PDA

צפייה בגרסה מלאה : צורך מבצעי (והנה עוד דיון על התנהגות של פקחי רשות הטבע והגנים)?

שחף110
20-10-12, 18:00
שבת שעברה בתל אביב :
65623

boaz avrahami
20-10-12, 18:34
תל אביב זה שמורת טבע ( לפחות בעיניים ערביות)...
הוא זכאי

אביעד פ.
20-10-12, 21:31
אני לא מבין מה המסר?
זה לא שהוא עושה עבירה שהוא אמור לאכוף אותה בכלל. הוא לא שוטר.
אם היית מצלם אותו יורד מהשביל בשמורת טבע (הוא לא), או זורק זבל בשטח (הוא לא), או מדליק אש במקום אסור (ניחשת נכון, הוא לא!),
אז היה פה איזשהו מסר.

אפשר להעביר ערימות של ביקורת על התנהלות רט"ג, וחלק המביקורת הזאת תהיה מוצדקת, אבל בוא לא נחפש את הפקחים, הם עושים עבודת קודש, ואת המוטל עליהם,
והם הבעלי סמכות הכי מוסריים (בנוגע לתחום הסמכות שלהם) שאני נתקלתי בהם. מה גם שכל ההתנהלות שלהם בתחום הסמכות ברוב המקרים מתבצעת בנעימות ובנוחות, ולא באלימות וקשיחות כמו שמאפיינים גופים אחרים.

בלי קשר, יש אזורים בתל אביב שמותר לחנות על המדרכה בשבת. לא יודע אם זה פה המקרה.

שחף110
20-10-12, 22:18
א. לא מותר לחנות שם על המדרכה.
ב. המסר (שלי לפחות) הוא שאם אתה בעל תפקיד שמייצג שמירה על חוק וסדר וממומן מכספי משלם המיסים - תשמור על החוק !
זה המסר לשוטרים, פקחים בעיריות, פקחי רט״ג וואט אבר !

nirs
20-10-12, 22:20
ב. המסר (שלי לפחות) הוא שאם אתה בעל תפקיד שמייצג שמירה על חוק וסדר וממומן מכספי משלם המיסים - תשמור על החוק !

+1.

sos4u
20-10-12, 23:43

+1

ואין כמו דוגמא אישית !

six 4 life
21-10-12, 00:37
חברים לא להתרגש מדובר על הפקח שאחראי על שדרות רוטשילד ובתמונה הוא בתפקיד.

אביעד פ.
21-10-12, 08:34

עם סעיף ב' שלך אני נאלץ להסכים לחלוטין, אבל אני חושב שבעניין זה הוא לא שונה מאזרח רגיל.
דין פקח רט"ג שחנה על המדרכה בתל אביב אינו כדין שוטר תנועה שחנה על המדרכה--לדעתי האישית.
מה שכן הציק לי זה ההשוואה של פקחים לשוטרים. אני לא חושב שהם נמצאים בכלל באותה קטגוריה,
ההיטפלות למשטרה באה מתוך הרגשה שהמערכת רקובה, שהשומר על החוק הוא העבריין הכי גדול, שכוחניות ואלימות זה שם המשחק,
ואולי זה מגיע להם- ואני מעדיף לא להגיד את דעתי בעניין, אבל לפקחי רט"ג זה פשוט לא מגיע.
תנו קצת קרדיט לאנשים היחידים שמתחזקים את כמעט כל מסלולי הג'יפים שבהם אנחנו נהנים כל כך לנסוע.
לא צריך לירוק לבאר ששותים ממנה בגלל שהיא חלק משירותי המדינה, שברובם, רקובים מהיסודים.

שיהיה שבוע טוב ושנה אקדמית מעולה,
בכבוד רב

שחף110
21-10-12, 09:45
כנראה שנסכים שאנחנו לחלוטין לא רואים את התמונה באותה צורה :)
שבוע טוב.

sos4u
21-10-12, 10:35
עם סעיף ב' שלך אני נאלץ להסכים לחלוטין, אבל אני חושב שבעניין זה הוא לא שונה מאזרח רגיל.
דין פקח רט"ג שחנה על המדרכה בתל אביב אינו כדין שוטר תנועה שחנה על המדרכה--לדעתי האישית.
מה שכן הציק לי זה ההשוואה של פקחים לשוטרים. אני לא חושב שהם נמצאים בכלל באותה קטגוריה,
ההיטפלות למשטרה באה מתוך הרגשה שהמערכת רקובה, שהשומר על החוק הוא העבריין הכי גדול, שכוחניות ואלימות זה שם המשחק,
ואולי זה מגיע להם- ואני מעדיף לא להגיד את דעתי בעניין, אבל לפקחי רט"ג זה פשוט לא מגיע.
תנו קצת קרדיט לאנשים היחידים שמתחזקים את כמעט כל מסלולי הג'יפים שבהם אנחנו נהנים כל כך לנסוע.
לא צריך לירוק לבאר ששותים ממנה בגלל שהיא חלק משירותי המדינה, שברובם, רקובים מהיסודים.

שיהיה שבוע טוב ושנה אקדמית מעולה,
בכבוד רב

עם כל הכבוד שלי לחלק מעבודת הפקחים, שהיא חשובה מאין כמוה , לצערי נתקלתי יותר מפעם אחת עם מערכת אטומה, שרואה בך ובי המטיילים מטרד, שבא לגרום להם נזק אישי. ללא נכונות מינימלית להבין שיש גם כאלה שבאים לטייל ולהנות בשטח ולא שכולנו באים רק לגרום נזק, ללכלך, ולהרוג חיות בר ככל האפשר.

למעט פקחים בודדים, [ שאותם אני מקפיד לציין לשבח בכל הזדמנות ] , שהוכיחו שיש סוג אחר של פקחים, שגם יכולים לבוא לשבת בחניון לילה עם מטיילים, לשתות קפה מדי פעם, לברר [ ברוח טובה ומצוינת ] מהן התוכניות שלנו, ואף סייעו לא פעם בכיוון נכון למקומות מעניינים שלא חשבתי / הכרתי אותם לפני כן, רב המפגשים עם הפקחים נגמרים , איך לומר , לא כל כך טוב ...
ומי שטייל איתי פעם או פעמיים יעיד, שלא יימצא אותי או מישהו מהקבוצה, מזיק בצורה כזו או אחרת לשמורה, גם אם אינה מוגדרת כשמורה. ובגלל ספק איסוף של שקית זבל, אני יכול [ וכבר קרה ] לחזור גם 3 שעות נסיעה.
אז סלח לי שקצת קשה לי להצטרף לברכות הססגוניות על חשיבותם, ועל "התרומה הגדולה" שלהם להמצאות מסלולי טיולים. בל נשכח שרק בגללם, ובגלל חוסר הגמישות והנכונות שלהם לפתוח צירים חדשים, אנחנו מוגבלים למצב אבסורדי, שבו בשטחי אש, הצבא נוסע, פורץ צירים הורס כל חלקה טובה, ואם אני אסע על אותו מסלול, שאינו מסומן בצבע, אחטוף דו"ח על נסיעה שלא על שביל מסומן. שלא לדבר על המצב בצפון שבו חקלאים חורשים ציר מסומן, אבל אם תעיז לנוע במקביל לציר המקורי אתה צפוי להנזק מהרשות...

אביעד פ.
22-10-12, 13:27
שחף, לפחות מסכימים על משהו. :-)
יוסי, אין לי ספק מהיכרותי איתך שאתה לא מזיק לטבע בשום צורה שהיא ואתה מסוג המטיילים שכולם צריכים לקחת דוגמא מהם.
חבל לי לשמוע שהיו לך חוויות לא נעימות בהיתקלות עם פקחים, אצלי זה מעולם לא היה כך.
אבל אני מבין את נקודת המבט שלכם, ומקבל אותה. מקווה ששאר ההתקלויות שלכם בפקחים יהיה נעימות יותר, כמו ששלי היו.

sos4u
22-10-12, 15:50
שחף, לפחות מסכימים על משהו. :-)
יוסי, אין לי ספק מהיכרותי איתך שאתה לא מזיק לטבע בשום צורה שהיא ואתה מסוג המטיילים שכולם צריכים לקחת דוגמא מהם.
חבל לי לשמוע שהיו לך חוויות לא נעימות בהיתקלות עם פקחים, אצלי זה מעולם לא היה כך.
אבל אני מבין את נקודת המבט שלכם, ומקבל אותה. מקווה ששאר ההתקלויות שלכם בפקחים יהיה נעימות יותר, כמו ששלי היו.

הייתי שמח מאד ליצור דו שיח כזה עם פקחים במסגרת בלתי מחייבת. רק כדי להכיר ולהקל על המפגשים ה"לא נעימים " הללו.
גיליתי ששמיעת הצד השני, במצבי רוגע, בלי מתיחות מיותרת , מפחיתה באופן ניכר את האנטיגוניזם, ומקלה על הצדדים להבין את הלך הרוח של הצד השני. [ ואני מחזיק ארסנל שלם של חברי פייסבוק, איתם אני מנהל שיחות על נושאים שנויים במחלוקת, חרדים-חילונים, ימין ושמאל, פלשתינים - ישראלים ועוד. ] לא אומר שאני מאמין שהגישה תשתנה, או שפתאום הפקחים יראו בי חסיד אומות העולם, אבל לפחות, שיגלו, ויבינו [ את הברור מאליו לטעמי ] שרוב המטיילים, באים להנות, לטייל ולא להרוס.

חבל רק, שהרשות לא מוצאת את הדרך ליצור אלמנט של הדרכה, של הסברה, ע"מ למנוע מצבים שבהם אנשים עוברים עבירות וממש בתום לב. ואני פוגש לא מעט כאלה, אנשים שיורדים לשטח בפעם השניה והשלישית, ולא מבינים, למה כשחונים צריך לרדת מהציר למשל... או למה אין לישון בכל פינה שנראית להם, כשמדובר בשטחים שמוגדרים "שמורת טבע" ועוד ...

יריב קלר ברוך
22-10-12, 15:56
אני לא מבין מה המסר?
זה לא שהוא עושה עבירה שהוא אמור לאכוף אותה בכלל. הוא לא שוטר.
אם היית מצלם אותו יורד מהשביל בשמורת טבע (הוא לא), או זורק זבל בשטח (הוא לא), או מדליק אש במקום אסור (ניחשת נכון, הוא לא!),
אז היה פה איזשהו מסר.

אפשר להעביר ערימות של ביקורת על התנהלות רט"ג, וחלק המביקורת הזאת תהיה מוצדקת, אבל בוא לא נחפש את הפקחים, הם עושים עבודת קודש, ואת המוטל עליהם,
והם הבעלי סמכות הכי מוסריים (בנוגע לתחום הסמכות שלהם) שאני נתקלתי בהם. מה גם שכל ההתנהלות שלהם בתחום הסמכות ברוב המקרים מתבצעת בנעימות ובנוחות, ולא באלימות וקשיחות כמו שמאפיינים גופים אחרים.

בלי קשר, יש אזורים בתל אביב שמותר לחנות על המדרכה בשבת. לא יודע אם זה פה המקרה.

להפוך את כל הפקחים לקדושים זו בדיחה טובה ורחוקה מהמציאות !

sos4u
22-10-12, 17:05

כבר עברנו את הפאזה הזאת... תתקדם, תקרא הלאה.
מה שבטוח זה שלא הכל שחור ולבן. לא כל הפקחים מנייאקים ולא כל המטיילים צדיקי הדור [ בלשון המעטה ... ]

אביעד פ.
22-10-12, 21:08

לא הפכתי אותם לקדושים, אמרתי שהם עושים עבודת קודש. אני לא רוצה לחשוב איך הטבע שלנו היה נראה אם לא היה את הגוף הזה.
לגבי העניין, אני יודע שאני לא טלית שכולה תכלת, והרבה פעמים הסיבה היחידה שלא ישנתי לדוגמא במקום שאסור לי בשטח, היא נוכחות הפקחים, ולאו דווקא ערכי השמירה על הטבע. אבל עצם קיומו של הגוף, וכוח ההתרעה שיש לו על אזרחים נורמטיבים מן המניין הוא מבורך.

כבר עברנו את הפאזה הזאת... תתקדם, תקרא הלאה.
מה שבטוח זה שלא הכל שחור ולבן. לא כל הפקחים מנייאקים ולא כל המטיילים צדיקי הדור [ בלשון המעטה ... ]

מסכים, הבעיה היא, כמו תמיד- עניין של נקודת מבט. מבחינתנו הפקחים שומרים על הטבע כדי שנוכל להמשיך לטייל בו. לא כך הדבר.
שוטר לדוגמא, אמור לתת לך שירות. אתה לקוח שלו.
הלקוח הראשון של פקח רט"ג הוא הטבע. הוא נמצא שם עם מדים ואיסוזו בשביל לשמור על הטבע, ולא בשביל המטיילים.
לכן לפעמים כנראה נוצרת הרגשה שהם מתייחסית אלינו כמטרד, זה לא סוד שאנחנו מכשול שלהם בשמירה על הטבע, ואנחנו המקור לקושי בתפקיד שלהם, ההתמודדות איתנו.
לכן, שאני יוצא לשמורות, ונכנס לתוך השטח שבו הפקח הוא השריף, אני משתדל להתייחס אליו בכבוד ולא לתת לו להרגיש שאני מטרד או הולך לעשות צרות.

