PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו נוסע על TSI

סופת המדבר
04-11-12, 20:15
כיום אני נוסע(מהעבודה) על קיה סיד 1.6 126 כ'ס אוטו נחמד סוחב יפה
כנראה שבזמן הקרוב האוטו יוחלף חשבתי לבקש במקומו V.W קאדי עם מנוע 1.2 TSI ידני
בגלל מגבלה במחיר וגם בגלל שווי רכב
השאלה איך המנועים הקטנטנים האלה סוחבים אם הם באמת משתווים ל1.6 חזק יחסית
מדובר על רכב גדול יחסית ושיהיה עמוס רוב הזמן באגז כלים של 50 ק'ג בערך
+ עוד כמה נספחים בפגז' ו2-3 נוסעים בכל הארץ עושה בערך 60.000 ק'מ בשנה

omri_t
04-11-12, 21:42
לא מכיר ספציפית את הקאדי.

נסעתי על כזה מנוע "לסיבוב" לא מעט פעמים.
כמה חברים נוסעים על רכבים עם TSI

זה לא משתווה ל 1.6 - זה הרבה הרבה יותר כיף!!

תהנה חביבי.

Aviram
04-11-12, 22:37
אני נסעתי עד לפני שבוע על איביזה tsi. :(
מומלץ ביותר! אני לא יודע איך זה עם גיר ידני אבל מבחינת מנוע לא תצליח למחוק את החיוך ביציאה מהרמזור.

סופת המדבר
05-11-12, 07:41
אני יודע שהקטנטנות מרגישות יותר ''בנוח'' עם מנוע כזה
אבל הקאדי יותר כבדה לדעתי ותהיה קצת עמוסה
אז מעניין איך היא תתנהג עם עוד כמה מאות ק"ג עודפים

דרור ברלי
05-11-12, 08:23
גם עם מרכב גדול וכבד כמו של קאדי או סקודה יטי, התחושה שה-1.2 TSI נותן היא טובה. הביצועים בפועל - קצת פחות מרשימים מאשר על מרכב קטן כמו של פולו/איביזה/פאביה.
לגבי צריכת דלק - מי שנוהג להינות מפוטנציאל הביצועים, שלא יצפה לצריכה חסכונית במיוחד. מנוע טורבו שלוחצים עליו, שותה כמו שיכור.
הפחד שלי ממנועי ה-TSI נוגע לאמינות לאורך זמן ולאחזקה/תחזוקה שלהם - אבל את זה אפשר יהיה לדעת רק לאחר זמן מה.
ידוע על יחידת ה-1.4 ליטר כפולת המגדשים ש"לא מוצלחת" וזאת בלשון המעטה....

BackDoorMan
05-11-12, 08:38
הכפולת מגדשים עברה עדכון תוכנה שעידן את מסירת הכח ואין בעיה איתה.

חרגול1
05-11-12, 09:40
לקיה סייד יש יותר כ"ס, אבל המומנט שה- TSI מפיק יותר גבוה כבר מסל"ד נמוך בזכות המגדש הכפול.
השאלה שלך קצת כללית, ולכן התשובה עליה לא פשוטה, אני מאמין שרוב האנשים פגשו את ה- TSI עם תיבה רובוטית DSG.
השילוב בינהם מצויין, הרכב מגיב בכל מהירות גם כשהוא עמוס. גם אוקטביה 1.2.
אין ספק שסיבוב על הרכב יענה לך הכי טוב על השאלה, מדובר על רכב מסחרי שהמשקל העצמי שלו יותר גבוה.
לא הייתי שולל את הסקודה יאטיי, אחלה רכב, בעל מרווח פנימי גדול.
בסה"כ אוקטביה 1.2 זה מטוס.
ג'טה 1.4 זה מטוס קרב (אין לה שום בעיה במנוע, זה היה בדגמים הראשונים)
אוקטביה 1.8 זה נושאת מטוסים.

mugi8675
05-11-12, 22:05
יש לנו שתי מכוניות כאלו: פאביה 1.2 ליטר ידנית ספורט וסופרב 1.8 ליטר עם DSG. הפאביה חסכונית וזריזה מאוד, עד 18 ק"מ לליטר. נוהג בה בחור צעיר שלומד בחיפה ומלמד ברופין, כלומר חורש ק"מ.
הסופרב גדולה יותר משמעותית, אבל חזקה וחסכונית 13-15 ק"מ לליטר בתלות בפקקי כביש החוף.

