PDA

צפייה בגרסה מלאה : יחידה XXX (צה"ל)

neta4x4
18-10-12, 18:45
טוב אחרי כמה שנים של גלישה בפורום הבנתי שיודעים פה כמעט הכל.
אני בן 17, מתגייס עוד שנה. באיזה הרצאה דרך בית הספר ראיתי שהופיע על המסך בעמוד שהיו בו כל מיני שמות של יחידות "XXXX - מאבטחים".
חיפשתי באינטרנט, בחוברת הדרכה שקיבלנו ושאלתי כמה וכמה אנשים ולא הצלחתי למצוא כלום על זה:confused:.
אם מישהו יכול לתת לי קצת פרטים מה זה התפקיד הזה? לפי מה שהבנתי זה XXXXXXXXXXXXXX
אם יש למישהו אולי רעיונות לתפקידים מעניינים זה גם יכול לעזור.
תודה
נטע

נטע חמוד.
אם אתה רוצה להגיע ליחידה איכותית בצה"ל, מוטב שתלמד דבר ראשון את משמעות המילים "בטחון מידע".
אנחנו לא ממש רוצים לפרט באתר הזה את מבנה צה"ל, בטח לא יחידות שאתה טוען שהן מסוווגות/ מובחרות.
המערכת

שגיא S
18-10-12, 19:12
מהיכרות אישית עם היחידה והאופי שלה..אתה לא יכול סתם ככה להגיע לשם.
מזמנים אותך לשם.

חוצמזה XXXXXXXX זה לא המספר הנכון - תתחיל לעבוד על כישורי המודיעין שלך..

אמיר ב.א
18-10-12, 19:26
חפש ברשת - יש הרבה מידע על כל מיני דברים בסיגנון ...

http://www.idf.il/1485-12563-he/Dover.aspx

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%99%D7%97%D7%99%D7%93%D7%94_%D7 %94%D7%9E%D7%98%D7%9B%22%D7%9C%D7%99%D7% AA_%D7%9C%D7%90%D7%91%D7%98%D7%97%D7%AA_ %D7%91%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%9D

Juv
18-10-12, 19:41
תגיד לי, השתגעת?
עזוב מספרי ושמות יחידות - להיות כלב שמירה זה להיות כלב שמירה. לא משנה איפה זה ולמי.
באמת לא תפקיד או פעילות מאתגרים/מעניינים במיוחד. אלא אם יש לך משיכה לאקדחים, שזה פחות או יותר כלי הנשק הכי אובר-רייטד שיש.
חפש לך אקשן אחר, רק תרוויח מזה.

neta4x4
18-10-12, 19:44
מידע אני לא אוציא מפה אז מבחינתי אפשר למחוק

asafk
18-10-12, 19:47
בהחלט

יש כאן בפורום כמה דיונים של טרום גיוס.
דווקא יהיה מעניין לשמוע מאותם גולשים שחלקם כבר השתחררו מה המסקנה... מדריך נהיגה מבצעית או מפקד טנק..??

אסף.

neta4x4
18-10-12, 20:05
שמעתי שרוב המדריכי נהיגה מגיעים מכפיר. הרעיון היה להגיע לכפיר, לנסות לצאת לניוד ומשם לנסות להגיע להיות מדריך נהיגה מבצעית

boaz avrahami
18-10-12, 20:06
מי שיודע לא יגיד לך ומי שיגיד לך לא יודע

nirs
18-10-12, 21:35
פורום פרש יכול להיות רלוונטי להרבה שאלות בתחום, כמובן עם מגבלות של בטחון שדה.

GodsFather
19-10-12, 08:58
יש פה מישהו בפורום שמשרת בבי"ס לנהיגה מבצעית ואפילו פרסם בחתימה שלו איך ליצור עימו קשר בנושא. חפש קצת בבקשה

ניר ל
19-10-12, 11:06
אם קיימת יחידה xxx אשמח להתנדב אליה גם היום ... לגביך ידידי הצעיר ממני - בצבא יש הכל , אבל לתת לך עיצות יכול רק מי שמכיר אותך הייטב . ישנן יחידות מרתקות הדורשות רקע מסויים והן מגיעות אליך , לא אתה אליהן. *שאל את עצמך , או כתוב כאן - מה תחומי העניין שלך , מה אתה אוהב ומה לא , מה הרקע שלך , מה מצב בריאותך , מהי אישיותך , כיצד אתה מתמודד עם מסגרות נוקשות , כיצד אתה מתמודד עם מצבי לחץ ומושפע מהם, מה אתה שואף לעשות בהמשך דרכך וכיצד תוכל לתרום לזה כבר עכשיו ( זו שאלה שלרובנו קשה לענות עליה במשך כל חיינו...) . אני התעניינתי בנושאי צבא כבר מגיל 8 , בגיל 17 כבר ידעתי להגיד בדיוק מה אני יכול ורוצה לעשות בצבא במסגרת האפשרויות שעמדו בפניי... לשם גם הגעתי , בגיל 19.5 נוכחתי לדעת שמסגרת צבאית קשוחה לא באה לי טוב... *

OFF-RoaD
21-10-12, 08:51
בהחלט

יש כאן בפורום כמה דיונים של טרום גיוס.
דווקא יהיה מעניין לשמוע מאותם גולשים שחלקם כבר השתחררו מה המסקנה... מדריך נהיגה מבצעית או מפקד טנק..??

אסף.

אני התגייסתי במרץ 08, שירתתי קצת יותר משנה וחצי כלוחם בשריון, ולאחר מכן עברתי לבית הספר לנהיגה מבצעית שם הייתי חייל ואח"כ קצין.
לגבי אופי השירות ביחידה קצרה היריעה מלהרחיב, רק אספר שמדובר בשירות מעניין ומאתגר מאוד, התפקיד האולטימטיבי למי שדם הג'יפים זורם בעורקיו.
המסר שהכי חשוב לי להעביר לכל מיני מלש"בים שיוצא לי לדבר איתם: לא מדובר על איזה תפקיד נוצץ וסקסי. זו עבודה קשה, מאתגרת וסזיפית (42 שבועות שטח בשנה, 3 לילות תחת כיפת השמיים, במשך כמעט שלוש שנים. חלק נהנים מזה, יש כאלה שלא).
אשמח לנדב יותר מידע ולעזור ב"ניווט" אל היעד ב0549416181 (נאמר פה משהו על הניוד של כפיר. זה היה נורא נחמד אם רק היה כזה דבר...).

לגבי ההשוואה בין שריון לטנקים?
היום אני לא מתחרט על שום דבר שעשיתי בשירות. אין ספק שבתור לוחם בשריון הרווחתי כישורים שלא היייתי מקבל בשום מקום אחר. אין ספק שעם הגה בידיים נהניתי הרבה יותר, אבל למדתי לאהוב גם את הטנקים והאופי המיוחד של הגדוד...
חוץ מזה, אני מאמין שתופתע לשמוע כמה דומים שני התפקידים האלו, לאו דווקא בהיבט האמל"ח אלא בהיבטי הפיקוד וההתנהלות מול המפקדים, הפקודים וליבת העשייה - הטנק / ג'יפ.

עודד

-->