יוסי, הייתי מעוניין לדעת למה אתה מחשיב התקלות לא נעימה עם פקח? הוא נטפל אליך למרות שלא ביצעת שום עבירה? או סתם דיבר אליך בזלזול? סתם מעניין לשמוע.

sos4u
22-10-12, 21:50
יוסי, הייתי מעוניין לדעת למה אתה מחשיב התקלות לא נעימה עם פקח? הוא נטפל אליך למרות שלא ביצעת שום עבירה? או סתם דיבר אליך בזלזול? סתם מעניין לשמוע.

אני יכול להבטיח לך שאני, כעיקרון , לא מבצע עבירות גם מחוץ לשמורות. קל וחומר בשמורה. העניין הוגדר על ידך בצורה המדויקת ביותר. כשהפקח מתייחס אליי כאל מטרד. ואני באמת שלא ...

אני נהנה לטייל, מחד ומקפיד על קלה כבחמורה מאידך. לא מלכלך, לא מחפש הרפתקאות על גבעות שלא סומנו לפני.

התייחסות לא "נעימה" - כשפקח מנכס לי השלכת פסולת, רק בגלל שהייתי באזור, כשפקח טוען שלהבעיר מדורה בשטח חניון מוסדר, גורם נזק, [ מה שאולי נכון, אבל מותר.. ] כשפקח מנסה פעם אחר פעם לטעון שאני נוסע על ציר לא מסומן כשאני בכלל מחוץ לגבול השמורה, ומאיים בדוחות לכל נוסע ונוסע בשיירה של מעל 10 כלי רכב... רוצה עוד ? כשאני נקרא לחקירה במשרדי הרשות על כך שמישהו ראה תמונה שלי, [ תקוע בזווית מאד לא נעימה ] בדף הפייסבוק שלי, כשאני במרחק של 5 מ' מציר מסומן, כשרוחב הציר באזור מעל 30 מ' וטוען שאני "פוגע בשלימות השמורה והטבע" כי מצולמות 5 תמונות מזוויות שונות ...

לזה אני קורא תקלות לא נעימות.

ואני יכול להבטיח לך שבכל המצבים הללו, העניין לא יצא משליטה רק בגלל שהסכמתי לוותר ולא התעקשתי על זכויותיי.
פשוט מעדיף להיות "חכם" ולא צודק ...

אני באמת מאמין שחלקם עובדים מהלב, וחלקנו מוציאים אותם משלוותם, אבל, דחילק, שיתפשו את המזיקים האמיתיים, שטובחים בחיות בר, את אילה שאוספים הררי ליכלוך סביב מקומות היישוב שלהם, את משליכי פסולת הבניין. את המטיילים שמתקשים באיסוף הפסולת דווקא בגלל שאינם ממונעים, חסר את מי ?!

לדעתי, חלק מההכשרה של הפקח, כמו השוטר, וכמו כל מי שאמון על אכיפת החוק צריכה להיות, לדעת לזהות מתי לשחרר...

ד ו ר ו ן
22-10-12, 21:55

בדיחה טובה.
למרות שעד כה כל המפגשים שלי היו עם פקחים בעלי תודעה וחשיבה חיובית, ופתיחות כלפי המטיילים, הדבר האחרון שאפשר להגיד על הרשות כמערכת הוא שהם "היחידים שמתחזקים את כמעט כל מסלולי הג'יפים שבהם אנחנו נהנים כל כך לנסוע"
ההגדרה אטומים הרבה יותר מתאימה- כמערכת ולא כפרטים.
בינתיים המאזן הוא נסיונות וסגירות שבילים ולא פתיחה של אף שביל חדש בשנים האחרונות, כולל מחיקת צירים ממפות בצורה שיטתית.
ויותר מזה, שבילים שעמוסים באמצע השבוע נסגרים למטיילים בסופ"ש, ושלא יבלבלו את המוח על להוריד לחץ מהשטח, הפצצות חצי טון באמצע השבוע הרבה יותר מסוכנות ויוצרות הרבה יותר סטרס מאשר כמה רכבים שנוסעים על ציר זה או אחר.

אביעד פ.
22-10-12, 22:30
לא ידעתי שהלך הרוח כלפי רט"ג כל כך שלילי. כנראה שאני עדיין תמים. לא ששכנעתם אותי, פשוט אם הרבה אנשים טוענים שאני טועה, כנראה יש משהו בדבריהם.

ענינה אותי הטענה שלך שלא נפתח שום שביל חדש, ולא מצאתי משהו שיפריח אותה.
אבל דברים מעניינים שמצאתי ב-5 דקות שחיפשתי,
אומנם לא בשבילנו הג'יפאים, אבל לדוגמא בקישור הבא תמצא הסבר קצר על הכשרת גנים ושמורות לגישת נכים- מטרה יותר טובה מכל שביל ג'יפאים שיהיה.
http://www.parks.org.il/PlanningAndDevelopment/DevelopmentInParks/Pages/bikoorMoogbalim.aspx
יש שם רשימה מאוד מאוד מכובדת של אתרים שעברו הכנה לגישת נכים.

חוץ מזה יש דוח של 140 עמוד על פעילות הרשות באתר, ועוד הרבה מידע.
הוכשרו כמה וכמה שבילים חדשים להולכי רגל.

בשורה תחתונה, תמיד קל להסתכל על הצד השלילי,
ולא מתפקידי להיות סניגור של רט"ג, יש לי הרבה פחות ניסיון וזמן שטח מהאנשים המעורבים בשיחה זאת,
וכנראה שהזמן שאני בשטח לא הספיק לי כדי להחשף לצדדים הרעים. וטוב שכך.
שוב כמו שאמרנו קודם, זה עניין של נקודת מבט, ואני מבין את הנקודה שלכם ומקבל אותה לחלוטין.

יוסי, עצוב לי לשמוע את הסיפורים שסיפרת. לא שמעתי על מקרים כאלה עדיין. מקווה שזה היה בעבר הרחוק ולא יחזור על עצמו.

zerez
22-10-12, 22:45
אני לא מצדיק את החניה הלא חוקית אבל בתל אביב לא תמיד יש ברירות אחרות, ועם יד על הלב, כמה מאלו שכותבים כאן נגד לא עושים את זה?

לא היו לי הרבה התקלויות עם הפקחים אבל בכל פעם שנתקלתי או פניתי לפקח קיבלתי התייחסות ראויה ומכובדת, ברוב המיקרים קיבלתי טיפים טובים ועזרה כשהייתי צריך.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

sos4u
22-10-12, 22:50
לא ידעתי שהלך הרוח כלפי רט"ג כל כך שלילי. כנראה שאני עדיין תמים. לא ששכנעתם אותי, פשוט אם הרבה אנשים טוענים שאני טועה, כנראה יש משהו בדבריהם.

יוסי, עצוב לי לשמוע את הסיפורים שסיפרת. לא שמעתי על מקרים כאלה עדיין. מקווה שזה היה בעבר הרחוק ולא יחזור על עצמו.

הבעיה המרכזית מתחילה פה : "
הלקוח הראשון של פקח רט"ג הוא הטבע. הוא נמצא שם עם מדים ואיסוזו בשביל לשמור על הטבע, ולא בשביל המטיילים."

אני ממש לא מקבל את הגישה הזאת. אבל, קטונתי... מי אני שאקבע מה תפקידם. וצודק דורון, שכתב מעליי, כל ההתייחסות לנושא התנועה בצירים מסומנים, בעייתית, והופכת רבים וטובים מאיתנו לעבריינים ושלא בצדק.

אני לא מצליח להבין את ההגיון שחקלאי, יכול לנוע עם טרקטור כל השבוע, כל שעות היממה ללא בעיה על צירים לא מסומנים וזה בסדר, ואני לא. הם גם חוסמים אותם ללא אישור של אף אחד...
כנ"ל צה"ל בשטחי אש, ואין סוף דוגמאות נוספות כאלה ...

ד ו ר ו ן
22-10-12, 22:50
הסיפורים של יוסי בכלל לא חריגים.
יש כאן חבר באתר שקיבל דו"ח על "לינה בחניון לילה".. אלינו באו פעם וניסו לטעון שאנחנו חונים שלא בחניון לילה, למרות שישבנו ליד השלט שמציין את מיקום החניון, בטענה שבמפה הוא מסומן בצד השני של השביל.. כשאמרנו שאנחנו בדיוק ליד השלט הוא ענה שהשלט (של רט"ג) ממוקם לא נכון..

אני יכול בקונטרה לתת דוגמאות של פקחים שנקטו בשיקול דעת בצורה מרשימה, אבל המגמה הכללית היא ממש נגד רכבי שטח.
וזה שעשו משהו טוב בפינה אחת לא אומר כלום על הפעילות של רט"ג מול רכבי שטח, ובדגש על מי שלא מבצע כל עבירה- מי שמבצע שיכנסו בו.
אבל המגמה הכללית היא נגדנו.

אני י

ד ו ר ו ן
22-10-12, 22:55
כנ"ל צה"ל בשטחי אש, ואין סוף דוגמאות נוספות כאלה ...
צה"ל זה לא דוגמא טובה, כי במקרה של חפיפה בין שטח שמורה לשטח אש, חוקית, בעל הבית בשטח, ומי שקובע מה יהיה בשטח זה הצבא.

צה"ל לקח על עצמו לפעול בצורה הדוקה עם רט"ג, וככה נראה מהצד שרט"ג מכתיבים לצבא- רק שזה מתוך בחירה מודעת של צה"ל.
יש גם מקרים בהם הצורך גבר על הטבע.

מה שמפריע הוא שבצירים שהצבא כן נוסע, עם רק"מ, שיירות ופיצוצים, לך כמטייל אסור.

אביעד פ.
22-10-12, 23:21
אני ממש לא מקבל את הגישה הזאת. אבל, קטונתי... מי אני שאקבע מה תפקידם.

מתוך אתר רט"ג, תחת "מי אנחנו":

"רשות הטבע והגנים הוקמה כשני תאגידים (שאוחדו בשנת 1998),
על פי חוק שאושר בכנסת בשנת 1963, לשם מימוש המטרות של החוקים שמכוננים אותה: חוק
גנים לאומיים, שמורות טבע ואתרי הנצחה; וחוק הגנת חיית הבר. מטרות הרשות
מתחלקות למחויבויות לשמור על הטבע ועל אתרי המורשת, לטפח אותם לרווחת הציבור ולחנכו
בהתאם למטרות אלה. הרשות היא רשות ממשלתית, גוף ציבורי המחזיק בנאמנות, בשם הציבור,
חלק מנכסי הכלל: שמורות טבע וגנים לאומיים.
נכסים אלו אינם שייכים רק לדור הנוכחי והרשות מחויבת אליהם כאל פיקדון עליו יש להגן
לטווח הארוך, גם בעבור הדורות הבאים. "

קודם כל אני חושב שההגדרה יפה, בעיקר המשפט האחרון, ומראה שמדובר בגוף שחושב קדימה, ולא על התקציב השנתי כמו שאר גופים אוכפים במדינת ישראל.
דבר שני אני מבקש להפנות את תשומת לבכם למשפט שצבוע בירוק, רט"ג רואה את עצמה כגוף מחנך, היא מטפחת את הטבע לרווחתנו, אבל תפקידה בד בבד לחנך אותנו.
ככה הם רואים את הדברים, אם הם צודקים או לא- זה כבר ויכוח אחר לגמרי.
אני אישית חושב שהחינוך לערכי טבע צריך להתחיל בשלב הרבה יותר מוקדם. ואני לא רואה את הפקחים בתור דמות חינוכית.
אגב, בקשר לחינוך מוקדם, יש לרט"ג פעילות בכמה גנים שנקראת "פקח צעיר" ומכשירה ילדים צעירים לשמור על הטבע ולהבין את הערכים.

אבל המגמה הכללית היא נגדנו.

מסכים בפה מלא!
אבל, תחשוב על כל הפעמים שנתקלת בפקח והכל היה בסדר. ועל האחוז הקטן מתוך ההתקלויות שנגמרו בצורה לא נעימה, כמו בדוגמאות שנתת.
האחוז הקטן הזה הספיק כדי לעצב את הדעה שלנו על רט"ג.
זה פועל גם בכיוון השני,
רובנו בקהילת ג'יפולוג מטיילים מחונכים, אנחנו לא רק לא מלכלכים, אנחנו גם מנקים. אנחנו לא רק לא יורדים משבילים, אנחנו גם מעירים לאלו שעושים את זה. אנחנו רובנו מרגישים שליחות ושומרים על הטבע.
אבל יש אחוז קטן- עלוב ומאוס, שהורס את הטבע, והורס את השם שלנו,
ומעצב את הדעה של הפקחים נגדנו.
זה עצוב, אבל זה המצב.
both ways around.

