PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית רכב שטח

Anonymous
20-03-05, 19:30
שלום לכולם
ברצוני לקנות רכב שטח בתקציב של כ 80000 ש"ח
הרכב יהיה רכב משפחתי ראשון 2 מבוגרים + 2 ילדים
רכב ארוך(עדיף)
רב הנסיעות בכביש למעט טיול של כ פעמיים בחודש
כ 1000 עד 1200 ק"מ בחודש
צריכת דלק נמוכה
עדיף אוטומט

בתודה מראש
יוסי

Anonymous
20-03-05, 19:53
נ.ב
אבקש לדעת איזה רכבי שטח באים בחשבון בסכום כזה
הדגש על אמינות
נ.ב
האם 200000 קמ ברכב דיזל זה מתקבל על הדעת
וכמה קמ הוא יכול להמשיך עד אוברול

נמרוד
20-03-05, 20:05
שלום לכולם
ברצוני לקנות רכב שטח בתקציב של כ 80000 ש"ח
הרכב יהיה רכב משפחתי ראשון 2 מבוגרים + 2 ילדים
רכב ארוך(עדיף)
רב הנסיעות בכביש למעט טיול של כ פעמיים בחודש
כ 1000 עד 1200 ק"מ בחודש
צריכת דלק נמוכה
עדיף אוטומט

בתודה מראש
יוסי

ברוך הבא יוסי.

הגדרת יפה את הצרכים. יש מבחר לא קטן של כלים יפאניים/קוראניים, בגרסאות דיזל ובנזין, עם 4 דלתות ונוחות משפחתית - החל בויטארה וקאיה ספורטאז' הקטנים יותר, דרך טראנו-פאג'רו-טרופר-גאלופר. גם לנדרובר דיסקברי וגם ג'יפים - צ'רוקי או גראנד צ'רוקי - באים בחשבון, תלוי עד איזה שנתון אתה מוכן לרדת.

עבור 12-15K ק"מ בשנה כנראה שאין עדיפות מיוחדת למנוע דיזל, ומבחינת אמינות - יש יותר ויש פחות, בגדול - כמה שיותר חדש, יותר טוב.

אבל זו לא הנקודה. אם אתה קורה את הדפים האלו (ג'יפולוג) אתה בטח שם לב לדגש של האתר - יכולת שטח גבוהה, פוטנציאל שיפורי שטח גדול, ופוטנציאל לטיפול עצמי ברכב. שאל את עצמך אם הנקודות האלו מעניינות אותך בכלל, כי התשובות שתקבל כאן יכוונו מן הסתם לכיוונים האלו.

asafk
20-03-05, 20:21
אם אתה רוצה באמת לטייל בלי לפחוד מהשטח, כמו רובנו כאן, הכיוון שלך יהיה דיסקברי/ צ'רוקי (או גרנד)/ דיפנדר/ היילקס. הרבה תלוי במה אתה מוכן לסבול ביומיום כדי שהאוטו שלך לא יסבול בטיול. עוד עניין לתת עליו את הדעת הוא בנזין מול דיזל (דיפנדר והיילקס- קשה למצוא בנזין... למרות שראיתי דיפנדר V8 למכירה בלוח בג'יפטריפ)... אני הייתי קונה במצבך גרנד צ'רוקי ב60-65 אלף, ובעודף מגביה, נועל וממגן אותו.
'קו פרשת המים' בין ה"מתורבתים" (צ'רוקי וגרנד, דיסקברי, ואפילו היילקס) ל"פראים" (דיפנדר, ג'יפים מברזל), מבחינתי, הוא הריפודים וגו'- נגיד שנסעתי בטיול ומילאתי את האוטו מבפנים בבוץ- אפשר או אי אפשר לנקות בקלות (בדיפנדר או בסופה, אני מוציא 3 יריעות PVC, ושוטף את האוטו מבפנים עם צינור. נראה אותך עושה את זה בגרנד)- נקודה למחשבה... ושוב- תחשוב מה מתאים לך.

כל האקווריומים היפנים/ קוריאנים - מצויינים רק כשהם חדשים, וצריך להיזהר עליהם, כי הם שבירים. גם פוטנציאל השיפורים שלהם קטן (למה צריך שיפורים בכלל, יש השואלים, וגם אתה צריך לשאול את עצמך אם זה הכיוון).

עוד אפשרות היא להחזיק פרייבט ביומיום, וג'יפ אמיתי (טוב, נו, נקרא לילד בשמו- סופה) זול, יחסית, אבל משופר ומסודר- לטיולים. בסה"כ זה לא עולה הרבה יותר מלהחזיק SUV ולשלם את כל הנזקים שנגרמים לו בשטח (שלא נגרמים לג'יפ מברזל... כי הוא מברזל, וכי הוא משופר, וגם אם הוא נשבר בשבת, יש לך במה לנסוע לעבודה ביום ראשון).

