PDA

צפייה בגרסה מלאה : יישור קו לסמוראי - דיון מקיף

Scrusher
04-11-12, 21:36
שבוע טוב,
כנראה שהגיע הזמן למדריך המשך של "בדיקת סמוראי לפני קניה" - התהליך של יישור קו. כמובן שכל רכב נמצא במצב מכני שונה אבל אפשר לצמצם את האפשרויות למדריך אוניברסלי ליישור קו (שכנראה יתאים גם לסיקסים,היילקסים ושאר רכבי שטח חסונים ו"טיפשים")

בטיול של השבת הזאת הקרבורטור התחיל לעשות לי פדיחות. בהפסקת צהריים פתחנו מכסה מנוע וגילינו שהצינור דלק ממוקם בזווית טיפשית שסותמת אותו.
אחד מהחברים בטיול המליץ לי להחליף את כל הצינורות כחלק מיישור קו ואז יש שקט ל5 שנים לפחות (מבחינת צינורות) ואז פירט לי מה להחליף כחלק מהיישור קו. אפשר להגדיר את זה כ"הכל חוץ ממנוע גיר וטרנספר" ונתן דגש על מיסבים. (אני מתכוון הכל,אפילו אמר לי להחליף את הפקק של הרדיאטור)
מה בעדיפות עליונה ביישור קו ומה פחות חשוב? (לדוגמה, אם לוקר נשבר,גוררים אותך לכביש ומשם אתה ממשיך עד הבית ומחכה בסבלנות להגעת לוקרים חדשים)
פילטרים ושמנים זה שטויות להחליף,מה בעניין צינורות\גומיות\תושבות? מה יגרום לבלאגן ומה יכול לחכות?
(בקפיץ השמאלי קדמי שלי לדוגמה אין גומיה בין השאקל למאיה,כבר שני מכונאים ראו את זה ולא התרגשו מזה שזה לא שם)

בסמוראי שלי הוחלפו ברקסים אחוריים קומפלט,צינורות ברקס קדמיים,שופץ רדיאטור כולל החלפת טרמוסטט,פלאגים,חוטי הצתה,הוחלף פילטר אוויר
מה עוד חייב\צריך\כדאי? (כדאי לא לרמת "תחליף לסרנים של היילקס",כדאי על מנת להיות בטוח ברכב ב100%)
בטח יש כמה חלקי חילוף תחליפיים שהם יותר חזקים\אמינים מהמקורי, מה הם?

מקווה שאני לא חופר,
יניב.

gmike
04-11-12, 23:44
אם אתה רוצה שקט נפשי ואמינות מהסמו-תדפיס את המדריך לקנייה,רד לאוטו,תעבור עליו ותעשה רשימה של מה צריך לתקן\להחליף.
תבדוק חופשים בכל המיסבים שאפשר-גלגלים,קינגפינים.
חופשים ב6 הצלבים בדרייבשאפטים.
חופשים בתפוחי הגה+מפרק מוט הגה.
הזעות ממחזש"ים-גלגלים,מנוע,גיר,טרנספר.
צנרת גומי-דלק,מים-עדיף להחליף את כולם, גם של הרדיאטור חימום,וגם אלו שהולכים לצ'וק בקרבורטור.
כמובן תעבור על כל האומים והברגים של הקפיצים,בולמים, תושבות למיניהן וכו,..

לגבי המכונאים-למה אתה חושב שאיכפת להם מהרכב שלך?? אתה נוסע ומטייל איתו,כדאי שתדע בדיוק מה המצב שלו,כדי שלא יהיו לך הפתעות ותיתקע באמצע טיול..
והגומיה שדיברת עליה-לדעתי היא מאוד חשובה..ואם כבר אתה מחליף-אני הייתי שם פליאוריטן- מחזיק שנים, ואם תזמין מחו"ל-גם עולה פחות מהגומי...

לגבי חלקים-אם אתה רוצה לעשות כל תיקון פעם אחת,ולהרוויח שקט של שנים-לך על מקורי! האיכות שלהם מעולה,וסוזוקי הוא יבואן שהמחירים שלו יחסית סבירים..אבל גם אני לא קונה רק מקורי-כל חלק לגופו..

באופן כללי-אני ממליץ לך להתחיל לתחזק את הרכב לבד,הוא יהיה הרבה יותר אמין ככה...

מיכאל

ishc
05-11-12, 00:08
מיכאל אני חושב שהוא מבר על הגומיה בין העלים, שאמורה למנוע רעשים ולא על הבוקסה וזה באמת לא נורא אם אין.
יניב,
הכל תלוי במצב שאתה מחפש ומה אתה מצפה מהאוטו, אם אתה מצפה להביא אותו למושלם או קרוב לכך הדרך שלך מאוד ארוכה.

Scrusher
05-11-12, 00:49
1. אני מדבר על הבוקסה
2. יאפ,הדרך שלי עוד ארוכה....
אין חופשים,הכל TIGHT.יש תקתוק מוזר בLOW לפעמים ועכשיו גם הבעיה של הצינור דלק. מעבר לזה יש חופש של מילימטר בהגה,האוטו לא מושך לשום צד,לא מתנדנד,לא מקרקש,לא סמוראי? ^^
חוץ מהמיסב לחץ בקלאץ',יש עוד מיסבים שצריך לפרק חצי רכב כדי לבחון אותם?

