PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפעם קצת על הדרוזים ? ? ?

דידין
08-11-12, 13:23
1

http://www.fastup.co.il/images/1914570.jpg

2

http://www.fastup.co.il/images/73619222.jpg

3

http://www.fastup.co.il/images/55726486.jpg

Tourist
08-11-12, 14:19
כל התמונות מאותו המקום ?
התמונה הראשונה נראית לי מיערות הכרמל, קצת מעל חניון האגם, מתחת לגבעת וולפסון (אם כך קוראים לה).

Sent from my iPhone using Tapatalk

דידין
08-11-12, 17:42
כל האתרים "פחות או יותר" באותה כברת ארץ- אכן בכרמל. אבל לא ליד חניון האגם

Tourist
08-11-12, 18:18
אל המבנה הירוק ניתן להגיע אם ממשיכים מכיוון חניון האגם (לא ראינו את ה׳אין כניסה׳...) כלפי מעלה לכיוון גבעת וולפסון ובערך באמצע הדרך יורדים לנחל אורן ועולים מהצד השני.

אין לי מושג איך לתאר זאת מדויק יותר.
את שני המקומות האחרים איני מכיר.

בכל מקרה, אשמח אם תסביר מהו כל אתר (בסיום פתרון החידות כמובן)

ofervan
09-11-12, 00:07
תמונה 1 - מקדש אלסת ח'דרה ליד עוספיה
תמונה 2 - עין אום שוקף, ביציאה מדלית לכיוון ניר עציון
תמונה 3 - הח'ילווה בהמשך הדרך מעין אום שוקף לניר עציון

דידין
09-11-12, 10:47
תמונה 1 - מקדש אלסת ח'דרה ליד עוספיה
תמונה 2 - עין אום שוקף, ביציאה מדלית לכיוון ניר עציון
תמונה 3 - הח'ילווה בהמשך הדרך מעין אום שוקף לניר עציון

בכבוד רב למטיילים !
אכן הפעם אנו ב,ארץ הדרוזים ב3 נקודות מעניינות
נקודה # 1 (הגעה מעוספייה , מכיוון כלא דמון הדרך סגורה לעין אלון=שמורת טבע).
קצת על סת ח'אדרה/סית סאארה (תלוי איך מבטאים) והתודה לנתי שהאיר
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++
....סת סארה היא לא אחרת מאשר אחייניתו של הנביא הדרוזי החמישי בהאא אל-דין.
סת סארה הייתה אחת הנשים החשובות בזמן הפצת הדת הדרוזית, בתקופת מנהיגותו של בהא אל-דין.

באותה עת ערערו שלושה מהמטיפים הראשיים של תנועת הייחוד הדרוזית על מנהיגותו של בהא אל-דין. אחד מהם, סעיד בן מסעוד, המכונה סוכין, היה המסוכן מכולם. בשנת 1026 הוא התמנה לראש התנועה בואדי אלתים (לבנון), ביסס את מעמדו, הטיף למתירנות, וטען לדרגה גבוהה מזו שנקבעה לו בידי בהא אל-דין.

בהא אל-דין שלח את אל-דאעי עמאר לואדי אלתים, כדי להחזיר את הדרוזים לדרך הישר ולהכריז על הדחת הסורר מתפקידו. לאחר שנכשל אל-דאעי עמאר בתפקידו ונרצח, בהא אל-דין החליט לשגר שליח נוסף.

הבחירה נפלה על בת אחיו, סארה. הוא בחר דווקא באשה כדי שתפנה אל הנשים באזור ואדי אלתים ותשכנען, והללו תשפענה על בעליהן.
שליחותה של סארה הוכתרה בהצלחה, תומכי סוכין נטשוהו ושבו אל האמונה האמיתית.

סת סארה לא ישבה על זרי הדפנה, ונשלחה לאזור המפרץ הפרסי אל הקרמטים, פלג שיעי שבאותה התקופה אימץ אמונות דומות לאלה של הדרוזים.

