PDA

צפייה בגרסה מלאה : החשמלית של Better place.

oferl
13-11-12, 15:06
עכשיו חזרתי מנסיעת מבחן על אחת מהם בעבודה. לא שאני חושב לקחת אחת אבל היה זמן פנוי אז...
המכונית הצליחה להפתיע !!!
עזבו את הבגז' הקטן והחלפת הסוללות וכו'... היינו 4 ברכב ופניתי ישר לעליה, המומנט הצליח להפתיע - הדבר הזה פשוט מאיץ בעליה כמו רכב אמיתי ולא כמו דרעק 1600 מליסינג.

עכשיו שאלה למהנדסי הפורום: איך אני משתיל 2 מנועים כאלו בדיסקברי אחד?

ori abr
13-11-12, 15:33
גם לבוחנים של עיתון אוטו היא האיצה מצוין בדרך מתל אביב לירושליים...הבעיה הייתה שהיא לא הצליחה להגיע לירושליים... לא הייתה עמדת הטענה באמצע העליה...

ishc
13-11-12, 18:38
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

אלי אהרוני
13-11-12, 18:49
הבעיה העיקרית פה היא שכשאתה לוחץ כמו שצריך, אתה מקצר את הטווח ביותר מחצי.
זה פשוט לא מרגיש נעים לנסוע באוטו שאתה לא יודע אם תגיע ליעד שלך או לא.
גם אם יש לך טווח של 200 ק"מ ואתה צריך לנסוע רק 50 ק"מ, עצם המחשבה על כך שעוד כמה קילומטרים האוטו פשוט יעצור - זה הבעיה.
פסיכולוגי..

בעצם, גם בדיסקברי יש הרגשה כזאת.. :cool:

GodsFather
14-11-12, 04:34
בדיסקברי אתה לא יודע אם בכלל תתחיל את הנסיעה, גם כשיצאת איתו מהמפעל :)

עם המצב של בטר-פלייס היום, לא יודע אם מישהו ירצה בכלל להתקרב אליהם גם אם היו פותרים את בעיית הטווח.

דרור ברלי
14-11-12, 16:38
קפלינסקי התפטר היום מבטר פלייס....
מעולם לא התעמקתי יותר מדי בחברה הזו ובפטנט השנוי במחלוקת שלה, אבל כשרואים עכברים בורחים מהספינה יש לזה משמעות אחת... (ויסלח לי משה קפלינסקי, איש משכמו ומעלה עם הרבה זכויות, על ההקבלה הבעייתית לעכבר...)

lizard
14-11-12, 16:50
מעולם לא התעמקתי יותר מדי בחברה הזו ובפטנט השנוי במחלוקת שלה, אבל כשרואים עכברים בורחים מהספינה יש לזה משמעות אחת... (ויסלח לי משה קפלינסקי, איש משכמו ומעלה עם הרבה זכויות על ההקבלה הבעייתית לעכבר...)

+1
החברה הזו בדרך למטה.
לא היתי מתנגד לשים יד על מכונית או 2 לשם בניית רוק באגי חשמלית :-)

ד ו ר ו ן
14-11-12, 20:26
איזה זכות קיום יש לגרוטאה הזו כשיש באגי קלאס 1 חשמלית (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=69701)שמסוגלת לעבור 150 מייל בשטח בתנאים קשים, על מרכב של כמעט 3 טון?

חנן גולומבק
14-11-12, 20:35
חבל לי על העובדים.

נמרוד
14-11-12, 22:05
איזה זכות קיום יש לגרוטאה הזו כשיש באגי קלאס 1 חשמלית (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=69701)שמסוגלת לעבור 150 מייל בשטח בתנאים קשים, על מרכב של כמעט 3 טון?

המשקל המוצהר של הבאגי הנ"ל הוא 2.2 טון, כשכמעט 40% מזה מצברים.

ד ו ר ו ן
14-11-12, 22:13
ובשורה התחתונה, הבהמה הזו בסופו של יום נותנת טווח מוצהר גדול יותר מהמכונית של בטרפלייס.

