PDA

צפייה בגרסה מלאה : 4X4 לא משתחרר

Jeep WRANGLER
10-11-12, 09:43
שלום חברים. יש לי פג'רו קצר בנזין אוטומט שנת 95. וכאשר הרכב נמצא במצב של 2X4 ממשיך להבהב לי בלוח השעונים שני הגלגלים הקדמיים כאילו שזה עדיין לא השתחרר. מה יכולה להיות הבעיה ואיך אני מתקן זאת? מבדיקה קטנה שעשיתי אמרו לי שזאת יחידת הואקום אך אני כלל לא בטוח הבנתי שאפשר לנקות אותה וזה מסתדר במידה ולא אז להחליף אותה. מה אתם אומרים? והאם יש לכם המלצה על מוסך אמין וזול באזור הדרום יכול לסדר לי את הבעיה?

raanan
10-11-12, 13:28
http://4wd.blogeasy.com/

בהצלחה
רענן

sos4u
10-11-12, 13:36
שלום חברים. יש לי פג'רו קצר בנזין אוטומט שנת 95. וכאשר הרכב נמצא במצב של 2X4 ממשיך להבהב לי בלוח השעונים שני הגלגלים הקדמיים כאילו שזה עדיין לא השתחרר. מה יכולה להיות הבעיה ואיך אני מתקן זאת? מבדיקה קטנה שעשיתי אמרו לי שזאת יחידת הואקום אך אני כלל לא בטוח הבנתי שאפשר לנקות אותה וזה מסתדר במידה ולא אז להחליף אותה. מה אתם אומרים? והאם יש לכם המלצה על מוסך אמין וזול באזור הדרום יכול לסדר לי את הבעיה?
דבר ראשון, נסה את הרצף הבא:

1. שלב ל4X4
2. סע קדימה, ישר ככל האפשר
3. שחרר 4X4
4. סע אחורה .
5. בלום חזק מהרגיל

עדכן אם עזר ...

sportage
10-11-12, 18:44
שילוב 4X4 בפג'רו נעשה ע"י שני סלנואידים לווקום הנמצאים על הכנף הימנית.

אתה יכול לבקש ממישו שישלב ל-4X4 ולראות אם מצידו האחורי התחתון של הדיפרנציאל הקדמי - יש מוט/בוכנה אנכית שאמור לזוז ולשלב את הציריות.

אם המוט זז - הרי שהבעיה היא בכלל בסנסור/ים - אחד על הדיפרנציאל וחברו - אחד מחמישה הנמצאים על תיבת ההעברה.

אם הוא לא זז - קרוב לוודאי שהבעיה באחד הסלנואידים.

ניתן לנסות לנקות. לפעמים זה עוזר. אצלי לא...

סלנואידים מקוריים ממש לא זולים.
ניתן להאלתר סלנואידים של רכבים אחרים, אבל זה דורש שיפצור במחברים.

Jeep WRANGLER
10-11-12, 19:25
דבר ראשון, נסה את הרצף הבא:

1. שלב ל4X4
2. סע קדימה, ישר ככל האפשר
3. שחרר 4X4
4. סע אחורה .
5. בלום חזק מהרגיל

עדכן אם עזר ...

לא עזר... מישהו יכול להמליץ לי על בעל מקצוע שיכול לתקן/לסדר לי את התקלה?
ניקוי יכול לעזור או שכדי להחליף את מערכת הווקום?

yigalony
13-11-12, 09:01
הייתי מנסה אצל אהוד ממוסך בורדו בראשלצ. עבד הרבה שנים במוסך מיצובישי ולאחרונה אני מטפל אצלו.
03-9506111
ראיתי גם באינטרנט מאמר שמסכם את הפעולה של מערכת 4X4 של מיצובישי.
http://www.rsgear.com/articles/1997_11.pdf

אני חושב שהמצב שאתה מתאר הוא מצב שבו הסנסור שעל דיפרנציאל הקידמי לא שולח אות שה- 4X4 מנותק. יכולות להיות כמה סיבות.
1. לא מגיע וואקום.
2. סנסור דפוק או חוט מנותק , הכוונה לסנסור שעל הדיפרנציאל.
3. הבוכנה שמופעלת על וואקום תקועה.

לפי מה שאני יודע הוואקום.לחץ מיוצר ע"י האלטרנטור (יש לו משאבה כזו אינטגרלית עליו, גם אני הייתי בספק כששמעתי).
לפני החלפות הייתי ממליץ לך להעזר בחבר ולראות האם הבוכנה שמופעלת על ידי וואקום זזה בזמן שילוב ל 4X4, בכדי לראות את התנועה צריך להזיז את מגן הגומי בצורת אקורדיון.. עשיתי את זה בעצמי פעם וזה די קל.

אם תרצה עזרה 0547-886869 יגאל

-->