בברכה.

אביעד פ.
22-10-12, 23:24
** הערה חשובה בקשר לחלק הראשון של ההודעה,
הקטע שהעתקתי מתוך האתר ניתן לפירוש בעשרות דרכים שונות, אני יודע את זה.
הדרך בה פירשתי זו הדרך בה בחרתי לפרש, וכנראה שכיוון השיחה הכווין אותי לפירוש זה.
חשוב לי לציין שאני לא מנסה לייצור פה ויכוח, אלא דיון לגבי הנושא המדובר,
אני פתוח לדעות חדשות ושמח לשמוע אותם.
אני שמח גם שהדיון נשאר ברמה גבוהה, ואני אשמח לשמוע דעות של אנשים נוספים חוץ מדורון, יוסי ושחף.

יריב קלר ברוך
22-10-12, 23:26
היו לי מספר התקלויות מוזרות עם פקחים
1 הפגישה הכי מוזרה היתה בטיול חוצה ישראל לכיוון איילת באזור גבול מיצריים עצר אותנו פקח כמובן על שבין מסומן והחל לתחקר אותנו מהיכן מגיעים ולאן נוסעים הכול היה בסדר עד שאמרתי שאני קצר בזמנים וצריך להתקדם ואז הפקח אמר שאני לא יכול להמשיך עד שלא אסביר את הצירים המדוייקים עד אילת !
אמרתי שאני עובד עם הגי פי אס והכול לפי שבילים ושהיה יום טוב והמשכנו בנסיעה למרות שהבחור התעקש שנרד מהרכבים ונראה על המפה מה הכיוון הסברתי בעדינות שאנחנו ממשיכים.
ואז לאחר כשעתיים התברר שהבחור רדף אחרינו לאחת הנקודות בהמשך הדרך ואף אמר לנו בזמן שעצר אותנו כי משם {חניון לילה}אנחנו לא ממשיכים עד מחר כי עוד מעט לילה ואנחנו לא מורשים להמשיך!
יש לציין שזה היה כשעה וחצי לפני רדת החשכה ופשוט אמרתי שאני ממשיך ושאיין שום זכות למנוע את זה ממני .
בתגובה אמר הפקח שיפנה לצהל כי אנחנו בסמוך לגבול מצריים ויורה להם לעצור אותנו .
אנחנו המשכנו בדרכנו ושראינו שמתחיל לרדת הלילה חברנו באחד השבילים לכביש 12 והמשכנו לאילת וישנו בחניון הלילה בחוות היען {חניון מדהים} יום למחרת במפגש אחר עם פקח נאמר לנו שמאתמול מנסים לאתר אותנו ושברחנו לפקח !
2 ההמשך של היום למחרת היה המפגש השני ליד עמודי עמרם שעלינו ביציאה על ציר שמופיע במפה ונתקענו עם אחד הרכבים ולאחר כשעתיים הגיעו שלושה רכבים של הרשות כולל אחראי מרחבי ואמרו שפרצנו שביל חדש ושהיו בולדרים שחסמו הורדנו את הרכבים וישבתי עם האחרי שרצה לתת דוחות לכל הגיפים ואז ניזכרתי שצילמתי בפלא את העליה ואת הפניה ואז האחראי אמר כן נכון זה היה פתוח אפילו בלי לראות את הסרט ואמר שהם סגרו את הפנייה למרות שזה מופיע במפה אבל ללא צבע של סימון כי מישהו נפצע שם ויש תביעת ביטוח !
והסיבה שזה פתוח כי קבוצה אחרת פתחה והפקח האזורי במילואים ושאר הפקחים עסוקים בדברים אחרים ! אבל ההיתי אמור ליראות שהיו כמה סלעים בצד הדרך ומזה ההיתי צריך להבין שסגור .
תשובתי היתה שההינו במספר מקומות שסגור ולא פתחנו והסתובבנו וגם זה מצולם ואני לא מוכן לקבל דוח על טעויות של פקחים ואז נתן לי דוח אזהרה רק לי ואמר שיצאנו בזול ואני נחשב למוביל הקבוצה.

היו עוד התקלויות קצת פחות מוזרות אבל היו יש לציין שבשום מצב לא קיבלתי דוח כי לא עברתי עברה למרות שתמיד הוצגנו כעברינים!

ד ו ר ו ן
23-10-12, 00:05
אביעד,
קיבלת דוגמאות על קצה המזלג.
במאזן יש הרבה יותר שלילי מאשר חיובי.
זה דיון שחוזר על עצמו פעם בכמה זמן, ואולי כדאי שתעשה חיפוש לקרוא דברים מהעבר, עם הרבה מאד תגובות.

אביעד פ.
23-10-12, 00:19
התמונה שהצגתם מעציבה אותי. לא ידעתי שזה המצב.
אני אעשה חיפוש באמת ואקרא על זה קצת.

נמרוד
23-10-12, 00:22
אני לא מסכים עם דורון, המאזן לדעתי חיובי יותר משלילי. דורון אתה פשוט פולני. היית סקפטי עוד בארופה. את הסיפור על ההוא שחטף דו"ח על לינה בחניון לילה כמה שנים אתה כבר מספר? כמה דוח"ות חטפת שלא הגיעו לך?

אני עם תחושה חיובית מאד בסך הכל לפקחי הרט"ג. אני מטייל ברכב שטח משלי 15 שנה, ואני יכול לספור התקלויות לא נעימות על אצבעות כף יד אחת. וגם אז, מה זה "לא נעים"? פקח שלא חייך ולא היה ממש אדיב כששאל אותי לאן אני הולך. במקרה אחר פקח שהייתה לו סיבה טובה לצעוק עלינו בגלל התנהגות של אחד החברים שהצטרף אלינו לחניון לילה. גם אז יושרו ההדורים מהר מאד, התנצלות, ואת הערב הוא המשיך איתנו על כוס קפה.

מעולם לא קיבלתי דו"ח או שום דבר דומה. רוב-רובן של הפגישות שלי עם פקחים חיוביות לחלוטין.

זה עניין של גישה - מי שמחפש להתקל, מי שמחפש להתווכח ולהיות חכם, ימצא את זה, בשטח, בכביש, בסופר-מרקט, מול המורה של הילדים, בכל מקום. אני לא כזה. אבל מעבר לעניין של אופי, אני משתדל לא להיפגש בפקחים... וזה לא באמת קשה, כי יש מעט מאד פקחים על שטחים עצומים. קל מאד לטייל עם סיכוי אפסי להיפגש בפקח. הפקחים נמצאים, במיוחד בסופי שבוע וחגים, איפה שיש הרבה מטיילים, אם נמנעים מהאזורים והצירים הראשיים בשמורות, נמנעים גם מאלו וגם מאלו - שתי ציפורים במכה אחת.

ובכלל, מה הבעיה לעמוד בכללים? בתוך שטח שמורה, נוסעים על שבילים קיימים, חונים בחניוני לילה, לא נוסעים בחושך, ולא משאירים זבל. כל כך קל.

רוצה לישון בחניון מבודד? צא משמורת הטבע.

רוצה לנסוע על שבילים קיימים בשטח אך אינם מסומנים בסמנ"ש? אלוהים שברא את ארץ ישראל יודע שלא חסרים כאלו, והסיכוי לפגוש בהם בפקח הוא קלוש. כל עוד עושים את זה בחוכמה ובדיסקרטיות, "לא מהמקפצה", וכמובן מוכנים לשלם את המחיר כמו גברים אם במקרה כן נתפסים.

יוסי - הצבא גם לא נוסע איפה שהוא רוצה בתוך שמורות טבע. זה פשוט לא נכון. יש יחסים מורכבים בין צה"ל לבין הרט"ג, גם מי שעושה מילואים בדרגות קצת יותר גבוהות (לא מאד) נחשף לשיתוף הפעולה הזה, הן באזורי האימונים של צאלים הגובלים בשמורת נחל הבשור למשל, והן על הגבולות בקווי בט"ש. ולגבי חקלאים? מה הקשר? שטחים מעובדים ושמורות טבע בדרך כלל לא חופפים. וגם אין דין כל השמורות זהה. תן דוגמאות ספציפיות של מה שמפריע לך.

יריב... אני בטוח שהפגישה הייתה מוזרה לפקח לא פחות מאשר לך... ואין הרבה מה להוסיף.

ד ו ר ו ן
23-10-12, 00:44
אני לא מסכים עם דורון, המאזן לדעתי חיובי יותר משלילי. דורון אתה פשוט פולני. היית סקפטי עוד בארופה. את הסיפור על ההוא שחטף דו"ח על לינה בחניון לילה כמה שנים אתה כבר מספר? .
נמרוד,
הטענה שלי היא שהרשות נוהגת בצורה מגמתית שלילית מול תרבות השטח, וחלק לא מבוטל מהפקחים עצמם לא מצליחים לעמוד מאחורי ההגיון הזה.
תזכור שמספיק פקח אחד, שחולש על רבע מהנגב כדי לגרום להרבה מאד נזק מול מטיילים רק כי בא לו לפשט את ההגיון המאד מעורפל של חוק רט"ג לפי ראות עיניו.
מי שלא מאמין שיילך לחפש את החוק, זה אחד החוקים הכי פרוצים לפרשנות שיש.

למה בשמורה אחת הפקח מאפשר לנסוע על צירים שמסומנים במפה וקיימים בשטח (שטח אש..) ובאחרת אתה מקבל דו"ח על אותו פטנט?
אולי יש יתרון בחוסר האחידות הזו, אבל הייתי מעדיף כמובן את הליברליות ההגיונית על פני הפאנטים שישנם, ושוב, בגלל שפקח אחד חולש על כל כך הרבה שטח, מוטת ההשפעה שלו גדולה מאד.

מעלה שגיא, מכיר?
מה הסיבה האמיתית שהוא סגור?
אפילו פקחים לא מצליחים להבין את המהלך של הגאון שהחליט לסגור אותו.
כנ"ל לגבי ציר חרוז, שסוגר תא שטח ענק וזה לא שלא נוסעים עליו ביום-יום.
לא חסרות דוגמאות נוספות לצירים שנסגרו ונמחקו מהמפות למרות שבפועל חיים ונושמים בשטח.

חניוני לילה: רובם במיקום הכי מחורבן שיכול להיות.
יש פנינות מושקעות כמו ארדון, אבל רובם המוחלט חשופים לרוח, אין טיפת הצללה בבוקר.

חניוני יום?
הבדיחה הזו לא היתה צריכה להתקיים אם לא אותו פקח שקיפל הפסקת קפה של חבורה שחנתה על ציר (גלגל על הציר וגלגל בשוליים כדי לא לחסום את הציר) בטענה שאסור לעצור בשמורה וחנייה תתבצע רק בחניונים..

יריב קלר ברוך
23-10-12, 00:53
נמרוד אתה הזוי ולא הגיוני איפו רשום שאני צריך לעצור את הטיול ולתת דין וחשבון לפקח מהיכן אני מגיע ולהיכן אני הולך ולסמן במפה ?
כאשר אני על ציר מסומן ותקין?
זה כמו ששוטר יעצור אותך ללא סיבה ויבקש לדעת ברחוב מהיכן הגעתה ולאן אתה הולך ושתיתן טל לבדיקה + כתובות היכן ההיתה ולאן אתה עתיד להגיע !

נמרוד
23-10-12, 00:58
אני הזוי ולא הגיוני, מה שנכון נכון.

אפרים
23-10-12, 07:37
+++1

boaz avrahami
23-10-12, 11:03
היו בהיסטוריה כמה פקחים קשוחים או שהתחפשו לכאלו בשביל להרתיע.
אתם יודעים, לא כל עם ישראל הכי מחונכים...

בסופו של יום הם בעלי הסמכות בשטח וצריך לרצות את האדון גם אם זה לא נעים תמיד...

אנחנו היינו לעיתים נוהגים להרים טלפון לפקח בחלק מהאזורים ולבדוק שהמסלול בסדר ובפעמים אחרות פשוט לנהוג כמו שנמרוד תאר.
קל להיות בסדר ואם אתה מתוכנן ובגישה חיובית שגם מכירה בסמכותו אז אין בעיות.

רק פעם אחת כעסו עלינו בגלל טעות טכנית קטנה באשמה חלקית שלנו וזה נגמר בלי ניירת.

