מתנועת הרכב על המתלים ולדעתי גם כאן אנטי דייב כן או לא לא משפיע באופן אמיתי על מעבר המשקל לגלגלים הקדמיים. לא צריך מספרים מדויקים כך שאין צורך לשחרר סודות מקצועיים, רק סדרי גודל.

שאלה נוספת לנמרוד ולאמנון: האם מתייחסים לתנועה של הצמיג בתכנון המתלים? נראה שברכבי שטח הצמיג עצמו מוסיף לא מעט מהלך למתלים (או שלא?). נדמה שמדובר ב-5 ס"מ לפחות בתמונות. אם מניחים שמדובר בתנועה שכזאת שמתווספת לתנועת מתלה של 30 נוצר כאן עוד אפקט שמשפיע על לא מעט דברים.

עוד שאלה היא איך מחליטים על פיצוי הקמבר בהיעדר מידע על צמיגים (או שיש ואני לא יודע). איך אתם יודעים כמה קמבר אתם רוצים שיהיה לאוטו בסיבוב בלי לדעת מתי הצמיג מייצר שיא אחיזה?

talw
25-10-12, 14:46
רני שלום,אתה בא מעולם האספלט ולכן השאלות שלך במקום, בכדי להבין את התשובות של נמרוד וארנון טוב יותר ,אני מציע לך שתצפה בסרטונים הללו .

http://www.youtube.com/watch?v=hFEJzFgJN2c&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=BNniHwNElMI

http://www.youtube.com/watch?v=o8LevEkvlhs&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=ZS_8YoZbCWM

ועוד שניים בשביל הצחוקים...

http://www.youtube.com/watch?v=qN83tv7VU20&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=TwLAcGUNrzg&feature=related

רני דקל
25-10-12, 15:31
רגע אתה רוצה להגיד שאנחנו מדברים פה על מכוניות לשטח? למה אף אחד לא אמר? :p

אני מכיר ואוהב את ז'אנר מירוצי המדבר כבר הרבה שנים, בתור ילד אפילו הייתי צופה קבוע בשידורים של SCORE בESPN כשקטגורית הטרופי טראק רק יצאה לעולם. אין כמו פורנו של מירוצי מדבר= רוק כבד + גיהוצים מפלסטר סיטי + סלואו מושנים על הבאמפים הגדולים באמת.

zagi
26-10-12, 14:28
רני , נזכרת באיזה פורום אתה נמצא ? ( עם כל הכבוד ליצור הקטן והמגניב שבניתם )...

רני דקל
26-10-12, 17:44
רני , נזכרת באיזה פורום אתה נמצא ? ( עם כל הכבוד ליצור הקטן והמגניב שבניתם )...
לאור מספר פרוייקטי הפורמולה SAE בפורום הבונים אני מציע לשנות את שם האתר והפורום ל-"פורמולוג". :p

נמרוד
29-10-12, 10:05
נמרוד,מה החיסרון בעוד קצת Dive קידמי ברכב שנוסע בשטח עם יחס מישקל אחורי ? ,לדעתי יכול רק לעזור בהורדת כח נוספת לקרקע בציר ההיגוי בעת עצירה/האטה-סיבוב-העברות משקל... ,כמובן עד גבול מסויים,כמה מעלות בודדות.
ושוב, כמו שהזכרת אם נתייחס רגע אחד "לתנ"ך" (קרי ארה"ב),הרוב המוחץ של הבאגים התחרותיות שם עם Rake angle , ראיתי מעטות עם Antidive במשולש עליון כתוספת ל Rake .
מישחקים באפלה...

כל הפרמטרים האלו שאנחנו מדברים עליהם - זוויות, מרחקים... הם כולם רציפים, לא דיסקרטיים. כלומר אין הבדל גדול בין זווית rake (לצורך העניין, אבל יכול להיות כל זווית אחרת בגאומטרית המתלה) של 0, 1, 2, 3 מעלות וכן הלאה. וגם אי אפשר לבודד את הזוית הזאת משאר הדברים. לכן גם אין תשובות לשאלות האלו, שאני שומע כל הזמן מאנשים - מתמקדים באיזשהו פרמטר של תכנון רכב, ומנסים לנחש מה מספר הקסם הספציפי שנכון לגביו (תום שאל אותי כל מיני שאלות כאלו שבאמת אין לי דרך לענות עליהן).

אחד מהיתרונות הגדולים של התכנון הממוחשב לעומת התכנון הדו-מימדי של פעם הוא בדיוק זה - לא צריך לפשט את הבעייה, לחתוך אותה למבטים ולדבר עליהם בנפרד, כמקובל בספרים שכולם נכתבו לפני עשרות שנים. אפשר למדל תלת ממדית ולנתח את כל הרכב כמעט כמקשה אחת, ואז מבינים את חוסר הטעם בהתפלספות על כל זווית או מידה בנפרד.

ובכל זאת, צריך להתחיל במשהו, חייבים להיאחז בדברים מסוימים כדי להתקדם. בנושא הזה של זווית rake, ההיגיון האישי שלי אמר, לפחות ברכב של סרטינה שתכננתי, שאם מה שמקובל זה זווית קטנה כלשהי, בוא נעשה אותה כבר אפס - ולאפס יש משמעות דיסקרטית לעומת כל מספר אחר מבחינת נוחות תכנון ובנייה - רצפה מקבילה וישרה. וזה שיקול טוב כמו כל שיקול אחר...

arnonshoshani
02-12-12, 06:09
קצת התקדמות בבנייה במהלך השבועות האחרונים

lizard
02-12-12, 08:14
נחמד מאוד

savyon
02-12-12, 10:15
איזה יופי,
זה מתחיל לקבל צורה של אני רוצה סיבוב...

סביון

חנן גולומבק
02-12-12, 18:13
אמריקה נמצאת ביבנה...

kobiarava
02-12-12, 20:28
אמריקה נמצאת ביבנה...

וזו לא הפעם הראשונה שאומרים פה את המשפט הזה...
פרוייקט מדהים ברמה עולמית, הכל באמת נראה פיצוץ-ישר כח. מקנא בלקוח שיכול היה להרשות לעצמו, ובחר בטוב ביותר!

קובי

דרור ברלי
02-12-12, 20:36
התמונות עושות עוול למציאות...

כבר בנו בארץ כמה וכמה מכוניות מרשימות, יש הרבה כבוד למתכננים ולבונים...
אבל אני אישית עוד לא ראיתי שום דבר בארץ ברמת הירידה החולנית לפרטים כמו שיש כאן.
פרויקט דגל של משוגעים. משוגעים מופלאים...

עידו לוריה
02-12-12, 21:34

אז בתור צלם מקצועי אולי תצלם בשבילינו ;)
ארנון ורפי וכמובן טל פרויקט מרשים ביותר , כל הכבוד .

עידו

רפאל
02-12-12, 22:25

דרור ידיד היקר ........

ביום שישי האחרון הייתם במרחק של פחות מקילומטר מאיתנו ופחות מחצי ליטר דלק :)
ואפילו המצלמות כבר היו גם ......
למה לא קפצת .......
למרות שהוזמנתם .........

דרור ברלי
02-12-12, 22:42
אתה אמרת שאתה רוצה ללכת הביתה...

הייתי אצלכם כשבאתי לקחת ג'ריקן דלק ואתה נסעת לשטח לבדוק את הכריות אוויר, אז הספקתי קצת לדחוף ידיים לתוך השילדה הזו.
פורנו קשה הדבר הזה. צריך להגביל את גיל הצפיה.

arnonshoshani
03-12-12, 04:22
דרור
מיום שישי עד היום הייתה התקדמת משמעותית נוספת
השלדה ו 98% מהצינורות במקומם.
נשארו כמה השלמות מהדוד סאם (מיכל דלק צורני מיוחד ועוד כמה חלקי מייסבים משאבות ברקס וקלאץ וכו'
אז נוכל לסיים את בניית השילדה.
ולהעביר את הרכב לידיו האמונות של רפי להתחיל את כל הפרטים הקטנים.

נמרוד
03-12-12, 09:41
מרשים ביותר לעקוב אחרי תהליך פיתוח ובנייה יסודי ומסודר, מבוסס על מכלולים חדשים ונכונים, תענוג! אני מבין ארנון שבשלב זה כל יום יש התקדמות, אז אל תחזיק אותנו במתח - שגרו עוד תמונות!

arnonshoshani
08-12-12, 07:39
מטפלים קצת במערכת המתלים

talw
05-04-13, 13:49
72265
72266
72267
72268
72269
72270
72271
72272
72273
72274

עידו לוריה
05-04-13, 13:57
התעוררתם :) יפה מאוד .

עידו

talw
05-04-13, 13:57
72275
72276
72277
72278
72279
72280
72281
72282
7228372284722857228672287722887228972290 7229172292

talw
05-04-13, 14:02
התעוררתם :) יפה מאוד .

עידו

לא !! עדיין ישנים בעמידה,זמן הוא מצרך חשוב כשלא מחפפים (אתה בטוח מכיר את זה עידו).

תודה

עידו לוריה
05-04-13, 16:26
לא !! עדיין ישנים בעמידה,זמן הוא מצרך חשוב כשלא מחפפים (אתה בטוח מכיר את זה עידו).

תודה

לא מכיר :rolleyes:
בגלל זה אני בלי שעון :)

עידו

דרור ברלי
05-04-13, 16:52
מופלא. אין מילים.

חנן גולומבק
05-04-13, 18:27
ללא ספק הדבר האמיתי. תענוג.

morankabesa
06-04-13, 20:36
ארנון ורפי אין ספק עבודה מדהימה , איך חנן אומר "אמריקה ביבנה ! "

talw
07-04-13, 17:34
הצירעה על גלגלים.

72372

72373

72374

72376

72377

72378

72379

נמרוד
07-04-13, 17:38
על זה נאמר בשעה טובה! מזל טוב! אבל שכחת מושב לאשתך, היא עלולה לראות את התמונות וזה יהרוס לך את כל הסיפור של "הכי משתלם לתת לארנון לבנות לנו אוטו, יותר זול אפילו מסוזוקי אלטו".

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=72376&d=1365345084

עידו לוריה
07-04-13, 17:50
בשעה טובה .

עידו

talw
07-04-13, 18:00
נמרוד,אתה טועה ,זה המושב של אשתי...
היא דהרה על באגים עוד כשהיו לה בלונים מהאף.
זו בכלל הפתעת יומולדת שאני בונה לה...בלה בלה בלה .
אכן מזל טוב,הוולד חוזר לאינקובטור להמשך טיפול (ארוך ומייגע ).
מה שמדהים אותי יותר מכל ,אלו שעות המחשב ששרפנו על סוליד ובאיזה דיוק של מילימטר הכל מתחבר יחדיו,אפילו מרכז הכובד והמשקל מדויקים להפליא.
בניתי הרבה שטויות גדולות וקטנות בחיי,הפעם הוקסמתי מהדרך והתוצאה המדויקת.
תכלס המבחן האמיתי יהיה בשביל ...
תודה

חנן גולומבק
07-04-13, 23:13
מזל טוב.
שאלה ברשותכם, נדמה לי שלפי החוק אסור למיכל הדלק להיות בתוך הקבינה, איך אתם מתמודדים עם הסיפור הזה ?

talw
07-04-13, 23:37
שלום חנן,אין פה בכלל סיפור,מיכל הדלק אשר בנוי בעצם ממיכל קוולאר אטום עם מעטפת אטומה של אלומיניום סביבו, יהיה מנותק לחלוטין מהקבינה ע״י קיר האש שיעבור מאחורי הכסאות לבינו ,אל צנרת השילדה.
בעצם קיבלת מיכל עם הגנה כפולה במקום מאוד מוגן מפגיעות ובדיוק במרכז הכובד,וכל זה כמובן באישור הנוגעים בדבר.
עדיין לא הכל מורכב,יש עוד הרבה עבודה,אפילו חסרים צינורות פה ושם,אנו עובדים לפי אישורים.

