PDA

צפייה בגרסה מלאה : המשך שיפוץ גלדיאטור-שאלת קפיצים וסרנים

elitkh
20-03-05, 11:19
לאחר מסע קניות ארוך רשימת המצאי הנוכחית היא כזו:
שלדת גלדיאטור עם זוג סרנים דנה 44 קדמי ודנה 60 אחורי.
שלדה ובודי של אמבולנס-באדיבותו הרבה של סמו.
אחד הקפיצים הקדמיים של הגלדיאטור שבור וגם השני לא שווה הרבה. באמבולנס יש זוג קפיצים במצב מצויין אבל באמבולנס הסרן הקדמי יושב מעל הקפיץ ובגלדיאטור מתחת.
מבחינת אורך הקפיצים - זה מתאים אבל אני חושש שהרכב יהיה גבוה מדיי.
בנוסף יש לזכור שהסרן הקדמי המקורי באמבולנס הוא דנה 60 עם צמיגי ענק ואני מתכוון להשתמש בדנה 44.
האם יש דרך להתאים את הקפיצים של האמבולנס לשימוש כ SOA?
מה גודל הצמיגים המקסימלי שאני יכול לשים על דנה 44?
בשרשור הקודם נאמר לי ע"י שמיל שמבחינה חוקית אני יכול להרכיב עד 16.5/900 האם דנה44 יחזיק כאלה גלגלים?

תודה
אלי

lizard
20-03-05, 17:19
בסה"כ כמה שלדות יש לך?
כמה עלה אצל סמו השלדה ?

ניר ל
20-03-05, 17:38
הייתי שוקל בכובד ראש שימוש בסרני האמבולנס 70 אחורי 60 קדמי, למרות בלמי התוף הקדמיים. מדובר באותו רכב בתכלס, לא תהיה לך בעית רישוי וממילא אף אחד לא מכיר את הכלים האלה. SPOA עדיף ובסרן של האמבולנס יש יחסי העברה קצרצרים ונעילה אחורית.
דנה 44 יחזיק כל צמיג שתבחר ולא תהיה לך בעיה עם הגובה, להיפך - שימוש בקפיץ מתחת לסרן ינמיך את הרכב, מנסיון עם הכלים האלה - הם מייצרים מומנט אדיר ודווקא הלוקרים עלולים להישבר תחת עומס.

elitkh
20-03-05, 18:16
מיכה-אתה בטח כבר עשית חשבון-3 שלדות-אחת מהן כנראה מכורה.
ניר
אין לי את הסרנים של האמבולנס- (יש גם מנוע גיר וטרנספר-ואני שוקל עדיין אם לעשות בהם שימוש לאחר שאני אפתח אותם ואראה מה מצבם)
באופן עקרוני אני יכול להשיג סרנים 60 ו 70 מקוריים של אמבולנס אבל זה ייצור לי בעיות למצוא גאנטים תואמים (מבחינה חוקית) וכמו שאמרת - בלמי תוף מקדימה הם לא שיא הטכנולוגיה.
לפי מה שראיתי הסרן האחורי הוא ללא נעילה (את הסרן האחורי יש לי מפורק) אבל ייתכן שפשוט פרקו אותה.
הסרן הקדמי שיש לי מתאים( מבחינת תושבות) לSPOA השאלה היא האם אני יכול לעשות שימוש בקפיצים ששימשו להיות מתחת לסרן ל SPOA?
אגב- בקפיצי האמבולנס ישנם שני עלים "ראשיים"( אני חושב שככה קוראים לזה) כלומר שני עלים שמתחברים ישירות לשאקלים האם הורדת אחד מהם ושמוש בשאר העלים יכול הלהיות פתרון לבעיה?

תודה
אלי

אלון_ק
20-03-05, 22:33
אגב- בקפיצי האמבולנס ישנם שני עלים "ראשיים"( אני חושב שככה קוראים לזה) כלומר שני עלים שמתחברים ישירות לשאקלים האם הורדת אחד מהם ושמוש בשאר העלים יכול הלהיות פתרון לבעיה?
זה לא שני עלים ראשיים, זה עלה ראשי ועלה גיבוי (מאיה וקונטרה מאיה). תשאיר את זה כך, אחרת אם נשברת לך מאיה בשטח אתה בבעיה - כך אתה פשוט נוסע יותר בזהירות, מסיים את הטיול ורק בבית דואג להחליף, בלי PIT STOPS לשפצור מאיה למקומה ויציאה מוקדמת מהשטח.

