PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעלה אשתאול

aviv1995
15-10-12, 21:17
חברים, אפשרי לעבור את מעלה אשתאול עם סמוראי סטנדרטי לא ממוגן בלי נזקים?

danel
15-10-12, 22:32
קשה לי להאמין, אבל אם בא לך לנסות תדאג שיהיה מלפניך רכב נעול ק/א

six-86
16-10-12, 08:22
עם נהיגה נכונה והכוונה טובה זה אפשרי .... יש כמה נקודות עם עבירות קשה תצטרך להסתדר איתם .
קח בחשבון שסוף המעלה סגור בבולדרים נכון לערב סוכות !!!!!
בהצלחה
ראיד

רון נחמן
16-10-12, 09:16
לא תנסה - לא תדע...
בכל מקרה אם אני זוכר נכון את החלק הכי בעייתי שם אפשר לעקוף משמאל.
אגב, אתה נעול? אני לא מאמין שבלי נעילה תצליח לעלות (לדעתי אם משכו אותך למעלה זה לא בדיוק נחשב לעלות).

aviv1995
16-10-12, 17:42
לא תנסה - לא תדע...
בכל מקרה אם אני זוכר נכון את החלק הכי בעייתי שם אפשר לעקוף משמאל.
אגב, אתה נעול? אני לא מאמין שבלי נעילה תצליח לעלות (לדעתי אם משכו אותך למעלה זה לא בדיוק נחשב לעלות).
אני לא נעול אני סטנדרט לגמרי.. אני דואג יותר מבעיית הגובה

aviv1995
16-10-12, 18:16
איך המעלה ביחס למשלט 21?

danel
16-10-12, 20:25
פחות או יותר באותה הרמה, שניהם נחשבים (קלים) לג'יפים משופרים

aviv1995
16-10-12, 20:48
ויש פה מישהו שעשה את זה עם סמוראי או ג'ימיני סטנדרטים לגמרי ויכול להגיד אם זה כדאי או לא?

אפרים
16-10-12, 21:13
על זה נאמר "יש ספק ? אין ספק"

aviv1995
16-10-12, 21:42
על זה נאמר "יש ספק ? אין ספק"
מה הכוונה?

אפרים
16-10-12, 23:37
טיפוס במעלה לא תמיד נגמר בטוב.כשיש ספק שהרכב לא יעלה או ידומם מנוע בעלייה קשה עדיף לוותר.
תראה מה קורה בדקה 6.40.
http://www.youtube.com/watch?v=6uovtvAoPLc&feature=relmfu

aviv1995
17-10-12, 08:02
טיפוס במעלה לא תמיד נגמר בטוב.כשיש ספק שהרכב לא יעלה או ידומם מנוע בעלייה קשה עדיף לוותר.
תראה מה קורה בדקה 6.40.
http://www.youtube.com/watch?v=6uovtvAoPLc&feature=relmfu
מכיר את הסרטון הזה.
ידומם מנוע אני לא חושב, יעלה אני בטוח שכן השאלה אם זה יהיה מלווה בנזק.
בקיצור נראה לי שאוותר

six-86
17-10-12, 08:25
לפני כחודשיים באחד הטיולים באזור עלו לפנינו שיירה של סמוראיים קצת עכבו אותנו אבל לבסוף עלו כולם .....
אם כזה קורץ לך סע לשם עם רכב נוסף ותבלן את המעלה בעצמך לפני הטיפוס .... אתה מכיר את הג'יפ ויכולות הנהיגה שלך ...
בכל מקרה אם תגיע לשם ותצטרך עזרה אני גר 10 דקות משם ....
בהצלחה
ראיד

רון נחמן
17-10-12, 12:05
פחות או יותר באותה הרמה, שניהם נחשבים (קלים) לג'יפים משופרים

ממש ממש לא מסכים!
יצא לי לעשות את שניהם מספר פעמים, ויש 2 אפשרויות: או שאתה טועה, או שאנחנו לא מדברים על אותו מעלה... (כמובן שאין סיכוי שאני טועה ;))

אני עשיתי את המשלט עם ויטארה סטנדרטית נעולה אחורה, בלי שום דרמות (היה כיף, אבל אפשרי). באשתאול ירקתי דם, השארתי אגזוז ודפקתי את הגחון.
חבר עם ספורטאז' גבוהה ונעולה על 235 שעולה את המשלט בקלילות חטף כהוגן באשתאול, כולל נזק לרכב. והוא נהג זהיר, לא טמבל כמוני.