Tom Bril
08-04-13, 01:47
כיף לראות עוד כלי תחרותי מוכן ובכזאת מקצועיות, הרבה בהצלחה ונתראה על המסלול : )

חנן גולומבק
08-04-13, 06:19
שלום חנן,אין פה בכלל סיפור,מיכל הדלק אשר בנוי בעצם ממיכל קוולאר אטום עם מעטפת אטומה של אלומיניום סביבו, יהיה מנותק לחלוטין מהקבינה ע״י קיר האש שיעבור מאחורי הכסאות לבינו ,אל צנרת השילדה.
בעצם קיבלת מיכל עם הגנה כפולה במקום מאוד מוגן מפגיעות ובדיוק במרכז הכובד,וכל זה כמובן באישור הנוגעים בדבר.
עדיין לא הכל מורכב,יש עוד הרבה עבודה,אפילו חסרים צינורות פה ושם,אנו עובדים לפי אישורים.

הבנתי, תודה.

arnonshoshani
08-04-13, 12:10
7239272391
כמו שאתם רואים אחרי המון חבלי לידה שעות אינספור על המחשב הבאגי הלא וירטואלית יצאה לדחיפת מבחן ראשונה אל השכנים לשקילה.
כל חלק וחלק שעלה על הבאגי נשקל נמדד ומודל במלואו והנתונים הוזנו למחשב (למעט כמה מודלים ממוחשבים שקבלנו מהיצרנים / חברים)
כל צינור כופף נחתך ומוקם על פי הנתונים
עבודת המחשב הסיזיפית והלא מתפשרת על כל פיפס עם לייזרים וחלקים שמתאימים את עצמם אחד לשני הוכיחה את עצמה
כל החלקים התאימו את עצמם אחד לשני והשינויים שהיה צריך לעשות היו מינימאליים ביותר ואם הייתה טעות החלק הוחלף בחדש.
היום הרכב על גלגלים ורוב החלקים המכאניים ממוקמים במקומם.
בתקווה שעבודות החשמל אלקטרוניקה ואינסטלציה יחלו בקרוב מאד
הרכב משלב הרעיון דרך התכנון ועד לביצוע מלווה בטובי הבוחנים הטכניים ובהמלצתם (למרות בקשותינו) מוקמו חלקים כאלו או אחרים במקום שהם נמצאים.
הבאגי תוכנן מתחילתו ועד סופו בסדנאת רוקסוליד ובשילובו של טל שתרם רבות לפיינשמקריות שבא הבאגי נבנה.

savyon
08-04-13, 12:48
יפה!

אני הייתי נוכח בדחיפת המבחן הראשונה- הסטוריה...

יקיר גרין
08-04-13, 13:18
כמה ההפרש במשקל בין המתוכנן למדוד?
חסרים החיזוקים בפינות הקשת הקדמית של הכלוב ... (נמצאים בתכנון)

arnonshoshani
08-04-13, 14:49
כמו שטל כתב כבר לא כל הצנרת המתוכננת קיימת בבאגי כבר.
יש עוד כמה צינורות מיבניים (מחוייבים על פי התקנון ) שאנחנו ממתינים לתשובות של הבוחנים על מיקום (והזוית) סופי שלהם.
ההפרש בין המשקל המתוכנן לבין המשקל המדוד הוא 3.65% כאשר המחשב הראה יותר ממה שנמדד בסוף.
ואני יכול להגיד בפירוש שאנחנו בכמה מאות קילוגרמים פחות מהמשקל המינימאלי הדרוש לרכב (על פי התקנון)

yes1952
08-04-13, 21:45
לשלושת המוסקיטרים
כמי שכבר מכיר את העבודה שלכם ומשוויץ בפני כל מי שרוצה וגם לא רוצה על העבודה הנפלאה שעשיתם על הסופה הירוקה,וכאן המקום להזכיר שבניתם לי מנוף קטן אחורי
שאני משתמש בו כל הזמן,בלי להזקק לאישפוזים מיותרים,
אני חייב לומר-כל הכבוד
ובהשקה הרשמית אשמח לכבד את הכלי הזה בבקבוק וויסקי משובח

talw
09-04-13, 18:48
רפול והקלאטצ׳

72678

72679

72680

72681

עידו לוריה
09-04-13, 19:27
למה קלאטץ' :rolleyes:

עידו

talw
09-04-13, 20:19
ראשון ורוורס ,כל השאר עוברים בד״כ ״בסטירה״ בסלד הנכון כמובן...

מה שכן ,גלגל התנופה קל מאוד,מאוד מאוד.

arnonshoshani
10-04-13, 06:43
טל יש משהוא קטן שאתה לא מגלה / מראה שזה קלאץ 3 שלבים עם 3 דיסקיות קלאץ מיוחדות שיודעות להעביר את כל המומנט והסוסים הללו. וכל זה למרות גודלו הקטן (כמו של חיפושית)

talw
10-04-13, 22:58
ארנון ,עזוב אותך קלאטצ׳ים ,שתיים שלוש דיסקיות ,חיפושיות ,תארגן סט סליקס....

72762

http://img.tapatalk.com/d/13/04/11/9ugune8y.jpg

רק נוריד אותה קודם לבאמפסטופים ,ונקשור.

OP2000
11-04-13, 05:58
תענוג לעיניים.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

הצפרדע
11-04-13, 22:09
אכן כל המחמאות במקומן. רכב יפה, מושקע וייצוגי.

כידוע לכם, אני פחות מתלהב מצורה ומחלקים חתוכים בלייזר לאחר מידול פיינשמקרי בתוכנת סוליד וורקס או תוכנת תוח'סלקר מסוג אחר, וכו'.

אבל כידוע, כל אחד וטעמו ודרישותיו.

מה שאותי מענין הוא התכנון ההנדסי הכללי ובעיקר הגיאומטריה של המתלים ברכב, מה שקובע בסופו של דבר איך הרכב יסע ולא רק איך ייראה.

בנושא זה דוקא יש לי הערות, אבל אסתפק כאן באחת:-

אכן, הכוונה ליצור במתלה קאמבר משתנה, היא כוונה טובה ומבורכת(לא שזה ענין מאד חשוב או עקרוני, אבל רצוי). אבל, וזה אבל גדול, בעוד שקל מאד להשיג את המטרה במתלה קדמי עם זרועות A כפולות, קשה יותר, הרבה יותר, להשיג זאת במתלה אחורי של זרוע עוקבת.

הדרך הכמעט יחידה הראויה בעיני בנושא הקאמבר האחורי, היא ליצור קאמבר קבוע, או כמעט קבוע ע"י הטיית הגלגל מזוית 90 מעלות לזוית שלילית קטנה, אבל לשמור על תנועתו האנכית של המתלה האחורי.

מה שעשיתם כאן, הוא השגת קאמבר משתנה ע"י קביעת נקודות החיבור של הזרוע העוקבת לשילדה, שלא על אותו מישור, דהיינו אחת קרובה יותר לשילדה והשניה רחוקה יותר.

התוצאה היא אכן קאמבר משתנה, שלילי בפתיחה וחיובי בסגירה. אבל, ה"הישג" בעייתי ושכרו יוצא בהפסד גדול.

הבעיה נעוצה בכך שכאשר משנים את מהלך התנועה של הזרוע העוקבת, ומקנים לה מסלול מעגלי במקום מסלול אנכי ישר, דהיינו מסלול עולה ויורד על אותו מישור אנכי, יוצרים בעיה גדולה של יציבות הרכב בשל "היגוי אחורי" לא רצוני.

יהיה לכם אמנם קאמבר משתנה, אבל מכיוון שהרכב לא נוסע על כביש או על משטח ישר אחר, אלא על שטח משובש ובאמפי, ומכיוון שלמתלי הרכב יש מהלך גדול מאד, הרי שכשאר גלגל אחד יעלה או ירד בשל בור או באמפ בדרך אבל השני ימשיך ליסוע על משטח יחסית ישר, הרכב יסבול מבאמפסטיר אחורי ממשי.

למה? מכיוון שהגלגל שממשיך ליסוע על משטח ישר, ימשיך כאמור ישר, אבל הגלגל שעלה או ירד בשל פני השטח, כבר לא יעמוד מקביל לגלגל השני בגלל המסלול המעגלי של המתלה, אלא יקבל זוית, מה שיגרום להיגוי אחורי לא רצוני = באמפסטיר.

במקרה כזה, לא יוכל הנהג לשמור על נסיעה בקו ישר והוא ייאלץ לעבוד קשה כל הזמן על מנת לתקן ולשמור את הרכב על אותו כיוון.

בעיני זאת טעות חמורה ביותר, אשר תתברר לכם מייד בנסיעת המבחן הרצינית הראשונה בשטח קשה ומהמורתי - הרכב לא ישמור על יציבות כיוונית ויתן הרגשה של חוסר שליטה בשטח משובש.

הבעיה קשה יותר ככל שבסיס הגלגלים של הרכב קצר יותר, אבל גם בבסיס גלגלים גדול יחסית, התופעה תציק ותמנע מהרכב לעשות את מה שהוא בדיוק נועד לעשות - ליסוע מהר מאד וישר על שטח קשה ובעייתי.

הבעיה אף תהיה חריפה יותר ככל שההגה הוא הגה קצר, כמו למשל המסרק של HOWE שיש לו 1 או 1.5 סיבובים מנעילה לנעילה. התגובה הקצרה והמהירה של ההגה תיצור טלטול ימינה ושמאלה, מכיוון שהבאמפסטיר יגרום לאיבוד כיוון וההגה הקצר יגרום לתיקון חריף ולתנודתיות בלתי נסבלת,

זה חבל ואני הייתי ממליץ לכם לא לחכות ולהיווכח בכך בשלב מתקדם, אלא לעשות את הניתוח הכואב כבר עכשיו ולתקן את הליקוי הזה.

עדיף לשמור על קאמבר קבוע שלילי במקצת ע"י הטיית ציר הגלגל למצב של קאמבר שלילי וקבוע של +/- 3 מעלות, אבל לשמור על תנועה אנכית או כמעט אנכית ישרה של הזרוע העוקבת. בכך תשיגו את היתרון המבורך של קאמבר שלילי במקצת(ולא משתנה או כמעט ולא משתנה), אבל לא על חשבון התנהגות רעה מאד של המתלה.

עלו והצליחו ושבת שלום.

talw
11-04-13, 22:54
"0" בפול דרופ ו 4- בפול באמפ ,זה ממש לא שינוי קיצוני לדעתי.
אל תסיק מסקנות מהתמונות שנזרקו פה .(גם אל תאמין למה שאני כותב כעת) :p
במציאות מהלך המתלה האחורי יהיה יותר קצר בפתיחה ,בשל בעיתיות זוית עבודת הצריות,שזה חיסרון מול עבודת מהלך סרן.
בשל סיבה זו השקענו יותר בבילום המתלה האחורי.
אם נשכלל את כל סוגי מסלולי המרוצים שקרו פה בזמן האחרון והשבילים שקיימים פה כיום ,זו החלטה דיי טובה לדעתי.
תודה על ההיתיחסות

שבת שלום

הצפרדע
11-04-13, 23:15
טל, זה לא ענין של דיעה, אלא של עובדות.

