PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה חוזרת של מסנן חלקיקים - PDF

ilanb
22-10-12, 18:40
שלום,

יש לי פאג'רו BK ארוך 2008 עם 97000 ק"מ כבר כ שנה וחצי . בחצי שנה האחרונה נדלק לי חיישן המסנן חלקיקים כל כמה ימים ושלוש פעמים הגעתי לשלב של נורת בדוק מנוע - שהמשמעות ביקור במוסך לניקוי יזום של הפילטר והחלפת שמן (קנס של 700 ₪ כל פעם). בכל פעם הוסבר לי (וגם כששאלי כאן בעבר) שהפתרון זה נסיעות ארוכות.
בשבועיים האחרונים גם לאחר נסיעות ארוכות - למשל יצאנו לטייל להר קומות. נסיעה עד ערד ממודיעין ארוכה ומהירה, מסלול הר קומות ולינה במכתש קטן ובבוקר נדלקה המנורה. כנ"ל גם לאחר מכן מספיקים יומיים שלושה של נסיעות עירוניות להדלקת המנורה. קצת מציק כל שלושה ימים לצאת לטיול יזום על כביש 6.

היום במוסך (מורשה מיצובישי ) לאחר חיבור המחשב וביצוע ניקוי הוא ראה שהמערכת ניסתה 13 פעמים לנקות את המסנן באופן יזום בזמן האחרון ושחיישן האויר לא משנה את כמות האויר שהוא מודד בסל"ד משתנה.
לטענתו המערכת נקוי חלקיקים מושפעת מהדברים הבאים:
סעפות + חיישן אויר - במידה והסעפות סתומות או חיישן האויר מזייף המערכת מושפעת ועל כן נסתמת מהר יותר.
מסנן חלקיקים + החיישנים שלו (טמפ + לחץ) - יכול להיות שהחיישנים פגומים למרות שאינם מדווחים על תקלה או שהמסנן סתום מעבר ליכולת הניקוי.
ממיר קטאליטי + חיישנים שלו

הוא ממליץ לי ללכת מהקל אל הכבד - קודם כל לנקות סעפות ולבדוק עם חיישן האויר תקין - יש ירידה בסחיבה של הרכב ולטענתו הסעפות כנראה סתומות. אם הן אכן סתומות ולאחר הניקוי גם חיישן האויר ימשיך לתת קריאה שלא משתנה עם הסל"ד להחליף אותו ולראות עם חל שיפור.
אם כל זה לא עוזר ללכת לכיוון של מסנן חלקיקים כי זה פרוייקט יקר יותר (הן מבחינת עבודה ועלות החלקים).

האם יש היגיון בדרך הפעולה הזאת? משהו מצא פתרון אחר - פרט ל "צא לכביש" כי זה כבר לא ממש עוזר

תודה
אילן

חנן-ג'יפולוג
22-10-12, 19:08
לפי התיאור של ספיקת אוויר שלא משתנה עם הסל"ד הגיוני מאוד לבדוק שהסעפות לא סתומות.

amit_san
23-10-12, 07:09
בוקר טוב.

מניסיון שלי עם מערכת זהה אך בדגם רכב אחר, הסימפטום שציינת הוביל להחלפת ממיר חלקיקים למרות ניסיונות חוזרים ונשנים הן של יחידת הבקרה והן יזום שלי באשר לניקוי ה DPF. סתימתו נובעת בעיקר משימוש בסולר ברמה ירודה, ברוב המקרים ניתן לאבחן את ערכי חיישן הלחץ הדיפרנציאלי הקיים בממיר, כך שהוא בעצם מעיד על קושי בזרימת גזי הפליטה ב DPF. שים לב כי במנוע עם מערכת ה DPF יש צורך להשתמש בשמן מנוע התואם למערכת.

מקווה שעזרתי.

ilanb
23-10-12, 07:30
תודה רבה,

אם אכן הסעפות סתומות ממילא נצטרך לטפל בזה. נקווה שזה יסתיים כאן (למרות שאני לא ממש אופטימי).
הרכב מטופל רק במוסך מורשה אני מניח / מקווה שהשמן מנוע שהם משתמשים הוא תואם לדרישות.

mikizano
02-11-12, 13:59
אני עם אותה בעיה בדיוק
לאחר קושי הבחין הומלץ על ניקוי סעפת
יצא המון פיח האוטו התחיל לטוס בעליות
אבל נורת המסנן התחילה להידלק כל 370 ק״מ בדיוק
ושום נסיעה ארוכה לא עוזרת
לאחר ייאוש ואחרי ששמעתי את עלות המסנן חלקיקים החלטתי לבטל אותו מתוך מחשבה שאם הוא לא שם תמו כל הבעיות
אבל גם זה לא נכון
אני עדיין באותו מצב
כל 370 ק״מ ביקור במוסך
אני על סף ייאוש
ומחפש פיתרון
אצלך משהו השתנה?

ilanb
02-11-12, 14:19
הרכב נוסע מצויין, עוד לא עשיתי 370 ק"מ איתו מאז הניקוי :-)

נראה מה יקרה בהמשך

mikizano
09-11-12, 16:23
אילן
יש חדש בנושא המסנן חלקיקים?

-->