בקיצור מטרד שניתן לחיות איתו בנקל

אמיר ב.א
23-10-12, 15:48
בצפון דווקא ניתקלתי בשני פקחים מאוד אדיבים ,
הלכנו לישון על גדות נחל כלשהו (לא משנה המיקום)
והסתבר לנו כשהם הגיעו , שזה בתוך שמורת טבע והלינה אסורה,
דיברתי עם הפקחים איפה אפשר לישון שם , הסביר לי אחד מהם בדיוק איפה גבול השמורה ,
ולמרות שאמר שהוא לא תומך בזה , אם נישן בהמשך , זה כבר לא אחריות שלו , ובחירה שלנו.
הוא סייר באיזור כל כמה שעות , אנחנו התמקמנו איפה שמותר,
ואני ראיתי איך פעם אחר פעם הוא ניכנס לוויכוחים עם אנשים ששמים עליו קצוץ , אחרי שהוא מבקש מהם לא לישון בשמורה ,
לכמה חברה ספציפיים הוא העיר משהו כמו 10 פעמים במהלך כמה שעות , עד שבסוף עזבו ,
והכול בלי לתת לאף אחד קנס.

אחרי זה שאלתי אותו אם זה מה שהוא צריך להתמודד איתו כל יום ,
והוא אמר שזה עוד היה יום טוב ,
ולפעמים הוא צריך להזמין משטרה בגלל אלימות של אנשים כלפיו...

אחרי זה די היה ברור לי למה הם הופכים להיות מחוספסים עם הזמן ...
ובדרום כניראה החיספוס עוד גובר ...

יריב קלר ברוך
23-10-12, 15:58
בועז אני ממש לא רואה את הפקח כאדון שצריך לרצוןת אותו אני רואה אותו כאדם שצריך לתפוס עבריני טבע !
ומי שחורג שישלם על זה

נמרוד
23-10-12, 16:06
יריב, המקרה המוזר שלך עם הפקח שסיפרת עליו כאן, איפה בדיוק קרה ומתי?

יריב קלר ברוך
23-10-12, 16:36
זה היה בפסח האחרון בסמוך לגבול מצריים כ 100 קילומטר קו אווירי מאילת בירידה מאחד הרכסים הפקח עמד בנקודת תצפית וחיפס פורעים המפגש הבא היה בהמשך ליד חניית לילה שהבחור בישר לנו כי משם אנחנו לא ממשיכים.
קבל סרט דקה אחרי הפרידה מהפקח {אנסה גם למצוא תמונה של הפקח}

https://www.youtube.com/watch?v=4l3J0m6yc7M

נמרוד
23-10-12, 16:42
סרטון מרתק. אבל איפה זה קרה העניין הזה?

יריב קלר ברוך
23-10-12, 16:58
שועלי שטח שיגידו היכן המקום אני מנווט לפי צירים על תוכנת עמוד ענן ולא לפי שמות של הצירים או המקומות זה גם מה שהסברתי לפקח החביב שגם עם אני ינסה אני לא יכול למקם את כל הצירים על המפה או לתת את שמות הנקודות בדרך !
הסרט יפה ורואים בברור את האיזור.

ד ו ר ו ן
23-10-12, 17:33
הר צניפים.

יריב קלר ברוך
23-10-12, 17:47
תודה על המיקום אז המפגש הראשוני היה בהר צניפים וההמשך היה בחניון לילה 50 קילומטר משם לכיוון אילת בסמוך לגבול מיצריים

נמרוד
23-10-12, 18:02
שועלי שטח שיגידו היכן המקום אני מנווט לפי צירים על תוכנת עמוד ענן ולא לפי שמות של הצירים או המקומות זה גם מה שהסברתי לפקח החביב שגם עם אני ינסה אני לא יכול למקם את כל הצירים על המפה או לתת את שמות הנקודות בדרך !
הסרט יפה ורואים בברור את האיזור.

אם אתה לא יודע איפה אתה, איך אתה יכול להגיד שאתה בשמורת טבע או לא? שטח אש או לא? שטח צבאי סגור בצו אלוף (כמו שחלקים ניכרים מאזור הגבול בתקופה האחרונה) או לא? וגם אם לא, איך אתה יודע שאתה לא הולך להכנס לשמורה או לשטח צבאי סגור? לעלות על כביש הגבול בלילה - אתה יודע מה המשמעות? האם מותר או אסור? ואם מותר אז באיזה תנאים? ואם אסור איזה בלגן זה עושה לצבא? והאם אתה חושף מארב או פעילות מבצעית אחרת? ואיזה כוחות אתה מקפיץ?

אני מבין לגמרי את התנהגות הפקח, נשמע לי שהוא ניסה לעזור לכם דווקא וגילה אחריות מעבר לנדרש.

אביעד פ.
23-10-12, 20:14
אני לא חושב שיש משהו שאני אגיד שיכול להוסיף.
כמו שזה נראה עד עכשיו-
התנהגות הפקחים היא נגזרת ישירה של התנהגות המטיילים. ולא ההפך.

ד ו ר ו ן
23-10-12, 21:12
אני לא חושב שיש משהו שאני אגיד שיכול להוסיף.
כמו שזה נראה עד עכשיו-
התנהגות הפקחים היא נגזרת ישירה של התנהגות המטיילים. ולא ההפך.

כן ולא,
כן כי מרביתם אנשים הגיונים.
לא,
כי לרשות יש קו התנהגות מסויים ותרצה או לא, הם מחויבים לה בצורה מסויימת, ואז אתה רואה עיוותים בפרוש התפקיד.

מישהו כאן זוכר ממבחן התיאוריה שלו תמרור בצורת בולדרים?

יריב,
נמרוד צודק, וכמה שזה יישמע לך מוזר, המקרה שלך הוא בדיוק מה שמטריד פקחים- אנשים שמסתובבים בשטח ואין להם מושג איפה הם נמצאים באמת.
זה המקור לכל הטעויות של ירד/לא ירד משביל מסומן/כן חניון/לא חניון.

יונתןמצפה
23-10-12, 21:25
... רק כי בא לו לפשט את ההגיון המאד מעורפל של חוק רט"ג לפי ראות עיניו.
מי שלא מאמין שיילך לחפש את החוק, זה אחד החוקים הכי פרוצים לפרשנות שיש.

למה בשמורה אחת הפקח מאפשר לנסוע על צירים שמסומנים במפה וקיימים בשטח (שטח אש..) ובאחרת אתה מקבל דו"ח על אותו פטנט?

דורון,
אתה צועק בניוטרל.
אין פקח אחד שמאפשר בצורה מוצהרת לנסוע על שביל ללא סימון שבילים בשמורה. ואם יש אז הוא דביל, כי הוא מסכן את עצמו כהוגן מבחינה משפטית.

יש פקחים (בד"כ וותיקים) שיודעים לעשות את ההפרדה בין איסור כדי למנוע נזק לטבע לבין איסור מסיבות של הגנה משפטית. ואז הם לא בודקים אם האבק שיש לך בתחתונים הוא ממעלה בוקר או מנחל ציפורים. (עד שמתחיל "משהו" שבעקבותיו הם כבר לא יוכלו להגיד לא שמעתי/לא ראיתי/לא מנעתי לשופט שישאל אותם למה נהרגו שם אנשים...)
לעמותם יש כאלו שלא עושים את ההבחנה (או שהם ממש מפחדים על התחת שלהם. ובצדק...!) ופשוט אוכפים בכל הכוח.

ההחלטה המערכתית ברט"ג היא שבשמורה אסור לנסוע על שביל שאין בו סימון שבילים. אתה חושב שזה פתוח לפרשנות? תביא לי ציטוט של פקח שאומר אחרת!

sos4u
23-10-12, 21:50
ההחלטה המערכתית ברט"ג היא שבשמורה אסור לנסוע על שביל שאין בו סימון שבילים. אתה חושב שזה פתוח לפרשנות? תביא לי ציטוט של פקח שאומר אחרת!

למען הדיוק , צריך לומר ש" שבשמורה למטיילים אסור לנסוע על שביל שאין בו סימון שבילים"

לחקלאים, לצבא, לפלסטינים, [ כמעט לכל מי שנמצא שם כל השבוע, ] מותר. בשבת, כשאתה בא עם לוגו של ג'יפולוג, או של קבוצת 4X4 אחרת, אסור לך ...

אחלה הסדר ... אני מבין שנגמ"ש צבאי או סופה2 פשוט מרחפים מעל הקרקע ולכן יכולים לנוע בכל פינה.

יונתןמצפה
23-10-12, 22:10
יוסי, הבנו שיש ביקורת. אפילו חלק מהאנשים כאן הסכימו עם הביקורת.
אבל אני מציע לקרוא את התגובות בצורה שקולה ואובייקטיבית, ולא סתם לצעוק כדי לשחרר קיטור.

תקרא את התגובה של דורון, מי בעל הבית של השטח כשמדובר בשטח שהוא גם שמורה וגם שטח אש.
ומצד שני, הרט"ג הם אלו שאחראים על אכיפת החוק בתוך השמורה, ולא הצבא.

וככאלו, הם גם אלו שחשופים לתביעות. אם הם מאשרים לך לנסוע ז"א שהם ווידאו שזה בטיחותי. במקום להחריג את מה שלא, הם החליטו איפה כן, וזה סימון שבילים. כל השאר מבחינתם אסור, ואם הם יאשרו לך לנסוע ויקרה לך משהו הם חשופים לתביעות. ככה זה במדינה שלנו לצערנו!!!

הצבא לא יכול לטבוע אותם, אז הם לא מפחדים לאפשר לו לנסוע (ובתכלס גם לא יכולים).
חקלאים- ראה את תגובתו של נמרוד.
פסלטינים? נו באמת... אתה עושה מילואים בשטחים? מכיר את השגרה שם?

במקום לצעוק כמו ילדים תתנו ביקורת אמתית ומגובה בעובדות. אחרת אל תתפלאו אם אף אחד בצד השני לא מקשיב. (למרות שלא בטוח שיקשיב בכל מקרה...)

נמרוד
23-10-12, 22:10
למען הדיוק , צריך לומר ש" שבשמורה למטיילים אסור לנסוע על שביל שאין בו סימון שבילים"

לחקלאים, לצבא, לפלסטינים, [ כמעט לכל מי שנמצא שם כל השבוע, ] מותר. בשבת, כשאתה בא עם לוגו של ג'יפולוג, או של קבוצת 4X4 אחרת, אסור לך ...

אחלה הסדר ... אני מבין שנגמ"ש צבאי או סופה2 פשוט מרחפים מעל הקרקע ולכן יכולים לנוע בכל פינה.

אם נשאר ברמת הכללות אז הדיון לא יתקדם, בוא ננסה לפרוט את זה לדוגמאות. ראינו למשל את הדוגמא של יריב, לכל סיפור יש כמה צדדים. עכשיו בוא נדבר על דוגמאות של שבילים בשמורות שבהן צבא/חקלאים נוסעים חופשי ולמטיילים אסור. אני בטוח שיש כאלו, אז בואו נעלה אותן, ונראה עד כמה המצב חמור - או לא.

יריב קלר ברוך
23-10-12, 22:24
ערב טוב לכל הקשקשנים גם מפה וגם גי פי אס לא מראים עם סגרו דרך או יש צו אלוף!
אני מתכנן ציר על עמוד ענן במפות ושבילים קיימים עם אני מגיע למקום חסום או דרך שרשום שהכניסה אסורה אני לא ניכנס !
אלה עם זה משהו צבאי אז אני ניכנס בשבת או בחג!
אני מתכנן את המסלול על עמוד ענן ומשנה בשטח או במידה וחסום או כי רוצים לשנות מכל סיבה שהיה .
אבל תמיד נוסע על שביל כבוש שמופיע בגי פי אס.
בטיול המדובר התכנון היה כמו שאמרתי לפקח במידה ויתחיל לרדת הללילה אני מצמצם לכיוון כביש 12 או מוצב ובמידה וצהל לא מאפשר לי להמשיך אני יושן ליד עמדה צבאית ובבוקר ממשיך את הטיול בכל מצב לא נשאר בשמורה !
הטענה העיקרית של הפקח שצהל לא יתן לי לעלות על הכביש ושאני הולך לישון בשמורה ואף אמר שידאג שצהל יעצור אותנו.
מצורפות תמונות מהטיול
אני בשטח כנהג 17 שנה ללא דוח אחד בשטח ויש לי רזומה של
3 טיולים 5 ימים
10 +- של 3 ימים
35 +- של יומיים
500 חד יומי או חצי יום לפחות
ואני ללא דוח וכן היו לי עוד מספר רב של מפגשים עם פקחים שרק אחד הסתיים בהזהרה ברוב המצבים הפקח נותן לך תחושה מגעילה ובחלק מעשים אותך בנזקים עתידיים לטבע כי אתה הולך לשעות מספר ימים בחוץ למרות שאנו תמיד מסבירי פנים ונחמדים.

ד ו ר ו ן
23-10-12, 22:34
נמרוד,
בזמנו, שאלתי ברשות לגבי שביל ספציפי, שאני מכיר טוב למדי, ציר יפה מאד, ללא בעיות עבירות אלא נוף נטו.
מגשר בין תאי שטח גדולים, שבחלקו נמצא בתחומי שמורה.

