PDA

צפייה בגרסה מלאה : גראנד ויטרה החדשה 2007, רכב שטח ראשון

grossfeld
31-10-12, 06:12
הי,
הודעה ראשונה שלי כאן. קורא הרבה אבל רק עכשיו כותב.

עד היום היו לי פרייבטים, רנו (חרא), טויוטה וכאלו.
בא לי מאוד יפני, שטח, הילוך כח, מנוע עד 2000 בגלל דלק,
הגעתי למסקנה שהויטרה החדשה הכי מתאימה לי כי יש לי ילדה בת שנתיים וטפו טפו עוד מעט יהיה לי עוד בן (חמסה חמסה),
אני צריך משהו שגם אישתי תרצה לבוא איתי לטיולים וגם יהיה לי נוח להעמיס ילדים מאחורה. מספיק מרווח (לא קטן כמו ג'ימני) והכי חשוב עם הילוך כח.

יש לי כמה שאלות:
1. מחלות- כרגע יש לי רנו מגאן 2 2006, וכל פעם שנורית הService נדלקה הורדתי במוסך בין 1500 ל3000 שח ונאמר לי שהתקלה היא מחלה של הרכב הזה. האם יש לויטרה החדשה מחלות כאלו? או שהיא רכב אמין?
2. אני רואה ביד 2 רכבים עם מערכת גפ"מ. האם כדאי לקנות כזה רכב? האם יש בזה איכויות של התקנה? תקלות? אולי הכי טוב זה ללכת על בטוח ולקנות רכב בנזין שלא שונה.
3. אני רואה מודעות בסוכניות רכב, בנתניה, פולג, אשדוד וכיוצ"ב. האם כדאי להתעסק עם כאלו? או שלהתרחק?
4. קראתי בפורום כאן, שלויטרה יש נעילה תמידית. ככה אני חושב שנאמר, מה זה אומר? נעילה של מה?
5. האם פספתי רכב שעומד בדרישות שלי? כבר כמה חודשים שאני מחפש והויטרה נראית לי ממש מתאימה.
6. קראתי בפורום שמכון בדיקה רגיל של "לפני קניה" לא מתאים לבדיקת רכב כזה. לאן כן צריך ללכת לבדוק כזה רכב? אני גר בכפר סבא.

תודה לכולם על התשובות.
מקווה שעוד כמה חודשים גם אכיר אתכם אישית בשטח ותלמדו אותי לנקות בוץ ביעילות...
אייל

Scrusher
01-11-12, 15:00
1. זה לא מנומס להשוות רנו לסוזוקי. בעצם,זה לא מנומס להשוות רנו לכלום!! המחלה היחידה שמתפתחת בויטרות הוא סרן קדמי עדין (עדין זה מונח מיוחד בסוזוקי - שורד רק חצי שנה של סלעים)
2-3 לא יודע
4. 4X4 קבוע. כשנכנסים לשטח אמיתי (לא חצץ יבש) נועלים את הדיפ' המרכזי,או שאתה מתכוון שהדיפרנציאל האחורי מוגבל החלקה?
5. כנראה שלא
6. נראה לי שאפשר ללכת למכון בדיקה רגיל. בדר"כ השתמשו בהם כפרייבט מעוצב (אנשים חושבים שזה רכב כמו טריוס,RAV4) ולא כרכב שטח. איך אתה יודע אם הם נסעו בשטח? לפי מיגונים. זה רכב שמאוד טיפשי להיכנס איתו לשטח בלי מיגונים (בהתחלה יהיה לך מוזר שהם חוטפים בומבות על ימין ועל שמאל אבל בסוף תתרגל לזה)

אתה חושב שתסתדר עם הצריכת דלק של גראנד ויטרה? היא לא שותה כמו טרופר אבל היא בכל זאת שותה יותר מרנו (שמה שחוסכים בו בדלק,משלמים במוסכים)

grossfeld
02-11-12, 15:39
וואו תודה רבה Scrusher
איזה כף שענית

לא השוותי את רנו לסוזוקי בכלל... רק הורדתי מהלב שלי את המידע הזה שברנו זה מחלות. ואני יודע שסוזוקי זה אמינות.
סרן קדמי עדין זה אומר כמה? נשבר סרן כזה בשטח, אפשר לנסוע הביתה? צריך גרר? 6000 שח במוסך? מה זה אומר בדיוק?

תודה על התגובה, אשמח לשמוע עוד תגובות ממומחים. כבר התחלתי לראות ויטרות. זה עוזר מאוד.

