PDA

צפייה בגרסה מלאה : יצור עריסה לגגון - מאלומיניום

yossivarman
22-03-05, 10:05
אני כבר כמה זמן מחפש גגון לסמוראי שלי
אני מחפש עריסה
כמובן שהסתכלתי על כל הגגונים השונים הקיימים בשוק
היפים ביותר - THULE ,RHINOBACK
עשויים מאלומיניום ומחוברים עם מוטות רוחב לרכב
אבל מה לעשות - יקרים מאוד
הזולים יותר - גגוני מוניות גם מאלומיניום -- ממש, אבל ממש מכוער

חשבתי והגעתי לרעיון - לייצר עריסה מפרופילי אלומיניום הקיימים בשוק -(תריסים ,דלתות)
יש לי גם קרוב שמתעסק בזה - כך שתמיכה בנושא לא חסר
רק צריך למצוא פרופיל מתאים

האם זה נראה לכם רעיון טוב ?
האם האם אני מפספס פה איזה נקודה??? :D

lior_b.s
22-03-05, 20:58
מכיר מישהו שניסה את זה ואם אתה חושב שגגון מונית מכוער אז מפרופילים של תריסים לא נראה לי יותר טוב,
אבל כל אחד והטעם שלו. :D

נמרוד
22-03-05, 21:03
הנקודה שאולי אתה מפספס היא שקל וזול יותר לעשות כאלו דברים מפלדה. חשבת על זה? מה הביא אותך להחלטה שאתה רוצה לבנות מאלומיניום?

yossivarman
22-03-05, 23:43
נמרוד
אתה טוען שללכת למסגר עם תוכנית תעלה פחות?????

יקיר גרין
23-03-05, 14:47
נמרוד, מה עם המשקל?

סמוראי 92
23-03-05, 21:01
לפי דעתי גגון זה משהו שמרכיבים רק כשיוצאים לטיולים. זה נכון בפרט כאשר מדובר בגגוני עריסה שההתנגדות שלהם לרוח היא גדולה ועוד יותר נכון כאשר הם מורכבים על סמוראי.
זה סתם מפריע לצריחת הדלק.

פרופילים מלבניים של אלומיניום נשמע לי מכוער . פלדה צבועה בשחור אם האוטו לבן או בצבע האוטו זה יפה וחזק לדעתי, בטח כשהגגון עמוס.

נמרוד
23-03-05, 21:03
נמרוד
אתה טוען שללכת למסגר עם תוכנית תעלה פחות?????

ברוח הפורום הזה, התכוונתי שיותר קל להתעסק עם פלדה, מבחינת ריתוך. בעצמך. במיוחד בגגון, שאפשר לבנות ברמה סבירה גם אם הריתוכים רחוקים ממושלמים. הייתי אומר שגגון זה יופי של פרויקט ראשון ללימוד ריתוך. אבל אפשר כמובן ללכת למסגר, גם עבורם ריתוך פלדה קל וזול יותר מאלומיניום. הפלדה עצמה היא חומר גלם זול וזמין ביותר, יש לך מבחר של מידות שיתאימו עבור גגון - פרופילים בסדר גודל של 20X20, 25X25 מ"מ, ברזלי זוית, קצת שרשרת שאתה חותך ממנה לולאות קשירה...

מבחינת משקל - כן, פלדה שוקלת בערך פי 3 מאלומיניום ליחידת נפח, אבל גם חזקה יותר. בשביל גגון - ההפרש במשקל ממש לא משמעותי, הכל תלוי בתכנון.

אלון_ק
24-03-05, 09:03
אני דווקא חושב שגגון זה רעיון גרוע כעבודה ראשונה למסגר מתחיל. הרי מכוונים לצינור דק ככל האפשר, זה גם דורש מיומנות חיתוך וריתוך צינור וגם על אחד דק... לא קל בכלל. אם בונים אותו מפרופיל ריבועי זה יותר פשוט, אבל החומר עדיין דק. להגנתנו יאמר (ונמרוד אמר) שגם עם ריתוכים מחורבנים זה לא כל כך נורא, אז זו כן עבודה אפשרית גם למסגר מתחיל - בפרט אם בונים מריבועי.
אני לא חושב שקשה לעבוד עם אלומיניום ברמות האלו. קל לכופף אותו באמצעים מאולתרים, מחברים עם ניטים. דיסק עובד עליו כמו על פלדה רגילה רק הרבה יותר מהר. חביב, בסה"כ. גגון שיבנה ככה גם יראה ככה, שלא לדבר על זה שהוא יחזיק ככה. נמרוד צודק (מה עוד חדש) - הרבה יותר קל לעבוד עם ברזל רגיל, שלא לדבר על החוזק של המבנה.

נמרוד
24-03-05, 09:18
פרופיל פלדה 25X25 ריבועי יש עם עובי של 2 או 2.5 לפי זכרוני, זה חומר שאתה מרתך בכיף, וגם אם אתה חודר פה ושם - לא קרה כלום. משייפים יפה כל ריתוך, נותנים חוזק לפינות עם משולשי פח מתחת - אפשר לעשות יופי של עבודה. אחת העבודות הראשונות שלי, עוד לפני שבניתי שולחן עבודה, היתה מגש למצברים - וזה בדיוק אותו דבר רק יותר קטן:

http://www.jeepolog.com/images/dual_battery_pics/bat15_mitkun_fit.jpg

אחרי ההשחזות והצבע, זה אפילו נראה טוב.

הדברים החשובים לבנייה כזאת הם משטח עבודה ישר, קודם כל. אם יש שולחן ממש (שולחן בית ספר/צבאי ישן לדוגמא), שאפשר לתפוס את כל המסגרת עם קלאמרות, זה הופך את העבודה לקלה.

lizard
25-03-05, 17:19
שאלה אחרת,
איך מחברים את זה לרכב? אני למשל לא מעוניין בקדיחת חורים בגג או משהו שכזה.
אני כן מעוניין בגגון על תא הנוסעים וגגון על תא המטען (יש לי מגנום עם כיסוי פייבר אחורי)

תודה
מיכה

נמרוד
26-03-05, 17:47
שאלה אחרת,
איך מחברים את זה לרכב? אני למשל לא מעוניין בקדיחת חורים בגג או משהו שכזה.
אני כן מעוניין בגגון על תא הנוסעים וגגון על תא המטען (יש לי מגנום עם כיסוי פייבר אחורי)

תודה
מיכה

קודחים בגג, מחברים כמו שצריך עם ברגים ופלטות פיזור לחץ, אם צריך. כל שיטה אחרת היא אלתור.

אני מבין שאתה לא רוצה לקדוח בקבינה של רכב חדש יחסית, אבל לקדוח בארגז פח/פיבר - באמת שזה שטויות, תקדח ותחבר את הגגון לקורות החיזוק של הסגירה. צבע את החור עם צבע יסוד או משהו נגד חלודה לפני ההרכבה, שים שכבת גומי בין הגג לפלטת החיבור של הגגון בשביל למנוע נזילה דרך החור, ושלום על ישראל.

lizard
26-03-05, 18:28
אוקי תודה.
עוד פרוייקט שצריך לעשות :-)

-->