לצערי, בכלל לא הבנת את הפואנטה - לא מענין בכלל כמה שינוי הקאמבר, 4 או 10 או 0 מעלות.

מה שמענין, ועוד איך, הוא לא הקאמבר, אלא העובדה שהשינוי מושג ע"י מסלול לא אנכי של מהלך המתלה.

המסלול הזה הוא הבעיה ולא הקאמבר שנובע ממנו, בשל אי המקבילות של הגלגלים בעת עבודת המתלה.

מה שיפגע ביציבות הרכב הוא לא שינוי הקאמבר אלא השינוי בזוית הגלגל העולה(או היורד) ביחס לגלגל השני.

אתה הבנת את זה, ברוך?:)?:cool:?

talw
11-04-13, 23:30
הופה ,ידעתי שאני אצטער....
מה שאני מנסה להסביר לך במילים עדינות שיש גם יתרון למתלה חצי עוקב בסיבובים ולא רק הקמבר השלילי,אלא גם היגוי של TOE OUT לגלגל החיצוני שגורם להיגוי יתר ,דבר שהוא רצוי ברוב המקרים ,לעומת מתלה ללא קמבר/היגוי משתנה.
אתה יודע ,לא הכל ישר ,יש גם הרבה סיבובים.
שבת שלום פעם שנייה.

הצפרדע
11-04-13, 23:44
נו טוב, שיהיה.

אם אתה בטוח שהכל טוף, אני מבסוט.

morankabesa
12-04-13, 00:25
https://www.youtube.com/watch?v=xTKlNjlUSZc אני לא יודע איך ההגה מרגיש , אבל מהר אפשר לנסוע !

חנן גולומבק
12-04-13, 06:46
סוף סוף , אלוהים ( וברוך) תודה !!! חוזרים לימים הטובים , בבקשה אל תפסיקו.

הצפרדע
12-04-13, 08:11
סוף סוף , אלוהים ( וברוך) תודה !!! חוזרים לימים הטובים , בבקשה אל תפסיקו.

סליחה מראש - עשיתי משהו לא בסדר?:(?

שוב?

lizard
12-04-13, 08:24
אתה בסדר. סוף סוף קצת הסברים ולא רק תמונות

חנן גולומבק
12-04-13, 09:10
סליחה מראש - עשיתי משהו לא בסדר?:(?

שוב?

להפך, להפך אני רציני. סוף סוף דיון מקצועי ועניני כמו פעם בימים הטובים שהיה כאן מעניין והיה אפשר ללמוד משהו.

baga
17-04-13, 20:03
ושוב שאפו.
אמריקה הגיע .
נראה מאוד איכותי ומושקע.

talw
26-04-13, 22:02
עוד התקדמות קלה.
צנרת מיים והתקנת רדיאטורים לשמן מנוע/גיר.
בקרוב נחל בפרוייקט מעניין של מיחשוב וניהול מנוע/רכב בצורה קצת שונה...

74014

74015

74016

74017

74018

עידו לוריה
26-04-13, 22:36
טל מהיכן הרדיאטור מקבל אוויר ?
עבודה יפה ונקייה .

עידו

talw
26-04-13, 23:16
תודה עידו.
קיר האש יגיע מאחרי הכיסאות עד לצינור האופקי של קו החגורות,ויעטוף לחלוטין את מיכל הדלק.
יש תקן לגובה המקסימלי של ראש הרדיאטור מקו החגורות בכיסאות וכמו כן מרחק מינמלי מהכסאות .
אנו עומדים בדרישות ,וזה משאיר לנו כשני שליש עד חצי מהרדיאטור חשוף לזרימה ישירה .
יש אישור לכל דבר.
הרדיאטורים הקטנים יאלצו להסתפק בזרימות ונטוריות,ובכל מקרה הוונטות שלהם יופעלו מעל טמפ' מסויימת.

עידו לוריה
27-04-13, 20:42
אני מקווה בשבילך שהרכב לא יתחמם זה , בעסה שרכב מתחמם .

עידו

talw
27-04-13, 21:14
עידו,יש חוק,יש תקנות,יש הוראות,אין לאן לברוח,זה מה יש.
בכייף היינו מרימים אותו מעלה.
נבחר מראש רדיאטור גדול עם וונטות חזקות ,יהיו גם חיפויים שיתעלו את האוויר לכיוון .
נקווה לטוב.

חנן גולומבק
28-04-13, 16:57
לדעתי כל עוד החלק העליון של קיר האש פתוח, לא תהיה שום בעיה. אני חושב שבמקרה כזה לא צריך בכלל תיעול של האוויר.

הצפרדע
28-04-13, 16:58
אני מקווה בשבילך שהרכב לא יתחמם זה , בעסה שרכב מתחמם .

עידו

עידו, אין טעם להעיר הערות - "לכל דבר יש אישור", וכנראה שגם אין דבר שטל לא יודע כבר מראש.

כנראה שלומדים רק דרך הרגליים :(

lizard
28-04-13, 17:26
אין להם ברירה כי מי שהחליט שאסור בכלים האלה לשים את הרדיאטור במקום ה"מקורי" שלו (קרי - מקורי על פי מה שבונים ארה"ב) מבין בבנייה, נסיעה, תיקון תקלות ומשמעויות של מה כל דבר אומר הכי טוב ואלו שהיו אמורים להיות השומרים והמגינים שלנו ולשמור על האינטרסים שלנו, העדיפו להיות עציצים.

talw
22-05-13, 23:45
בזמן ההמתנה לעוד כל מיני שמונצס, התחלנו להתעסק עם הפחיידה.
נטייה ללוק פרונטלי חיפושיתי משהו,קצת כבוד לאם כל הבאגים.

74842

74843

74844

74845

74846

כן ,כן אני יודע ,יפה יותר בלי חיפויים...

asafk
23-05-13, 00:00
אני שמח שבשבילך ציריות הן "שמונצס..."

אסף.

talw
23-05-13, 00:15
אני שמח שבשבילך ציריות הן "שמונצס..."

אסף.

הא ,שלום גם לך כבודו.
לא רק ציריות גם גומיות פעמונים כפולות,בית מצערת,מחברי חשמל,מערכת חשמל,פילטר שמן גיר,מערכת דלק,צנרת ברקס,כבלי הילוכים.....להמשיך ?
בקיצור זה מתחיל להשמע כמו שמונצס באיזשהו שלב.

חנן גולומבק
23-05-13, 06:17
טל, ההגה מתכוונן ?

talw
23-05-13, 06:46
וגם נשלף.

עידו לוריה
23-05-13, 07:03
וגם מסובב את הגלגלים .

עידו

savyon
23-05-13, 08:28
חרא הגה,
בלי צפצפה ובלי כרית אוויר
(ולא, זה לא שהקנאה כתבה את זה ;) )

חנן גולומבק
23-05-13, 10:14
יפה מאד. מתי אתם מפרקים את הרכב לגורמים וצובעים את השלדה ? מניסיון , אל תעשו את זה אחרי החשמל. לדעתי אתם צריכים לעשות את זה עכשיו או לפחות לאחר שכל המחברים של הבודי מרותכים. פרויקט מדהים.

morankabesa
23-05-13, 12:46
א. עבודה יפיפיה !
ב. עם כול היופי הזה , לא אמורות להיות ארבע כנפיים (מגעילות )שצריכות לכסות את הגלגלים + מגני בוץ ???

arnonshoshani
23-05-13, 16:52
חכה חכה ידוע שיש צורך בכנפיים מגעילות אבל עדיין המתכנן לא עיכל את הבשורה ואיך לעשות זאת...

lizard
23-05-13, 19:57
זה בגלל שאין דרך נורמלית לעשות את זה אלא אם כן מדובר על בודי של "טנדר". הכלים האלה לא צריכים כיסויי גלגל זה הקטע שלהם!

נמרוד
26-05-13, 12:43
טל, ארנון, רפי - הולך ותופס צורה מדהימה! מרשים יותר בתמונות מאשר בסוליד.

בנושא החיפויים - בוודאי שאפשר לעשות חיפויים לגלגלים שיראו יפים, זה עניין של החלטה. יכול להיות שאין דרך נורמלית לעשות את זה עם המגבלות של קיום כלטאה, אבל טל נדמה לי שאתה משוחרר מהמגבלות האלו. ולגבי מיקום הרדיאטור - אני לא רואה איתו שום בעייה עקרונית, אני בטוח שתכננתם עד הסוף עם הרבה יתירות הן של גודל המצנן עצמו והן של תיעול אויר.

לא צריך לחפור ולחפש הערות שליליות - הפרויקט הזה כמו שהוא נראה מהתמונות ומהעדכונים בשרשור הזה - ההערה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא שאפו על איכות התכנון והביצוע. מחכה להמשך.

lizard
26-05-13, 12:58
מגבלות של לטאה?

נמרוד
26-05-13, 14:01
בדיוק.

הצפרדע
26-05-13, 14:37
נמרוד,

נדמה שלאור כללי הפורום שאתה עצמך הולדת וניסחת עם חבריך, אתה חייב למיכה התנצלות פומבית כאן, על הפוסטים האחרונים שלך.

פשוט לא יפה ולא ראוי.

באשר להערה האחרת שלך, כבר הבנתי שאסור בפורום הזה להעיר שום הערה ואגב כך לגעת בפרות הקדושות וביקירי הפורום.

זאת, גם אם יש למעיר הערה ענינית ורלבנטית(נכונה או לא), כפי שכמה וכמה קוראים סבורים ואף כתבו כך.

גם בפרוייקט הכי הכי, יכול שיהיו טעויות, ואוי לנו ואבוי לנו אם תשוב לשרור כאן אותה סתימת פיות מאוסה מן העבר(ואולי לא מן העבר), הכוללת איסור על העברת ביקורת, ולו ראויה ומנומסת.

מי שלא רוצה או לא מעונין לשמוע דיעות וביקורת, שלא יפתח כאן שרשורים. מה שבטוח הוא שאף אחד לא צריך את הפטרנליזם של המערכת, מה שמשדר את רוח האח הגדול(של אורוול, לא של הטלויזיה....).

במחשבה שניה, מה איכפת לי??? אני כבר לא בעניני הפורום הרבה זמן, ונראה שזה לא הולך להשתנות - ניסיתי להעיר כאן הערה מאד חשובה ורלבנטית,
אבל מייד הבוס הגדול מצא לנכון להפליק לי על היד....:(:(:(

lizard
26-05-13, 14:38
איזה מגבלות של לטאה?

talw
26-05-13, 14:53
נמרוד, תודה על המילים הטובות.
יופי זו כנף דינמית שעולה ויורדת עם הגלגל אשר מחוברת לאפרייט- המון מחשבה על חוזק ומגרעות של משקל לא מוקפץ, גם אווירודנמיות.(עדיפות ראשונה).
ברירת המחדל היא כנף סטטית ,וזה מוביל לדברים של מיכה ,- "זה לא הקטע שלהם ". זה כלכך נכון ,הרי כל הדרייב ביצירה הוא בעצם קטע אחד גדול .(וטיפשי ,יש כאלה שיגידו).
הנושא הזה יצטרך לחכות בסבלנות לשלבים הסופיים,אולי בכלל יחליטו לוותר על הדרישה הזו ? מי יודע ?,זה לא קריטי תמיד אפשר להוסיף/להוריד את הכנפיים.
חנן,לא הבנתי את המגבלה של פירוק החשמל לפני צבע.

asafk
26-05-13, 20:40
ברוך, אני סבור שההערה שלך לא זכתה לשום ביקורת על עצם ההערה, ולשום פליק על היד כדבריך.
דברי חכמים בנחת נשמעים.
ואני סבור שההערה שכתבת - ושוב, בלי לשפוט נכונה או לא - נשמעה בלי שום צינזור. ואם בעל השרשור לא רוצה לשמוע - זכותו.
מה שכן, חשוב שדברים כאלו יישמעו, ושיהיה מעניין לכולנו לשמוע מגוון של דעות, בשביל זה אנחנו כאן.
כשהדברים הובילו לרוח שלילית, וזה היה מזמן, הם לא זכו לאהדה בגלל הרוח, לא בגלל הדברים.