לדעתי אין טעם להגיע לשם בלי נעילה עם סמוראי (שידוע במהלך המתלה העלוב יחסית)..
בכל מקרה תדאג שיהיה רכב לפניך ואחד מאחוריך לחילוץ אפשרי. רק אל תתחרע, כי ככה הדברים נהיים מסוכנים.

אגב, זה בדיוק המעלה שגם לי למכור את הויטארה ולקנות סמוראי. ולשפר אותו. מוגבה+נעילה אחורית+235+יחסי העברה הוא עלה את אשתאול בקלילות (ועדיין היה ממש כיף).

שגיא S
17-10-12, 12:31
אני אישית הייתי במעלה 3 פעמים :
פעם ראשונה עם חבורה של טרופרים, ששם עלו כולם, וטרופר קצר עם 31 והגבהה קטנה עלה בלי נגיעות בכלל

אחרי זה הייתי עם סמוראים - היה לא קל, אלו עם ה215/205 דרשו הרבה הכוונה ועבודה אבל כולם עלו

בפעם השלישית היינו ארבעה כלים ששניים לא נעולים (גם סמוראים)
וזה כבר היה יותר מאתגר, השימוש הנרחב שלהם בגז ותנופה גרם לפגיעות ונזק לפח, ואפילו שבירה..

אז הכל אפשרי, השאלה היא באיזה מחיר. וכמה סבלנות וכוח לבנייה יש לכם

danel
17-10-12, 16:20
ממש ממש לא מסכים!
יצא לי לעשות את שניהם מספר פעמים, ויש 2 אפשרויות: או שאתה טועה, או שאנחנו לא מדברים על אותו מעלה... (כמובן שאין סיכוי שאני טועה ;))

אני עשיתי את המשלט עם ויטארה סטנדרטית נעולה אחורה, בלי שום דרמות (היה כיף, אבל אפשרי). באשתאול ירקתי דם, השארתי אגזוז ודפקתי את הגחון.
חבר עם ספורטאז' גבוהה ונעולה על 235 שעולה את המשלט בקלילות חטף כהוגן באשתאול, כולל נזק לרכב. והוא נהג זהיר, לא טמבל כמוני.

לדעתי אין טעם להגיע לשם בלי נעילה עם סמוראי (שידוע במהלך המתלה העלוב יחסית)..
בכל מקרה תדאג שיהיה רכב לפניך ואחד מאחוריך לחילוץ אפשרי. רק אל תתחרע, כי ככה הדברים נהיים מסוכנים.

אגב, זה בדיוק המעלה שגם לי למכור את הויטארה ולקנות סמוראי. ולשפר אותו. מוגבה+נעילה אחורית+235+יחסי העברה הוא עלה את אשתאול בקלילות (ועדיין היה ממש כיף).

יכול להיות שהוא קצת יותר קשה, ההבדל בנינו זה שאתה נסעת על ויטארה ואני נסעתי על סופה משופרת, אשתאול היה רק חימום.

אז כנראה שפחות הרגשתי בהבדלים.

בכל אופן, לעלות שם עם סמוראי סטנדרטי לא נשמע כל כך כיף גם אם מצליחים

roi777
17-10-12, 17:57
אני בעלים של סמוראי מוגבה ,נעול אחורה וצמיגי 215 , את אשתאול עליתי פעמיים פעם אחרונה לפני שלושה שבועות , אם אתה מתכוון לנסות לעלות אותו עם סמוראי
סטדנדרטי ולא נעול אז ראשית תכין את המוסכניק שלך ואת הארנק ,שנית לאור העובדה שסוף המעלה נחסם ע"י בולדרים ונפרצה יציאה חדשה קשה הרבה יותר
אז תשריין חבר עם רצועה ורכב קצת יותר גיבור שבזכותו ובזכותו בלבד תסיים את המעלה.

הערה נוספת: אין מה להשוות בין המשלט לאשתאול,הרמת קושי שונה לחלוטין לטעמי,לצורך השוואה את המשלט עליתי שבוע שעבר ב20 דקות בערך
ואת אשתאול לקח לי שעתיים בערך ולא רק שהוא ארוך יותר הוא פשוט טכני הרבה יותר.

aviv1995
17-10-12, 18:59
תודה חברים,
כמובן שלא התכוונת ליסוע לבד, אנחנו קבוצה של ג'ימיני וסמוראי הרוב נעולים. בקיצור נראה לי שאוותר הפעם אם אתם אומרים שהוא יותר קשה מהמשלט אז זה לא ממש לעניין נראה לי

-->