הצבא נוסע עליו עם כלים כבדים ומתחזק אותו בשביל כאלו (משאיות), אבל לנו אסור..
התעניינתי מדוע האיסור, ונענתי שהאיסור הוא לא של רט"ג אלא של הצבא שלא רוצה שיכנסו לשם- הוא בעל הבית, מותר לו *ומי שמזהה לגבי איזה ציר מדובר, שישמור אותו לעצמו- יש סיבה לאי-האזכור.
ועכשיו לשורה התחתונה,
שאלתי, אז אם ככה, אז מה אכפת לכם אם אני נוסע שם? ממתי נהיה רט"ג גוף אכיפה של צה"ל?
תשאירו לי את הבעיית תיאום מעבר ואל תיכנסו לי בין הגלגלים, באיזו סמכות רט"ג נהיו גוף אכיפה של צה"ל?
ולמה עמותת הסמ"ש הציבה במפה סימן של איסור תנועה על הציר? באיזו סמכות?
כאן כבר לא היתה תשובה.
פקח שבא בטענות על מעבר באזור שאינו שמורה אך מיועד להיות שמורה, במקטע באזור החולות- באזור בו יש עשרות קוליסים של רק"מ שלא על צירים.
בהתחלה הוא ניסה למכור תירוץ של יש חיות במקטעי הצמחיה- אמרנו שאנחנו לא נוסעים על שיחים.. אז הוא שינה את דעתו ואמר שיש סוג מסויים של נחש שחי בתווך שבין השיחים כולל בקוליסים באמצע היום- שקר גס.. כי באמצע היום הנחש הנ"ל ישן שנת ישרים במחילות שמתחת לשיחים- כשהעמדנו אותו על טעותו לא נשארו לא סיבות אחרות.

יש לי דוקא דיאלוג לא רע איתם, ברוח די טובה- שהעלה לא מעט אי-הסכמה פנימית לגבי סגירות מסויימות.

יונתן,
אתה באמת חושב שאני יירה לכולנו ברגל ואציג את אותם מקרים בהם הגדילו ראש ויצאו מהשבלונה והתירו בשיקול דעת דברים מסויימים?
מגוחך שדוקא את אלו שגילו שיקול דעת בריא מול מטיילים, כולל מכאלו שאתה מכיר בתור ראש קשה, ודוקא אותם לא כדאי לשבח בגלוי כי אתה אומר שאולי ידפקו אותם.
בסוף נאבד גם את השפויים שבחבורה.

נמרוד
23-10-12, 22:42
יריב - שום דבר לא יעזור אם אתה לא יודע איפה אתה. זה האחריות הבסיסית ביותר.

ואם אתה נכנס לשטח - אתה אחראי! לפי החוק אסור להיכנס לשטחי אש ושטחים צבאיים, בכלל, תמיד, אף פעם, גם לא בשבת, בלי תיאום! ואם אתה לא יודע איפה כן שטח אש ואיפה לא, כי אתה לא יודע לקרוא מפה, (והנגב, רוב שטחו שייך לצבא) אז מבחינתך הכל שטח אש. אם אתה עושה את זה בלי תיאום - אתה אחראי לדעת את הדברים האלו - האם השטח פתוח או סגור, האם מותר לעלות על כביש הגבול ביום או בלילה או בכלל לא, אם כן מה התנאים (כמה כלי רכב, כמה נשקים...), וכן הלאה. אחריות שלך כמוביל הקבוצה! הדברים מתפרסמים, אפשר לברר אותם. ג'יפאי אחראי שלא בטוח שהוא יודע, מתקשר למתא"מ הרלוונטי. לא בושה. במינימום, שואל בפורום ומקבל תשובה ממישהו מנוסה ממנו שכן יודע את התשובה.

לא יודע לנווט? לא יודע להתמצא? לא יודע איפה מותר ואיפה אסור? לא בושה, ואין בעייה, בשביל זה יש אזורים שבהם הטיול מסודר הרבה יותר. למעשה 95% מעם ישראל מטייל רק או בעיקר במסלולים מסודרים, משולטים, עם או בלי דמי כניסה, שיש בהם בוטקה בכניסה שמחלקים בו מפה והסברים ומזנון עם טילונים ביציאה והוראות ברורות ויש מי שלוקח אחריות עליך.

רוצה להיות ג'יפאי? לטייל לבד, חופשי, בשקט? זה לא רק לקנות רכב 4X4. זה לקחת אחריות.

boaz avrahami
23-10-12, 22:50
חחח...
עכשיו נסו לראות דרך משקפי הפקח סוג כזה של מטיילים שבטוחים שמקפחים אותם בגלל שאינם פולנים וגם שהם צודקים והשמש זורחת להם מהתחת....
לך תהיה פקח אדיב אחר כך

יריב קלר ברוך
23-10-12, 23:00
אני לגבי הצבא לא מדבר כרגע מתי נכנסתה לאזור צאלים בשבת ואישרת עם צהל את הכניסה ?
השמות של הצירים או הגבעות לא ממש משנה לי !
אני מעוניין לטייל ולהנות ונוהג ומנווט כבר זמן רב ומתייחס בשרשור זה לגבי הרשות ואני לא פותח צירים ונוהג בשבילים שמופיעים בעמוד ענן מה בדיוק לא בסדר וגם השרשור לא עלי אלה על הפקחים ?
המפגש האחרון שלי היה עם פקח בחג האחרון ביציאה לצומת הערבה בסמוך לכביש ששם הקמנו חניית לילה מחוץ לשמורה במיני מחצבה הפקח שעל מהיכן הגענו ולאן פנינו ולמה אנחנו לא ישנים בחניון אז אמרתי שלפי מה שאני יודע אני בסמוך לכביש ולא בשמורה הפקח אמר נכון אבל אתם תלכלכו וחוק הניקיון חזק מהטבע גיחחתי קלות והזמנתי אותו למסדר המפקד בבוקר ולקפה !
להפתעתי לא הגיע הבחור מה שהתברר ביציאה כטעות הבחור כי הבחור צפה עלינו מהבוקר כדי ליראות עם ננקה למרות שלא ראינו אותו אפשר להגיד שהבחור היה מופתע מהתוצאה כי המקום היה נקי הרבה מעבר למה שקיבלנו אותו.
קבל תמונה מהחניון וזה עוד לפני הנקיון הסופי לפני עזיבה

יונתןמצפה
23-10-12, 23:08
יונתן,
אתה באמת חושב שאני יירה לכולנו ברגל ואציג את אותם מקרים בהם הגדילו ראש ויצאו מהשבלונה והתירו בשיקול דעת דברים מסויימים?
מגוחך שדוקא את אלו שגילו שיקול דעת בריא מול מטיילים, כולל מכאלו שאתה מכיר בתור ראש קשה, ודוקא אותם לא כדאי לשבח בגלוי כי אתה אומר שאולי ידפקו אותם.
בסוף נאבד גם את השפויים שבחבורה.

לא, אני לא באמת חושב שאתה צריך לירות לנו ברגל.
אבל אני באמת סקפטי שיש פקח שמצהיר שבשמורה שהוא אחראי עליה אין בעיה לנסוע על שבילים ללא סמנ"ש.
עצם זה שאתה לא רוצה להזכיר באיזה שטח מדובר או מיהו הפקח מעיד על זה שאין כאן עניין של פרשנות על החלטת הרט"ג כגוף, במקרה הטוב יש כאן עניין של מתירנות מצד אותו פקח.

שמע, הייתה תקופה שהיו לי חברים פקחים. הייתי שותה אתם בערב קפה, רוכב אתם על אופניים, לעתים אפילו מתלווה אליהם לעבודות מסוימות.
אבל ידעתי תמיד שיש דברים שאני לא יכול לצפות מהם לאשר לי, פשוט כי אני מעמיד אותם בפינה.
ואם הייתי מספיק "ילד" כדי לספר להם מה אני מתכנן הם תמיד ידעו להעמיד אותי במקום!

שוב, קשה לי להאמין שיש פקחים שאשכרה אמרו לך "תפאדל" כשביקשת לנסוע על ציר ללא סימון שבילים בתוך שמורה.
ואם כן, זה נעשה בצורה שכפי שאתה ציינת, אין הצדקה לספר עליה בפורום!

תקראו את זה: http://www.google.co.il/url?sa=t&rct=j&q=%D7%94%D7%99%D7%AA%D7%A8+%D7%94%D7%9C% D7%99%D7%9B%D7%94+%D7%A2%D7%9C+%D7%A9%D7 %91%D7%99%D7%9C+%D7%9C%D7%9C%D7%90+%D7%A 1%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9F+%D7%A9%D7%91%D 7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D&source=web&cd=1&ved=0CCEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.zofim.org.il%2Fpics %2Ffile_board%2Frashut.ppt&ei=bviGUK7hEYPB0QWO9oHgBA&usg=AFQjCNH9-E5VBB6HBb7ZZ8ppdFNe1g_0CA

ניסיתם פעם להוציא אישור כזה? ראיתם במה זה כרוך? מה הדרישות כלפיכם?
לא סתם יש את ההליך הזה. זה נקרא כסת"ח!
נראה לך שטופס כזה היה נכתב אם היה מדובר בחוק עם פרשנות??

יריב קלר ברוך
23-10-12, 23:24
חחח...
עכשיו נסו לראות דרך משקפי הפקח סוג כזה של מטיילים שבטוחים שמקפחים אותם בגלל שאינם פולנים וגם שהם צודקים והשמש זורחת להם מהתחת....
לך תהיה פקח אדיב אחר כך
בועז אני לא חושב שמקפחים אותי אני רבע פולני רבע רומני ווזה ממש לא העיניין .
נמאס לי שכל בעל תג כל שהו ולא רק הפקחים זה כל המשרות שאמורות לפקח על משהו וזה הפך כבר נוהל במדינה שם על כל אחד מאיתנו פס בגישה וצר לי עם אתה מוכן שיתנהגו אילך סתם בזילזול או שיחקרו אותך מנקודת מבט שאתה בטוח עובר על החוקים ויבקשו ממך דין וחשבון מעבר לגבול הסביר.
אני נחמד עד גבול מסויים וחבל שאתה ועוד כמה מיחסים לי דברים ללא סיבה אבל זה בסדר אני רגיל כי גם אני כמוך בועז לא עושה חשבון ואומר את מה שאני חושב ויש לי הרבה כבוד אילך בקשר לזה גם עם אתה חושב שאני הברברי המצוי !
אני חושב שבמקרא שלי אתה טועה בגדול .

boaz avrahami
24-10-12, 00:36
התייחסתי לישראלי הטיפוסי, לאו דווקא אליך.

נמרוד
24-10-12, 09:43
אני לגבי הצבא לא מדבר כרגע מתי נכנסתה לאזור צאלים בשבת ואישרת עם צהל את הכניסה ?
השמות של הצירים או הגבעות לא ממש משנה לי !

על פי חוק, אמורים לתאם טיול גם בשטחי האש של צאלים בשבת. הניסיון מראה שמקבלים את האישור הזה כי בשטחים האלו לא מתאמנים בשבת, אז אנחנו בתור ישראלים "מקצרים תהליכים" ולוקחים אחריות. אבל בשביל לקחת אחריות, אתה צריך לדעת לאן בדיוק אתה נוסע, ומתי, ומה המגבלות! לא דין צאלים כדין כביש 10, לא דין כביש 10 ככביש 12, יש שטחי אש שיכולה להיות בהם פעילות גם בשבת, יש אזורים שסגורים מסיבות בטחוניות. לפני שלוש שנים בערך, למשל, הייתה תקופה אחרי פריצת הגדר בעזה (אם אני זוכר נכון) שצו אלוף סגר כמעט את כל השטחים של צאלים גם במרחק גדול מהגבול! היה אז ראלי של נועם שנדחה מספר פעמים, כי נועם היימן מתאם את הארועים שלו, ואם הוא לא מקבל אישור, הוא דוחה את הארוע.

אתה לא יודע את השמות של הצירים ושל הגבעות = אתה לא יודע איפה אתה ולאן אתה נוסע = אתה חסר אחריות. ולא משנה כמה שנים אתה עושה את זה. אפשר להעביר חיים שלמים בלי להיתפס ובלי לשלם על חוסר אחריות.

אני מעוניין לטייל ולהנות ונוהג ומנווט כבר זמן רב ומתייחס בשרשור זה לגבי הרשות ואני לא פותח צירים ונוהג בשבילים שמופיעים בעמוד ענן מה בדיוק לא בסדר וגם השרשור לא עלי אלה על הפקחים ?