הסרן הקדמי שיש לי מתאים( מבחינת תושבות) לSPOA השאלה היא האם אני יכול לעשות שימוש בקפיצים ששימשו להיות מתחת לסרן ל SPOA?
קפיץ זה קפיץ. הוא לא יודע אם הוא מעל הסרן (SPOA, SOA) או מתחת (SPUA, SUA). יכול להיות שהקשת שלהם תהיה עמוקה מדי בשביל הרכבה מעל הסרן, דהיינו הרכב יצא לך גבוה מדי, אבל הם מתאימים (בהנחה שהרוחב מתאים, אבל זה לא קשור לSUA/SPOA). מקסימום תשנה את מיקום הנש"מ שלהם (תשטח אותם).

elitkh
20-03-05, 23:46
תודה אלון

1) למיטב הבנתי לא בכל רכב יש קונטרה מאיה-בגלדיאטור עצמו אין-רק באמבולנס יש.
2) קפיץ האמבולנס תומך במשקל מוקפץ גדול הרבה יותר-דנה 60 עם צמיגים גדולים-לעומת זאת בגלדיאטור הסרן הוא דנה 44 עם צמיגים קטנים יותר.
בנוסף לפי שמועות הבנתי שהאמבולנס היה נחשב רכב מאד מאד קופצני-אני מעוניין לרכך אותו במקצת.
לאור הנתונים האלה אני לא חושב שערגול מחדש של הקפיצים יועיל-תקן אותי אם אני טועה

3) לפי חישוב שעשיתי מידה 16.5/900 זה קוטר צמיג של 33 אינצ' -אני צודק?

אלי

אלון_ק
21-03-05, 00:32
1. עזוב אותך קונטרה או לא קונטרה, מה שחשוב לך זה האם הקונטרה עוטפת את המאיה או לא (האם יש WRAP). למה? כי זה בדיוק מה שאתה רוצה, אתה רוצה שיהיה WRAP כפול (ועדיף מלא), כך שמה שלא יקרה אתה את הטיול תמשיך בלב שקט - גם אם לאט יותר. גם סמוראי לא מגיע עם WRAP בקפיץ האחורי, זה לא הופך את זה לנכון יותר. יש לך הזדמנות? שים WRAP כזה בשני הצדדים (מוכר כDouble Militery Wrap) ובא לציון גואל.

2. קודם דקויות קלות - משקל הסרן והצמיגים הוא המשקל הבלתי מוקפץ, לא להפך.
לגבי הקפיצים: אתה רוצה רכב רך יותר? לך על עלים יותר ארוכים, כאשר כל חבילה מורכבת מיותר עלים כשכל עלה יותר דק מהעלים המקוריים והדירוג בינהם משמעותי. אין לך אפשרות כזו? תמצא את נק' האיזון בין הדירוג לכמות העלים הקיימים. מותר לך להוריד או להוסיף, אין שום וטו על זה.
אני לא דיברתי על ערגול במובן של הוספת קשת, אלא להפך... אם אתה עובר לSOA, זה אומר הגבהה שהיא מינימום קוטר הסרן + פעמיים גובה הSPRING PEARCH (תושבת הקפיץ? אין לי מושג איך קוראים לזה). תחת המגבלה הזו (שבדר"כ נעה בסביבות ה6-8 אינץ' הגבהה) אני חושב שאתה בהחלט עשוי לגלות שאתה דווקא מעדיף שעומק הקשת של הקפיץ (ה"גובה" שלו) יהיה פחות, כי אתה מרוויח את ההגבהה ממקום אחר.

3. 9/16.5 =>9*2 + 16.5 = 18+16.5 = 34.5 אינץ'. אבל תסתכל בקטלוג של היצרן, הם כבר יגדירו לך קוטר מדוייק - אולי הדופן יותר מ100% גובה וזה יוצא 37?

אתה יודע שבמעבר מSOA לSUA או להפך הבעיה הגדולה שלך לא תהיה הקפיצים, אלא זויות הסרן והדרייבשאפטים, מרחקיהם, בעיות היגוי וכד'? הקפיצים זה כולה 2 דקות של עבודת מסגרות בהחלפה כזו (אחרי שאתה יודע באיזה זווית אתה רוצה את הסרן... :lol: ).
יש דברים שעושים לי חררה. לקחת סרן SOA ולהפוך אותו לSUA זה אחד מהם. יש SOA? נצל את זה (ושים ספירליים :lol: ).

נמרוד
21-03-05, 00:34
תגמור את כל השיפוץ, תשאיר את הקפיצים לסוף, ואז, בסוף, תקנה קפיצים חדשים, מתוכננים לפי מה שאתה רוצה. בינתיים, שים מה שאתה רוצה בין הסרן לשלדה, זה לא משנה.

סולי
21-03-05, 00:36
2) מדוע לא לקנו זוג סרנים של אמבולנס ולהמשיך בהתאמות?, אמור לפשט את התהליך.. אתה אמור להרוויח חוזק, מרווח גחון (צמיגים), וכמובן גובה ע"י SOA

3) תיקון טעות 36.5", לגבי הצמיג.

סולי
21-03-05, 00:42
סליחה, העמוד לא התעדכן ולא ראיתי את החישוב של נקסוס,
התבססתי על כך שזאת אותה מידה שהייתה בדיפנדר של ארז.

בנוסף הצמיגים זמינים וזולים.
אני חושב כי את הסרנים שלך גם לא בעיה גדולה למכור, או שאני טועה?

ובאותה נשימה,
למה לא להשתמש בכל המכלולים של האמבולנס ולהרכיב בודי של גלדיאטור.. לדעתי, רכב מדהים בתוצאה הסופית, אם זה אפשרי כמובן.

