PDA

צפייה בגרסה מלאה : חבר חדש צריך עזרה

G-REX_4X4
24-03-05, 11:14
שלום,
קוראים לי איתי שטייינברג ואני בן 20.
אני מצטרף לאתר הזה כי אני מאוד אוהב מכוניות-אין משהו אחר בעולם שאני יותר אוהב ממכוניות.
אני מצטרף כי אני בחיי היומיום מתכנן מכוניות (ג'יפים,מיניוואנים,לימוזינות כביש ושטח וג'יפים צבאיים.
אניבעצם רוצה להתחיל לבנות אחד מהפרוייקטים ואני צריך עזרה,אני אפרט:
אני מעוניין לדעת מושגים כגון גיר,טרנספר,דיפרנציאל וכו'
והדבר העיקרי:הרכבה של מערכת מיתלים עם הנעה אחורית או כפולה וגם מערכת היגוי כח.
אני צריך מישהו שיודע איך בונים דבר כזה-את כל ההוראות וכל השלבים כי אני לא קונה שום דבר מוכן (אלא אם לא תיהיה בררה...).אחרי שב"ה אני אגמור לבנות את אלה אעבור לשילדה תיה"ל וכו'...
:D :D :D
תודה רבה מראש
ממני איתי שטיינברג

נמרוד
24-03-05, 11:30
קודם כל ברוך הבא!

הרקע שלך לא ברור - אתה אומר שאתה מתכנן מכוניות ביום יום, אבל שואל שאלות מאד בסיסיות. ספר קצת יותר. בכל מקרה תעבור על הפורום הזה, יש כאן לא מעט דיונים שיעניינו אותך, רובם ככולם על בנייה של רכב שטח 2X4 מהירים (באגי, טראגי) או איטיים - רוק-באגי'ז. יש כאן דיונים על כלי עבודה כמו תוכנות תיב"ם, על ספרים מומלצים, על עקרונות של תכנון שלדות ומתלים, על רגולציה ותקנות.... ועוד.

G-REX_4X4
24-03-05, 12:09
טוב,אסביר עצמי טוב יותר:
אני מתכנן מכוניות בקטע של מבנה,תא נוסעים,הנדסת אנוש בתא נוסעים,תכנון של רעיונות חדשים ומקוריים,הוספת אבזור לרכב ואת המנוע עם המבנה שלו(מבנה=צילינדרים,כמות שסתומים,הזרקות דלק,מסנן אוויר,מגדש טורבו ועוד...).
עכשיו אני בעצם רוצה להקים,בשלבים,את אחד הפרוייקטים האלה שבמקרה הזה זה ג'יפ צבאי.
ומה שאני מבקש זה עזרה בבניית הדבר:את כל ההוראות המפורטות עם כל צעד וצעד.

אגב,קראתי באתר זה על תוכנה בשם solidworks וזה מעניין אותי מאוד,אז אבקש לדעת איך ומאיפה משיגים תוכנה זו.
תודה (שוב)מראש
איתי שטיינברג

נמרוד
24-03-05, 14:55
טוב,אסביר עצמי טוב יותר:
אני מתכנן מכוניות בקטע של מבנה,תא נוסעים,הנדסת אנוש בתא נוסעים,תכנון של רעיונות חדשים ומקוריים,הוספת אבזור לרכב ואת המנוע עם המבנה שלו(מבנה=צילינדרים,כמות שסתומים,הזרקות דלק,מסנן אוויר,מגדש טורבו ועוד...).
עכשיו אני בעצם רוצה להקים,בשלבים,את אחד הפרוייקטים האלה שבמקרה הזה זה ג'יפ צבאי.
ומה שאני מבקש זה עזרה בבניית הדבר:את כל ההוראות המפורטות עם כל צעד וצעד.

אגב,קראתי באתר זה על תוכנה בשם solidworks וזה מעניין אותי מאוד,אז אבקש לדעת איך ומאיפה משיגים תוכנה זו.
תודה (שוב)מראש
איתי שטיינברג

ברור לך אני מקווה שאין הוראות מפורטות צעד אחרי צעד איך לבנות משהו שאתה תכננת???

לתכנן משהו = לכתוב את ההוראות איך לבנות צעד אחרי צעד....

יש לי את הרושם, תקן אותי אם אני טועה, שאתה לא מתכנן מכוניות, אלא מצייר מכוניות - זה בסדר גמור, גם המחברות שלי מאז כיתה ו' בערך מכילות בעיקר ציורי מכוניות :lol:

*סולידוורקס היא תוכנת תיב"ם מכאני מקצועית , שעולה כ5000$ לתחנה. יש גרסאת סטודנטים בעלות זניחה (אם אתה סטודנט, תברר בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון או באוניברסיטאות).

G-REX_4X4
24-03-05, 17:06
לא!!!
אני לא מדבר על מה שאני עשיתי,אלא את החלקים הסטנדרטיים של כל רכב,על הבנייה הבסיסית של המוצר על הדרך בה אני בונה את המוצר,אח"כ עם הדרכים שאקבל,אשפר אותם ואתאים אותם לצרכיי.מה שאני מבקש זה את הדרכים למשל:תראה לי איך בונים מנוע עם 4 צילינדרים ואח"כ אוסיף לצרכיי עוד 4 באותו אופן הרכבה או אם תביא לי תיה"ל עם 4 יחסי העברה אז אני אוסיף עוד 2 יחסים באותו אופן הרכבה,יש? פאשטייסט?
:? :? :?

תודה (שוב) מראש
איתי שטיינברג

עמי
24-03-05, 17:29
לא!!!
תראה לי איך בונים מנוע עם 4 צילינדרים ואח"כ אוסיף לצרכיי עוד 4 באותו אופן הרכבה או אם תביא לי תיה"ל עם 4 יחסי העברה אז אני אוסיף עוד 2 יחסים באותו אופן הרכבה

אז אתה בעצם יפני?
:roll: :twisted:

נמרוד
24-03-05, 19:00
איתי, כנראה שאתה לא בפורום הנכון. האתר הזה משתדל לשמור על קשר למציאות.

תומר א.
24-03-05, 23:43
נימרוד המליץ לך לקרוא קצת ואני אמליץ לך שוב.
אוטו זה לא לגו, ובטח לא מחשב עם CUT ו PASTE זה פשוט לא עובד.
אם זה היה כזה פשוט כולנו היינו מיצרים מזמן V10 וגיר עם 7 הילוכים ונעילות דיפ' לבד.
אממה זה ממש לא פשוט לתיכנון שלא לדבר על היצור.

תראה לי איך בונים מנוע עם 4 צילינדרים
יש אנשים שלמדו הרבה זמן באוניברסיטה בשביל לדעת את מה שאתה רוצה ל"ראות"
אל תעלב אבל מה שאתה צריך זה סבלנות ותואר כפול -מהנדס מכונות וחומרים.
בהצלחה

-->