אגב, בסלנג הפנימי הדרוזי הביטוי "סת סארה" משמש משל לאשה צדקת וטהורה הפועלת לשם שמים. "אל תשחקי לי אותה סת סארה, כולנו יודעים לאן יצאת אתמול בערב".
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++
נקודה # 2 עין אום אל שוקוף- כאמור על אם הדרך בין ניר עציון לעוספייה , הדרוזים למדו מאתנו והתחילו "לקדש" כל מיני אתרים ע"מ לתבוע בעלות עתידית (מה רק ליהודים מותר ?) אבל יותר מקידוש מקומות , מי שעובר בעוספייה ודלית אל כרמל (וגם בגליל המערבי) שישים לב להתפשטות ה מ ז ע ז ע ת שלהם על השטחים הירוקים בשמורות טבע מוכרזות כולל שינויי תוואי קרקע מקדמת דנא ,סלילת כבישים פיראטיים ואין פוצה פה ומצפצף.
נקודה # 3 סית מרים- גם קידוש אתר ע"מ לקבוע בעלות- לא הצלחתי לקבל פרטים מדויקים על הגברת.

עוד באזור - הר יללת התנים(והרבה אתרים אחרים) , אתר שנשרף כבר פעמיים(פרטים ברשת) הבטיחו לעצמכם להגיע לביקור .

http://www.fastup.co.il/images/64684719.jpg

Tourist
09-11-12, 11:04
מעניין לראות שבעבר, בכל הדתות, לנשים היה תפקיד משמעותי יותר. עד כדי כך שיש אתרים על שמן.

אולי גם בדת החילונית היתה להן פעם השפעה אמיתית יותר מעבר ללבישת חליפות עסקים וחיתוך דיבור של קצין חי״ר....

גם הרמב״ם, במצריים ואלכסנדריה, ׳נלחם׳ בכת הקַרַאִים ע״י שלימד את הנשים את ההלכות הנכונות, בעיקר בתחום ׳טהרת במשפחה׳.

ofervan
09-11-12, 12:29
אפשר להגיע לנקודה הראשונה גם מכיוון האנדרטה לזכר נספי אוטובוס הצוערים של השב''ס, ליד בית אורן

ofervan
09-11-12, 12:37
אפשר להגיע לנקודה הראשונה גם מכיוון האנדרטה לזכר נספי אוטובוס הצוערים של השב''ס, ליד בית אורן

gp1
09-11-12, 15:05
בכבוד רב למטיילים !
אכן הפעם אנו ב,ארץ הדרוזים ב3 נקודות מעניינות
נקודה # 1 (הגעה מעוספייה , מכיוון כלא דמון הדרך סגורה לעין אלון=שמורת טבע).
קצת על סת ח'אדרה/סית סאארה (תלוי איך מבטאים) והתודה לנתי שהאיר
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++
....סת סארה היא לא אחרת מאשר אחייניתו של הנביא הדרוזי החמישי בהאא אל-דין.
סת סארה הייתה אחת הנשים החשובות בזמן הפצת הדת הדרוזית, בתקופת מנהיגותו של בהא אל-דין.

באותה עת ערערו שלושה מהמטיפים הראשיים של תנועת הייחוד הדרוזית על מנהיגותו של בהא אל-דין. אחד מהם, סעיד בן מסעוד, המכונה סוכין, היה המסוכן מכולם. בשנת 1026 הוא התמנה לראש התנועה בואדי אלתים (לבנון), ביסס את מעמדו, הטיף למתירנות, וטען לדרגה גבוהה מזו שנקבעה לו בידי בהא אל-דין.

בהא אל-דין שלח את אל-דאעי עמאר לואדי אלתים, כדי להחזיר את הדרוזים לדרך הישר ולהכריז על הדחת הסורר מתפקידו. לאחר שנכשל אל-דאעי עמאר בתפקידו ונרצח, בהא אל-דין החליט לשגר שליח נוסף.