אסף.

tayrie
20-03-05, 22:13
עוד אפשרות היא להחזיק פרייבט ביומיום, וג'יפ אמיתי (טוב, נו, נקרא לילד בשמו- סופה) זול, יחסית, אבל משופר ומסודר- לטיולים. בסה"כ זה לא עולה הרבה יותר מלהחזיק SUV ולשלם את כל הנזקים שנגרמים לו בשטח (שלא נגרמים לג'יפ מברזל... כי הוא מברזל, וכי הוא משופר, וגם אם הוא נשבר בשבת, יש לך במה לנסוע לעבודה ביום ראשון).

המלצה חמה , תשקול (לא בראש , במחשבון!) את האפשרות הזאת , אם אתה יודע שאתה אדם לא פשרן , זה יכול לחסוך הרבה כסף .

Anonymous
06-04-05, 09:34
שלום לכם,
אנחנו משפחה עם 3 ילדים קטנים שהקטנה בת 2.5 אנחנו מחפשים כפי שרשמתי
גיפ רק לנסיעה בסופ"ש בשטח, האם נראה לכם שאפשר לנסוע בשבת עם ילדים קטנים בגיפים כאלו? אנא תכוונו אותנו לפני שנעשה טעות, התצקיב שלנו לא גדול, אנחנו מחפשים משהו זול ולשפר אותו.
האם לא מרגישים בגיפים אלו את השטח מאחור? מבחינת הקפיצים, ספסלים
אנא עזרתכם.

t_uri
06-04-05, 10:58
אהלן גלית. ברוכה הבאה.

האם נראה לכם שאפשר לנסוע בשבת עם ילדים קטנים בגיפים כאלו?

תלוי את מי שואלים. חנן למשל, הוציא את הבת שלו בגי'פ פתוח וללא ספק לא אחד שמוגדר כמפנק לטיולים בגיל מוקדם מאד. הילדה (ואגב גם אישתו) לא מוכנות לשמוע מג'יפ סגור אפילו כששורר מזג אויר קיצוני.
מצד שני, אני מבין מאופי השאלות שאצלכם המצב כנראה שונה. בסופה כן מרגישים את השטח וביחוד מאחור, לכן כנראה שגם בתור רכב שני הוא לא מתאים לצרכים שלכם.
מצד שלישי, עם השקעה של בין 4,000 ל10,000 ש"ח (כדאי לקחת את זה בחשבון בקניה) אפשר להביא כל סופה לרמת נוחות די גבוהה.

בתור רכב ראשון בעולם ה-4X4 אולי באמת כדאי ללכת על סוזוקי ויטארה ודומיו. לאלה יש 5 דלתות ואופי של פרייבט המהלך השבוע. הרכבים האלו מתאימים ל-95% משבילי הארץ, אבל עדיין הם לא רכבים חזקים (רכבים מברזל - כמו שאסף מכנה) והם נשברים יותר.

אורי טל.

grand
06-04-05, 11:38
גלית שלום.
בכל רכב שטח מרגישים בצורה זו או אחרת את טלטלות השטח.
בסופה וכד' ירגישו מאוד.
ב SUV פחות.
אצלי למשל בגראנד צ'רוקי שמתהדר במושבי עור רכים ומפנקים הבנות מטיילות איתנו מגיל 3 ואפילו נירדמות בדרך. אין שום בעיה.

AvigdorAharon
06-04-05, 12:45
האם נראה לכם שאפשר לנסוע בשבת עם ילדים קטנים בגיפים כאלו?

אני ועוד לפחות שניים מחבריי נוסעים עם ילדים בג'יפים כאלו (סופה, CJ).
שנתיים וחצי זה גיל מתאים, הילדים נהנים עד מאוד מהטיול - שכמובן בנוי על הפסקות רבות יותר.
אני נוסע עם הבן שלי מגיל שנה וחצי ואין מצב בו הג'יפ מניע ונעם לא יושב ברכב.

אביגדור

חנן-ג'יפולוג
06-04-05, 13:11
האם לא מרגישים בגיפים אלו את השטח מאחור? מבחינת הקפיצים, ספסלים

אורי כבר כתב על הצורה שבה אני נוסע עם אשתי ובנותי.

התחלתי עם ג'יפ סגור וממוזג והורדתי לו את הסגירה ברגע שהייתי יכול.

עניין הקפיצים והספסלים, הוא דווקא עניין פשוט של סט-אפ נכון של קפיצים, כסאות, לחץ אוויר בגלגלים ונהיגה נכונה. אין שום בעיה עם זה, לשום גיל, ואני מוכן אפילו להיות בוטה ולומר שמי שחושב שסיקס/סופה שווים בהכרח לחוסר נוחות במובן הזה מבלבל את המוח, נקודה.

העניין שהרבה יותר משמעותי הוא עניין הפתוח/סגור. כאן בהחלט מדובר בהבדלים דרמתיים מאוד, וכדאי להתנסות כדי לראות עד כמה ג'יפ פתוח הוא קר (כשהברזנט פתוח) בחורף, חם (כשלא נמצאים בנסיעה) בקיץ ורועש (תמיד), ולהבין אם זה מתאים לכם.

http://img210.exs.cx/img210/7026/2103329bh.jpg

-->