אייל

Scrusher
03-11-12, 01:33
האמת היא שאני ממש לא מומחה,וחיכיתי שמישהו יחזק את דברי או ישלול אותם....סתם עיצבנה אותי המחשבה שרשמת רנו וסוזוקי באותו משפט ^^
קשה לשבור את הרכב הזה,יש לי חבר עם גראנד ויטרה 2010 ששוחט לה את הצורה בסלעים והחליף לה כבר פעמיים את הביצה הקדמית,אבל הוא באמת טוחן סלעים
אצלו כשזה קרה בפעם השניה שמעו את הגסיסה אז הוא פשוט הזמין את החלק ותוך כדי נסע באוטו בלי בעיה,אבל שוב,כנראה שלא תשבור אותה מהר כל כך (אין לי מושג לגבי מחירים)

נ.ב האוטו שלו משוריין במיגונים מחוזקים והוא מאוד מנוסה. כנראה שהוא היחידי שבאמת משתמש בגראנד ויטרה דנדשה לשטח טכני - מעבר לביצה הקדמית ולאגזוז שלו שהוא קצת חופשי אין לו שום בעיות

raanan
03-11-12, 12:15
אייל שלום,
לדעתי דילגת על קטע חשוב בהתלבטות לגבי הג'יפ המתאים לדרשות והמגבלות שלך.
בעצם אתה החלטת ואתה מבקש חיזוקים להחלטה שלך. אני חושב שכול חיזוק כזה מבלי לדעת הבסיס אינו טוב.

בקיצור, ממליץ שתענה לשאלות הבסיסיות שכאן :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=28546
בהתאם תקבל המלצות רלוונטיות + מענה לשאלות ספציפיות שלך בתהליך ההתלבטות.

בהצלחה
רענן

grossfeld
03-11-12, 14:54
רענן,
תודה לך על ההתייחסות.
יכול להיות שאתה צודק שכבר החלטתי אבל ממה שאני רואה בשוק כרגע ונכון להיום אין עוד אופציה אחרת. הויטרה היא היחידה שיש לה הילוך כח. לא ראב 4, לא להונדה, פורסטר נדיר מאוד עם ידני,
סעיף 6 בלינק שנתת הוא "6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'." אז לי יש תנאי סף והוא הילוך כח. אם אתה חושב שלא אצטך הילוך כח אז זה כבר סיפור אחר.
אני לא רוצה להוציא על רכב 80K ואחרי חודשיים להתבאס ממנו כי הוא מגביל.
עם זאת אענה לעצמי ולכם על השאלות המצויינות שבלינק:
1. אני רוצה להשקיע עד 80 אלף שח. וגם זה הגבול העליון כי אחר כך לצמיגים, מיגונים, הגבהות אין לי עוד מאיפה למשוך.
2. הרכב הוא יומ יומי, אסע איתו לעבודה ובשבתות אני רוצה לטייל עם המשפחה או לבד עם ילד/ה.
3. אני אנהג בו ובמקרי חירום אשתי. לעיתים רחוקות.
4. בטיולים הוא צריך להכיל עד 4 אנשים. שמתוכם 2 ילדים קטנים.
5. הג'יפ יעשה 15000 קמ בשנה.
6. לא אכפת לי ידני, אפילו בא לי ידני אבל אין לי בעיה עם אוטומט, מעדיף בנזין ולא דיזל. דרישת סף שהוזכרה היא הילוך כח.

אני מתחיל בעסק הזה. מתחיל מהסוג הזה שאין לו חברים עם ג'יפים, לאבא שלי תמיד היתה פרייבט. אני מכיר את השטח מתא נהג של מרכבה סימן 3 אבל גם זה לא כל כך דומה לנהיגה בשבת עם המשפחה בשטח. אז רענן, אם יש לך אינפוט על הבחירה שלי אשמח לשמוע. כי אם פיספסתי דגם של פיאט, טויוטה, הונדה, יונדאי או כל יצרן אחר אז אני אשמח להתחיל ללמוד גם על הדגם הזה.

Scrusher תודה גם לך, הויטרה שלך היא מהסוג החדש? למה אתה כל כך מבואס מעניין צריכת הדלק? שתף.