אתה נתת דוגמה להתנהגות "מוזרה" לכאורה של פקח שנתקלת בו. והנה מסתבר שמי שלא בסדר במקרה זה, היה המטייל. מה לא בסדר? לידיעתך, כביש 12 היה סגור לתנועה מאז הפיגוע הגדול בשנה שעברה, בתחילת השנה, פתחו אותו לתנועה רק בשעות היום. רק בקיץ פתחו אותו חזרה לתנועה גם בלילה, וגם מאז לפעמים האלוף סוגר אותו לפרקי זמן בגלל התראות. לפי השיחה שלך עם הפקח, נתת לו את כל הסיבות להיות מודאג - הוא פגש קבוצה שהמוביל שלה לא מסוגל להסביר איפה הוא ולאן הוא נוסע, על פי כל הסימנים הוא הולך להיכנס לשטח צבאי סגור בלילה מתוך השטח, איפה שאין מחסומים... וזה אכן בדיוק מה שקרה, בסופו של דבר אכן "חתכת" לכביש הגבול בלילה. אבל מה אכפת לך הסיכון שאתה לוקח על עצמך ועל הקבוצה שאתך או ההפרעה שאתה עלול לגרום לפעילות כוחות הביטחון.

אתה מעוניין לטייל וליהנות, ואחריך המבול. מזכיר דברים אחרים שאתה משמש להם כדובר.

השמשוני יחיעם
24-10-12, 11:07
יאללה אפשר להצטרף להילולה !!!!!

למען הסר ספק אני בעד שמירת החוק והסדר, ואפילו ישנם מספר פקחים שאני ביחסים מצויינים איתם !!!

חוק הרשט"ג + התקנות שהותקנו מטילות עליהם מספר מטלות לדוגמא :

. 5. לא יכניס אדם לתחום השמורה רכב, כמשמעותו בפקודת התעבורה, ולא יחנה אדם רכב, אלא בדרכים ובמגרשי החניה שסומנו לשם כך על ידי הרשות.

!!!!!!!!!!!!!!!! אני לא מכיר אף סימון שכזה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
,,,(ואל תגידו לי מפת סימון שבילים,,,זאת מפה שהוצאה ע"י גוף פרטי באופן מסחרי ואינה מהווה כל מסמך רשמי וחוקי)

11. לא יקים אדם אוהלים או מיתקני חניה אחרים בתחום השמורה ולא ישהה בו לשם הכנת ארוחות, אלא במקומות שיועדו לשם כך ושסומנו בסימנים על ידי הרשות.

!!!!!!!!!!!!!! למעט חניוני לילה שמסומנים,,,,,אסור לעצור (למעשה) באף מקום להפסקת אוכל ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ואני כבר לא מדבר על סימון של שמורות טבע במקומות שאינם!!!!!!!!!!! שמורת טבע.
ואני לא מדבר על החלטות "מקומיות" של פקחים כטוב בעיניהם.

יתכן ואני "זקן רגזן" אבל לאחר הרבה מאוד שנים של הסתובבות בשטח --- פשוט נשבר לי מהם.

לעיונכם חוק הרשט"ג

http://www.parks.org.il/ConservationAndheritage/LawAndEnforcement/Regulation/חוק%20גנים%20לאומיים,%20שמורות%20טבע,%20 אתרים%20לאומיים%20ואתרי%20הנצחה,%20תשנח% 201998.pdf

תקנות הרשט"ג
http://www.tourism-law.co.il/tevareg.htm

ו,,,,,תזהרו שם בחוץ

boaz avrahami
24-10-12, 11:46
יחיעם, חולק על פרשנותך את החוק.
לא שאני מת על פקחים אבל אני בעד תרבות ושמירת הטבע.

סימון שבילים קיים בשטח. הציורים של הם הפסים הלבנים עם הצבע באמצע.

לגבי ארוחות בשטח -
לא כתוב שאסור לאכול בשטח.
כתוב שאסור להקים בשטח מטבחים ומאהלים למעט במקומות המסומנים.

boaz avrahami
24-10-12, 11:52
לשם הבהרת כוונתי - יש שוני בין עצירה לבין חנייה.

יריב קלר ברוך
26-10-12, 01:10
נמרוד לצורך הבהרה אנחנו לא מדברים על צהל והיה בירור מקדים וידיעה של כל האנשים לגבי איסור נסיעה בלילה + אופציה שנאלץ לישון ליד עמדה צבאית במידה ולא יתנו לנו לעבור ואף היה בירור מקדים שנאמר לי שזה משתנה ולא מומלץ אבל שיש סיכוי סביר שיתנו לנו לעבור עם איין התראה נקודתית לאותו יום {וזה בבירור עם בכיר במודיעין ומקורב ואמין }
והפקח שלך לא אחראי על שטחים מחוץ לשמורה !
תתעורר ותפסיק לערב דברים לא קשורים אין סיבה שיציקו לי כי אני לא מדקלם את שמות הגבעות בסביבתי היה מסלול מנוקב בעמוד ענן ואותו עינינה המפה !

אורי רטג
27-10-12, 00:36
שלום לכולם
הרכב המופיע בתמונה שפתחה את הדיון הזה הוא הרכב שלי.
אכן חונה על המדרכה, במקום בו מותרת החניה בין 19:00 ל07:00 ובשבת מאחר ואני גר במקום ,האמינו לי,כי אני נאלץ לשלוט שליטה מוחלטת בנהלי החניה במקום.
זאת ועוד, מאז שנולד לי ילד לפני מספר שנים,אני ער לחלוטין לצורך לאפשר מעבר חופשי על המדרכה לעגלות ילדים - ונדמה לי שאפילו בזוית בה צולמה התמונה, אפשר לראות את זה.
קיבלתי את הקישור מחברים גיפאים (תתפלאו יש לי כאלה ) שמציינים שהאתר הזה הוא אתר רציני, קראתי את כל התגובות בדיון.
הדיון נראה לי מאוזן ולכן אני בוחר להשתתף בו

כפי שאמרתי - וניתן לבדוק מול עיריית ת"א - מותר לחנות במקום בו צולמתי בשבת

לגבי מראית העין - יש בזה משהו, אבל נראה לי קצת קיצוני לבקר חניה כזו, בלב ת"א - אקח לתשומת ליבי, למרות שלא מתחייב לא לחנות על המדרכה ליד הבית בעתיד.

לגבי יחסי פקחים /נהגי שטח - על זה אפשר לכתוב ספר, ואני מודע לתגובות שרכב רט"ג יכל לעורר.

אנחנו לא קדושים ולא טהורים ואנחנו עושים את העבודה הזו, בין היתר, כי היא חשובה לנו ומרתקת אותנו
צריך לזכור - פקח רט"ג מבלה בשטח את רב זמנו כשהוא לבד.
רמת הדריכות לה הוא נדרש (בין היתר כדי לשמור על חייו) היא גבוהה ביותר , כאשר מופיע מולו רכב בודד בשטח הוא צריך לקבל החלטה מהירה מה התגובה הנדרשת, בשנים האחרונות במיוחד באזורים שציינתם (מרחב אזור הגבול המערבי וכו) פקחים חשופים לסיכון ממשי, פליל, ביטחוני ואחר , לא תמיד הוא ידידותי ומסביר פנים במצב כזה.

במקרים אחרים המפגש הוא בתקופה בה מגיעים לשטח (חגים סופישבוע - כי אנחנו עובדים גם בחג ושבת) - מאות רכבים ונהגים , מכל הסוגים והעומס על הפקחים בטיפול בהם הוא רב, לעיתים אנחנו "סוחבים" מפגש קודם למפגש אתכם - באמת שעושים ניסיון להפריד עיקר מתפל

תפקידה המרכזי של הרשות ,בשמורות טבע, הוא - לשמור על הטבע - לא תמיד אתם מודעים לקינון, המלטה נדידה או רגישות אחרת של המערכת אותה הפקח מנסה למנוע - וכן הטיעון על הצבא מוכר, תשאלו את יובל שטייניץ- אם הצבא עושה נזק לפעמים זה לא אומר שאפשר להמשיך את הנזק שלו.
לגבי הדיאלוג והתקשורת - נשמח תמיד לשמוע מה שיש לנהגים להגיד - לא תמיד נקבל החלטות שתאהבו - ולפעמים לא נוכל לתת לכם נימוק.

למי שיש שאלות או הערות או דברים שחשוב לו שאשמע - הטלפון שלי בעבודה הוא - 03-9150400 - תשאירו פרטים לאורי נוה ואני אחזור אלכם

אביעד פ.
27-10-12, 02:42
אורי,
אני שמח שענית, ולא בגלל שנתת טיעון מוצדק לטענה שפתחה את השרשור,
אלה בגלל שהראית בדיוק שההשוואה בין שוטרים לפקחים היא מגוחכת,
תראו לי את השוטר שירגיש צורך לתת דין וחשבון לאזרחים רגילים, שמקשקשים בפורומים.

שיהיה המון בהצלחה בעבודה הקשה, מקווה שההתקלויות שלך עם קהילת השטח יהיו על כוס קפה ובאווירה נעימה.
ההודעה הקטנה וכביכול חסרת המשמעות שרשמת בפורום מבחינתי מראה שכשאני מדבר עם פקח, אני מדבר עם אדם אינטילגנטי, שהכוח והסמכות לא עולים לו לראש,
אדם שניתן לנהל איתו דיון. וככה אני אמשיך להתייחס לכל ההתקלויות שלי בפקחי רט"ג.
ישר כוח.

stavamrosi
27-10-12, 07:25
גם אני התגוררתי בתא, די בסמוך לבחור הזה.
ובהחלט מותר ומאושר להחנות על המדרכה לאחר 19:00 בערב עד 9:00 בבוקר.
השירשור הזה מרגיש כמו שירשור של חבורת קטרנים , שמחפשים מתחת לבלטות...
חיו ותנו לחיות... הבן אדם לא עשה שום דבר לא ראוי או לא חוקי.
אורי, טוב שהגבת!
בברכה ובאיחולי מציאת חנייה בהירה במרכז תא
סתיו

יריב קלר ברוך
27-10-12, 08:12
תגובה מכובדת ומציאותית כך ניראה לפי השיפוט שלי
תודה על ההתייחסות זה באמת לא צפוי ומראה איזה איש אתה כל הכבוד.

אמיר ב.א
27-10-12, 08:31
ברוך הבא אורי - טוב ששומעים את הצד השני ...

yes1952
27-10-12, 09:12
אורי שבת שלום
ראשית ברוך הבא-הקפה בפינה הקרובה
שנית-לו היו רבים כמוך בממשק אזרח-שלטון,כנראה שהרבה דברים היו נראים אחרת
הערכתי המלאה לך ולמילים שכתבת

sos4u
27-10-12, 09:26
שלום לכולם
הרכב המופיע בתמונה שפתחה את הדיון הזה הוא הרכב שלי.
הדיון נראה לי מאוזן ולכן אני בוחר להשתתף בו - אני מקווה שהוא ימשיך ככה. בלי התלהמות ובלי יצרים. משני הצדדים.

כפי שאמרתי - וניתן לבדוק מול עיריית ת"א - מותר לחנות במקום בו צולמתי בשבת - אישית החלק הזה פחות מעניין אותי בדיון הזה.

אנחנו לא קדושים ולא טהורים ואנחנו עושים את העבודה הזו, בין היתר, כי היא חשובה לנו ומרתקת אותנו
צריך לזכור - פקח רט"ג מבלה בשטח את רב זמנו כשהוא לבד.
רמת הדריכות לה הוא נדרש (בין היתר כדי לשמור על חייו) היא גבוהה ביותר , כאשר מופיע מולו רכב בודד בשטח הוא צריך לקבל החלטה מהירה מה התגובה הנדרשת, בשנים האחרונות במיוחד באזורים שציינתם (מרחב אזור הגבול המערבי וכו) פקחים חשופים לסיכון ממשי, פליל, ביטחוני ואחר , לא תמיד הוא ידידותי ומסביר פנים במצב כזה.

במקרים אחרים המפגש הוא בתקופה בה מגיעים לשטח (חגים סופישבוע - כי אנחנו עובדים גם בחג ושבת) - מאות רכבים ונהגים , מכל הסוגים והעומס על הפקחים בטיפול בהם הוא רב, לעיתים אנחנו "סוחבים" מפגש קודם למפגש אתכם - באמת שעושים ניסיון להפריד עיקר מתפל

תפקידה המרכזי של הרשות ,בשמורות טבע, הוא - לשמור על הטבע - לא תמיד אתם מודעים לקינון, המלטה נדידה או רגישות אחרת של המערכת אותה הפקח מנסה למנוע -אני בטוח שאם נהיה מודעים, ומעורבים, נהיה הראשונים לשמור על אותם ערכי טבע מופלאים. צריך לפתח מנגנון ליידע במקרים כאלה...
וכן הטיעון על הצבא מוכר, תשאלו את יובל שטייניץ- אם הצבא עושה נזק לפעמים זה לא אומר שאפשר להמשיך את הנזק שלו. - אני תמיד מביא את הצבא כדוגמא, אבל, יש דברים שגם אתם לא תצליחו לעצור, וזה את הזמן, ואת הקידמה. ומה לעשות חלק מזה, זה שבילים, ודרכי גישה.
לגבי הדיאלוג והתקשורת - נשמח תמיד לשמוע מה שיש לנהגים להגיד - לא תמיד נקבל החלטות שתאהבו - ולפעמים לא נוכל לתת לכם נימוק.- אני יכול לחיות עם זה.. נשמח לשמוע גם איפה הנקודות החשובות לכם, כדי להמנע מחיכוכים מיותרים. כשאפשר ...

