PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחזיקי נשק פרטי , שימו לב !

ניר ל
17-10-12, 15:22
המשרד לבטחון פנים נוקט כבר מס' שנים במדיניות אגרסיבית במטרה לבטל רשיונות נשיאת נשק באופן חוקי ע"י אזרחים ,

המדיניות מיושמת ב"שיטת הסלאמי" - צמצום מס' התבחינים , ביטול רשיונות שאינם עומדים בתבחינים החדשים , נסיונות לצמצם את מס' כלי הנשק לבעלי רשיונות וותיקים (מעל 10 שנים לאקדח) ע"י אי חידוש רשיונות למאחרים בתשלום אגרות וכו'. שימו לב שמחידוש לחידוש הפכה ההגדרה מ ייעוד "להגנה עצמית" לייעוד "לנשיאה" ותבחין "לפני 1996" הפך ל"תבחין אחר" וכעת ל"תבחין משמר" .

ההפלצה הכי חמה מהתנור היא - שבעלי רשיונות וותיקים (תבחין אחר/משמר) לא יכולים מעתה להחליף כלי נשק או לתקן אותו במידה והתקלקל - נשק תקול - ישלל הרשיון עבורו ולא יחודש...

ברור שהכוון הוא לצמצם את האוכלוסייה הזו לאפס ולהשאיר כלי נשק רק בידיי עבריינים/ארגוני טרור ...

מעוניין לדעת כמה מכם אכן מחזיקים כלי נשק פרטיים ומעוניינים להמשיך להחזיקם , נראה לי רלבנטי מאד עבור אוכלוסיית המטיילים , אפשר גם בהודעה פרטית. נראה לי שרבעון בחירות הוא זמן טוב להגשת עצומה לשר /ח"כ הרלבנטי ....

sam1g
17-10-12, 16:10
אני בעל רישיון די ותיק, משנת 1983 (תבחין אחר)
ממש לפני חודש החלפתי את הנשק ללא שום בעיות.

אוקטבה
17-10-12, 17:42
ניר שלום,

אני מחזיק ברשיון משנת 84
מופיע ברשיון "תבחין אחר"

צחי

shmulikbg
17-10-12, 18:01
כמו שאנחנו טורחים למחוק מס' רישוי של הג'יפים בתמונות, צריכים להזהר גם עם ההחשפות בעניין הזה פה.

ניר ל
17-10-12, 19:36
לכל בעלי הרשיון מעל 10 שנים יירשם בחידוש הבא ״תבחין משמר״ , לגבי החלפות וכו׳ מה שהיה אפשרי עד לפני מס׳ ימים - כבר לא תקף . דעו לכם שגם בורג חיזוק לקת האקדח ייתכן ולא תוכלו מעתה לרכוש... אלא רק לשמר את המצב כפי שהוא. יותר מידע תוכלו למצוא באתר ״הסליק״ או בפורומים מתמחים אחרים , בכל אופן , שם מדובר בתפוצה הרבה פחות רחבה מכאן.*

asafk
17-10-12, 19:49
מה זה תבחין משמר?

אסף.

ניר ל
17-10-12, 20:31
מה זה תבחין משמר?

אסף.

לשם אין משמעות ... כל עניין התבחינים קיים משנת 96 , אז החליט משרד הפנים / בטחון פנים לחדול את הזכות לשאת נשק ממי שלא עומד בקריטריונים שמתפרסמים מעת לעת . מי שהוציא רשיון משנת 96 היה מודע לכך שיאבד את הרשיון אם תחדל העילה מלהתקיים. העילה שמתוקפה ניתן הרשיון נקראה ״תבחין״ והיא נרשמה ברשיון . ברגע שהיא נפסקת חייב בעל הרשיון להפקיד את הנשק , לבעלי רשיונות מלפני 96 נרשם ״ לפני 96״ ואח״כ שונה ל ״אחר״ כיום נקרא ״משמר״ ומחר ייקרא ״שקר כלשהו״ . השורה התחתונה היא שלא שללו רטרואקטיבית אלא רק לבעלי רשיונות חדשים מפרסום התקנות והלאה. מחזיקי נשק מעל 10 שנים אחרי 96, נכנסים גם הם לקטגוריה ״המשמרת״ .