(ואני חייב לומר שאני לומד מכל דיון כזה, לא מעט, ולא רק מהצגת הדברים על ידי מי שבונה את הרכב, אלא גם מדעות אחרות)

אסף.

lizard
26-05-13, 20:55
טל תודה ובהצלחה, לדעתי כנף דינאמית תתפרק תוך שניה וחצי ולא שווה להשקיע בה.

talw
26-05-13, 21:00
ברוך, אני סבור שההערה שלך לא זכתה לשום ביקורת על עצם ההערה, ולשום פליק על היד כדבריך.
דברי חכמים בנחת נשמעים.
ואני סבור שההערה שכתבת - ושוב, בלי לשפוט נכונה או לא - נשמעה בלי שום צינזור. ואם בעל השרשור לא רוצה לשמוע - זכותו.
מה שכן, חשוב שדברים כאלו יישמעו, ושיהיה מעניין לכולנו לשמוע מגוון של דעות, בשביל זה אנחנו כאן.
כשהדברים הובילו לרוח שלילית, וזה היה מזמן, הם לא זכו לאהדה בגלל הרוח, לא בגלל הדברים.

(ואני חייב לומר שאני לומד מכל דיון כזה, לא מעט, ולא רק מהצגת הדברים על ידי מי שבונה את הרכב, אלא גם מדעות אחרות)

אסף.

מי אמר שבעל/בעלי השרשור לא רוצים לשמוע דעה או הערה עניינית של מישהו ? נהפוך הוא ,אני לפחות ציפיתי להרבה יותר (אסף?)...
כשדעת אדם מוצגת בקיצוניות ותקיפות וללא גמישות וכבוד הדדי,קשה מאוד להתדיין עליה.
אני יכול להבין דברים בצורה של פשרות,אין שחור ולבן ברכב,יש גאומטריה מתאימה יותר ומתאימה פחות למטרה מסויימת.
עם מילים כמו תשנו/תחתכו/כן הבנת/לא הבנת/תוח'סלקר/יתחמם/תלמדו מהרגליים קשה לי להתמודד ללא גלישה לתפל.

asafk
26-05-13, 21:40
לפני שנחזור לדיון..
אני, אישית, לא רואה את עצמי בפוזיציה של להעיר הערות, בעיקר אחרי שהרכב כבר בנוי או מתוכנן ובשלבי בניה.

כמובן שאם הייתי רואה דברים שאני יודע בוודאות שיבאסו אותך בעתיד, הייתי אומר, אפילו קבל עם ואינטרנט.
אך כאמור - קשה לדעת מה הנכון, ומה לא.

אבל אם כבר הרמת להנחתה... אז רק דבר אחד הטריד לי את העין-
לא נמוך מדי, הגחון של הבאגי? כשעמדתי לידו בשבוע שעבר, הבנתי שהזרועות התחתונות כמעט אופקיות, ועם צמיגים 35 זה אומר גחון די נמוך. זה המצב או שהמתלים עוד לא מתוחים?

אסף.

talw
26-05-13, 22:01
אני מאמין שראית גובה של חצי גלגל-בערך 44 ס"מ.
שאלה שאין לי עליה תשובה טובה.
מה זה נמוך מדי ? נמוך מדי לאיזה תנאי דרך ?
להיכנס בדיונות זה אולי נמוך מדי,לשבילים מהירים ושטוחים עם הרבה סיבובים זה אולי גבוה מדי...
באיזה גובה אתה רוצה את מרכז הכובד יחסית לתנאי הדרך ?
רוצה לומר במילים אחרות :הכל ניתן לכיול לפני כל מסלול,וטוב שכך.
הגובה הממוצע והנוח כנראה ייקבע לאחר ניסויים בזמן אמת,יש כלכך הרבה גורמים שיכולים להשפיע...

asafk
26-05-13, 22:24
"נמוך מדי" זה "לא עובר מעל אבן שמישהו אחר כן עובר מעליה."
אם אפשר לכייל ולהישאר עם מהלך מתלה אפקטיבי - אז הכל בסדר. אם לא - אתה תחטוף.

ואם כבר מדברים על הפרונט - הרבה מאוד בונים בסגנון האמריקאי, שבסופו של יום נותן התנהגות רחוקה ממושלמת דווקא בשבילים ההדוקים. למשל - scrub radius חיובי ודי גדול. מצד אחד - עובדה שהם הכי מהירים בשטח. מצד שני - מה המגבלות האמיתיות בלעשות יותר טוב, יותר מתאים למסלולים הדוקים?

אסף.

talw
26-05-13, 22:51
ככל שהמהירות גדולה יותר וחיכוך הגלגל/שטח קטן יותר אתה רוצה scrub radius חיובי יותר, על אחת כמה וכמה בבאגי שהמשקל הוא אחורי,משהו צריך לתת לך פידבק לידיים.
אפשר גם לשחק עם הקסטר.תיבת ההגה ההידראולית גם תורמת את שלה.
נרכש מוצר מוגמר של PRO-AM ,אנע'רף -אני בטוח שיש להם הרבה יותר נסיון מאיתנו.

lizard
26-05-13, 23:07
איזה מוצר רכשתם? מסרק הגה?

חנן גולומבק
27-05-13, 09:21
חנן,לא הבנתי את המגבלה של פירוק החשמל לפני צבע.

אהלן טל, מערכת החשמל כוללת מליון ואחד מרכיבים, שעונים, מתגים, פיוזים, פנסים, צופר מערכת ניווט, קשר ועוד וכמובן עשרות מטרים של כבלים . מעבר לכך לא מדובר רק במערכת החשמל. בכל פינות הרכב יהיו צנורות שמן ברקס, דלק, שמן הגה, מים, כבל גז , צנרת שמן לקלאטש, כיבוי אש ובטח שכחתי עוד כמה דברים. לפרק את כל זה אחרי שזה כבר מורכב ומחובר זה סיוט, לכן עדיף לצבוע את צנרת השלדה לפני שמתחילים להרכיב את כל החלקים הללו אבל רק אחרי שרותכו כל החלקים שדורשים ריתוך וגם אז בטוח שתצטרכו להוסיף כמה דברים אבל אז זה יהיה רק תיקוני צבע .

חנן גולומבק
25-06-13, 09:00
is there anybody out there

עידו לוריה
25-06-13, 18:51
שששששש.............. ישנים .

עידו

talw
25-06-13, 19:05
לא ישנים ,לשם שינוי דיי עסוקים,באמצע של חשמל,דלק,ברקסים ועוד כל מיני.(שמונצס)

76540

76541

76542

76543

76544

76545

76546

וורום וורוםםםם בקרוב.

עידו לוריה
25-06-13, 19:20
איך
וורום וורוםםםם בקרוב ... לא ראיתי מערכת סאונד :)

יפה מאוד .

עידו

savyon
25-06-13, 19:54
איכססססאוחתק!!!

talw
01-07-13, 18:01
גומיות cv כפולות ,אחת אוכלת גריז והחיצונית אוכלת חצץ...

76632

76633

76634

המנוע הניע בסוף שבוע שעבר לכמה שניות רק בכדי לבדוק חיווט נכון של הצתה ,חיישנים ועוד.

76635

76636

76637

אסף,במיוחד בשבילך,פתיחה מקסימלית למדידה של רצועות הגבלה,
כמעט 70 ס״מ באמצע.
מה שיפה ותואם לתכנון,- לאורך כל המהלך מפתיחה מקסימלית לסגירה אין אפילו ציוץ מהצמיגים על הבטון המוחלק ....

76638

boaz avrahami
01-07-13, 19:02
חתיכת השקעה.
נראה מצויין, כל הכבוד!

עידו לוריה
01-07-13, 19:32
עם זה מניע בשעה טובה אז עוד שבוע זה נוסעה :p
יפה מאוד .

עידו

נמרוד - מערד
01-07-13, 19:55
טל
אתה בטוח שאתה מפרק את כל הבלגן הזה בשביל לצבוע, זה סיוט לא נורמלי, הרבה מאוד שעות עבודה.
נמרוד

talw
01-07-13, 20:08
טל
אתה בטוח שאתה מפרק את כל הבלגן הזה בשביל לצבוע, זה סיוט לא נורמלי, הרבה מאוד שעות עבודה.
נמרוד

נמרוד ,אם הייתי מקבל שקל על כל פעם שחשבתי לכסות עם ניילונים ולצבוע את הנבלה עם מברשת ומכחול או טושים וצבעי פנדה מבלי לפרק את כל הגהנום הזה, הייתי מפיל את בנק ישראל על ארבע.
חוץ מזה למה אתה חושב שאני מצלם ? בשבילכם ? לא!!!
בשביל לדעת איך להחזיר אחרי הצבע....

תודה לכולם

savyon
01-07-13, 20:35
אין לי הרבה מה לתרום לדיון ולפרוייקט חוץ מאשר לשבח אתכם,
את כולכם, על המקצועיות, הרצינות, הדקדוק בפרטים ואורח/אורך (תבחרו את הנכון) הרוח.

אשמח פעם להושיב את ישבני על כלי כזה.

סביון

talw
01-07-13, 21:18
אין לי הרבה מה לתרום לדיון ולפרוייקט חוץ מאשר לשבח אתכם,
את כולכם, על המקצועיות, הרצינות, הדקדוק בפרטים ואורח/אורך (תבחרו את הנכון) הרוח.

אשמח פעם להושיב את ישבני על כלי כזה.

סביון

צננו ,הרכב הזה עוד לא נסע מטר,זה עדיין לא אומר שלא נעשה כל מה שאפשר בכדי שייסע טוב,אבל בכל זאת...

באיזה צד אתה רוצה לשבת סביון?
(אל תענה):D

נמרוד
01-07-13, 21:25
באיזה צד אתה רוצה לשבת סביון?
(אל תענה):D

בואנה טל אתה גרוע במשא ומתן... הוא היה מוכן לשבת גם על מכסה המנוע, כמו הבחור הזה:

http://youtu.be/fp4f6k_1bqM

talw
01-07-13, 21:33
בסה"כ שאלתי איפה הוא רוצה...עוד לא הגענו לתשלום ומשא ומתן.
אל תפריע,תן לרכך את היעד.

arnonshoshani
16-07-13, 06:21
http://youtu.be/PBXrd9ipoMQ

talw
16-07-13, 07:14
דומה ל angry bird מאחורה ,או לפרי הפלטיפוס.
עוד לא החלטתי.

