PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיכל מים מצינור פלסטי על הגגון

גיא
21-03-05, 19:31
מתוקף העבודה לעיתים קרובות אני מוצא את עצמי עם ידים מלוכלכות באמצע שום מקום.

חשבתי לשים על הגגון איזה צינור עבה חסום בקצוות וברז וכו' ... ראיתי כבר כאלו דברים על רכבים רבים.

איזה צינור פלסטי מומלץ ?

אם נגיד שהרוחב הפנימי של עריסת הגגון שלי הוא 100 ס"מ אז מה העובי המקסי' של צינור שאני יכול לקחת כאשר חושבים על המשקל של כזה מיכל באורך כמעט מטר ?

וכמה זה ישקול ? ( כמה כדאי ? )

מאיזה חומרים ?
איך אוטמים את הצדדים ?
איפה כדאי לשים את הברז ?

ועל מה עוד לא חשבתי ?

תודה.

קיד
21-03-05, 21:08
הזול והפשוט יהיה עשוי מצינור PVC של ביוב. אביזרים בכל בית מסחר של הציוד הנל. כל האביזרים אוטמים עם אטם טבעת מקורי. בקצה אחד שים חיבור זויתי עם ירידת קוטר לשם מילוי מים.

איכותי ויקר יותר יהיה עשוי מצינור פוליאטילן שחור. צינור זה חזק משמעותית. החיבור נעשה ע"י הלחמה עם מכשיר הדומה לפלטה חשמלית. צינור כזה יש להכין אצל קבלן שמניח צינורות מי שתיה, או קוי לחץ של חקלאות.

קיד.

גיא
21-03-05, 21:17
תודה על התגובה, ( בדיוק סיימתי לקרוא את ההרצאה שלך על מנועים קבל ח"ח )

שכחתי לשאול קודם, לגבי מי שתיה .. מים לניקוי ידיים .. יופי אבל אם רוצים גם להכין קפה מזה ?
יש חשיבות לסוג הפלסטיק ואם כבר אז גם לאורך החיים של זה ? ( ימצא בשמש כל הזמן ... )

גיא
21-03-05, 21:26
ועוד משהו, חשוב לי לדעת בבקשה מה הקוטר המקסימלי שכדאי לי לקחת באורך של כמעט מטר על מנת שזה לא יהיה כבד מידי כשהוא מלא. בכל זאת זה יושב על הגגון של דיסקו מוגבה ...

מכיוון שמתמ' זה לא רק לא הצד החזק שלי זה בכלל לא צד אצלי אני שואל את עזרתכם !

תודה.

קיד
21-03-05, 23:04
1 מטר של צינור PVC בקוטר 4" מכילים 7.8 ליטר מים.
משקלם של 7.8 ליטר מים הוא 7.8 ק"ג. תוסיף לכך 1 ק"ג עבור הצינור, והגעת ך-8.8 ק"ג.
בהתאמה, שני צינורת באורך מטר בקוטר 4",המחוברים בניהם ע"י שתי זויות, יכילו 20 ליטר מים.
בברכה, :wink:
קיד.

גיא
22-03-05, 06:58
תודה רבה !

סוזי המשתוללת
22-03-05, 21:13
אני אפילו בניתי כזה עם משאבה חשמלית בנוסף לברז וכמו שקיד כתב שלי מצינור גבריט שחור שהולחם על ידי טוסטר :P
לפני שאתה תוקע את הפקקים ובנוסף לאטם גומי מרח סיליקון וזהו
במכסה תוכל לשתול ונטיל וכך להעלות מעט את הלחץ (לא הרבה )

eran4x4
23-03-05, 01:19
אתה בטוח שאתה רוצה לסוע עם זה יום יום על הגג?

נגמר המקום בתא המטען?

מיכל מרובע עם משאבה קטנה בתא המטען יעשו יופי של עבודה ולא יתפסו הרבה מקום.

גיא
23-03-05, 08:57
בתא המטען יש את הדברים ששם ...
וכן אני בדרך כלל נוסע עמוס לעבודה. ( אחת הסיבות שאני חושב מידי פעם על טנדר זה שפשוט אין מתיד מקום לכל מה שצריך בתא המטען )

ו20 ק"ג על הגג לא יהרגו אותי .... הייתה תקופה שנסעתי עם עוד ספייר על הגג, לא היה כזה נורא. אני לא עושה עבירויות עם האוטו ...

תודה לעונים.
כשיהיה מה לצלם אני אצלם.

-->