ניר ל
17-10-12, 20:40
אני באופן אישי חושב שיש להקשיח מאד את רמת המיומנות הנדרשת ממחזיקי נשק ולא להסתפק בירי 50 כדור פעם ב 3 שנים , אך לאפשר לכל אזרח יוצא צבא, משלם מיסים ובריא בנפשו שמסוגל להשתמש בנשק באופן בטוח - את הזכות להתחמש ולהיות מסוגל להגן על עצמו מגורמי טרור או פשע. אפשר לנסח את התקנות בצורה כזו שאנשים שמתכוונים לגנוז את הנשק במגירה שיחכה לפורץ הבא - יוותרו על הזכות הזו מראש . אם יש כאן מעוניינים שאינם בעלי רשיון או עומדים ב״תבחינים״ הקיימים - מוזמנים להצטרף. *

oren61
17-10-12, 21:32
אז מה זה אומר למי שיש רשיון נשק מלפני 96 ?

ניר ל
17-10-12, 21:52
אז מה זה אומר למי שיש רשיון נשק מלפני 96 ?

לא רלבנטי ממתי הרשיון . 10 שנים ומעלה - תבחין משמר. אין החלפות, אין תיקונים למי שלא עומד כרגע בקריטריונים הנוכחיים.

oren61
17-10-12, 21:55
אז מה הקריטריונים הנוכחיים?

ניר ל
17-10-12, 22:40
http://mops.gov.il/Documents/Publications/Firearms/FirearmLicensingCriterion1.pdf

BlackStar
18-10-12, 19:18
המשרד לבטחון פנים נוקט כבר מס' שנים במדיניות אגרסיבית במטרה לבטל רשיונות נשיאת נשק באופן חוקי ע"י אזרחים ,

המדיניות מיושמת ב"שיטת הסלאמי" - צמצום מס' התבחינים , ביטול רשיונות שאינם עומדים בתבחינים החדשים , נסיונות לצמצם את מס' כלי הנשק לבעלי רשיונות וותיקים (מעל 10 שנים לאקדח) ע"י אי חידוש רשיונות למאחרים בתשלום אגרות וכו'. שימו לב שמחידוש לחידוש הפכה ההגדרה מ ייעוד "להגנה עצמית" לייעוד "לנשיאה" ותבחין "לפני 1996" הפך ל"תבחין אחר" וכעת ל"תבחין משמר" .

ההפלצה הכי חמה מהתנור היא - שבעלי רשיונות וותיקים (תבחין אחר/משמר) לא יכולים מעתה להחליף כלי נשק או לתקן אותו במידה והתקלקל - נשק תקול - ישלל הרשיון עבורו ולא יחודש...

ברור שהכוון הוא לצמצם את האוכלוסייה הזו לאפס ולהשאיר כלי נשק רק בידיי עבריינים/ארגוני טרור ...

מעוניין לדעת כמה מכם אכן מחזיקים כלי נשק פרטיים ומעוניינים להמשיך להחזיקם , נראה לי רלבנטי מאד עבור אוכלוסיית המטיילים , אפשר גם בהודעה פרטית. נראה לי שרבעון בחירות הוא זמן טוב להגשת עצומה לשר /ח"כ הרלבנטי ....