עידו לוריה
16-07-13, 07:24
בשעה טובה לפרי הפלטיפוס על נשימותיו הראשונות

עידו

נמרוד
16-07-13, 21:51
נו מתי תמונות נעות?

talw
16-07-13, 23:02
נו מתי תמונות נעות?

עוד נצח, שניים לכל היותר.
בנתיים אני נע דיי הרבה סביב העציץ הזה.
יש עדיין ריתוכים לסיים והרבה מאוד "קטנות" לפני שנתחיל להריץ את העציץ בכוחות עצמו.

shmil
16-07-13, 23:25
עוד נצח, שניים לכל היותר.
בנתיים אני נע דיי הרבה סביב העציץ הזה.

כן, כך דווחו לי. צפה פגיעה ומז"ט.

ג'מילה
21-07-13, 14:03
תיראו אולי זה לא מהכבוד שלכם שאני יגיד כמה דברים כי בכל זאת זה הברוייקט הכי יפה שראיתי, אבל אמרתי מה יכול להיות, נגיד כמה דברים מהנסיון שלי.אולי יעזור משהו.
החורים בנאבה אחרוית לא טובים בכלל כי הם לא בדיוק על העיגול של החור. יש חורים שיושבים טוב ויש חורים שיושבים על הקנט יותר מידי קרוב לחור ושל הנאבה זה יקרע לכם, אולי לא תיכף ישר אבל אם לא תתקנו זה יפול. זה אני אומר מנסיון שלי שעשיתי ככה ואמרתי לא נורא יהיה טוב ולא היה טוב כי נקרע בקפיצה חזקה. שני, זה הבולמים אחרויים ארוכים או שעשיתם אותםבתושבות לא נכונים כי הבולמים נסגרים מהר ויש להם יותר מיד לצאת. שלישי זה הרדיטור יושב נמוך לאללה והרדיטורים שמן גם לא יושבים נכון אז חבל שיהיה לכם באסה עם זה. ורביעי למה זה הקיר אלומניום מאחורה ששמתם, כי יש הרבה חום מהמנוע והגיר והאגזוסטים בצדדים ובסוף גם הקיר הזה שרק סותם את האויר. גם באמריקה לא עושים ככה בשביל שלא לסגור את האויר. שתצליחו יא גמאעה יפה מאד. מאד דאוד

lizard
21-07-13, 15:27
הם חייבים את הקיר בשביל הרישוי. למה? כי מי שהיה אמור לרסן את הדרישות של הרשות ולוודא שהאינטרס של הספורטאים ישמר, השתפן....

talw
21-07-13, 19:52
תיראו אולי זה לא מהכבוד שלכם שאני יגיד כמה דברים כי בכל זאת זה הברוייקט הכי יפה שראיתי, אבל אמרתי מה יכול להיות, נגיד כמה דברים מהנסיון שלי.אולי יעזור משהו.
החורים בנאבה אחרוית לא טובים בכלל כי הם לא בדיוק על העיגול של החור. יש חורים שיושבים טוב ויש חורים שיושבים על הקנט יותר מידי קרוב לחור ושל הנאבה זה יקרע לכם, אולי לא תיכף ישר אבל אם לא תתקנו זה יפול. זה אני אומר מנסיון שלי שעשיתי ככה ואמרתי לא נורא יהיה טוב ולא היה טוב כי נקרע בקפיצה חזקה. שני, זה הבולמים אחרויים ארוכים או שעשיתם אותםבתושבות לא נכונים כי הבולמים נסגרים מהר ויש להם יותר מיד לצאת. שלישי זה הרדיטור יושב נמוך לאללה והרדיטורים שמן גם לא יושבים נכון אז חבל שיהיה לכם באסה עם זה. ורביעי למה זה הקיר אלומניום מאחורה ששמתם, כי יש הרבה חום מהמנוע והגיר והאגזוסטים בצדדים ובסוף גם הקיר הזה שרק סותם את האויר. גם באמריקה לא עושים ככה בשביל שלא לסגור את האויר. שתצליחו יא גמאעה יפה מאד. מאד דאוד

אהלן ווסהלן ג׳מילה אום אל דאוד איבן צ׳פדע.
וואלה הפלטה שאתה רואה עם החורים הקרובים יעני לקצה ככה הגיעה מיונייטד סטייס אוף אמריקה ,עשוי החרה הזה, 4130 ,קשה קשה,כול הפלטה מרותך משני צדדים לזרוע ויהיו גם משולשים עזריר לחיזוק בפנים(לא חייב).על הפלטה הזה מתחבר הנבה עם ברגים .
לנאבה יש מגרעת (יעני קנט) שנכנס לפלטה בפנים ,בול.
ככה בא מיונייטד כל החבילה pro am.
77151

הבולמים יושב טוב ,יש עוד קצת ספר לסגור ועוד קצת ספר לפתוח,מה אתה רואה במסך של הקומפיוטר זה לא איך הבאגי יעמוד בסוף,אתה רואה נמוך.

וואלה יעמי,מאחורה באמת חם,אבל אתה לא רואה כל העבודה עד הסוף,תראה בפוטו הזה את הרשת נירוסטה בתוך החיפוי אלומיניום, ,ככה יהיה משולשים בפלטה מנאחורה.

77152

יסדידי,על הרדיאטור איכביר אין מה לעשות ,ככה רוצה התקן ,יעני גובה ומרחק מקו חגורות.
הרדיאטור הקטנים ,וואלה אין מקום אחר,אל תשכח ,יש עוד גלגל ספר מעל המוטור.
הרוח מלמעלה ואחורה ימשוך את האוויר מהם,יענו תת לחץ .
מאה סאלמה יאוסטאז .
שוקראן.

עידו לוריה
21-07-13, 20:09
:)

עידו

boaz avrahami
21-07-13, 20:48
וואלה, אפילו גוגל כבר לא מצליח לתרגם את השפה העשירה שמשתלטת על הפורום לאחרונה

talw
21-07-13, 21:11
וואלה, אפילו גוגל כבר לא מצליח לתרגם את השפה העשירה שמשתלטת על הפורום לאחרונה

שו מאלק ? יחוויף. :D

asafk
21-07-13, 21:12
במיוחד זה

ג׳מילה אום אל דאוד איבן צ׳פדע.

אסף.

talw
21-07-13, 21:30
במיוחד זה

אסף.

ג'מילה (שם משתמש חדש ?) אמא של דאוד (חתימה של שם משתמש חדש ?) בנו ,בכאילו של תרגום המילה מערבית מדוברת "צ'פדע " (תנחש מה הפירוש)

אני בטוח שהמשתמש מספיק חכם גם לא להשתמש באותה כתובת IP ....

אבל תסכים איתי שהוא קצת יותר נעים....

asafk
21-07-13, 21:50
והרבה יותר סימפטי...

אסף.

ג'מילה
23-07-13, 16:28
תשמע יא טאל W אתה צריך להתביייש ככה לדבר, זה גזעניות על ערבים ושחצניות ורק העלבה מגעילה ככה. אתה מדבר על אבא שלי ואומר לו דפדע ואתה גם מסתלבת על העברית שלי, אין לך כבוד לכלום ולאף בניאדם אם אתה ככה מתנהג זה באמת בושה. אני לא אומר לך אבו חנפוס או איבן קירד ולא מכניס בבלגן הזה את המשפחה שלך.וגם אני יגיד לך שהעברית שלי לא משהו כי הייתי בביצפר רק עד כיתה שמונה, אבל העברית שלי בטח יותר טוב מהערבית שלך, ואני לא מסתלבת עליך. באמת תתבייש על זה. ותידע לך שזה שככה קבלת חלקים מאמריקה לא אומר שזה בסדר, אפילו שאתה חושב שאתה כזה חכם. מלא חלקים שאני קיבלתי משמה היו זבאלה ואולי גם מה אתה קיבלת זה טעות שדחפו לך כי אתה לא יודע כלום ולא יודע לעבוד בידים שלך וחושב ככה זה בסדר. שלבניאדם יש הרבה כסף לא אומר הוא טוב ונחמד וישר, והמזל שלך זה רק שנפלתה טוב שמה איפה שבונים לך את האוטו. יש שמה אחד שמן שמן שהוא באמת באמת טוב ובסדר, אני אפילו דיברתי איתו לפני עשר שנים באיזה תחרות בסלעים והוא היה נחמד ולא שחצן כזה. אני לא רוצה אתך שום דבר ולא לדבר אתך ושתהיה ברי ומע סלמה. דאוד

talw
23-07-13, 18:08
שלום שלום,ושלא תבוא לי בחלום.

talw
30-07-13, 22:04
פורקו המכלולים,הסתיימה עבודת סגירות הפחים,השלדה עירומה לסיום כל הריתוכים והכנת השלד לבדיקה.

77650

77651

77652

77653

77654

77655

77656

77657

77658

lizard
30-07-13, 22:32
מזל טוב!

hitoy
30-07-13, 22:45
מברוק.
תגיד, יש מצב שראיתי שם דשבורד?

talw
30-07-13, 22:56
מברוק.
תגיד, יש מצב שראיתי שם דשבורד?

מה פתאום ,את סתם חולמת...
אגב ,הזכרת לי,יש לי אחלה רעיון בשבילך לבודי סיקס מקרבון.;-)

עידו לוריה
31-07-13, 08:22
טל בשעה טובה .
לא חסר כנפיים או שהרכב לא עובר תקינה ?

עידו

morankabesa
31-07-13, 09:54
הוא יעוף גם בלי ! :D

talw
31-07-13, 11:33
היום רוצים לבדוק את השלד ללא צבע וללא אביזרים.זה במטרה לתחילת הליך רישוי.
לאחר מכן כשכל הרכב צבוע ומורכב,הוא יעבור את הבדיקה הסופית.
הכנפיים לא יהיו מחוברות לשילדה ,אלא למתלים,החלטה שרירותית שנובעת מאסטטיות נטו.
אם הן יחזיקו מעמד בנסיעה ? נראה בנסיעה...

boaz avrahami
31-07-13, 12:54
ממתי בודקים ככה שילדה?
בארץ מחמירים יותר מאשר ב fia?

talw
31-07-13, 13:53
אתה יודע מה ? אני מזוהה כאנרכיסט לא קטן,ואם לחפס הגיון בבדיקה הזו ,אני דווקא מוצא לנכון שאם בודקים כלוב בטיחות ,אז דווקא ללא צבע זו הדרך הנכונה.יש דברים אחרים לא הגיוניים.

talw
02-09-13, 22:05
הצירעה עברה את "מבחן השילדה" וחזרה היום מצבע ,כמובן שהתנפלו עליה והתחלנו להרכיב הכל מהתחלה.

לפני

79019

אחרי

79020

79021

בסוף נוסיף לצבע גם נצנצים או פסי ניקל וזהב, הכי טוב זה נאונים כחולים וכדור מראות במרכז.
בורדל ...