למי שיש שאלות או הערות או דברים שחשוב לו שאשמע - הטלפון שלי בעבודה הוא - 03-9150400 - תשאירו פרטים לאורי נוה ואני אחזור אלכם - אני מציע להנהלת הפורום לפתוח שרשור דביק או אפילו פורום ייעודי ליחסי רט"ג- מטיילים, ושאורי יוכל להתעדכן במייל ישירות רק ממה שיעניין אותו. יקל עליו את העומס, לטובת הכלל.

אורי,
כפי שציינתי בתוך דבריך, פחות מעניינת אותי הבעיה של חניה באזור ת"א, המצוקה ידועה, ואם אתה מסתדר עם הפקחים [ של העירייה... ] מבחינתי, הנושא סגור.
אבל, אני בהחלט מברך על תגובתך פה, וממש לא מתכוון לתקוף אותך על חטאי אחרים, או על בעיות מן העבר. אלא כדי שתהיה ערוץ תקשורת, שמסוגל להסתכל קדימה, שיכול לעקוב אחרי הנושאים הרלוונטיים ליחסי מטיילים - רשות, שיכול לעשות איזה שהוא שינוי בהתייחסות למטיילים.

תראה, יש מטיילים חארות, אין ספק. פגשתי כאלה. אבל, הרוב המכריע של הקהילה הנהדרת שנמצאת פה, הם אנשים שומרי חוק ביסודם. ויתר על כן, הם אנשים שההגנה ושמירה על אותם ערכי טבע שמעניינים אתכם, נמצאים בדמם ונפשם. ככה אני מאמין מהכרות של שנים.
לכן, מהמפגש הראשון שלי עם פקחי הרט"ג, לא הצלחתי להבין את המתיחות ארוכת הימים בין שני סוגים של אנשים שיש להם בסך הכל אינטרס דומה. האם נראה לך שאנחנו שורפים דלק, סולר, צמיגים ציריות, נתחי אנטריקוט משובחים, רק בשביל הכיף ? הרי יכולנו לעשות זאת על אספלט ליד הבית... למה לנסוע 300 ק"מ ביום, רק כדי להנות מ 30-40 ק"מ של שטח ?
אנשים פה עושים זאת [ גם ובין היתר ] מאהבת הטבע.
מהצד השני, אין לי ספק שלא קיים פקח שאינו חובב טבע מושבע. .

לכן, מה שאני מנסה לומר, שהדיון הזה חשוב מאד, לשני הצדדים, לשמוע את הבעיות, הטענות, והמענות בשני הצדדים, ולהגיע למצב שבו מטיילי ה 4X4 לא ייתפשו בעיניי פקחי הרט"ג, כ מזהמים, מלכלכים, בועלי איילות בתולות ואונסי חוגלות ... ומצד שני, לא רוצה להרגיש איך הרקטום מתכווץ באופן אינסטיקטיבי בכל פעם שאני רואה טנדר ירוק צופה עליי מרחוק...

אני חושב שאם הייתם [ כפרטים, וכמערכת ] חשופים יותר למה שנאמר פה, [ ואני מודע לעומס, ולקוצר הזמן שיש לפקחים, וזה אולי יפתיע, אבל, אני מצליח לשמור על יחסי ידידות תקינים עם חלק מהפקחים ] , היה קל יותר ליישר את ההדורים, להשוות לחצים ולהגיע למצב שבו יש יותר שיתוף פעולה [ תתפלא לגלות , עד כמה אנשים מוכנים להירתם פה למען מטרה טובה ...זו הסיבה הכי טובה שיש לצאת לשטח.. אף אישה לא יכולה לטעון כנגד ... ] , ואף משתמשים בבמה הזאת כדי להודיע על מפגעים, בעיות, המלטות חשובות, וכו' אני בטוח שהקהילה פה הייתה נרתמת ולא מטרידה באותם איזורים.

אני באופן אישי מוכן לשים את כל ההיסטוריה בעברי, [כמאמר פומבה ] ולהסתכל קדימה. חשוב לי מאידך לדעת שיש עם מי לדבר בצד השני.

קח בחשבון, שיש גם קבוצות לא קטנות של מטיילים, שלא עוברות פה. עם כל הכבוד לקהילת ג'יפולוג, אנחנו לא כוללים את כל מטיילי ה 4X4 במדינה.

בקיצור, הידברות חשובה לשני הצדדים, ושניהם יפיקו רק תועלת מקיומה על בסיס קבוע.

אם יש נושא שבוער בעצמותיי, ואשמח לפתוח בו את "עונת הדיונים" רט"ג - מטיילי ג'יפולוג , הוא נושא התנועה על צירים מסומנים בלבד, או "פתיחה" וסימון של צירים חדשים, בשמורות טבע. תחום שבהחלט הייתי מוכן לתרום מזמני ע"מ לשפר ולפתח.

נושא נוסף שהייתי מעלה כאן הוא חניוני הלילה , שהוזכרו פה בדיון, שמיקומם מצליח להפתיע אותי בכל פעם מחדש. [ כאילו שמישהו חיפש את המקום הכי פחות מתאים, ושם תקע את היתד ..., וקבע פה יהיה חניון שאף אחד לא ירצה לשהות בו ... ]

אז קיבלת מחמאות פה מאנשים שמכירים אותך, ואני מאמין למחמאות, ואני דוגל בזה שאדם נמצא אצלי צדיק, עד שיוכח אחרת, אז, הנה יש לך שני תחומים, שאפשר להתחיל בהם.

אשמח גם לשמוע מה לך כפקח יש לומר לנו המטיילים, איפה אנחנו מאיימים, או שמבלי משים, דורכים על פצעים חשופים שמקפיצים פקחים , ע"מ שלא ניפול בהם.

מקווה שהדיון הזה ישמש כפתח לבאות ויהיה תחילתה של ידידות מופלאה. . .

שחף110
27-10-12, 10:48
לא הגבתי עד עכשיו כי הדיון הפך לל.ר. לי באופן אישי לא הייתה שום בעיה עם פקחי הרשות (לא זוכר אף מפגש לא נעים ב 15 שנה האחרונות) ומבחנתי צורת העבודה של סימון השבילים וכו' לא הייתה מטרת הדיון.
המסר שלי היה ועדיין שהתמונה הזאת צולמה בשעה 16:21 ביום שבת. רכב ממשלתי שחונה על מדרכה ומפריע לתנועת הולכי הרגל.
באופן אישי לא ראיתי שם את שילוט שמתיר חניה (אעפ שחיפשתי) אבל מכיוון ובניגוד לאורי אינני גר שם - כנראה שמותר לחנות.
עם זאת, עדיין לראיתי :
1) הרכב הפריע למעבר
2) אעפ שמותר לחנות שם (מהנתונים שהביא אורי) בימות השבוע החל מ 1900 עד 0700 ובשבת (מה שלא ברור לי ההיגיון למה בשעות כאלה מותר לחנות על מדרכה באמצע השבוע ובשבת באופן גורף - אבל נניח) - לאור הנק' מעלה, אני באופן אישי מוצא בזה טעם לפגם ובתור אזרח קטן לא הייתי רוצה לגלות שרכב שאני מממן מכספי שמיועד לצורכי עבודה בשטח חוסם לי את המעבר על מדרכה בתל אביב.

אביעד פ.
27-10-12, 11:17
ומבחנתי צורת העבודה של סימון השבילים וכו' לא הייתה מטרת הדיון.

(מה שלא ברור לי ההיגיון למה בשעות כאלה מותר לחנות על מדרכה באמצע השבוע ובשבת באופן גורף - אבל נניח) -

1. רט"ג לא אחראית על סימון השבילים.
2. בעקבות מצוקת החניה בתל אביב בשעות שרוב התושבים נמצאים בבתיהם (לילות וסופי שבוע) מותר לחנות על המדרכה בחלק גדול מהמקומות, פשוט כי אין ברירה אחרת.

אבל בתמונה שפרסמת רואים בבירור שהמעבר לא חסום, לא להולכי רגל ולא לעגלות.
ובחיית, אל תהיה פולני, במקום למצוא טעם לפגם בדברים קטנים ולא רלוונטים לתפקיד הממשלתי, תחפש מה טוב. ותן מילה טובה לבנאדם שבחר לבוא ולתת לך דין וחשבון בזמנו הפרטי ומדעתו העצמאית, לא כי הוא חייב לך משהו, אלא כי הציק לו שאתה רואה אותו בעין לא יפה.

יריב ויוסי (SOS), ממש כיף לראות שתגובה הגיונית של אדם שמולכם ריככה את עוינותכם כלפיו בקלות. הגישה של לשמוע מה יש לאחר לומר יכולה לשנות את פני המדינה. אני פשוט מעריך אתכם עכשיו הרבה יותר. למצוא איפה אדם שוגה זה קל, לפרגן לו על דברים טובים שהוא עשה זה קשה לכולנו.

sos4u
27-10-12, 11:49
1. רט"ג לא אחראית על סימון השבילים.
2. בעקבות מצוקת החניה בתל אביב בשעות שרוב התושבים נמצאים בבתיהם (לילות וסופי שבוע) מותר לחנות על המדרכה בחלק גדול מהמקומות, פשוט כי אין ברירה אחרת.

אבל בתמונה שפרסמת רואים בבירור שהמעבר לא חסום, לא להולכי רגל ולא לעגלות.
ובחיית, אל תהיה פולני, במקום למצוא טעם לפגם בדברים קטנים ולא רלוונטים לתפקיד הממשלתי, תחפש מה טוב. ותן מילה טובה לבנאדם שבחר לבוא ולתת לך דין וחשבון בזמנו הפרטי ומדעתו העצמאית, לא כי הוא חייב לך משהו, אלא כי הציק לו שאתה רואה אותו בעין לא יפה.

יריב ויוסי (SOS), ממש כיף לראות שתגובה הגיונית של אדם שמולכם ריככה את עוינותכם כלפיו בקלות. הגישה של לשמוע מה יש לאחר לומר יכולה לשנות את פני המדינה. אני פשוט מעריך אתכם עכשיו הרבה יותר. למצוא איפה אדם שוגה זה קל, לפרגן לו על דברים טובים שהוא עשה זה קשה לכולנו.

אביעד,
שלא תטעה, אין עויינות. למרות הטענות שאני מציג [ ועומד מאחורי כל אחת מהן ] יש חומה [ מקווה שהייתה, ושפתחנו פתח לשינוי ] , אני סבור שפתיחות בשני הצדדים תפשיר אותה לאט לאט, ואולי נוכל לשתף פעולה, ולהנות משני העולמות, לטייל בשטח ולשמור עליו ככל האפשר.
ואני בהחלט מסכים עם שאר דבריך. לגבי היכולת לשנות.
בהצלחה לכולנו.

boaz avrahami
27-10-12, 14:37
אורי תודה שהגבת.

התשובה לרוחי אבל יש עניין אחד שאני לא מבין וששווה להתעכב עליו.
מדוע יש החלטות שלא תוכלו לנמק?
לשקיפות חלק מרכזי בהשגת שיתוף הפעולה.

בועז

asafk
27-10-12, 19:18
חברים, המתיחות שבין פקחים לג'יפאים - מקורה בשנות התשעים העליזות, בהן רכבי הפנאי שטח הציפו בהמוניהם את השמורות, וכאשר התשתית לא היתה ערוכה לכך. התוצאה היתה טראומה. למזלנו רוב הפקחים שעברו את הטראומה הזו כבר לא בשטח, אבל עקבותיה- בשני הצדדים- עוד ניכרים.
וגם אם הקהילה שלנו מייצגת סוג מסויים של מטיילים, אל תשכחו שהפקח, איש החוק, שנתקל במטייל בשטח - לא מכיר אתכם. הוא לא יודע מי אתם. ויש מטיילים שנוהגים באופן שאף אחד מאיתנו לא יאהב.

אז כן, יש החלטות לא ברורות, אפילו מטופשות לדעת רבים. אבל לדעתי הצנועה - מפגש עם איש חוק בכביש או בשטח, תוצאותיו יקבעו ברגעים הראשונים, ובעצם מגישתם הבסיסית של שני הצדדים למפגש. אנחנו יכולים לבחור רק את הגישה הבסיסית שלנו...

אסף.

ד ו ר ו ן
27-10-12, 21:18
- לא תמיד נקבל החלטות שתאהבו - ולפעמים לא נוכל לתת לכם נימוק.
את זה אני לא מוכן לקבל.
אתם גוף ציבורי-ממשלתי שתפקידו לשמר את הטבע כדי שישאר לעתיד בשביל האזרחים במדינה, וככזה, אין לכם זכות להתנהל עם המשאב הציבורי ללא שקיפות מלאה לציבור.