רגב1971
05-11-12, 22:09
50 קג ארגז כלים ועוד שניים שלושה נוסעים בערך 200 קג ועוד כמה נספחים שווה בערך ל300 עד 350 קג
במישור יהיה בסדר עליות לא ממש
סובל ממחלות במערכת ההצתה ובאינגקטורים ,ברכבים הראשונים הייתה בעיה בפיקוד של הטורבו
ועוד כל מיני צרות
לא ממליץ

דרור ברלי
06-11-12, 12:02
ג'טה 1.4 זה מטוס קרב (אין לה שום בעיה במנוע, זה היה בדגמים הראשונים)

1.4 עם מגדש טורבו אחד ו-122 כ"ס: מנוע מצוין. מספיק חזק בפועל, מעבר לכל צורך מעשי בארץ.
1.4 עם מגדש טורבו ומגדש על, 160 כ"ס: זה המנוע הבעייתי בסדרת TSI. למרות הביצועים המוחצים, אתה לא רוצה אחד כזה אחרי תום האחריות.

grand
07-11-12, 09:33
ואני לעומת זאת שומע על שלל בעיות.
מנועי TSI1.2 שסובלים משתיינות יתר.. לא של דלק.. של שמן , מכיר אישית אוקטביה שבעליה האומלל מוסיף אחת לחודש 1-2 ק"ג שמן.
גיר DSG6 בעייתי, זקוק להחלפות שסתומים כל כמה עשרות אלף ק"מ.

sidewinder
07-11-12, 19:25
יש לנו בבזק את הקאדי 1.2 בהתחלה היו בעיות עם איכות הדלק שנפתרה .
רכבים עמוסים רוב הזמן בציוד וכלים
אין בעיות מיוחדות מי שנוסע עליהן מבסוט צריכת דלק בערך 1:17 ממוצעים ותלוי כמה לוחצים
גם הסקודות 1.2 TSI סוחבות יפה מאד ללא בעיות מיוחדות צריכת דלק של ממוצע 6.5 ליטר ל100 ק"מ
לי אישית יש את הקיה סיד סטיישן ואני מבסוט ממנה .
עושה 85,000 בשנה חוץ מטיפולים אין מוסכים

סופת המדבר
07-11-12, 20:46
אז זהו שעם הקיה סיד ''אכלתי מרורים'' יותר נכון לא אני כי האוטו באחריות
ב4000ק'מ הלך ממיר נסתם ואז אני תקוע מחכה לגרר
והגרר כנראה שהעמיס את האוטו שיפשף טיפה את הגחון ואז אחרי שהאוטו יצא מהמוסך הכל נראה רגיל
ואז אני נתקע בלי דלק והמחוג על חצי בסוף מתברר שהמצוף התפרק... וכמובן שכולם רואים את השריטה מתחת לרכב ומאשימים אותי
בסוף אני הוכחתי להם שזה מהגרר אבל גם לא נראה לי שמשפשוף בקורה התפרק המצוף
ב72000 ק'מ הלך עוד פעם ממיר.. הפעם בלי המצוף:D
מ40000ק'מ התחילו רעידות באוטו שגם החלפת צמיגים לא פתרה
והדשבורד ליד החלון איפה שהיציאות של המזגן התחיל להיתנפח אבל בגלל זה אני לא תקוע.. מחכה לפקח של קיה שיצלם ויאשר להחליף דשבורד
אבל בכללי האוטו מרווח וסוחב יפה
ואם לא תיהיה אופציה אחרת כנראה שעוד פעם ילך על סיד או על פוקוס סטיישן
הבנתי שהקיה מ2013 עם מאה שלושים ומשהו.. כ'ס

