PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס 95. נעילה אחורית לא עובדת.

חנן-ג'יפולוג
13-11-12, 23:23
הנורה מהבהבת כשמנסים לנעול. כנ"ל כשהסרן נעול ומנסים לשחרר. החיווי נכון. הסרן באמת לא ננעל ולא משתחרר.
יש למישהו סכימה של המעגל המקורי?
היכן נמצאת קופסת הפיקוד?
האם הצמה הולכת מהמנוע ועד לקופסת הפיקוד ללא קונקטורים בדרך?
פירקתי את המנוע לחלקיו והכול נראה מבריק וטוב.
האם מותר לתת למנוע מתח ישיר וגלגלי השיניים לא יישברו כשהוא יגיע לסוף הדרך?
כשאני מחזיר את המנוע, וידאתי שמזלג הנעילה נמצא במצב משוחרר עד הסוף וכן שהמנוע נמצא בסוף המהלך שלו כלפי פתיחה. זה בסדר או שיש הוראות שונות להרכבה?
אני בבית זמני וההיינס קבור באיזה קרטון.
תודה.

tooshey
14-11-12, 06:44
חנן
שאלת תם, נורית חיווי ירוקה לשילוב הנעה קדמית נדלקת ? בלעדיה הנעילה לא תעבוד.

לדעתי הלכת רחוק מידי, מרבית בעיות הנעילה באות מהצמה הקצרה שיורדת מהשלדה לסרן.
יש קונקטור עקשן בן זונה על השלדה ממש מיד אחרי מיכל הדלק.
בדוק רציפות. או שתגלה נתק בחוט (בד"כ במקומות שהחבק שבר את שרוול המגן ) או ממש בכניסה לקונקטור.

קופסת הפיקוד נמצאת מתחת למאפרה ואין איתה בעיות בד"כ.
לצמה יש מחבר נוסף מתחת לכסא נוסע, אבל גם שפ בד"כ אין בעיות.

כשפירקת את המנוע הורדת גם את הכובע עם המגנטים ? למגנטים יש נטיה להשתחרר מהדבק עם השנים ולהדבק לעוגן.

אפשר לתת מתח ישיר בזהירות ואם יודעים לאיזה רגל. תתיעץ על זה עם יואב.

לגבי היינס, חבל שטרחת לארוז אותו, יכולת להשאיר אותו בשירותים בבית הקודם... שווה לתחת.

בברכה,טושי

ד ו ר ו ן
14-11-12, 07:05
חנן,
אם זו הצמה, הגיע הזמן להאריך אותה.
האורך המקורי גבולי מאד.

חנן-ג'יפולוג
14-11-12, 07:06
הנורה הירוקה עובדת
המגנטים בסדר.
אני יודע לאן לתת מתח, רק חששתי מנזק. נותנים מתח לחוטים העבים. הם אלו שמגיעים למנוע. שלושת הדקים הולכים למיקרוסוויץ'.
רציתי לדעת איפה הקופסה לא כי חשדתי בה אלא כדי לבדוק מתחים ורציפויות במקום נוח בלי שיפול לי עפר לעיניים.
החזרתי את המנוע בצורה הנכונה למקום?
תודה.

ד ו ר ו ן
14-11-12, 07:14
חנן,
נתקים בצמה יכולים להיות משהו חמקמק.
אצלי זה התחיל בבעיות בנעילה ועבר לבעיות בשחרור עד שהבנתי שזה הצמה.
בזוית מסויימת של הצמה הכל עבד תקין ובאחר לא.
תשחק עם הצמה לוודא שזה לא מגע רופף.

חנן-ג'יפולוג
14-11-12, 19:20
ובכן, צדקתם. בלי מדידות מקדימות הורדתי את הצמה, בדקתי רציפויות. שתי האדמות היו חתוכות כ20 ס"מ מהנעילה. בדיוק היכן שהצמה מעוגנת לסרן. עכשיו הכול עובד תקין. מחר אאריך את הצמה כדי שזה לא יישנה.
תודה.

חנן-ג'יפולוג
16-11-12, 10:17
עדכון, לטובת מי שיתקל בבעיה וימצא את השרשור הזה:
לאחר שחיברתי את החוטים בצורה פרוביזורית ובדקתי שהכול עובד, לקחתי את הצמה שוב החוצה, הלחמתי את שתי האדמות, השרנקתי, החזרתי את הצמה בצורה מסודרת. הנעילה לא עובדת.
הוצאתי את הצמה, החוט הירוק-צהוב מראה רציפות, לפעמים. חזרתי לאותה נקודה על הצמה, החוט נראה חיצונית בסדר. נותן לו משיכה קלה משני צידי האיזור החשוד, הוא נקרע. בדקתי באותה צורה את כל שאר החוטים, גם הם נקרעו באותה נקודה. מסקנה: אין טעם לתקן נקודתית חוט אחד או שניים, אלא לקרוע את כל השבעה ולתקן אותם. גם אם הם מוליכים באותו רגע, הם על גידים אחרונים.

