PDA

צפייה בגרסה מלאה : rock panels - בעד ונגד...

Saar
22-03-05, 08:32
הי,

במסגרת החיפושם אחרי פיתרון להייליפט לצ'ירוקי ראיתי את האופציה הבאה:

http://www.rockratz.com/tr1x.html#

(תודה לצביקה ולאלון נקסוס)

מה אתם אומרים בעד/נגד?
אני מחפש בעיות שעדיין לא חשבתי עליהן....

תודה,
סער

נמרוד
22-03-05, 09:35
בוויכוח הנצחי - "מדרגות צד (מחוברות לשלדה) VS רוקר פאנל (מחוברים לבודי, ובהפשטה - חיזוק מסיבי של חיבור הרצפה והקיר) - מה עדיף?"

אני תמיד נטיתי לכיוון הרוקרים. החסרון העיקרי שלהם הוא הפגיעה ההכרחית בבודי, לטווח הקצר (קדיחה) ולטווח הארוך - כל מה שמתחת להם נסתר, צובר לכלוך ורטיבות ויחליד. החסרון הפונקציונאלי שלהם, הוא שאתה מרים את הרכב דרך תושבות הבודי - עד כמה זה בעייתי, הדעות חלוקות. החסרון הזה כמובן לא רלוונטי ברכב עם מרכב אחוד כמו צ'רוקי. מצד שני, הם אלגנטיים הרבה יותר ממדרגות צד, שתמיד נראות כמו משהו מסורבל שסתם תופס מקום מתחת לרכב. יש הרבה כלי רכב שבהם אין כל כך אפשרות להרכיב רוקרים בגלל שהדלתות יורדות נמוך מדי.

בקיצור - אני בעד רוקרים.

* בג'יפ שלי יש לי רוקרים בצורת ברזל זוית פשוט שמחובר למרכב.

Saar
22-03-05, 09:41
תודה נמרוד.
החששות שלי מתפצלים ל 2 :
1 - חלודה: מה ניתן לעשות ע"מ למנוע התפשטות חלודה בעקבות הקידוחים?
האם יש סיבה נוספת לחלודה חוץ מהקידוחים? האם כדאי להוסיף מספר "חורי ניקוז" בתחתית הפנלים?

2 - חוזק - האם זה חזק מספיק (פלדה 5 מ"מ) להרמת ה XJ עם הייליפט?
האם אופן החיבור לגוף - 12 ברגים קודחים בכל צד "עושה את העבודה" ולא משתחרר/מרחיב את החורים כתוצאה מהשימוש?

מבחידת הקדיחה בבודי - גם אני לא ממש אוהב את זה, אבל האופציה היא קדיחה בשלדה....

תודה,
סער

ארז
22-03-05, 10:17
הרוקר באתר שנתת קישור אליו לא נראה לי 5 מ"מ ,בכל מקרה חיבור עם ברגים קודחים(גם אם 12 מהם) זה חיבור חלש ובעייתי.....
ברכב הספציפי שלך גם למדרגות אי אפשר להגיע לחוזק מבני גדול מידי, פשוט אין כמעט לאן לחבר, אבל בכל זאת זה יוצא הרבה יותר חזק.
הרוקר צמוד לדופן הבודי ובוץ/מים/תינופת שתכנס בין הרוקר לבין הבודי תגרום לחלדה ורקבונות, יש הרבה מה לעשות נגד, אבל לא ב100%.
לטעמי האישי הרוקר נראה טוב יותר ופחות מפריע לרכב בשטח,אבל מדרגות חזקות יותר.....

אלון_ק
22-03-05, 22:07
אני גם נוטה לרוקרים.

זה חזק מספיק כשזה מתוכנן נכון, אז זה שמדרגת צד חזקה יותר לר מעניין אותי. הרוקר יעשה כל מה שאני רוצה ממנו, יהי זה החלקה על סלע, מניעת נזק ממכה או הרמה עם היי ליפט. בשביל זה בונים אותו, אני לא צריך יותר מזה.

חלודה היא המכה היחידה שיש ברוקרים, מבחינתי. בשביל זה בונים אותם פריקים ומדי פעם מורידים ומוודאים ששכבת הצבע מתחת תקינה.

ברגים קודחים במבנה כמו בקישור לא יחזיקו במכה חזקה מהכיוון הלא נכון. בכלל, אני לא מאמין בהם כאמצעי לאבטחת רוקרים - בשביל זה שמים פלטות לחץ עם ברגים אמיתיים. ברגים קודחים זה יופי להצמיד אלומיניום מעל הרוקר או כדי למשוך החוצה קטע פח עקום, אבל לא כאמצעי ליצירת הנורמל שהוא אחראי לחיכוך בין המשטחים (והחיכוך הוא שאמור להחזיק את הרוקר, לא הברגים. תחשבו על זה, הרי הפח יותר חלש מהברגים הקודחים).

