PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש חו"ד לגבי רתכת אלקטרונית שרכשתי וטיפים לריתוך טוב.

יקיר
28-10-12, 22:14
שלום לכולם.

הרבה זמן לא התחברתי לכאן אבל מידי פעם אני מהצד נכנס לבדוק מה קורה.

רציתי להתייעץ למבינים שבניכם לגבי רתכת אלקטרונית, עשיתי חיפוש אבל את הדגם של הרתכת שלי לא מצאתי כאן ורציתי לשמוע חו"ד עליה לגבי האמינות שלה.
רכשתי רתכת אלקטרונית INVERTER 200A תוצרת TRAGET מבית שטל (יש מדבקה של שטל לא יודע כמה זה משנה לגבי האמינות היצרן).

מהנתונים שלה הנצילות היא 60% מתח 65V, לגבי התפקוד שלה היא מרתכת טוב מאוד, ריתכתי איתה עם אלקטרודות Z10 כמה פרופילים עבדתי איתה רצוף כ20דקות על 100A והיא לא התחממה או משהו כזה אני ממש מרוצה ממנה, השאלה שלי היא מה לגבי האמינות שלה האם היא תחזיק מעמד או שהיא תשבוק מהר, והאם המותג הזה מוכר וזה משהו איכותי או סביר.
כעקרון העבודות שלי הם לעיתים רחוקות אבל כשיש לי עבודה איתה אז זה משהו של עבודה רצופה בינונית(לא מאומצת מידי).

כיצד אוכל לשמור עליה מגרימת נזק כתוצאה מתפעול שגוי?

הידע שלי בריתוך הוא בסיסי+ הייתי רוצה קצת מידע, למשל לגבי בחירת סוג אלקטרודה, קיימים המון סוגים, העבודות שלי הם לרוב על ברזל מגולוון/שחור ריתוך פלאחים פרופילים פלאנג'ים וכדומה איזה אלקטרודה הכי תתאאים לי.

וכיצד ע"פ עובי הברזל מכוונים את האמפרז' ברתכת.

עד עכשיו עבדתי עם רתכת ישנה AC שעשתה לי חיים קשים וחרא של ריתוך קשה לדייק איתה, לעומת האלקטרונית שזו חוויה מעולם אחר.

אז לגבי המותג TRAGET שטל אם זה משהו מוכר.
ולגבי טיפים לריתוך.

אגב עלתה לי 1000ש"ח מגיעה במזוודה עם הכבלים.

תודה רבה
יקיר.

lizard
28-10-12, 22:55
בטח סיני כמו כל הרתכות במחירים האלה.
תדאג שלא לעבור את הנצילות שלה ולא לחמם אותה יותר מידי.

בקשר לאלקטרודות, על פניו כנראה ש6013 זו האלקטרודה בשבילך, אבל אי אפשר לדעת אם לא נדע בדיוק איזו מתכת ולאיזה יישום. בכל מקרה, 6013 היא הנפוצה והשימושית ביותר למסגר החובב.
איך לרתך לא ניתן ללמד באינטרנט, אתה צריך ללכת למישוה שמבין שיראה לך ויראה איפה אתה עושה טעויות. יש בתי ספר לזה, אני ממליץ ללכת לקבל שיעור או שניים. הכי טוב זה קורס אבל זה כבר תלוי בזמן ובכיס שלך.

ניר ל
28-10-12, 23:09
לא מכיר את הרתכת, אבל אם רכשת במקום רציני שעומד מאחורי מה שהוא מוכר ואתה בסה״כ רתך חובב , לא נראה לי שיש לך מה לפחד . אין לך מה לעשות חוץ מלאחסן אותה במקום טוב , ללא לחות או שאר מפגעים . ה 60% שאתה מציין זה כנראה לאמפראז׳ המקסימאלי וגם אם זה לא מדוייק , אתה כנראה לא תשתמש ביותר מחצי ממנו ואז היא תעבוד ללא הפסקה. אם אתה לא מרתך פלדות מורכבות תשתמש בכל אלקטרודה למסגרות כללית שאתה יכול להשיג בקלות ובזול כגון z11 / 6013/ 6011 , אתה לא צריך דוקטורט בעניין הזה. מציע לך לחרוש קצת ביוטיוב, תוכל למצוא המון סרטונים שמסבירים ריתוך , סרטי הדרכה וכו׳ , קח משם מה שמתאים לך ביותר ונסה ליישם . כשאתה מרתך ברזל מגולוון - תשחיז את איזור הריתוך לפני כן כדי להסיר את שכבת האבץ. תהנה !

יקיר
29-10-12, 20:14
תודה רבה על התגובות.

-->