אם יגדילו את המשקל מצברים של בטרפלייס היא תצליח לזוז?

asafk
14-11-12, 22:19
כן.
לב עניין של הנעה חשמלית הוא בטריות. אם היה אפשר לאחסן אנרגיה חשמלית במשקל קטן יותר, כולנו היינו נוסעים על חשמל מזמן.

אני אציין ברקע שצורת ההנעה של הבאגי ושל המכונה של בטרפלייס היא שונה בתכלית, אם תרצו אפשר לפתוח דיון על צורות הנעה למכוניות חשמליות - לכל אחד יתרונות וחסרונות, גם בנושא של נפח החשמל המאוחסן.

אסף.

נמרוד
14-11-12, 22:25
קודם כל ברור שכן, כמה שיותר ק"ג מצברים יותר טווח, זה ברור, בדיוק כמו גודל מיכל הדלק.

ושנית - אתה מתרשם יותר מדי מטווח מוצהר של רכב מרוצים... גם לבטר פלייס יש טווח מוצר מרשים. נראה איך הבאגי הזו תשרוד את באחה בעוד שלושה ימים.

ד ו ר ו ן
14-11-12, 22:29
ההגיון שלי אומר שאם הם מצפים לניצולת של 150 מייל בתנאי שטח, עם בהמה שכזו, אז יש לי הרגשה שאם תיקח את הבאגי הזו ותיסע איתה רגוע על הכביש היא תיסע לטווח יותר רחוק מאשר המכונית של אגסי.

בזמנו היה סרט מעניין מאד לגבי הרכב החשמלי של GM, שהציג רכב חשמלי מהפכני שהועלם ע"י GM שקנו את הפטנט לסוללה ייחודית, שלא הצליחו עדיין לשחזר את הניצולת שלה.

היה ראיון עם בעלי המפעל שאמר שברגע שהוא מכר להם את הפטנט אין לו מה לעשות יותר..

נמרוד
14-11-12, 22:33
אני לא מבין למה אתה מייחס אמינות רבה יותר להצהרות אינטרנט לא מחייבות בגרוש של מישהו שבנה באגי חשמלית, מאשר להצהרות של חברת בטר פלייס. בכל מקרה, אם תיקח את הרנו פלואנס הזו ותכניס לתוכה עוד שתיים-שלוש חבילות מצברים סטנדרטיות של BP במקום נוסעים, אז תקבל טווח גדול יותר בהתאם. זה בערך כמות הבטריות שיש בבאגי הזאת.

יונתןמצפה
14-11-12, 22:39

אפשר כבר להגיד את האמרה הפולנית: "אמרתי לכם"?

BackDoorMan
15-11-12, 01:19
על אחד כמוהו אומרים בערבית "רוחה בלא רג'עה".

איש נפוח ושחצן, לא שוכח את ההתנהגות הדוחה שלו באולפן במלחמת לבנון ה 2.

דרור ברלי
15-11-12, 09:29
אין שום מקום להשוות רכב מירוצים עם שני מושבים בקושי, למשפחתית שצריכה להסיע 4-5 אנשים וגם לשים משהו בבגאז'.

נכון, אני לא מכחיש שאני לא מהמתלהבים ממכוניות חשמליות. לא שהרעיון לא טוב, נהפוכו. אלא שבטכנולוגיות הקיימות, מדובר במוצר שלא רק לא חצי אפוי, אלא בכלל לא אפוי, בלשון המעטה. טירוף איכות הסביבה והירקת שמשתלטים על כל חלקה טובה, דוחף את היצרנים להציג כל פיני פתרונות שלא מסתדרים עם הדרישה הבסיסית למוצר שימושי וידידותי למשתמש, לא רק לסביבה ולקשקשת של יח"צנים.

טווח נסיעה זה חשוב. מאוד חשוב. גם אם אתה נוסע רק 10-15 ק"מ לעבודה ובחזרה.
עצם העובדה שהמכונית הזו מגבילה אותך בגלל טווח נסיעה שבפועל אפילו לא מתקרב להצהרות המשווק שלה שגם במקרה הטוב קשה לקרוא לזה "טווח נורמלי", ושהיא מונעת ממך נסיעה ספונטנית כשצריך, וכובלת אותך לצירי תנועה מסויימים ולתחנות החלפת סוללות שלעתים לא קרובות אליך או ליעד שלך, פוסלת את המכונית הזו לגמרי.