חנן גולומבק
02-09-13, 22:18
יפה מאד. מה זה בימינו מבחן השלדה ?

talw
02-09-13, 22:28
שלדה ערומה,רק צנרת (כמו בתמונות) ,ללא צבע ,הכל מרותך מכל הכיוונים .
אתה פותח תיק ,שולח תוכניות עם היטלים ,מידות ותמונות ,ומחכה......ומחכה.......ומחכה....
בא נציג של טכניון ,מצלם,מלטף,מתכופף, בודק, מאשר, או שלא.
חנן,תחזיק את עצמך ואל תתחיל לפרוץ לנו פה בבכי,אני לדוגמא בוכה בלילות מתחת לשמיכה אחרי שכולם הלכו לישון. :)

חנן גולומבק
03-09-13, 09:59
.
חנן,תחזיק את עצמך ואל תתחיל לפרוץ לנו פה בבכי,אני לדוגמא בוכה בלילות מתחת לשמיכה אחרי שכולם הלכו לישון. :)

לא הבנתי, למה אני צריך לבכות ? אבל לא חשוב. אתה יכול בבקשה לספר לנו על תהליך הצביעה שיצאה אגב יפה מאד, באילו צבעים השתמשתם ליסוד ולעליון ? האם עשיתם איזה שהוא ניקוי מיוחד למתכת לפני הצביעה ? תודה.

shmil
03-09-13, 17:24
מ ז ל ט ו ב ו ב ש ע ה ט ו ב ה.
רק אתמול באתי לאות את הפיק הראשון. :)
עכשיו אצטרך לבוא להנאה הראשונה ....
:cool:

talw
03-09-13, 19:02
היי חנן,חשבתי שגם אתה צריך לעבור את התהליך,אם לא אז סליחה ,טעיתי.
בצבע אני לא מומחה ות׳אמת זה גם לא מעניין אותי כלכך,העיקר שלא תהיה חלודה,אני רציתי בכלל להשאיר את גוון הברזל ולצבוע בלכה,הסבירו לי שהעמידות של זה לא משהו אז ויתרתי לטובת הבורדל.
השלדה עברה ניקוי חול,יסוד פוליאוריטני ,ובסוף צבע שחור מט משי דו רכיבי .(צביעה ידנית).
שמיל,אתה רק מאיים....הנה תמונות מהיום.

תודה

79064

79067

79068

79066

79065

Tom Bril
03-09-13, 19:09
טל סחטן על ההתקדמות והרבה בהצלחה , עכשיו אבכה בלילה אחרי התמונות שלך.

talw
03-09-13, 19:20

תשתה הרבה מיים שלא תתיבש...יש לך עוד דרך ארוכה,אל תחפף קח את הזמן,זה יעשה רק טוב.
תודה.

עידו לוריה
03-09-13, 20:13
יפה מאוד .
טל פרויקט מושקע לכול הדעות , הדבר הכי צורם בפרויקט זה איכות התמונות :)

עידו

asafk
03-09-13, 21:59

תראה איך טל מתחשב בך. שם רק תמונות של הצד האחורי.

אסף.

קיד
03-09-13, 23:35
הם חייבים את הקיר בשביל הרישוי. למה? כי מי שהיה אמור לרסן את הדרישות של הרשות ולוודא שהאינטרס של הספורטאים ישמר, השתפן....
רק תגיד לי מהו שמו של ראש הרשות, ומיד אני קובע פגישה לנושא הקטגוריה הנ"ל.
היות שאין ראש לרשות, לא ניתן לרסן אף אחד.
אתה בוודאי מבין את ההבדל בין תשובה שלילית, לחוסר תשובה.....

חג שמח,
קיד.

lizard
04-09-13, 01:05
כרגע אין. כשהיה אז השם שלו היה יוסי ניסן.

Tom Bril
04-09-13, 16:39
תראה איך טל מתחשב בך. שם רק תמונות של הצד האחורי.

אסף.

אני מאוד מעריך את זה, בקצב הזה הבאגי יהיה מוכן לראלי ב4 ל10.

talw
04-09-13, 18:44
בקצב הזה הבאגי יהיה מוכן לראלי ב4 ל10.

איפה אתה חי ?,אתה לא עומד בקצב טום,הבאגי כבר מוכנה ונשלחה אקספרס היום לפנות בוקר לאימון באוסטרליה...
הנה קצת תמונות שזה עתה קיבלתי ב TUBE

https://www.youtube.com/watch?NR=1&v=aPH3Z6yXGfY&feature=endscreen

וברצינות,גם אם היא תהיה מוכנה עד 4/10 (יש מרוץ ?) צריך ללמוד לרקוד אתה טנגו ,להכיר אחד את השניה לעומק ייקח קצת זמן ,אחרת נדרוך אחד על השניה על הרגליים,וכמובן שנאשים את המוסיקה או את הרצפה העקומה.:)

חנן גולומבק
04-09-13, 19:12
https://www.youtube.com/watch?NR=1&v=aPH3Z6yXGfY&feature=endscreen

. אני מקווה שיש לך ביצים לנסוע ככה ....:cool:

talw
04-09-13, 19:32
אני מקווה שיש לך ביצים לנסוע ככה ....:cool:

כשמכירים את המסלול אז אני לא רואה שום בעיה מיוחדת. הוא לא נוהג ״על עיוור״.

Tom Bril
04-09-13, 20:14
אני מכיר שממשיכים להאשים את המוזיקה והרצפה תמיד
: )
כשתסיים ללמוד אני מזמין אותך לסלסה איתי .

לפי המייל יש אירוע ב4 ל 10 , אחריו עוד שלושה אירועים בהפרשים של חודש אחד מהשני.

talw
04-09-13, 20:26
אני מכיר שממשיכים להאשים את המוזיקה והרצפה תמיד
: )
כשתסיים ללמוד אני מזמין אותך לסלסה איתי .

יופי ,נזמין את חנן ונעשה לנו נשף.

OP2000
04-09-13, 20:42

תום יהיה נחמד אם תוסיף עוד קצת פרטים לגבי ארועים עתידיים

שנה טובה
דני

חנן גולומבק
04-09-13, 23:56
יופי ,נזמין את חנן ונעשה לנו נשף. בשמחה.

baga
06-09-13, 21:12
לא יודע מה יותר מרשים ??
הסדנא או הקליינט .
שנה טובה :)

gasgas
06-09-13, 21:53
רק תגיד לי מהו שמו של ראש הרשות, ומיד אני קובע פגישה לנושא הקטגוריה הנ"ל.
היות שאין ראש לרשות, לא ניתן לרסן אף אחד.
אתה בוודאי מבין את ההבדל בין תשובה שלילית, לחוסר תשובה.....

חג שמח,
קיד.

נראה לי שיש שם חדש
אילן ג׳ורג׳י
(המידע לא מוסמך, אלא רק מה שקראתי בפייסבוק)
http://img.tapatalk.com/d/13/09/07/ese2yjyz.jpg

talw
12-09-13, 22:58
עוד קצת התקדמות לפני שנברח דרומה....

79384

79385

79386

79387

79388

79389

79390

79391

79392

גמר חתימה טובה לכולם.

Amit Aknin
13-09-13, 11:21
תענוג לעיניים...
מרשים מאוד השימוש בדאש-בורד יעודי.
האם יש תוכניות לצבע חיפוי? לנושא הכנפים שעלה בשרשור? אולי איזה עבודת אומן...?

morankabesa
15-09-13, 12:23
עבודה מיליון דולר !! (מקווה שעלה לטל קצת פחות ;))

למה לכול הרוחות הכול שחור?!

talw
15-09-13, 20:22
תענוג לעיניים...
מרשים מאוד השימוש בדאש-בורד יעודי.
האם יש תוכניות לצבע חיפוי? לנושא הכנפים שעלה בשרשור? אולי איזה עבודת אומן...?

1. כן ,יש תוכניות...
2. הכנפיים (אלומיניום) הוזמנו בלייזר וייקבלו את הצורה שלהן תוך כדי ריתוך,יהיו מחוברות למתלים,-דינמיות.
3. עבדך הנאמן.

talw
15-09-13, 20:25
למה לכול הרוחות הכול שחור?!

1. הכי קל לתקן עם פחית צבע שחור מטמבור. (כמו לבן)
2. זה מתאים לצבעים של צירעה.(אני חושב)
3. לא אני החלטתי.(זה לא מעניין אותי)
4. זה מרזה.

asafk
15-09-13, 20:48
בגלל זה אין קונדומים שחורים.

אסף.

talw
15-09-13, 20:54
בגלל זה אין קונדומים שחורים.

אסף.

בגלל זה אלוהים היטיב עם השחורים. :D

boaz avrahami
15-09-13, 20:57
בוודאי שיש קנדומים שחורים.
איך מנחמים אלמנות ?

JEEP Grand Cherokee ZJ V8 98
IR 3.5"

talw
16-09-13, 21:28
כל יום קצת.

79724

79725

79726

79727

79728

79729

79730

79731

עבודות החשמל כמעט והסתיימו ,כיולים אחרונים לפני נסיעה,החיפויים בדרך,הרהורי כפירה איך לעשות בפעם הבאה יותר טוב ...
נו נו .

אמנון
16-09-13, 21:41
לא אמרנו שאתה תימני? מה זה הפולניות הזו?

נראה מדהים, איזה יופי! כל הכבוד לכם!

talw
16-09-13, 21:46
לא אמרנו שאתה תימני? מה זה הפולניות הזו?

כנראה שהחצי השני משתלט עליי לפעמים,פיצול אישיות כנראה.
תודה אמנון.

חנן גולומבק
17-09-13, 16:01
יוה ווארדי,,,,,,,,,,,איזה פילטר אוויר , יצירת מופת.

talw
17-09-13, 17:14
בקטנה,עוד קצת.

79819

79819

79820

79821

79822

http://img.tapatalk.com/d/13/09/17/6u2usasa.jpg

talw
17-09-13, 19:50
אני חייב לציין שבשירשור הבניה של תום ועמית אסף העיר הערה לגבי מרחק סוף המניפה המושכת אוויר לבין הרדיאטור, מתוך סקרנות פרקתי את הוונטות מתוך השראוד וחיברתי אותן חיצונית כמו בתמונה ,על ידי כך הוספתי עוד כ 4 ס״מ ל 8 ס״מ מרחק שחשבתי שהוא מספיק והגיוני.
להפתעתי ספיקת האוויר עלתה....

79851

79852

תודה אסף

morankabesa
17-09-13, 20:39
דיי הרגת אותנו !!!

כתום זה מהשהוא ++

talw
17-09-13, 20:47
דיי הרגת אותנו !!!

כתום זה מהשהוא ++

במצבעה נגמר הטורקיז ונשאר להם הרבה דליים של כתום,עשו לנו מחיר והלכנו על זה.
וברצינות,קשה לי לחוות דעה ,אבל במציאות זה יפה מאוד.
תתמודדו .

boaz avrahami
17-09-13, 22:17
איך אתה יודע/ מודד את ספיקת האוויר?

talw
17-09-13, 22:50
איך אתה יודע/ מודד את ספיקת האוויר?

ע״י צינור פיטו, סתאאאאם.
מקרב דף a4 לפני הרדיאטור ונותן לוואקום שנוצר ע״י המניפה להצמיד את הדף ,כח המשיכה של הדף לרדיאטור מורה על כמות הזרימה,לא מדע מדוייק.
בניסוי היום היה אפשר להרגיש את עליית כמות האוויר שהוונטות זורקות אחורה.בוודאות.

asafk
17-09-13, 22:55
תודה אסף
בשמחה..

אסף.

עידו לוריה
19-09-13, 23:50
אני חייב לציין שבשירשור הבניה של תום ועמית אסף העיר הערה לגבי מרחק סוף המניפה המושכת אוויר לבין הרדיאטור, מתוך סקרנות פרקתי את הוונטות מתוך השראוד וחיברתי אותן חיצונית כמו בתמונה ,על ידי כך הוספתי עוד כ 4 ס״מ ל 8 ס״מ מרחק שחשבתי שהוא מספיק והגיוני.
להפתעתי ספיקת האוויר עלתה....