שוב תודה רבה על העזרה.
אייל

raanan
03-11-12, 17:26
נתחיל מהסוף, דרישת המינימום שלך להילוך כוח נכונה ! (לטעמי ג'יפ ללא הילוך כוח זה צעצוע לשבילי קק"ל בלבד)
בנפח מנוע קטן, מחיר קניה ואחזקה זולה, הגראנד ויטארה החדשה היא האופציה היחידה.
הבעיה שהגראנד החדשה רחוקה מאוד מהמסורת של הויטארה/גראנד הישנות.
הפער נובע משילדה אחודה וביטול סרן "החי" מאחור.
כול זה משפר את התנהגות הכביש על חשבון יכולת השטח.
בנוסף, בכביש הרכב דיי עצלן למרות נפח ה 2000 סמ"ק ולא משתווה לכול פרייבט בנפח זה.

כול זה מוביל לעניין התקציב.
מצד אחד התקציב מכובד מאוד וישאיר לך עודף רב אם תרכוש ג'יפ/ג'יפון משנתון 2000+
מצד שני התקציב נמוך לרכישת ג'יפ כגון לנדקרוזר או קינג.
כלומר, יש לך שתי אופציות,
א. רכישת הגראנד החדשה (אני אישית לא מתלהב ממנה כלל).
ב. ירידה בשנתון (2000-2002 ) ורכישת גראנד ויטארה ארוכה בנזין מנוע 2000 (יש אוטומט וגם ידניות במספר מועט יותר).

בכול מקרה, ממליץ לך לא להתפתות לכול רכב קצר בעל 2 דלתות (חגירת זוג ילדים קטנים במושבי הבטיחות קורעת את הגב עם רכב 2 דלתות).

שורה סופית, אם אני הייתי במקומך, הייתי בוחר באופציה ב'.
ממליץ שתקרא שרשורי התלבטות בנושא הגראנד הישנה. לדוגמה :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=66021
כמו כן, תוכל לפנות לבעלי גראנד ישנות ואני מאמין שבשמחה ייעצו לך ויתנו לך מענה לכול שאלה.

בהצלחה בהחלטה
רענן

ASIS
03-11-12, 22:13
אייל שלום, ברשותי גרנד ויטרה2.0L 07 ארוכה כבר שלוש שנים. הרכב משמש את אישתי ביומיום ואותנו כמשפחה (2 קטנים- שלוש ושנה) לטיולים בסופ"ש. הרכב אמין טפו..טפו..טפו.. חוץ מטיפולים שיגרתיים לא נדרשתי למוסך. גם בטיולים הוא מגלה שרידות יפה, אצלי הוא ממוגן ומוגבה.
לגבי צריכת הדלק צפה ל- 9\1:8 משולב. טיפ קטן ממני אם אתה יכול להניח ידך על אחת 2.4L עדיף.

Scrusher
03-11-12, 22:42
אין לי ויטרה,יש לי סמוראי וכמה חברים עם גראנד ויטרות למיניהן
הגראנד ויטרה של החולה נפש היא מהדגם החדש עם הבקרת אחיזה (שעובדת מצוין!!) ויש לי עוד חבר עם גראנד ויטרה מודל 2000 מוגבהת מקורי מהחברה (יש איזה דגם שיצא רק בשנת 2000 שהוא כבר מוגבה,אבל נראה לי שהוא בא רק בדגם הקצר)
החבר עם החדשה עושה 1-7 בממוצע (מנוע 2400),החבר עם הישנה עושה 1-10 בממוצע (מנוע 1600)
אומרים שהישנות קצת חלשות,לא יודע למה. לדעתי האישית הן חזקות מספיק.
הישנה דיי נוחה, החדשה מאוד נוחה
החסרון בהן הוא מידת הצמיגים - אין צמיגי שטח מלא במידה שלהן
רצוי להחליף בישנות את הלוקרים לידניים (חוסך תקלות)

grossfeld
05-11-12, 21:01
לכל העונים שוב תודה רבה.
רענן, איך שאני רואה את זה אני רוצה בכל קניית רכב להתקדם קצת. ולכן רכב ממודל 2002 זה מבחינתי כרגע קצת ללכת אחורה. יכול להיות שבעוד שנה אחרי כמה קילומטרים בבוץ ובאבק אבין שאני מת על זה ואחפש גם להשקיע ברכב חזק יותר והנסיון שלי והחברים שאכיר יעזרו לי לראות מה לא בסדר ברכב המועמד לקנייה אפילו שהוא ממודל ישן וראה שטח המון. כרגע אם אני רוצה לעשות כמה שפחות טעיות אז ללכת על ויטרה 2007 זה די בטוח בשבילי. תודה על הסדר שעשית לי. מקווה שהבנת אותי.
Asis תודה על החיזוקים.

אייל

-->