ד ו ר ו ן
16-11-12, 11:11
הפתעת אותי..
הייתי בטוח שתכין צמה חדשה.

אחרי שנתקלתי בבעיה, הוכנה צמה חדשה ארוכה ב-10 ס״מ מהמקורית.

tooshey
16-11-12, 11:25
והמהדרין מכינים צמה מחוטי כסף עם בידוד מיוחד בתקן תעופתי. מחזיק לנצח.
בעצם כל ההילקס מחזיק לנצח...

בברכה,טושי

boaz avrahami
16-11-12, 11:45
והמהדרין מכינים צמה מחוטי כסף עם בידוד מיוחד בתקן תעופתי. מחזיק לנצח.
בעצם כל ההילקס מחזיק לנצח...

בברכה,טושי

איך, איפה???
תרחיב על זה בבקשה- נשמע מעניין

חנן-ג'יפולוג
16-11-12, 12:20
אפילו בדיל אין לי בבית הזמני שאני חי בו על קרטונים. ניצלתי לרגע עגלת כלים של חשמלאי באחד המוסכים שביקרתי. הלחמה ושרינק זה מספיק טוב בשבילי.
צמה חדשה? קצת מפתיע אותי. די קשה למצוא מחברים וסופיות חדשות, עם כלי ייעודי איכותי ללחיצה שעולה כמה מאות טובות של שקלים. לקנות אחת? אני מכיר קצת את המחירים וזה בד"כ לא לגמרי ריאלי. סתם לקחת חוטים ולהלחים אותם ליד המחברים הקיימים? הרבה פחות טוב ממקורי אז מה הועילו חכמים בתקנתם?

tooshey
16-11-12, 13:21
איך, איפה???
תרחיב על זה בבקשה- נשמע מעניין

בגרוטאות של מטוסים יש אלפי מטרים של חוטים משובחים.
גם בציוד אחר בתקן צבאי ותעופתי.

חפש אצל סוחרים שקונים במכרזים ציוד צבאי בלאי.

בברכה,טושי

asafk
16-11-12, 13:30
לשם הדיוק - חוט תעופתי רק מצופה כסף, כי הבידוד שלו הוא טפלון שלא חי טוב עם נחושת.
ובלי קשר - למי יש מקטים של הקונקטורים? או לפחות תמונות ממש טובות ומקרוב, כולל מידות. אני אבדוק אם אפשר להשיג חדשים בכמויות קטנות מהמקורות שלי.

אסף.

tooshey
16-11-12, 13:44
אסף
כל החומרים האקזוטיים האלה זו ממש הגזמה עבור הילקס.
להילקס ממוצע מספיק חוט ברזל חלוד, חתיכת קרש ושקית ניילון מלופפת כבידוד...

בהזדמנות אתן לך דוגמאות של הקונקטורים.

בברכה,טושי

ד ו ר ו ן
16-11-12, 14:20
חנן,
פירקתי את הקונקטורים והלחמנו למגעים בקונקטורים+ שרינק.
הצמה נבנתה לא מחוטים נפרדים אלא מחוטים בתוך יציקת פלסטיק והשרינק היה רק בחיבורים לקונקטור.

asafk
16-11-12, 14:58
null

אם יש לך דוגמאות, תראה אם כתוב מקט

ד ו ר ו ן
16-11-12, 16:13
יש מקט טויוטה, יעזור?

sus
03-10-15, 12:26
עדכון, לטובת מי שיתקל בבעיה וימצא את השרשור הזה:
לאחר שחיברתי את החוטים בצורה פרוביזורית ובדקתי שהכול עובד, לקחתי את הצמה שוב החוצה, הלחמתי את שתי האדמות, השרנקתי, החזרתי את הצמה בצורה מסודרת. הנעילה לא עובדת.
הוצאתי את הצמה, החוט הירוק-צהוב מראה רציפות, לפעמים. חזרתי לאותה נקודה על הצמה, החוט נראה חיצונית בסדר. נותן לו משיכה קלה משני צידי האיזור החשוד, הוא נקרע. בדקתי באותה צורה את כל שאר החוטים, גם הם נקרעו באותה נקודה. מסקנה: אין טעם לתקן נקודתית חוט אחד או שניים, אלא לקרוע את כל השבעה ולתקן אותם. גם אם הם מוליכים באותו רגע, הם על גידים אחרונים.

הנעילה האחורית הפסיקה לעבוד. הקידמית עובדת בצורה תקינה.

אחרי שקראתי את השרשור הזה הלכתי ישר לצמה הקצרה. היו שם שני גידים שנראו גבולי (בידוד קרוע אבל הגיד המוליך נראה שלם).
בדקתי רציפות ויש בין כל הגידים.