מבחינתי, הכי חשוב זה לבנות משהו מושלם. יש לנו את הזמן, יש לנו פורום שלם מלא במהנדסים, משפרים ושאר חיות. רובנו בונים לבד, אז יש גם את רוב הכלים ועלות הדברים מסתכמת בעלות החומר + כמה שעות שאנחנו ממילא נהנים מהם. אז אם יש לנו את כל זה, למה לצאת עם עבודה שהיא פחות ממושלמת? לא לחסוך בעוד 100 ש"ח לאיזה כיפוף וקצת חומר, לא לחסוך בעוד שעתיים עבודה כדי להכניס פלטת לחץ, לא לחסוך בעוד שבוע עד שמישהו ימצא זמן לשבת איתך על זה. לאט, נכון וטוב - זה אתה שחי עם האוטו הזה אח"כ.

asafk
22-03-05, 23:53
חיבור נכון בצ'רוקי, לדעתי, יהיה לקורה שיש מתחת לבודי + לבודי עצמו לכל ארכו. לא צריך לפחד מברגים קודחים, בתנאי שמשתמשים בברגים הנכונים. לחלופין, אפשר לקדוח, ואח"כ להכניס ברגי פח איכותיים (עדיף, לדעתי).
איטום ובידוד- אחרי כל הקדיחות, לרסס המון זפת על הפח, ואז להרכיב. אם תהיה מספיק זפת, באופן שלא יאפשר לשום לחות להיכנס בין שתי השכבות- יש לך ביטוח נגד חלודה.

תסתכל כאן:
http://jeepin.com/features/c4x4_xj_rockers/index.asp

וגם כאן:
http://www.rockcrawler.com/techreports/boulderbars/rockbox/index.asp

אסף.

Saar
23-03-05, 09:08
תודה רבה לכולם,
כרגע אני נוטה לכיוון ה - rocker panels ופחות לכיוון המדרגות.
בסופ"ש אני מקווה לפגוש את אלון שהסכים לעזור בתכנון ונראה אח"כ מה האופציות העומדות בפנינו והאם rocker panels לצירוקי זה דבר ישים או שמדרגות עדיפות (מן הסתם זה יהיה נכון גם לגראנד )

שוב תודה,
סער.

JustDoB
15-12-09, 20:18
בוויכוח הנצחי - "מדרגות צד (מחוברות לשלדה) VS רוקר פאנל (מחוברים לבודי, ובהפשטה - חיזוק מסיבי של חיבור הרצפה והקיר) - מה עדיף?"

אני תמיד נטיתי לכיוון הרוקרים. החסרון העיקרי שלהם הוא הפגיעה ההכרחית בבודי, לטווח הקצר (קדיחה) ולטווח הארוך - כל מה שמתחת להם נסתר, צובר לכלוך ורטיבות ויחליד. החסרון הפונקציונאלי שלהם, הוא שאתה מרים את הרכב דרך תושבות הבודי - עד כמה זה בעייתי, הדעות חלוקות. החסרון הזה כמובן לא רלוונטי ברכב עם מרכב אחוד כמו צ'רוקי. מצד שני, הם אלגנטיים הרבה יותר ממדרגות צד, שתמיד נראות כמו משהו מסורבל שסתם תופס מקום מתחת לרכב. יש הרבה כלי רכב שבהם אין כל כך אפשרות להרכיב רוקרים בגלל שהדלתות יורדות נמוך מדי.

בקיצור - אני בעד רוקרים.

* בג'יפ שלי יש לי רוקרים בצורת ברזל זוית פשוט שמחובר למרכב.
הי נמרוד,
עבר קצת זמן מהשרשור הזה ובכל זאת - אשמח לראות תמונות טובות של פרופיל ברזל הזוית וצורת ההתקנה שמותקן אצלך.

sos4u
15-12-09, 23:46
אתה מוזמן לראות מה עשיתי אצלי בגרנד, כפתרון לאותה בעיה.

Saar
15-12-09, 23:56
ואוו, זה עתיק :p
Cherokee Country, לדעתי נמרוד התייחס כאן לרכב הישן שלו, CJ.
למיטב זכרוני, ב XJ הוא לא עשה רוקרפאנל ובטח לא מברזל זוית :)

סער.

נמרוד
16-12-09, 07:56
אכן, כשהדברים האלו נכתבו התכוונתי לCJ, עם קאנט חד בבודי שממש מבקש ברזל זוית... בצ'רוקי לא התקנתי שום מיגון צד. אגב, חבל שלא התקנתי - חטפתי נזק פחחות לדלת נוסע אחורית כשנפלתי הצידה על עמוד במעבר בקר חלקלק מבוץ. רוקר פאנל, אבל אחד כזה שבולט הצידהבכמה ס"מ טובים היה חוסך את הנזק. מצד שני תוספת זולה של שכל וסבלנות גם היתה חוסכת את הנזק הזה ורבים אחרים :D

JustDoB
16-12-09, 21:57
אתה מוזמן לראות מה עשיתי אצלי בגרנד, כפתרון לאותה בעיה.

בשמחה - לראות איפה ?

sos4u
16-12-09, 23:17
בשמחה - לראות איפה ?

אצל יניב, הגרנד שם. לפחות בימים הקרובים.
אין לי תמונות קרובות, עדיף לך לראות את המקור...

מאיר רוטברג
17-12-09, 08:58
האדום אצל יניב? זה שנח בין שני האקספלוררים?
יפה

sos4u
17-12-09, 21:40
האדום אצל יניב? זה שנח בין שני האקספלוררים?
יפה

כן,
מקווה שיפסיק לנוח ויחזור לשגרת טיולים בקרוב.

תודה...

-->