חן אלינועם
05-11-12, 09:31
שלחתי לך הודעה בפרטי,דבר איתי ,יש גם נייד.
יום נעים

שגיא S
06-11-12, 09:03
לדעתי הנושא של יישור קו ברכבים האלו הוא משהו שלא נגמר - תמיד יצוץ איזה משהו חדש שיצטרך החלפה, או בלאי טבעי שצריך להתמודד איתו.
אני כבר שנתיים מחליף ומשפר, משתדל כל פעם להחליף למשהו יותר טוב/חזק/משופר...

וזה לא קרוב ללהיגמר
אבל המלצה שלי:
1. טיפול במערכת ההצתה והדלק - חוטים, פלאגים, קרבורטור, משאבת דלק, קויל ומפלג. - להביא את האוטו לרמה שהוא נוסע טוב ויציב, עם צריכת דלק אופטימלית.
2. טיפול בגומיות ותושבות - להחליף את כל התושבות באוטו וכל הגומיות למשופרות - פוליארטן, תושבות מחוזקות לגיר/מנוע/טרנספר. גומיות פוליארתן לגיר ולטרנספר.
3. חופשים - מיסבים בכל האוטו, דריישפטים מאוזנים, צלבים בכל האוטו, חופש בהגה, וחיזוק של כל הברגים באוטו ואולי אפילו החלפה של חלק מהם.
4. צינורות - להחליף את כל מה שרק נראה שעומד להתייבש, וכמובן את כל מה שיבש, לשמור באוטו כספייר למקרה הצורך.
5. לעשות טיימינג ורצועות
6. נזילות - לבטל לגמרי, סמוראי לא אמור לנזול(מניסיון) - מחזירי שמן בסרנים, בציריות, בדריישפטים, בגיר, במנוע...
7. טמפרטורה - סמוראי לא אמור להתחמם בשום שלב שום מצב, לא משנה כמה מעמיסים עליו. מערכת הקירור המקורית עושה את העבודה! אז צריך לבדוק שיש טרמוסטט ושהוא עובד כמו שצריך, שהרדיאטור לא סתום ומלא חלודה, שוב פעם צינורות, ולבדוק שהשעון חום עובד!
8. חשמל - לנקות כמה שיותר את מערכת החשמל שתהיה כמה שיותר קרובה למקור!

כל זה כמובן בנוסף לבדיקות התקינות הקבועות של הרכב - צמיגים, בלמים, מתלים, הגה וכו'.
זה עולה הרבה כסף, הרבה עבודה, ואפילו להביא לא מעט חלקים מחו"ל.
וזה אפילו לא הסוף - אחרי זה אף אחד לא מבטיח לך רכב מושלם. אבל לדעתי שווה להשקיע, במיוחד למי שעושה טיולים ארוכים ולא רוצה לסוע ליומיים לדרום ואחרי יום אחד להתקע כמה שעות על תקלה מעצבנת ולחזור על גרר.

כמו כן - אני ממליץ שכל חלק שמחליפים, אם אפשר לשמור את הישן שיהיה ספייר, לרוב זה לא יהיה בשבילכם אלא בשביל מישהו אחר שייצטרך.

gmike
07-11-12, 23:51
שגיא,על איזה תושבות מחוזקות למנוע/גיר/טרנספר אתה מדבר? אני אשמח לפרטים/קישורים..
לאחרונה החלפתי למקוריות,הכל טוב ויפה,אבל הן גמישות מדי לטעמי...

מיכאל.

שגיא S
08-11-12, 03:10
תושבת מנוע:
http://www.lowrangeoffroad.com/index.php/suzuki/samurai/engine-upgrade/unbreakable-motor-mounts.html
http://www.lowrangeoffroad.com/index.php/suzuki/samurai/engine-upgrade/new-hd-replacement-motor-mounts.html

תושבת גיר:
http://www.lowrangeoffroad.com/index.php/suzuki/samurai/clutch-tranny/hd-unbreakable-rear-transmission-mount.html

תושבת טרנספר:
http://www.rocky-road.com/samurai-transfer-case-mounts.html

ItayWitzer
08-11-12, 13:32
היי,

מתמונת הפרופיל שלך אני מבין שהרכב לפחות בן 24 שנים, בטח עבר מס' בעלים שהזניחו אותו.
אני מתחזק את הסמוראי שלי כבר למעלה מ5 שנים, הדברים שכדאי/בא לי/צריך לתקן לעולם לא נגמרים.
אתה צריך להתאים את כמות ההשקעה וההתעסקות שלך לכמה זמן תחזיק בו.
פעם חשבתי שהוא יהיה שלב ביניים בדרך הג'יפים, אפילו היו רגעי שבירה בהם חשבתי למכור.
אבל היום, אחרי שתיקנתי ושיפרתי כל כך הרבה דברים בו, אני רחוק מאוד מהרעיון שיהיו לו אי פעם בעלים אחר.
לכן אני לא עושה קומבינות ואילתורים, כל מה ש"זמני" נשאר לתמיד בסוף

איתי.

-->