הבחירה נפלה על בת אחיו, סארה. הוא בחר דווקא באשה כדי שתפנה אל הנשים באזור ואדי אלתים ותשכנען, והללו תשפענה על בעליהן.
שליחותה של סארה הוכתרה בהצלחה, תומכי סוכין נטשוהו ושבו אל האמונה האמיתית.

סת סארה לא ישבה על זרי הדפנה, ונשלחה לאזור המפרץ הפרסי אל הקרמטים, פלג שיעי שבאותה התקופה אימץ אמונות דומות לאלה של הדרוזים.

אגב, בסלנג הפנימי הדרוזי הביטוי "סת סארה" משמש משל לאשה צדקת וטהורה הפועלת לשם שמים. "אל תשחקי לי אותה סת סארה, כולנו יודעים לאן יצאת אתמול בערב".
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++
נקודה # 2 עין אום אל שוקוף- כאמור על אם הדרך בין ניר עציון לעוספייה , הדרוזים למדו מאתנו והתחילו "לקדש" כל מיני אתרים ע"מ לתבוע בעלות עתידית (מה רק ליהודים מותר ?) אבל יותר מקידוש מקומות , מי שעובר בעוספייה ודלית אל כרמל (וגם בגליל המערבי) שישים לב להתפשטות ה מ ז ע ז ע ת שלהם על השטחים הירוקים בשמורות טבע מוכרזות כולל שינויי תוואי קרקע מקדמת דנא ,סלילת כבישים פיראטיים ואין פוצה פה ומצפצף.
נקודה # 3 סית מרים- גם קידוש אתר ע"מ לקבוע בעלות- לא הצלחתי לקבל פרטים מדויקים על הגברת.

עוד באזור - הר יללת התנים(והרבה אתרים אחרים) , אתר שנשרף כבר פעמיים(פרטים ברשת) הבטיחו לעצמכם להגיע לביקור .

http://www.fastup.co.il/images/64684719.jpg

לצערי ולצערכם בעתיד .... כשתתעוררו ותגלו .. כשכותבים על על ההשתלטות הזוחלת ביערות הכרמל שכוללת כריתה, הצתות וכריתה שלאחר ההצתות ואז עקירת בסיסי העצים . ואז נטיעות של עצי זית ( במדינת ישראל - ברגע שנטעת עצי זית תפסת קביעות לנצח ) ובניית מבנים ( ובמידה ואתה מדת שאיננה יהודית והכרזת עליהם כמבנה קדוש , אף אחד לא יתעמת איתך מפני שדתות אחרות יודעות לגייס גם חילונים למלחמת קודש). וכל המבנים הללו הינם מהשנים האחרונות הראשון כ-6 שנים והשניים האחרים נדמה לי שמהשנתיים האחרונות .
אז פשוט מצנזרים ומוחקים . וכמובן שהמדינה משתיקה ומעלימה עין יותר מכולם.

דידין
09-11-12, 17:07
ככה זה כשהרוב חי ב"מדינת תל-אביב" * ויש בתי קפה / ברים קל"ב. אז שום דבר אחר לא מעניין.
כמי שמסתובב הרבה בשטח** (גם כתחביב וגם מתוקף עיסוקי העכשווי). אני נדהם כל פעם מחדש לאי המשילות הנוגעת לסקטור המיעוטים.
וזאת בכל התחומים החל מגביית מיסים וארנונות , עבור ל"יריות השמחה", בנייה פראית בלתי חוקית ולא רוויה כלל,הזרמת שפכים (מי עוד זוכר את קניון נחל בית הכרם וההליכה בו) זיהום אויר (מפחמות) וכלה בהתבטאויות נגד המדינה ופעילות חתרנית בלתי חוקית .
כמו שכתב זה מעלי -- ילדנו ונכדנו ישלמו את חשבון ההתעלמות וההזנחה של אותם פורעי חוק.
* שמגשימה את הסיסמת הקיבוץ הותיקה "גדול וגדל"
** אני חושב שאחת המטרות הנסתרות של תחביב הג'יפאות והטיולים זה הפגנת נוכחות ואדנות .

gp1
09-11-12, 17:31
ציטוט : ** אני חושב שאחת המטרות הנסתרות של תחביב הג'יפאות והטיולים זה הפגנת נוכחות ואדנות .