שכחתה לציין את מוחמד מחמוד אחמד וחמודי שהם זכאים לשאת נשק ויש להם פטור מתשלום מיסים \ חשמל \ מיים וכמובן ביטוח לאומי כי עדיף לקחת מה שאפשר ממדינת היהודים
המטופשת הזאת שמביאה את עצמה לקצה הצוק עוד מעט אפילו לא נצטרך לקפוץ אל מותינו פשוט להמתין שהאחים המוסלמיים יקבלו 28 מנדטים בכנסת ישראל ולא רחוק היום שזה יקרה

חייב כוס מיים קרים

asafk
18-10-12, 19:49
לא הבנתי. לפי רשימת התבחינים, גם מי שהעילה שלו עוד בתוקף, אבל מעל 10 שנים, הופך למשמר. לפי מה שאתה כותב, זה אומר שאי אפשר אפילו להחליף כוונת שנפלה... לא ברור לי.

אסף.

ניר ל
18-10-12, 22:01
לא הבנתי. לפי רשימת התבחינים, גם מי שהעילה שלו עוד בתוקף, אבל מעל 10 שנים, הופך למשמר. לפי מה שאתה כותב, זה אומר שאי אפשר אפילו להחליף כוונת שנפלה... לא ברור לי.

אסף.

מי שהתבחין שלו בתוקף יכול להסב את הרשיון ולא תהיה לו בעיה ככל הנראה , רק שהתבחינים האלו טיבם להשתנות מדי פעם ויכול הממונה להחליט שקציני מילואים לא זכאים , מה גם שברגע שתשוחרר משירות פעיל תאולץ לוותר על הנשק אם אין לך תבחין משמר . לגבי הכוונה ב ״נשק שהתקלקל״ אולי מדובר רק בחלקים בעלי מסט״ב שדורשים עדכון פקיד רישוי ( קנה/ צינה ) . כרגע זה כמו במכון טסטים לגבי שינוי מידת צמיג .... ההוראה לא לגמרי ברורה.

טרופרטום
26-10-12, 10:56
חברים יקרים,

לצערי מתברר לאחרונה שממשלת ישראל פועלת באופן מאד אינטנסיבי לבטל רישיונות אקדח שניתנו בעבר ע"פ תבחינים שונים ואף את הרישיונות הבלתי מוגבלים מלפני 1996.

מסתבר שלאט לאט מעבירים את כולם, גם תבחין "אחר" לתבחין חדש יחסית, שנקרא "משמר"

לאחרונה נודע כי גם מי שהיה "אחר", הועבר ל "משמר" ונתקל בקושי כאשר ביקש להחליף כלי, גם מאותו קוטר, מסתבר שבתבחין משמר התחכמו הרשויות והצמידו את הרישיון לכלי המסוים ולא לבעליו, כלומר הלך האקדח המסוים - הלך הרישיון.

בעקבות כל ההשתלשלות נוסדה בפייסבוק קבוצה שמטרתה איגוד נושאי הנשק הפרטי תחת גג של עמותה שתלחם למען נושאי הנשק הפרטי מול הרשויות, ובתמורה לדמי חבר תספק גם הגנה משפטית פרטנית לחברים שיזדקקו לה.

עוד מידע ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק "הזכות לשאת נשק" (https://www.facebook.com/groups/256317591085677/) ובאתר "הסליק" למי שמכיר בכתובת הסליק (http://www.haslic.co.il)

מאד חשוב להצטרף ולתת את קולכם. בסוף הגזרה תגיע לכל אחד ואחד מאיתנו, ממשלות ישראל מעדיפות שיהיה נשק רק בידי הפושעים והמחבלים אבל שום אמצעי הגנה ביד אזרחים טובים שעלולים להיקלע לסכנת חיים. נקודה זו נוגעת במיוחד לאוכלוסיה שלנו שנמצאת הרבה בשטח, באזורים נושקי יו"ש וכפרים עוינים.

כמו שנאמר... האקדח זה למצב בו המשטרה במרחק של דקות אבל האיום הוא מיידי.