ishc
07-11-12, 23:15
הייתה לנו אוקטביה ליסיניג 1.2 במשפחה ויצא לי לנהוג עליה לא מעט.
אין לי שמץ של מושג לגבי אמינות (כי למי אכפת ברכב שהוא לא שלך) אבל מבחינת מנוע הרכב משך יפה מאוד ונסע מהר מאוד בלי שום בעיה לעמוד בקצב תנועה והרבה יותר מזה כולל עליות לי"ם ולצפון.
מה שכן לפחות לגבי האוקטביה, לי באופן אישי היא הייתה מאוד לא נוחה. הייתי יורד ממנה עייף ועם כאבי גב ואת זה אין לא לא בקטנוע, לא בפונטו 98 של זוגתי ולא בסמוראי :)

BackDoorMan
12-11-12, 09:42
גם עם מרכב גדול וכבד כמו של קאדי או סקודה יטי, התחושה שה-1.2 TSI נותן היא טובה. הביצועים בפועל - קצת פחות מרשימים מאשר על מרכב קטן כמו של פולו/איביזה/פאביה.
לגבי צריכת דלק - מי שנוהג להינות מפוטנציאל הביצועים, שלא יצפה לצריכה חסכונית במיוחד. מנוע טורבו שלוחצים עליו, שותה כמו שיכור.
הפחד שלי ממנועי ה-TSI נוגע לאמינות לאורך זמן ולאחזקה/תחזוקה שלהם - אבל את זה אפשר יהיה לדעת רק לאחר זמן מה.
ידוע על יחידת ה-1.4 ליטר כפולת המגדשים ש"לא מוצלחת" וזאת בלשון המעטה....

כמו שכתבתי קודם, הגרסה הזו עברה עדכון תוכנה שפתר את החספוס בהתנהגות המנוע-גיר..

ואני לעומת זאת שומע על שלל בעיות.
מנועי TSI1.2 שסובלים משתיינות יתר.. לא של דלק.. של שמן , מכיר אישית אוקטביה שבעליה האומלל מוסיף אחת לחודש 1-2 ק"ג שמן.
גיר DSG6 בעייתי, זקוק להחלפות שסתומים כל כמה עשרות אלף ק"מ.

בטוח ?
ממה שידוע לי ה DSG7 עם הק'לאץ היבש הוא עושה הצרות, וה 6 עם הרטוב דווקא נחשב אמין.
התיבה הכי מומלצת היא ה 6 הילוכים הידנית, אמינה ומסתדרת גם עם מומנטים מפלצתיים של גרסאות המנועים המשופרים.

דרור ברלי
12-11-12, 12:39
לא מדברים רק על פעולה "מחוספסת" ברמת כיול/תכנות מחשב ניהול. אני דווקא זוכר את המנוע הזה (גרסת 160 כ"ס) כחזק ומהנה עד מאוד.
מה שאני שמעתי זה על כשלים מכניים במנוע עצמו. ברמת נזק בלתי הפיך לברזלים עצמם. מנועים שאינם ברי תיקון.
יש להם גם גרסה חזקה עוד יותר של מנו עTSI בנפח 1.4 ליטר עם 180 כ"ס בפולו GTI ובאיביזה קופרה. לא שמעתי עד כה על בעיה כלשהי בגרסה הזו.

גירים DSG: גרסת ה-DSG6 נחשבת למוצלחת יותר מה-DSG7. לא סתם הדגמים בעלי המנועים החזקים בנפח 2 ליטר מסדרת TSI שמשמשים בגרסאות הספורטיביות של הגולף GTI וגולף -R והשירוקו TSI ו-R, עם 210-255 כ"ס, משתמשים בגיר DSG6.
לא מכיר את הגירים האלה מבפנים, אבל אנשי מקצוע מצביעים על ה"מכטרוניקים" (בלשון רבים) בגירים הללו כבעיה עיקרית.

-->