זו הייתה ובגלוי גם מטרת החקלאות כולל שטחי המרעה .

רק שהמדינה שוברת בעקביות את החקלאים ולאט לאט יש זליגה של שטחים לידי בני המיעוטים . ולהם אין את העניין בשטחים ירוקים והם יבנו מבנים שיחזקו את אחיזתם בקרקע וכשהם מגדרים . אף ג'יפאי גיבור לא יפרוץ .

דרך אגב . בשריפה הגדולה שלושת הילדים עם הנרגילה זה היה סיפור כיסוי הכי מטומטם והזוי כדי להרגיע ולהשתיק את הציבור . אני מאמין שזה התחיל כאחת השריפות של הכנה לכריתה לבירוא היער והפיכתו לחצרות מטעי זייתים מגודרות ופשוט איבדו שליטה עליה בגלל הרוח המזרחית.

אפילו שקרוב הפסקתי להיסתובב באיזור מכמה סיבות:
1. כואב הלב וזה מזיק לבריאות . והנזק לא שווה .
2. עקבו אחרי מספר פעמים כשהסתובבתי באיזור ,(הרכב שלי נראה להם כרכב של אחת מרשויות המדינה) והאנשים שהיו בחברתי נלחצו וחשו בחוסר נעימות ( בלב המדינה שלנו). ואז שוב כואב הלב וזה מזיק לבריאות.
3.כשנמצא שם , זה מבהיר לי מחדש שהפסדנו את הארץ ללא קרב , למרות שאנו עדיין בשילטון . וצריך להשיג אזרחות זרה לילדינו.

yitzikk
09-11-12, 18:48
לכן אם אנחנו רוצים שהילדים שלנו ימשיכו להסתובב ולטייל חופשי (מה שכבר קשה מאוד באיזור הגליל ומרכז הנגב ) ולא לחשוש שכשנחזור מקפיצה להתרעננות באיזה גב ולא ניראה יותר את הטויוטה שלנו.....סיפורים לא חסר כמעט בכל תחום שיש רכוש,חקלאות(אני עובד עם בקר),בנייה,נשק לא חוקי. חדשות יום שישי בבוקר אזרח נפצע קשה מחיסול חשבונות ב"מיגזר".
יש רק איש אחד שמעורר בי קצת כבוד יהודי אבוד: ח"כ מיכאל בן-ארי שאפשר לא להסכים עם כל רעיונותיו אבל כן הוא לא רק מדבר אלא גם עושה!!!!(חיפוש מהיר בגוגל ימצא אין ספור מקרים של עמידה על הכבוד היהודי רק מהחיפוש האחרון http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4303208,00.html )
אז קצת אופטימיות ולא לחפש אזרחות זרה!!!
שבת שלום

zviki
09-11-12, 22:20
בטיול מדריכי טיולים בכרמל של החברה להגנת הטבע, תחילת העשור הקודם- הועלתה הסוגיה.
והתשובה שניתנה -"ח'ברה, אלה חיילי צהל,מחזיקים נשק צה"לי,אתה זורק להם מילה-והם מיד מאיימים עליך עם הנשק האישי שלהם. המדינה לא יכולה/רוצה להתמודד עם זה"

ויש כאן גם הרבה מאוד פוליטיקה.