טרופרטום
26-10-12, 10:57
אם כבר אז כבר, לצאת מן הארון ולהכריז בקול גדול "הגנה עצמית זה לא מילה גסה" אנחנו לא מוכנים יותר שבגלל כשלי השלטון ומערכת המשפט חיינו יהיו הפקר. אנשים נרצחים ונפגעים פה כמו ברווזים במטווח בגלל העדר נוכחות משטרתית ובגלל ענישה מסורסת מוטת טובת העבריין ולא האזרח ההגון.

ושוב, אפשר לסנן באופן הוגן מקבלי רישיון ולעמוד על כשרות שימוש ונוהלי אחזקת נשק הרחק מהישג יד של לא מורשים ולחלק עשרות אלפי רישיונות לאזרחים טובים.

העם הזה מובל, בגלל פוליטיקה ואצבע מאשימה, בחזרה לימי השטטיטל והפחד מהעריץ,בואו נתמגן עד אין סוף ונתפלל שהפגז מרגמה או הגראד לא יפגע בנו, בואו נעשה גדרות מסביב לישובים, סורגים על החלונות ודלתות פלדה בכניסה, נסתגר בבית לעת ערב ונקווה שעוד לילה יעבור בשלום...... זהו חזון הציונות? זה בסיס יסודה של מדינה יהודית גאה? זו המורשת של שמשון הגיבור, יהודה המכבי וכל גיבורי התנ"ך? מורדי גטו וורשה? הפרטיזנים ביערות אירופה? לוחמי תש"ח שירדו מאוניה היישר לשדות הקרב?

אומר לנו השלטון/פריץ החצוף.... "בואו להתנדב במשטרה והעלו את רמת הביטחון בישובים שלכם"... לאן הגענו רבונו של עולם? השירותים שעליהם אנחנו משלמים - בכפיה - לא מסופקים לנו בכלל ובמקום זה מבקשים מאתנו להתנדב? ואם כבר אני מוכן לתרום מזמני ובטחוני האישי למען הקהילה אני אמור לשמור, ולהתגונן במקרה הצורך, עם נשק שאותה מערכת שממילא מזייפת ומעגלת פינות תספק לי? האם זהו נשק אמין ושמיש לחלוטין? שמור ומדייק כמו נשק אישי שמכירים היטב ושומרים עליו בקנאות ומתאמנים עליו בתכיפות גבוהה?? בוודאי שלא... אני רוצה לראות את הקצינים הבכירים שעושים עבודת שטח יוצאים למשימה עם אקדח אקראי מהנשקיה.... הרי ברור שהם לא ייקחו סיכון כזה!!!! אז מה? הדם שלהם יותר כחול משלי? גם רוצים שנבוא, נסתכן, אולי נפגע, וגם רוצים שנשמור על עצמנו ואחרים עם מטאטא שאולי יורה.

בקיצור, די, חאלאס, נמאס, מספיק.... אני אומר לכם שרק בזכות הנשק האישי שלי אני מעז לצאת לעבודת שיטור, רק הוא מקנה לי את תחושת הבטחון שאם חס וחלילה אגיע למצב ממנו אני שואף להמנע ככל האפשר, אז באותו רגע רק הידע לתפעל, אלפי הכדורים שנורו באקדח, ההכרות הקרובה עם הכלי, רק אלו יצילו את עורי.

האם הפקידים חורצי הגורלות במשרד הפנים בעבר ובמשרד לבטחון פנים בהווה חיים בסרט? האם למיטב הבנתם משמר אזרחי זה שני פנסיונרים עם קרבין מסתובבים בשכונה? האם הם לא יודעים או חמור מזה, מתעלמים בכוונה מן המציאות שבימינו מתנדבים רציניים ברוב אגפי המשטרה מתמודדים בדיוק באותו פשע ופח"ע כמו השוטר המקצועי? הפושע לא מפריד בין שוטר ומתנדב, המחבל לא עוצר לבדוק מי שוטר ומי מתנדב... הסכנה שווה לכולם, אז למה לא אמצעי הגנה שווה לכולם?

-->