כשמכונית חשמלית תציע בגאז' נורמלי, יכולת להסיע 4-5 נוסעים, טווח נסיעה של לפחות 500-600 ק"מ עם אורות ומזגן ומוסיקה כמו מכונית רגילה וכל זה בלי לשקול 2.5 טון ולהיות ארוכה כמו סמיטריילר, ועם אפשרות טעינה מהירה משקע ביתי ולא בחתונה קתולית עם איזה טייקון, אז נדבר.

עד אז - בטר פלייס היא בלון נפוח שמלכתחילה סופו היה להתפוצץ ביבבה דקה. כל סימני האזהרה הבהבו כל כך חזק, שכל מי שעיניו בראשו היה צריך להבין שמדובר בבלוף אחד גדול. גם לי חבל על העובדים - למעשה הדבר היחידי שחבל לי עליו בסיפור בטר פלייס זה רק על העובדים - אבל הם לא היחידים שחרב מסתובבת מעל ראשם בימים חשוכים כאלה.

זאביק
15-11-12, 11:16
אלא שבטכנולוגיות הקיימות, מדובר במוצר שלא רק לא חצי אפוי, אלא בכלל לא אפוי, בלשון המעטה.

דרור, הנסיבות מאוד תלויות, והכל עניין של צרכים.
פה, בארה"ב (חוף מערבי) כמות הניסן ליף (חשמלי לגמרי, טווח נסיעה של 80-100 מייל, טעינה מלאה לוקחת 7 שעות) בחודשים האחרונים עלתה פלאים, ויש אלפים כאלו על הכביש.
והכל מסתכם בעניין של עלות/תועלת.
המכונית נמכרה עד לא מזמן ב-30,000$.
לפני חודש יצאו במבצע - ליסינג (מה שנקרא בארץ ליסינג פרטי) 3000$ מזומן תשלום ראשון, 200$ לחודש בהתחייבות ל-24 חודשים.
אני מכיר 4 משפחות שונות, שחשמלי ממש לא היה בכיוון שלהם (שלא לדבר שהם לא תכננו בכלל לקנות רכב), והלכו על זה בגלל העלות/תועלת.
בינתיים, הם מרוצים עד הגג, חוסכים הרבה כסף על דלק (ומוציאים חלק מזה על חשמל).
אצל כלום, זו לא מכונית יחידה, אבל זו הפכה להיות המכונית העיקרית, זו של אמא שמתרוצצת כל היום בעיר - ביה"ס / חוגים / חברים / קניות (אגב, בפועל, טווח הנסיעה גדול יותר בפקקים מאשר בכביש המהיר - מפתיע, לא ? לפחות ברגע הראשון)
אצלנו בחברה יש 10 חניות טעינה, ולרוב כולן מלאות.

מכונית חשמלית, בגאז' סביר, 4-5 אנשים, ועם טווח (מוצהר) של 160 ק"מ.
לרוב האנשים זה מספיק.

איציק - 4X6ZH
15-11-12, 11:34
חבורת שי אגסי עשתה לעצמה וידוי הריגה ברגע שיצרו מצב שרק הם יכולים להטעין את הרכב .
וכל השאר אלה פרטים טכנים .

איציק

מוני אורבך
15-11-12, 11:36
דרור גם אני מסכים עם זאביק.
צריך לראות את התמונה הגדולה ולא להסתכל על מה שאנחנו כבר מכירים ויודעים
המכונית החשמלית הרבה יותר חסכונית ואמינה מרכב בנזין.
וזה מעצם העובדה שהמנועים שלה חשמליים.
רוב מוחלט של האנשים לא נוסעים יותר ממאה קילומטר ביום.
יודע מה נגיד רק 50% נוסעים פחות ממאה השאר יותר ממאה.
עדין אתה מקבל קהל לקוחות עצום!
יתר על כן רוב בתי האב יש להם יותר מרכב אחד.
ואם מחזיקים רכב בנזין בנוסף לחשמלי, גם בעית הנסיעות ה"ספונטניות" מתבטלת.