לפני שאני מתחיל להסתבך עם הצמה, רציתי לשאול האם כשאני משלב את הנעילה (כשהצמה מנותקת) אני אמור לשמוע קליק מהממסר במחשב הנעילה? כי המחשב לא משמיע קול לעומת הנעילה הקדמית אשר ממנה אני שומע קליק מהממסר לפני שאני שומע את המנוע שלה פועל.

תודה וחג שמח!
דוד

ד ו ר ו ן
03-10-15, 16:03
אצלי יש רעש חלש של מנוע הנעילה בסרן ששומעים רק אם שוכבים מתחת לרכב כשמישהו אחר נועל.

לא שומע בתוך הרכב שום רעש אחר.

חנן-ג'יפולוג
03-10-15, 16:08
מכיוון שהנעילה הקדמית היא לא מקורית, יתכן שגם יחידת הבקרה שלך לנעילה הקדמית היא diy ומשתמשת בממסרים שמייצרים רעש מורגש.

גם אצלי, כמו אצל דורון, לא שומעים רעש הפעלה מהנעילה האחורית.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

sus
03-10-15, 21:13
מכיוון שהנעילה הקדמית היא לא מקורית, יתכן שגם יחידת הבקרה שלך לנעילה הקדמית היא diy ומשתמשת בממסרים שמייצרים רעש מורגש.

גם אצלי, כמו אצל דורון, לא שומעים רעש הפעלה מהנעילה האחורית.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

תודה על התגובות.
1. פתחתי את הפלסטיק שמתחת למאפרה ובדקתי- יחידת הבקרה היא המקורית של טויוטה. על הדרך פתחתי אותה, הכל שם נראה תקין (אפילו חדש הייתי אומר).
2. כאשר הצמה מחוברת, יחידת הבקרה משמיעה קליק כשמסובבים את הכפתור שמפעיל את הנעילה (כשהצמה מנותקת אין את הקליק הזה).
3. עדיין המנוע לא עובד...

איך מאריכים/מתקנים צמה כזאת? אחד האזורים החשודים נמצא פחות מס"מ מהמחבר, איך מאריכים את הגיד באזור כזה?
או, איפה קונים צמה של 7 גידים יצוקים בתוך בידוד כפול (כמו שיש אצלי עכשיו? ואז איך מעבירים את המחברים?

ofer23
03-10-15, 22:12
2 אופציות :
1 . אלי טמבור מוכר כאלו צמות מוכנות.
2. פתרון יותר טוב לטעמי -להפוך את זה למכני, תומר קובר מוכר כאלו קיטים. במחיר שתתקן את הצמה/מנוע פעם אחת אתה קונה מכני וסוגר עניין לכל החיים

ד ו ר ו ן
03-10-15, 22:26
2 אופציות :
1 . אלי טמבור מוכר כאלו צמות מוכנות.
2. פתרון יותר טוב לטעמי -להפוך את זה למכני, תומר קובר מוכר כאלו קיטים. במחיר שתתקן את הצמה/מנוע פעם אחת אתה קונה מכני וסוגר עניין לכל החיים
חוטים לצמה זה כמה עשרות שקלים במקרה הרע, כולל הבדיל.
הוא מוכר פתרון זול מזה?

ofer23
04-10-15, 15:29
אם אתה יודע להכין לבד אז כנראה שלא,וכל זה בהנחה שזה הצמה ולא המנוע

ד ו ר ו ן
04-10-15, 15:56
101990

או, איפה קונים צמה של 7 גידים יצוקים בתוך בידוד כפול (כמו שיש אצלי עכשיו? ואז איך מעבירים את המחברים?
אתה קונה גידים נפרדים ומשחיל אותם בשרוול מגן.

asafk
04-10-15, 16:18
או כבל של וו גרירה. 7 חוטים יצוקים יחד.

אסף.

גלעד .ג.
04-10-15, 17:10
אני קניתי בשונצינו בתל אביב...כבל 7 גידים עם בידוד כפול...

לדעתי עלה 7 שקל למטר.

בכל מקרה תפרק את המנוע (3 ברגי 14 ממ) ותעבוד עליו שהוא בחוץ...
יהיה לך יותר נוח.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
04-10-15, 18:09
לא הייתי נוגע במנוע עד לסיום בדיקת רציפות הצמה.

sus
21-11-15, 00:28
הכנתי צמה חדשה מהמחברים הישנים וכבל 7 גידים 0.75mm^2 שמצאתי בחנות ציוד למזגנים.
יש רציפות בין כל הגידים. המנוע עדיין לא עובד..
אני רוצה לדעת אם הבעיה נמצאת לפני הצמה הקצרה (מפסק, מוח נעילה, צמה ארוכה) או אחרי הצמה הקצרה (מנוע נעילה תקול).
איך עושים את זה?

-->