הווה אומר, סגרתם לנו- הציבור שטח כלשהו, צריך להיות נימוק.
אין נימוק?
עולה ריח של שחיתות/ניגוד אינטרסים/כוחנות/חריגה מסמכות ומתחילה החגיגה.. ועכשיו לך תתמודד עם אזרחים שלא מוכנים לשמוע שמשחקים להם במשאב הציבורי ללא נימוק- ובצדק.

גם כשהצא או גוף בטחוני אחר סוגר שטח- יש סיבה ברורה, גם אם ערטילאית לעיתים אבל תשובה יש.

אם יש עונת המלטות/בקיעת דגיגים בבטיחה/חוות הסתגלות לראמים/תחנת האכלה רגישה- אפשר לקרוא לילד בשמו- ולהסביר למה נסגר.
אתם רק תרוויחו את תחושת השיתוף של מי שאכפת לו, ולא תפגשו כאלו שלא מוכנים לכוחנות בניהול המשאב הציבורי ללא הצדק.

אביעד פ.
27-10-12, 21:34
אם יש עונת המלטות/בקיעת דגיגים בבטיחה/חוות הסתגלות לראמים/תחנת האכלה רגישה- אפשר לקרוא לילד בשמו- ולהסביר למה נסגר.
אתם רק תרוויחו את תחושת השיתוף של מי שאכפת לו, ולא תפגשו כאלו שלא מוכנים לכוחנות בניהול המשאב הציבורי ללא הצדק.

דורון אתה לא חושב שיש אנשים מסוימים שפשוט עדיף שהם לא ידעו שבריבוע שטח מסוים יש תחנת האכלה לנשרים נכחדים למשל?
ברור לי שברגע שתדע את זה- אתה תמנע מלהגיע לשם כדי לא לפגוע בהם.
אבל בו במידה ברור לי שכשמישהו אחר ידע את זה, הוא ימצא את הרגע שהפקח לא מבחין וילך לחפש את התחנה ולהראות לילדים שלו נשרים, ויאכיל אותם בשאריות קבב יווני.

אני מסכים עם הטענה שצריך להיות נימוק, ואני כן חושב שברוב המקרים הרשות חייבת לנו הסברים. אבל כשיש נושא רגיש כמו הדוגמאות שנתת, עדיף לשמור על חשאיות, ואנחנו כמטיילים צריכים לקבל את זה. בתקווה שבבוא הזמן יבנה אמון בין הפקחים למטיילים השטח ואנחנו נקבל בהבנה את המקרים המסוימים שהם אומרים שהם לא יכולים לנמק.

עריכה: "בהודעה המנוסחת למעלה לא הייתה כל כוונה לפגוע בציבור היווני, הקבבים שלכם סוף הדרך!"

ד ו ר ו ן
27-10-12, 21:45
מבחינתי נימוק כמו "סגור לרגל שיקום/שיפוץ/זמני וכו'" זה ננימוק מקובל.
אבל לא מקובל "לא נוכל לתת נימוק".

ותחנות האכלה לא צריכות להיות על חשבון שטחי טיול.
תחנת האכלה אפשר להקים על כיפה זו או אחרת שלא על ציר, בלי לסגור שום דבר.
ותחנות האכלה זה משהו שאתה לא יכול לדעת מתי מאכילים בהן, כך שבכל מקרה לא יעזור לך לדעת שהיא שם בלי שהפקח יגיד לך מתי זורקים שם נבלה.

אורי רטג
27-10-12, 23:24
שלום לכולם שוב.
אני מתנצל אבל אני לא חזק בפורומים אז התגובות שלי איטיות. תודה לכל המברכים
שוב נאמרו פה הרבה דברים רלוונטים וחשובים ואנסה להתייחס לכולם - חשוב לזכור אני עובד במחוז מרכז, אמנם הרבה שנים, אבל עדיין יש נושאים ,במחוזות אחרים, בהם אני שולט פחות טוב.
sos4u - דיבר על מעורבות והצגת מידע כך שניתן יהיה למתן חיכוך - צודק ב100% - אנחנו מנסים להגדיל את היצע המידע הקיים לציבור ככל שניתן, אם זאת כולנו, מופגזים בכמויות עצומות של מידע ויכולת הסינון תלויה ברמת הקשב והעניין שלנו, לכן לא תמיד אפשר לקבל מידע זמין באופן מלא ובהרבה מקרים צריך לחפש אותו - במידה שתפנו שאלה ספציפית למי מאנשי הרשות במייל - אני משוכנע שתקבלו תשובה מפורטת ככל שניתן.
חלק מהמידע הזה הוא מאמרים מדעיים מחקרים וניטור שמחייבים קריאה מעמיקה כדי להבין את המשמעות - גם אנחנו ואנשי המדע לפעמים לא מצליחים להבין ולכן בגלל נסיון העבר לעיתים פשוט פועלים לפי העקרון - better safe then sorry- אין לנו תשובות להכל - מדובר במדינה קטנה והעלמות של מין בישראל - היא לפעמים מוחלטת (אנדמיות)

אביעד צודק - אולי כל מי שנמצא פה יבין שקינון הוא סיבה להתרחק אבל מה לגבי השניים האלה (או העשרה) שיהיו חייבים ללכת ולהסתכל - יצא לכם פעם , לא לראות פקק ליד תאונה?

לsos4u אני מציע - כשאתר רואה פקח - גש אתה אליו, ספר לו על המסלול שאתה מתכוון לבצע, אני מתחייב לך שהוא יודע על המסלול הזה יותר מכל אדם אחר בארץ (בהנחה שהוא עובד יותר מיומיים) ושאל אותו - האם יש נקודות שאתה צריך לשים לב אליהן - הוא יגיד לך מיד ואולי יתן טיפ נוסף שיסייעץ

מסכים לחלוטין עם אסף לגבי הרגע הראשון במפגש - זה רגע קריטי שישפיע על כלל המפגש נסו לנקות התנגדות אוטומטית ולנסות לקבל משהו מהמפגש - פקחי רשות מבלים במקומות שאתם מגיעים אליהם יותר מכל אדם אחר - יש להם כמות עצומה של ידע כל מה שצריך זה להראות שבאמת זה מעניין אותכם והוא - ישפך עליכם בדליים.

לדורון - לגבי השקיפות, מדובר בארגון אוכף חוק שמקיים מערכת של סיווג (כמו כל ארגון דומה - יש אצלנו נושאים שמוגדרים - סודי ביותר) וכן לפעמים אנחנו לא מנמקים מסיבות אלה, לפעמים באמת מדובר ב...."צורך מבצעי" :-)
במידה שאחרי כל אלה עדיין נתקלתם במשהו שלא מוצא חן או בהתנהגות לא מקובלת של עובד - לכל אחד מאיתנו יש מנהל ואנחנו חשופים לביקורת ובקרה פנים ארגונית מלאה (אני מדבר מנסיון אישי)
לשמחתי רב מוחלט של האנשים ברשות הם אנשים חושבים שאכפת להם - תמיד אפשר להגיע להבנה בסופו של יום

ד ו ר ו ן
27-10-12, 23:38
ולדעתי התשובה שלך מתחכמת ומתחמקת.

לא ביקשתי לדעת היכן יש אטרקציה בטבע שעצם חשיפת מיקומה המדוייק יזיק לה.
במיוחד כי לצורך קינון או המלטות לא סוגרים נקודה ספציפית אלא שטח- ובשביל זה אפשר להיות יותר יצירתיים ולתת הסבר כלשהו.

צורך מבצעי?
סלח לי אבל זה קישקוש- אם זה מבצעי-בטחוני זה לא במגרש שלכם.. זו אחריות של הגוף שמחליט על הצורך הבטחוני.
אתם לא גוף אוכף חוק לגבי בטחון, אלא טבע, וזה רק מחזק את התחום האפור שלעיתים חלק מחבריך לא מבינים שהוא לא במגרש/אחריות שלהם.
מול גוף בטחוני שאחראי על שטח אני כמטייל נדרש להתמודד ע"י תיאום שטחים כמו שכבר נאמר כאן בתחילת השרשור, אם זה צה"ל ואם זה רפאל- ויש להם טלפונים להתקשר אליהם.

יונתןמצפה
28-10-12, 00:07
דורון, בסופו של יום אתה מפנה את השאלות הנכונות לאדם הלא נכון. ואתה עושה את זה כי במקרה הוא גם מקשיב לך.
אתה שואל שאלות "כלליות" (למרות שאתה מתכוון לנקודה ספציפית) והוא עונה תשובות כלליות (למרות שבכלל אינו יודע על אילו נקודות אתה מדבר...).

בקיצור, אתה רוצה תשובות על מעלה שגיא? תשאל את מנהל המחוז. (או את הפקח שסגר אותו, שאחריו כבר עברו לפחות 4 פקחים. אם לא פספסתי אף אחד...)

הפקח שהגיב ענה תגובה עניינית על מהות פתיחת השרשור, ועל הדרך מצא לנכון להגיב גם על שאר הטענות ששפכו כאן.
מכיוון שחוץ ממהות פתיחת השרשור הטענות ממש לא מופנות לגופו של אדם, התגובה של הפקח עליהן לא ממש רלוונטית (למרות שהיא ראויה להערכה).
בסופו של דבר הוא בסה"כ פקח. לא דובר, לא מנהל מחוז ולא המנכ"ל.
ואנחנו רק טוחנים מים!

ד ו ר ו ן
28-10-12, 00:24
יונתן,
אני ממש לא מתכוון למקום ספציפי- ממש לא- אלא על מגמה שגם אתה מכיר אותה.
במעלה שגיא הייתי כשהוא עוד היה פתוח- עוד לפני שהיה סמ"ש, ולא חסר לי בהכרח המקום הספציפי הזה- מפריע לי המגמה הכללית.
לגבי צירים אחרים קיבלתי תשובות לא רעות בכלל, רק שבשלב מסויים זה התחיל לגלוש לאזורים שלא קשורים לרשות.

ואני לא מסכים איתך לגבי "הוא רק פקח", כי הוא זה שמשקף את הארגון שהוא עובד בו- ובמקרה הנוכחי, התחיל יפה והתפלק לו..
דיבר על שמירת טבע ומהר מאד גלש לבעיה שחוזרת מכמה וכמה כיוונים ויותר מאחד מאלו שהגיבו כאן- שהרשות עצמה לא סגורה על מהות התפקיד, וגולשת לתחומים שלא קשורים אליה או שלא אמורים להיות באחריותה.
הוא לא "סתם פקח", כי כל פקח הוא בסוף האישיות הכי בכירה שאתה פוגש, הפנים של הארגון, ומי שמבצע בשטח.
רובם עושים עבודה מצויינת, ואני לא מקנא במצב בו הם נמצאים שקשה להסביר את הארגון שלך כמו שצריך..

ובנוסף, ואולי הכי חשוב- קיבלת שיעור שחור על גבי אפור שבא איש מהמערכת הנ"ל, שאומר לך שהם עושים דברים בלי לתת הסבר ומתחבאים תחת איצטלה של "סודי".. בחייאת.
לא באתר הזה, שיש בו לא מעט שמכירם את הארץ לפני ולפנים.

יונתןמצפה
28-10-12, 00:45
סבבה.
ועדיין, מה ייצא לך (או לנו) מזה שתפנה אליו את הטענות? אתה באמת חושב שיש ל"רק פקח" אפשרות לשנות מהות של ארגון גדול כמו הרט"ג?
מה שיקרה בסוף (ולא אתפלא אם כבר מתחיל לקרות...) זה שהפקח יצטער על שהגיב בדיון, ואולי אפילו יקבל איזו שטיפה מהממונים עליו על כך שהוא חרג מתפקידו...

לגבי הסודי- לא הייתי פוסל את זה על הסף.
אני לא יודע על אילו מקרים הוא מדבר, אני גם לא בטוח שאני יודע על מה אתה מדבר, אבל אני יכול לדמיין סוגיות שקשורות ברט"ג שיכולות להיכנס תחת קטגוריה של "סודי".
כמו למשל מבצעי אכיפה נגד ציידים, או שיתופי פעולה/מידע בין גורמי בטחון לרט"ג שבהם גורמי הבטחון לא ממש מנדבים מידע. אם הצבא מחליט לסגור שטח שנמצא בתחומי שמורה, עדיין בהרבה מקרים הגורם האוכף בשטח יהיה הפקח.

ועדיין, יכול להיות שאני טועה.

ד ו ר ו ן
28-10-12, 00:55
אם הצבא מחליט לסגור שטח שנמצא בתחומי שמורה, עדיין בהרבה מקרים הגורם האוכף בשטח יהיה הפקח.

קודם כל זה הפוך, שמורה יכולה להיות בתחומי שטח-אש, לא הפוך (עניין של היררכיה מי בא קודם ומי בעל הבית).

דיברנו מספיק.

יונתןמצפה
28-10-12, 00:58
קודם כל זה הפוך, שמורה יכולה להיות בתחומי שטח-אש, לא הפוך (עניין של היררכיה מי בא קודם ומי בעל הבית).

דיברנו מספיק.

היישר.

-->