יוני43211
31-03-13, 22:07
שלום לכולם למרות שהכתבה ישנה אך היה בי ניצוץ לשתתף לכל אילה על בנית בלתי חוקי בכרמל מה לעשות המדינה לא מאשרת שטחים נוספים והקהילה גודלת מדור לדור בכפרים אין אישור חבניה רב. קומות בערים אין מנוס מלכבוש שטחים! ! אנני חושב שאף יהודי חטשש לבוא לכרמל אני עצמי גר בכרמל ולא מצליח לצאת מהבית מרוב שיש יהודים בשישי שבת ואנני חושב ששום חייל מרים נשק מול אחיו אל תכפישו את הדרוזים המדינה הזו כמה על קתפי הדרוזים והערבים חבל שיש אנשים שמדברים שטיות הקבלת קהל טהנאמנות לא תמצאו באף עידה כמו העידה הדרוזית ואף אחד מתושבי הכפרים שרף את היערות מי שורף את הבית שלו לא מזמן עצרו משאית שהובילה פסולת מאזור המרכז כדי לשפוך ביערות ויאשימו את הדרוזים השמורה עצמה נותנת אישורים לקריאה אחרת יהיה בכל מטר מרובעה כ 10/15 עצים ויהיה גונגל שלא יהיה ניתן לכנס אלין ברכב מנועי בכל מקרה אתם מוזמנים לכרמל להנות מאירוח לינה וטיולים ואכלוסיה מהממת

klam
01-04-13, 11:54
שלום לכולם למרות שהכתבה ישנה אך היה בי ניצוץ לשתתף לכל אילה על בנית בלתי חוקי בכרמל מה לעשות המדינה לא מאשרת שטחים נוספים והקהילה גודלת מדור לדור בכפרים אין אישור חבניה רב. קומות בערים אין מנוס מלכבוש שטחים! ! אנני חושב שאף יהודי חטשש לבוא לכרמל אני עצמי גר בכרמל ולא מצליח לצאת מהבית מרוב שיש יהודים בשישי שבת ואנני חושב ששום חייל מרים נשק מול אחיו אל תכפישו את הדרוזים המדינה הזו כמה על קתפי הדרוזים והערבים חבל שיש אנשים שמדברים שטיות הקבלת קהל טהנאמנות לא תמצאו באף עידה כמו העידה הדרוזית ואף אחד מתושבי הכפרים שרף את היערות מי שורף את הבית שלו לא מזמן עצרו משאית שהובילה פסולת מאזור המרכז כדי לשפוך ביערות ויאשימו את הדרוזים השמורה עצמה נותנת אישורים לקריאה אחרת יהיה בכל מטר מרובעה כ 10/15 עצים ויהיה גונגל שלא יהיה ניתן לכנס אלין ברכב מנועי בכל מקרה אתם מוזמנים לכרמל להנות מאירוח לינה וטיולים ואכלוסיה מהממת

הבעיה היא שהפורום הזה נשלט לחלוטין על ידי ימניים קיצוניים - הם לא משמיצים רק דרוזים - ראה מה הם כותבים על בדואים, פלשתינאים או אפילו מהגרי-עבודה..

Tourist
01-04-13, 21:57
הבעיה היא שהפורום הזה נשלט לחלוטין על ידי ימניים קיצוניים - הם לא משמיצים רק דרוזים - ראה מה הם כותבים על בדואים, פלשתינאים או אפילו מהגרי-עבודה..

לא הבנתי אם אתה ציני או לא.

אני ימני קיצוני דתי וכו׳ וכו׳...
לא תמצא פה התבטאויות (ובטח לא השתלטות) שלי בסגנון.

פורום מבטא את דעתו של האדם ברחוב. בפורום הזה נמצא ה׳אדם ברחוב׳ המתורבת ביותר שאני מכיר ובכ״ז הוא נראה לך ימני/לאומני מידי.

אנא הגדר את תשובתו של חברנו החדש יוני43211 - ׳מאחר והמדינה לא נותנת אישורי בניה אין ברירה וחייבים לכבוש שטחים׳ - זוהי תגובה שמאלנית/פלורליסטית/אשכנזית ?
הבה נשים מילים אלו בפיו של ׳מתנחל׳ ונקשיב שוב.

שוב, איני יודע אם היית ציני בתגובתך או לא.
אם לא- יש לך רגישות חד כיוונית קשה באוזן.

shmil
01-04-13, 22:16
ןמצד שני, גם

Never underestimate the power of human stupidity.

ואין לי אלא להסכים.

six 4 life
01-04-13, 22:38
לדעתי הוא היה ציני.

-->