PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על צינורות גומי של מערכת הקירור

skhaikin
24-03-05, 11:49
שלום,

יש לי נזילה מהאזור שבו הצינור התחתון (צינור עבה שמחבר את החלק התחתון של רדיאטור אל היציאה התחתונה של משאבת מים). המשאבה הוחלפה לפני חודש, אז אני לא מאמין שהנזילה ממנה, אני חושב שהנזילה מהחיבור. ניסיתי לסגור חזק יותר את הבנד - המצב נשאר בלי שינוי.

כנראה שצריך להחליף את הצינור ? כשפניתי לחנות חלקי חילוף נאמר לי שזה צינור מיוחד ואפשר להשיג כזה רק ב"מכשירי תנועה"... כי יש לו כיפופים (כיפופים לצינור גומי???) מיוחדים ומידות מיוחדות... כל זה נשמע מוזר - האם זה נכון ? כמה אמור לעלות צינור כזה ?

-סרגיי

נמרוד
24-03-05, 11:54
זה נכון, הן הצינור התחתון והן העליון מיוחדים. במיוחד התחתון. אתה רוצה אותם באורך והכיפופים המקוריים. התחתון גם נמצא בתת לחץ משמעותי בטורים גבוהים, ובדרך כלל הוא מחוזק עם קפיץ פנימי. החדשות הטובות הן שלא רק מכשירי תנועה מחזיקים כאלו... אם אני לא טועה אתה צפוני, קפוץ לנצרת לאבו-נעים, יהיה לו בטוח. צינור כזה לסיקס עלה לי משהו בסביבות 70 (?) שקל, אני מקווה שאני זוכר נכון.

זאביק
24-03-05, 12:42
ואם אתה מהמרכז,
תקפוץ / תרים טלפון ליאנוביץ' ותברר מחירים.

skhaikin
24-03-05, 13:24
כן, תודה - בדקתי. יאנוביץ = 80 ש"ח.

יש מקומות שזה עוד יכול לנזול משם, חוץ מהחיבור (חוץ ממשאבה עצמה) ?
לפני שאני רץ להחליף את צינור.. ואגב, אם כבר מחליפים את הצינור - לא צריך להחליף את כל הנוזל קירור, נכון ? יש דרך לא לנקז את כולו ?

נמרוד
24-03-05, 14:28
כן, תודה - בדקתי. יאנוביץ = 80 ש"ח.

יש מקומות שזה עוד יכול לנזול משם, חוץ מהחיבור (חוץ ממשאבה עצמה) ?
לפני שאני רץ להחליף את צינור.. ואגב, אם כבר מחליפים את הצינור - לא צריך להחליף את כל הנוזל קירור, נכון ? יש דרך לא לנקז את כולו ?

אני לא יודע עד כמה התעמקת במיקום הנזילה, אבל הנוזל יכול להחליק לאורך הצינור ממקומות שונים. בכל מקרה, אחרי שתפרק את הצינור, תבדוק גם את המצב של פלאנג' החיבור בשני הצדדים, ותסע בדיוק מאיפה הנזילה. האמת היא, שדווקא בגלל שציית שהמשאבה הוחלפה לפני חודש, אני נוטה לחשוד שהנזילה קשורה איכשהו להחלפה - אולי אטימה לא מספקת איפשהו בהיקף...

אם לא החלפת צינורות מאז שקנית את האוטו, זה רעיון מצויין להחליף את הצינור הזה וכל הצינורות האחרים במערכת הקירור. שמור את הישנים שעדיין תקינים בארגז הספיירים.

לגבי הניקוז - בשביל להחליף צינור תחתון, אתה בהכרח מנקז כמעט את כל נוזל הקירור. אתה יכול לנקז אותו לתוך כלי נקי ולהשתמש שוב אם בא לך.