אז היכן בטר פלייס נכשלה?
התמחור שלה גרוע!
המכונית מאוד מאוד יקרה, ואתה יכול לטעון את הרכב רק באמצעות החברה.
עלויות הטעינה\החלפה בסופו של יום באחוזים בודדים יותר זולה ממכונית בנזין.
אם הם ישנו את התמחור, אני מבטיח לך הצלחה מסחררת של המכונית החשמלית
מספיק שהיא תהיה 20% יותר זולה בקניה ובטעינה לעומת הבנזין, וקהל הלקוחות ישבור את הדלתות בריצת האמוק לקניה.

BackDoorMan
15-11-12, 11:44
אגסי אחראי למחדל הזה, וזה די מפתיע מאחר ומדובר בבחור לא טיפש בלשון המעטה.
הבעיה שבמקום להביא את בשורת החשמל להמונים הוא העדיף להביא אותה לעשירים, וסופו שגם גורש מהעיר וגם אכל את הדגים המסריחים.
לפחות משפחת עופר הפסידה בזכותו 2 מיליארד.

דרור ברלי
15-11-12, 13:45
בכוונה לא נגעתי בנוא עלויות הקנייה והתפעול כי בישראל אלה החלטות פוליטיות נטו. הממסד בישראל מתפלץ רק מעצם המחשבה על מכוניות שלא צורכות דלק ונטענות משקע ביתי רגיל, שיגדעו את הכנסות המדינה ממיסים על דלקים, שהם סוג של קרן שפע שמממנת את החמדנות של המנגנון הממשלתי המנופח ואת השחיתויות שלו.

אני התייחסתי רק למגבלות הטכניות של מכוניות חשמליות בטכנולוגיה העכשווית.
טווח של 160 ק"מ הוא מגוחך. תסלחו לי. בישראל רוב המשפחות לא מחזיקות שתי מכוניות. וכאן מכונית אחת לא נוסעת רק לעבודה ולסידורים. לעתים צריך גם לנסוע רחוק - זה לא לעניין לנסוע למשל מת"א לחיפה ולחפש איפה להטעין את המכונית 7 שעות. זה לא לעניין לנסוע בקיץ עם מזגן כבוי ולמות מחום או לחילופין, לזחול 50-60 קמ"ש רק כדי לנסות למצוץ מהסוללה המתרוקנת עוד כמה ק"מ עד שקע ההטענה/תחנת החלפת הסוללות הקרובים. זה גם בכלל לא לעניין למחוק בבת אחת את סעיף הנסיעה הספונטנית. בואו ונסתכל על זה מנקודת המבט שאנחנו מבינים - מישהו מכם היה נוסע לשבוע במדבר בג'יפ בלי להעמיס עליו ג'ריקן דלק?.... וגם אז היה צריך לחשב היטב את מסלול הנסיעה כדי לא להיתקע בלי דלק...

אני לא נגד הנעה חשמלית. למרות שאני משוכנע שמנועי שריפה פנימית יהיו איתנו עוד עשרות שנים רבות.
בסופו של דבר העתיד של כל תעשיית הרכב הוא חשמלי, אבל כדי שמוצר יהיה "אפוי" ומוכן לשיווק, לא מספיקות הצהרות בומבסטיות.
אם המכונית יקרה (כי הטכנולוגיה שלה עדיין יקרה, לא יעזור לכם. האוטו של בטר פלייס נהנה מהטבת מס גדולה ויקר לא רק בגלל החזירות של הטייקונים שמאחורי בטר פלייס, אלא פשוט כי הטכנולוגיה יקרה) ואם הטווח שלה מוגבל, ואם פריסת התחנות להחלפת סוללות עדיין דלילה עד לא קיימת, ואם שיטת השיווק שלה, שכובלת את הלקוח לבטר-פלייס (תחשבו שקניתם מכונית רגילה מיבואן רכב מסויים שמחייב אתכם לתדלק אותה רק אצלו, ולצורך הזה מצייד אותה בפתח תדלוק מיוחד שיתאים רק למשאבות התדלוק שלו) ואם בגלל התערבות ממשלתית בעניין שקעי הטענה ייעודיים (על מנת למסות את החשמל לרכב) עלויות האחזקה/תפעול שלה לא יהיו זולות יותר ממשפחתית רגילה - אז איפה הכדאיות כאן? ממש לא ברור.
ועדיין לא הייתי חותם על "אמינות" מוחלטת. זה משהו שצריך להתגלח על הזקן של מישהו אחר כדי להוכיח ם לא ירעבו ללחם כנראה. באמת חבל רק על העובדים.אותו.