79851

79852

תודה אסף

ברור כי עכשיו הן יכולות לשאוב מכל שטח הרדיאטור ולא רק משטח הונטה בלבד , פרט נוסף שמשפר את העניין זה איטום הכונס בשטח המגע שלו עם הרדיאטור ובנוסף חוצץ בין ונטה לונטה .

עידו

talw
20-09-13, 09:53
הוונטות לא היו צמודות לרדיאטור לפני כן,מאותה סיבה שאסף תאר ,הן פשוט לא היו רחוקות מספיק...
זה כמו לשחות חתירה עם אצבעות פתוחות או סגורות (בערך).
הוונטה ״מתברגת״ לאוויר ודוחפת אותו אחורה,האוויר שנדחף מושך אוויר במקום ,אם באזור ״הבורג״ לא תהיה אחידות בצפיפות האוויר הבורג לא יהיה יעיל.

השראוד אטום עם חומר אטימה לרדיאטור.
אין טעם להפריד עם חוצץ פנימי בין הוונטות ,אחת הסיבות שהן מתחילות לעבוד בטמפ׳ שונה.

עידו לוריה
20-09-13, 10:13
טל זה לא חשוב עם הן היו צמודות לגמרי או לא לונטה יש טווח יעיל מהרדיאטור ושם היא צריכה להיות ממוקמת עם זה קרוב יותר/ רחוק יותר היעילות שלה יורדת ובנוסף גם צורת הכונס שלה חשוב .
עשיתם עבודה מרשימה ביותר , מעניין עכשיו איך זה נוסע .

עידו

talw
18-10-13, 17:36
הצירעה בדרך הביתה להמשך סיום עבודות וכיולים אחרונים .
ארנון גורר ,אני מאחור שומר שחס וחלילה לא ייפול כלום...

http://img.tapatalk.com/d/13/10/18/vepu7usa.jpg

http://img.tapatalk.com/d/13/10/18/buzutabu.jpg

talw
18-10-13, 17:54
80951 80952 80953 80954

בהמשך למספר דיונים שהיו פה ...הנה דוגמא לכנפיים סטטיות כאשר בסגירה מלאה של המתלה הגלגל משאיר רווח של 8 ס"מ מהכנף,שימו לב לאיזו חסימה של שדה ראייה הכנף גורמת ,(מה גם שמהחלק האחורי של הכנף אמור לרדת מגן בוץ עד לגובה של 10 ס"מ מעל לקרקע).....הזוי,מסוכן ולא מתאים בכלל, ירד מהפרק !!!

ארנון הציע לבנות כנף דינמית קרובה לגלגל ,היום בנינו את הזרועות שלה וזו התוצאה.
עוד מישקל רב יחסית ומיותר מאוד למתלה,כנף בגודל אוזן של דמבו הפיל המעופף עם התנגדות אווירודימית נוראית לתזוזות וקפיצות מעלה מתה,ואת כל זה הזרוע המקפצת צריכה לסבול....הזוי,מסוכן ולא מתאים בכלל ,ירד מהפרק !!!

80962 80961

אני מרים ידיים,אני לא מתלהם,אני פשוט לא יודע מה לעשות חוץ מלהתאים את החוק והתקנות לכלים הללו.

yaron
18-10-13, 18:05
רציתי לכתוב שסוף סוף סיימת פרוייקט מרשים ואז נזכרתי שבעצם אין סיום לסרט הזה :)
שתמשיך לחייך כמו שחייכת היום . בהצלחה חבר ותהנה מכל רגע!

talw
18-10-13, 18:10
רציתי לכתוב שסוף סוף סיימת פרוייקט מרשים ואז נזכרתי שבעצם אין סיום לסרט הזה :)
שתמשיך לחייך כמו שחייכת היום . בהצלחה חבר ותהנה מכל רגע!

ירון, זה כמו שחוזרים מבית חולים עם התינוק הביתה,אחרי כל הסיוט שהיה לפני,בלי לדעת איזה סיוט יש אחרי....
וארנון,אתה המיילדת :D

עידו לוריה
18-10-13, 22:20
טל הקסטר של הכנפיים לא טוב ;)
יפה מאוד תהנה .

עידו

baSS4
19-10-13, 18:58
למה חייב כנפיים?
ואם זה בתור מגני בוץ,
אז למה לא לשים אותם מאחורי הגלגל?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

talw
19-10-13, 20:06
השאלות האלה נשאלו לא פעם אחת ולא שתיים.
יש בעיה להתאים רכב עם מהלכי מתלה גדולים לחוק הספורט המוטורי הישראלי,חוק שמבוסס על תקנות ה fia.
לא לחינם הדגמתי את הבעתיות בנושא ,הדיון חשוב בעיני.גם לאחרים,אני חושב...
חוקים אלה מבוססים ברובם על רכבי ראלי עם מהלכים של פחות מחצי מאשר רכבי באחה אמריקאיים.
צריך לדעתי לתקן את התקנות בנפרד ספציפית ״לסטייל״ האמריקאי. (Score ?).

lizard
19-10-13, 20:34
הרכב נראה מרשים מאוד.
בהצלחה עם שינוי התקנון, אל תבנה על זה.

נמרוד
19-10-13, 20:35
בתקנון הבטיחות של הFIA, לא מופיעה דרישה לכנפיים, אלא למגיני בוץ שימנעו התזה של בוץ ואבנים מאחורי הגלגלים האחוריים ומאחורי גלגלים קדמיים מניעים.

בתקנון של קטגוריה T1 ישנה הגדרה ברורה לכנפיים מעל כל הגלגלים (120 מעלות וכולי) אבל זו אינה הגדרה שנגזרת מבטיחות אלא לקביעת קוים עיצוביים לבודי. היא דומה להגדרה בתקנונים האמריקאים למשל לכך שטרופי-טראק חייב בודי של טנדר, לעומת קלאס 1 שבו הגלגלים לא מחופים, כששניהם מחויבים בדיוק לאותם סעיפים במה שנוגע לבטיחות.

אני יכול לטעון שאני מכיר את תקנוני FIA טוב כמו כל אחד אחר בארץ. בעבודת תרגום שביצעתי לפני כשנה עבור עמותת הראלי רייד, של תקנוני FIA 2012 והתאמתם לעמותה, הצעתי להסיר את הדרישה לכנפיים מהקטגוריה Open, שאליה משתייכים הטרופי טראקים ואני מניח שגם הבאגי שלך.

לצער כולנו, בשנה האחרונה הרשות לא בדיוק תפקדה (רק לאחרונה מונה סוף סוף ראש), עמותת הראלי רייד עברה טלטלה והחלפה של כל בעלי התפקידים בבחירות, ונושא עדכון התקנונים (שבה בכלל מדרישה של הרשות) נזנח.

אני אומר באחריות - אין סיבה לא לשנות את הדרישה לחיפוי הכנפיים הקדמיות בקטגוריה OP, ששונה מT1 בעוד הרבה סעיפים, לא פחות משמעותיים. סוג של כנפיים לגלגלים האחוריים/מניעים שיענו על תקנון הבטיחות, כן נדרש.

יכול להיות שזה הזמן להעלות את הנושא על סדר היום ולדרוש את השינוי. אני זמין לדיונים בנושא ככל שידרשו.

talw
19-10-13, 20:40
בינגו !!!

talw
16-11-13, 09:43
הכנות לרישוי סופי.

http://img.tapatalk.com/d/13/11/16/uzede6yq.jpg

כיול ניהול מנוע...

http://img.tapatalk.com/d/13/11/16/5y7ubenu.jpg

http://img.tapatalk.com/d/13/11/16/uvadu4em.jpg

http://img.tapatalk.com/d/13/11/16/avu2upab.jpg

http://img.tapatalk.com/d/13/11/16/5eny3a4a.jpg

gasgas
16-11-13, 11:34
פשוט יפה!
(לא הכנפיים, האוטו)

boaz avrahami
16-11-13, 12:46
נו, ספר איך התפלץ מנגן...
עומד בציפיות?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

arnonshoshani
16-11-13, 13:05
בקבוצה של רוקסוליד בפייסבוק העלנו שרטון קצרצר

ארנון שושני
052-6991704
Www.rocksolid.co.il

talw
16-11-13, 17:06
נו, ספר איך התפלץ מנגן...
עומד בציפיות?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

עדיין ללא כיוון גאומטרית מתלים/גלגלים ממוחשבת ,על האספלט מנגן יפה יחסית למערכת ההנעה ,בלי הרבה מאמץ ,14 שניות ל 220 קמ"ש,20 קמ"ש פחות מניתוק הצתה,היגוי נשלט יחסית טוב,מאכלת צמיגים (ראה תמונה מס' 4 למעלה). אבל זה לא אומר כלום לייעוד התפלץ - והוא ניגון בשטח...מכמה גיחות שעשיתי ,הדבר הזה מגהץ באמפים ובורות כאילו לא היו שם,הרבה מעבר לציפיות ,גם בסיבובים הרכב יציב מאוד ונותן תחושה שהוא אתך וממושמע לפקודות ,יש עוד לעבור כיול בולמים/קפיצים ובלמים .

אחת הריצות לבדיקת ניתוק ההצתה :
(ברשותך talw, עשיתי כבוד לסרטון... סביון)

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/jzLrOAC3mNM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

https://www.youtube.com/watch?v=2jTupo2Mpss

נמרוד
16-11-13, 21:34
יפה, יפה, במלוא מובן המילה.

קבעתם את הסטדנרד הגבוה ביותר נכון להיום לבניית מכוניות מרוץ בארץ. שאפו.

talw
16-11-13, 22:33
תכנון ובניית מכוניות מרוץ היא שאיפה של רוב גולשי האתר הנהדר הזה,ככה אני רוצה להאמין לפחות,ואם קבענו סטנדרט מסויים ,הלואי וכל מכוניות המרוץ שייוצרו בעתיד פה בישראל יהיו בסטנדרט גבוה יותר,ולא אחד או שניים, אלא מסה קריטית של עשרות , ולו רק לקידום הספורט המוטורי הישראלי.

פככככככ......נהיה פה חיים שכאלה .

דרור ברלי
17-11-13, 09:26
שאפו גדול.

לך טל, על החזון, הסבלנות והדבקות במטרה.
לארנון ורפי על מקצוענות ללא פשרות. הטובים בארץ בתחומם.

ועכשיו, אתה יודע מה....

talw
24-12-13, 21:55
https://www.youtube.com/watch?v=h6SAba0x148

https://www.youtube.com/watch?v=L2ZbXKS-Dxs

https://www.youtube.com/watch?v=hzw5Cjcfe24

https://www.youtube.com/watch?v=AO4aU0AHFGI

https://www.youtube.com/watch?v=QxgkKNCT_jw

asafk
24-12-13, 23:34
נוסעת מהר הנבלה...

בשעה טובה.

אסף.

gasgas
24-12-13, 23:58
נוסעת מהר ומקפצת על הבאמפים כאילו לא היו שם.
ראיתי אותך עובר מולי היום, היא נראית הרבה יותר טוב במציאות מאשר בתמונות...
מתי נתחיל לראות אותך בתחרויות?

אלעד

נמרוד - מערד
25-12-13, 00:33
מזל טוב ענק
טוב שמידי פעם אתה נוגע בקרקע.
נמרוד

YosSima
25-12-13, 01:04
sharshamil

אביב3
25-12-13, 02:15
במילה אחת - וואאאאווווווווו
בשתי מילים- תביא סיבוב :)

OP2000
25-12-13, 07:14
יפה מאוד!!

shmil
25-12-13, 08:00
טל , מתי תגלה לחברה את העובדה שאלו קטעים מחו"ל של רכב דומה?

gasgas
25-12-13, 09:45
שמיל, אם לא הייתי רואה את הרכב ברוקסוליד, ואתמול שעבר מולי על עגלה הייתי מאמין לך...