סולי
21-03-05, 00:45
שכחתי להוסיף, בלמים.
למיטב הבנתי לבלמי תוף יכולת בלימה גבוהה מאוד, (לא פחות מדיסקים), כמובן שדיסקים מאבדים חום יותר טוב (אבל זה חשוב לראלי לא לעבירות, נכון?), בכלל אנחנו מדברים גם על משקל עצמי נמוך משמעותית מאשר אמבולנס מזווד.

מוני_הכוכב
21-03-05, 06:23
היי אלי, האם זה אתה שנתן לי לפני כשנתיים 2 חגורות בטיחות? אם כן, הן עומדות לרשותך, תבוא תיקח, ואם לא, אתה גם מוזמן לקחת.

אלו חגורות של ונדורה או כלי דומה,.

לגבי הדברים האמיתיים יש לך כאן די הרבה מומחים.

איציק - 4X6ZH
21-03-05, 09:18
בסיבוב בדרום בשבוע שעבר יש כמה וכמה אמבולנסים \ גלידאטורים \ עדיין שלמים
הבדויים עובדים כבר עם ברנר ומשאיות מנוף !!
נראה לי שבשלב זה העדיפות היא של הרכבים הכבדים יותר ( טנקים נגמשים )
בקצב הזה לא ישאר הרבה ....
אז אולי זה מענין אותך ?
איציק

elitkh
21-03-05, 13:34
אלון

1)הקונטרה מאיה אכן עוטפת את המאיה
2) תודה על התיקון לגבי המשקל הבלתי מוקפץ.
לגבי הערגול וההגבהה -וזו גם תשובה לגבי זוויות ההיגוי והדרייושאפטים-אני לא רוצה להגביה את הרכב וכדי לשמור על זוויות ההיגוי וההגבהה או לפחות לא לשנות אותם באופן משמעותי חשבתי באמת על ערגול "הפוך" -כלומר ליישר את הקפיצים. מתשובתך אני מבין שהורדת חלק מהעלים המשניים (לא המאיה או הקונטרה) עשוייה תתן לי את האפקט הרצוי-וכעת לשאלה איזה מהעלים להוריד? בהנחה שישנם עוד 5 עלים חוץ מהמאיה והקונטרה?
3) לא מתכנן לקנות סרנים של אמבולנס כי אין לי כסף מיותר ושימוש בסרנים של אמבולנס יגרור אחריו התאמות שאני לא רוצה להיכנס אליהם.
4)מוני-אכן החגורת של וונדורה והם אכן יכולות להיות יעילות בשבילי-אין לי הטלפון שלך-שלח לי בה"פ כדי שאתקשר אליך לאסוף אותם.
5) איציק- ראית אמבולנסים במקומות עם גישה לרכב פרטי ? אין לי כרגע רכב כפול הנעה.
אם מישהו מתכנן בזמן הקרוב טיול לאזור אשמח להצטרף.

תודה
אלי

איציק - 4X6ZH
21-03-05, 14:15
כן יש גישה גם ברכב פרטי
כדאי להתיעץ עם חברה שמכירים מקרוב אני לא הייתי מתקרב לרכבים ללא בדיקה של מה יש בסביבה ועל פני השטח .
איציק

lizard
21-03-05, 14:45
אלי, אם תרצה אני אשמח להתלוות אליך לטיול חיפוש.

צריך לארגן ציוד חיתוך כמו ברנר ו/או גנרטור עם דיסק.

סולי
21-03-05, 14:52
או משאית (עם מנוף) להרים אותו כמו שהוא וליסוע?

ניר ל
21-03-05, 15:21
אתה מבלבל אותי עם השמות,
הרכב שאתה מדבר עליו הוא J20, הכלים הצבאיים M725 וכו' אלו גלדיאטורים, גלדיאטור הוא אבי ה J20. אתה יכול לנוע על ציר המטווחים ולמצוא כאלה במצבי צבירה שונים, לפרק מהם סרנים ומה לא. הבדואים מסתובבים שם עם טנדרים רגילים, אין צורך ב 4X4, כניסה לשטח מנחל פארן לכוון מערב על שביל המסומן באדום.
להרים סרן כזה זה לא פשוט, תצטרך הרבה עזרה, עם המנוע הגיר והטרנספר אין לך מה לעשות - זה זבל, שלך עדיפים. ביננו, אין שום דבר רע בסרנים שלך, אם הקדמי הוא מתחת לקפיץ אז בכלל טוב (לא זכרתי איזה מעל ואיזה מתחת).
אני תוהה לאיזה צורך אתה משפץ רכב כזה, אחרי הכל זה רכב מאד כבד, מאד איטי, מאד מכוער ומיושן, אם לא תרכיב עליו צמיגים במידה גדולה כמו 37" גם העבירות שלו לא משהו בכלל.

lizard
21-03-05, 16:14
הסרנים שלהם שווים משהו? בכל זאת סרן עולה בסביבות ה2500 שקל...

-->