בקיצור - זה לא זה. אני מניח שבעוד כמה שנים יהיו הצעות חשמליות יותר מעניינות. בינתיים - תודה אבל לא. מקובל לומר על הלקוח הירשאלי שהוא לא מבין כלום במכוניות - יש מצב שזה ככה. אבל דבר אחד בטוח - לא מדובר בלקוח טיפש, ובכסף הוא כנראה כן מבין משהו. מנקודת מבט צרכנית נטו - זו לא מציאה גדולה. ולכן הכישלון השיווקי היה צפוי. עידן עופר ושי אגסי? הם לא ירעבו ללחם כנראה. באמת חבל לי רק על העובדים. ויודעים מה? גם קצת על קומץ הטיפשים שבגלל כל מיני אידיאלים סביבתיים התפתו לרכוש את המכונית הזו.

oferl
15-11-12, 14:43
ואתה יכול לטעון את הרכב רק באמצעות החברה.
.

מוני - לא מדויק. לפני נסיעת המבחן, הנציגה שאלה אותי אם אני גר בבית פרטי או משותף כדי לדעת איך מתקינים (על חשבונם) עמדת טעינה שמחוברת לפני השעון הביתי.
חוץ מזה - הגיע הזמן שתשנה את תמונת הפרופיל לואגוניר...

rupni
15-11-12, 14:55
מוני - לא מדויק. לפני נסיעת המבחן, הנציגה שאלה אותי אם אני גר בבית פרטי או משותף כדי לדעת איך מתקינים (על חשבונם) עמדת טעינה שמחוברת לפני השעון הביתי.
חוץ מזה - הגיע הזמן שתשנה את תמונת הפרופיל לואגוניר...

דווקא כן, כדי לטעון "מהשקע הביתי" צריך להעביר את הכרטיס שייתנו לך, ורק אז נפתח השקע (יש עליו מין כיסוי).
אם מחייבים אותך או לא אני לא יודע בוודאות אבל נשמע הגיוני אם צריך להעביר כרטיס, וגם אם אתה אומר שזה מתחבר לפני השעון אז מישהו צריך לשלם על החשמל.

אורי

טלסקופ
15-11-12, 16:50
אולי בעצם זה הכיוון:

http://www.youtube.com/watch?v=OJeMnZuOOJU

מישהו יודע אם זה אמיתי??
אם כן, למה זה לא תופס?

asafk
15-11-12, 17:38
התקינה בישראל לנקודות טעינה שונה מבכל העולם כתוצאה מהיענות לשני גורמים אינטרסנטים. הראשון הוא האוצר - מדובר על חיוב נפרד מצריכת החשמל הביתית על מנת שיהיה אפשר למסות חשמל לתחבורה בנפרד. השני הוא בטרפלייס שתחנות הטעינה מתאימות באופן פלאי בדיוק לציוד הסטנדרטי שלהם - ולא לציוד שפ אף יצרן אחר.
מה עושה מי שקונה טויוטה פריוס פלאגאין הייבריד? איך יוכל להטעין?
מדובר ברגולציה כובלת. וזה תמיד בעייתי.

אסף.

ד ו ר ו ן
15-11-12, 21:21
רוב מוחלט של האנשים לא נוסעים יותר ממאה קילומטר ביום..
העתיד שלך הוא הרבה מאד אנשים שיסעו מעל 100 ק"מ ביום- כל מי שגר בערי הלווין של המרכז נוסע מרחקים כאלו יום-יום.

דרור,
אתה מאד יכול להשוות כי אם תיקח את המארז החשמלי של הבהמה, ובמקום שהמשקל יהיה מורכב מגלגלי 37+מתלים ומרכב כבדים, כל המשקל הזה יהיה נוסעים ומטען במרכב קל בהרבה, עדיין אתה עומד על טווח מוצהר גדול יותר מאשר הפלואנס.

-->