חנן גולומבק
25-12-13, 15:02
וואו !!!!

talw
26-12-13, 17:30
טוב,עברו יומיים,הראש ניתח את מה שהיה,בזה הסתיימו הבדיקות והתוצאה מעבר לציפיה ,שזה טוב ונותן חשק להמשך.
בהמשך כהכנה למרוצים צריך לעבוד על שיקול דעת של הנהג,אין בעיה לסוע מהר ,זה כיף,הנבלה אפילו דורשת,וזה מסוכן ,מסוכן מאוד,יש לה פה גדול לנבלה ,גם שיניים,היא בולעת הכל,מצד שני היסח דעת ריגעי או טעות קטנה של הנהג והוא מקבל ממנה ביס בתחת,ביס כואב,בייחוד בכיס, כאמור- שיקול דעת הוא שם המשחק החדש.
ותודה למברכים.

GodsFather
26-12-13, 17:57
רק לי חסר סרטון מתוך תא הטייס ?

ואיזו תמונה של GPS עם מהירות מאד מאד גבוהה ;)

arnonshoshani
26-12-13, 18:08
גם אני ממתין לזה שטל יסיים לערוך את הסרטונים של המתלים ומתוך הקבינה.

אני מודה שראיתי אותם והם מדהימים אבל זה נתון להחלטתו של טל (נא להפעיל לחץ חברים)

בהצלחה

ותאמינו לי שבמציאות זה מדהים ומרגש עוד יותר!!!

talw
26-12-13, 18:16
איך הופכים סרט של go pro ב 90 מעלות קיבינימט ?

arnonshoshani
26-12-13, 18:17
מסובבים את המסך :-)

Tom Bril
26-12-13, 18:18
כל הכבוד טל, ארנון ורפי נראה מקצועי מאוד, מחקים שתגיע להוסיף צבע כתום למרוצים.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

עידו לוריה
26-12-13, 18:44
טל בלי תרוצים העם דורש סרטים , נראה מבטיח .
ארנון יותר פשוט לסובב את הראש :p

עידו

talw
26-12-13, 20:35
קרציות
סיבוב ראשון למכונת כביסה על ציר הבאמפים.
עוד שניי סרטונים בדרך לטיוב,אחד מהם עם תוכנית סחיטה...

https://www.youtube.com/watch?v=BKuT40UxKKs

GodsFather
26-12-13, 20:38
טל, עזוב אותך להפוך בתכנת עריכה. אתה מעלה ליוטיוב והופך שם. בהנחה וזה הדבר היחיד שמונע ממך להתקדם.

Saar
26-12-13, 20:59
wow!

רני דקל
26-12-13, 21:27
wow!
+1

חבל על הזמן...

עידו לוריה
26-12-13, 22:16
קרציות
סיבוב ראשון למכונת כביסה על ציר הבאמפים.
עוד שניי סרטונים בדרך לטיוב,אחד מהם עם תוכנית סחיטה...

https://www.youtube.com/watch?v=BKuT40UxKKs

עם לא היינו קרציות עוד היתה שם אותנו על תוכנת יבוש :p
מעולה יאלה עוד .

עידו

boaz avrahami
27-12-13, 01:13
לי זה הכי מזכיר בכלל מגהץ

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

אביב3
27-12-13, 01:39
ווואוווו זה מטורף!!!
אתם חייבים להתאמן בשטחים סטרילים, אני חושש לעוברי אורח ולעתידכם, הדבר הזה טס כלכך מהר שיש מצב שאתם בעצם חוזרים בזמן!!!

talw
27-12-13, 08:52
אתם חייבים להתאמן בשטחים סטרילים, אני חושש לעוברי אורח ולעתידכם

אלו בדיוק התגובות שאני חושש מהן,וזה לא בגלל שהן לא במקום אלא בגלל שאין שום תשובה בתגובה הגיונית שיכולה להתקבל על הדעת.
אז אני אנסה...-המסלול הוא קטע באורך של פחות מקילומטר בשטח פתוח עם ראייה למרחק,זהו קטע מוכר וידוע עם הרבה מאוד באמפים מטרידים,הרכב נסע הלוך חזור על הקטע שנבדק מראש,היו גם צופים לאורכו,עד שמישהו למעלה יקח אחריות לקיום החוק ויקים מסלול מאושר "על פי חוק" שמוגדר כבר בחוק,זה מה יש לצערי !!!.

עוד אחד אחרון ודי.

https://www.youtube.com/watch?v=zONI1GvPBSw

arnonshoshani
27-12-13, 10:19
צריך לערוך ולשנות את הסרטון של תוך הקבינה (להוריד את כל החלקים הלא פעילים) ולהעלות על תתעצל!!!

נמרוד
27-12-13, 15:02
טל , מתי תגלה לחברה את העובדה שאלו קטעים מחו"ל של רכב דומה?

שמיל, אם לא הייתי רואה את הרכב ברוקסוליד, ואתמול שעבר מולי על עגלה הייתי מאמין לך...

מסקנה - רוקסוליד זה באמריקה! :)

שוב כל הכבוד על הרכב והפרויקט המרשים ביותר שנבנה בישראל עד היום.

אביב3
27-12-13, 18:39
לצערנו בצירוף מקרים מחורבן , בדיוק מה שדיברתי עליו קרה היום:( בתור גיפאי ורוכב שטח שנים ארוכות תמיד הוטרדתי מהענין!!
http://glz.co.il/1087-32944-HE/Galatz.aspx

talw
18-01-14, 21:42
לכל חובבי הציריות וה C.V למיניהם -

https://www.youtube.com/watch?v=Fej4x2mV0SQ
בהזדמנות הבאה נזמין סט כזה.

התעסקות עם גריז של ציריות ו C.V במשקל הזה יכול לשבור כמעט כל אחד,פירוק,בדיקה ניקוי גירוז ...וחוזר חלילה...גועל נפש של עבודה למי שמכיר,זהו "ה"עקב אכילס של באגי,צריך לשים אילהם לב,ביחוד בהתחלה עד למציאת הנוסחא שיהיה אפשר למשוך איתה שגרה מסויימת,כל הזנחה תגרור אחריה הוצאות כבדות.
גיליתי שמה שטוב לאמריקאים באמת גם טוב לישראלי מתחכם...אין מה לעשות ,גריז טוב הוא גריז יקר,למרות שהזול גם ייעודי ל C.V במפורש.

עידו לוריה
20-01-14, 16:24
נראה בהחלט פתרון טוב ופשוט .

עידו

baSS4
20-01-14, 17:56
איך בודקים בכלל שהפעמון בסוף דרכו? מלבד נקישות בתנועה?

talw
20-01-14, 18:20
איך בודקים בכלל שהפעמון בסוף דרכו? מלבד נקישות בתנועה?

הייתה לי פעם סובארו 1600 DL צהובה שנקשה בסיבובים הדוקים למשך 40,000 ק"מ ולא קרה כלום.
במקרה הנ"ל תהיה נקישה אחת וזהו...הפעמונים האלה מחוזקים מאוד ואמורים לעמוד בעומס בייחוד בחום שנוצר מהחיכוך,לשם כך צריך גריז איכותי מאוד אם רוצים להאריך את חיי העייסק הזה.
אם הפעמון לא יקבל גירוז טוב במהלך העבודה המואמצת, המרחק להרס פני השטח שלו מהחימום יהיה קצר מאוד להשמדה עצמית.
אפשר לזהות פעמון שלא קיבל גירוז טוב ע"י שינוי צבע פני השטח בשל חימום יתר,התחלת חופש בין החלקים הנעים וגם "פיטים" -נגיעות קטנות בפני החומר.
מנסיון ,גם לאחר נסיעה מואמצת קצרה עם הבאגי ,הכל שם לוהט,לא מדדתי ,אבל הרבה מעבר לנקודת רתיחה של מיים...

asafk
20-01-14, 18:53
אז תמדוד.
חלק מהרצה של מכונית אבטיפןס היא מדידות. כך גם עולים על בעיות בתכנון וגם יוצרים בסיס נתונים להשוןאה במירוצים לאחזקה מונעת.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

talw
20-01-14, 19:23
למען הסדר ,החלק המדובר-נאבה, דיסק ברקס, קליפר, MID BOARD C.V 934 הם לא המצאה או אבטיפוס חדש אלא מוצר מדף של PRO AM ,ככה נוסעים שם הרבה רכבים בסגנון ,ונוסעים טוב לאחר הרבה דיבאגינג. מי אני שאשנה משהו שם ?.
במקרה הנ"ל לא מדדתי חום,אלא כמו שאני עושה עם הרבה רכיבים ברכב ,פתחתי כל פעם לאחר נסיעה לראות "מה המצב" בפנים,שמתי לב שגריזים ייעודיים זולים לא עמידים לטמפרטורות האלה -נמסים ומהגרים מהפעמון למקומות אחרים במכלול.גריזים טובים ממשיכים להיות "מוצקים" פחות או יותר ולא מהגרים,וכנראה שבעקבות כך גם מורידים את טמפ' העבודה.

asafk
20-01-14, 20:32
המדידה היא כדי לראות שעם גריז א הטמפרטורה נמוכה יותר מאשר עם גריז ב
וגם כדי לדעת שבטמפ א לא קרה כלום, אבל אם אחרי מירות מדדת טמפ ב אז צריך להחליף גריז כי הוא מת...

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

talw
20-01-14, 21:06
אני מצידי לא מתכוון לחכות שהגריז ימות,נוהל שפחות או יותר הצלחתי להבין מחו"ל -הוא החלפה יזומה של הגריז כל ככה וככה קילומטרים,או לאחר מירוץ ארוך.-מכונית מירוץ זה עסק יקר-כאילו דא ?
זה גם מאלץ עצלנים לפתוח לראות ולבדוק שהכל חי גם חיזוק ברגים של הCV...
העייסק הזה עובד קשה מאוד,בשל המהלך הגדול של ה CVים והצירייה עצמה בספליין -אין אטימה מוחלטת של הגומיות מהצד הצר שעל הציריה ,נכנס פנימה אבק ועוד מריעין,זו אחת הסיבות שמרכיבים עוד גומיה מעל הגומייה הפנימית -כדי למזער את החדירה,לפני יותר מחודש רציתי להיות חכם גדול והידקתי את הגומיה עם אזיקון לצירייה בכדי שהגרמושקה תעבוד פנימה והחוצה ולא תחליק על הצירייה-נסיעה של שני קילומטר והגומיה הימנית חיצונית נקרעה לאלף אלפי עזאזל. לימוד עצמי, לאט לאט ובטוח.

Tom Bril
22-01-14, 00:34
אצלנו אנחנו מתכננים להשתמש בנוסף לגומיה גם בבד חזק בדומה להמון רכבים אמריקאים, זה עובר מעולה ושומר עם הגומיה בעיקר מאבנים שעושות ניקוי חול לכל המכלולים
באימון בדרך כלל לא מגיעים למיצוי של כל ההגנות האלה , מפני שלא משנה כמה אתה לוחץ חזק, זה לא לאורך זמן ולא באמת חזק כמו במרוץ, ממליץ : ).

-->