גלעדל
27-03-05, 23:06
כשסוחר חלפים אומר לך שהחלק שאתה צריך "זה משהו מיוחד" הכוונה שיעלה לך הרבה כסף (שרובו ילך לכיס של אותו סוחר). בקיצור, אין שום דבר מיוחד בצינורות של ראדיאטור סופה, פרט לקפיץ בצינור התחתון, וזה אפילו תוצרת כחול לבן. הכיפופים נעשים בתהליך היצור, לכן לכל רכב יש את הצינורות שמתאימים רק לו. כיוון שאני עובד במפעל שמייצר את הצינורות האלה, אשמח לייעץ בנושא, אבל לא יכול למכור אותם.

skhaikin
28-03-05, 21:15
גלעד,
תתפלא אבל אותו סוחר דווקא התגלה כבחור אמין, פשוט אין לו את הצינור הזה והוא לא רצה למכור לי חליפי שלא מתאים בדיוק. עד עכשיו קניתי ממנו חלקים אחרים לסופה והייתי מרוצה (צלב, תושבת מנוע ועוד). הוא נשאר בין האחרונים בחיפה שמתעסק, לפחות חלקית, עם החלקים לרכב שלנו אחרי שיעקב שאנן הלך לעולמו. אם מישהו רוצה המלצה, פנו אלי בה.פ. - לא רוצה לעסוק כאן בפרסום של אף אחד.

-סרגיי

אייל
29-03-05, 15:11
קודם כל אין שום פסול בלרשום כאן את שם הסוחר - גם אני מחפש כזה בחיפה.

צינורות מים עולים כ-80 ש"ח.
דבר עם בן מינוביץ'. הוא יכול לחייב אותך דרך כרטיס אשראי בטלפון ולשלוח את המוצר במוניות אביב או משהו כזה(30-40 ש"ח למשלוח).
אופציה נוספת היא לברר מי גר בצפון ועובד במרכז ומחפש סיבות להכנס לינוביץ' :lol: :lol:

skhaikin
29-03-05, 22:40
חשבתי שעברת לעבוד בחיפה... או שכבר התחרטת, אייל ?

בכל מקרה, החנות בחיפה שדיברתי בזכותה - "אוטו חלק" ברחוב הנמל.

-סרגיי

קיד
30-03-05, 21:20
. התחתון גם נמצא בתת לחץ משמעותי בטורים גבוהים, ובדרך כלל הוא מחוזק עם קפיץ פנימי.
נמרוד..... נו בחייך,
ה פ ו ך :?:
הצינור התחתון הוא צינוא היניקה. יש לצינור קפיץ פנימי, על מנת שלר יקרוס פנימה מהיניקה.

סרגיי,
לצינורות החליפיים אין קפיץ פנימי! צדק הסוחר שאמר לך שרק למכשירי תנועה יש את הצינור.

אני משתמש בחליפי חסר קפיץ. למה? כי אני קמצן :lol:

בקשר לנזילה, אני נוטה לחשוב שהנזילה היא לא מהצינור. שווה לבדור בעזרת מראה נזילה מבית הטרמוסטט.

נ.ב. ברדיאטור יש בורג ריקון, עבור הוצאת הנוזל.

בברכה,
קיד.

עירא
30-03-05, 21:29
. התחתון גם נמצא בתת לחץ משמעותי בטורים גבוהים, ובדרך כלל הוא מחוזק עם קפיץ פנימי.
נמרוד..... נו בחייך,
ה פ ו ך :?:
הצינור התחתון הוא צינוא היניקה. יש לצינור קפיץ פנימי, על מנת שלר יקרוס פנימה מהיניקה.

זה לא אותו הדבר???

עירא

קיד
30-03-05, 21:35
סליחה,
אני מתבייש שקפצתי :oops:

קיד.

skhaikin
01-04-05, 21:59
לא היה את הצינור במלאי בקרבת מקום, אז פירקנו במוסך את הצינור הקיים וגילינו שמצבו סביר, ושמנו אותו על RTV (האם זו טעות?? ). נזילה נעלמה ליומיים וחזרה... עדיין יכול להיות שזה מבית הטרמוסטט ?
אני לא סגור על מקומו המדויק - איפה הוא נמצא יחסית למשאבת המים ומיקום החיבור העליון של הצינור התחתון ?
המסלול של הנזילה בבירור עובר דרך החיבור של הצינור, אבל קשה מאד לזהות אם הוא מתחיל מעל החיבור או לא.

רעיונות ?

-->