PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם למכור את הפאג'רו ולעבור לגימני ???

Yossi Brin
14-11-12, 16:56
אני בלבטים קשים יש לי פאג'רו ארוך דיזל שנת 2000 כבר 4 שנים אני והרכב עברנו הרבה טיולים, שיפורים והוצאות בקיצר שירת אותי נאמנה. באמת תענוג של רכב לשטח.
לא מיזמן עברתי לחיפה והוצאות הדלק מכבידות עליי מוות מיכל היום זה כמעט 600 שקל, לטיולים אני בקושי יוצא לכן חשבתי שהגיע הזמן להחליף את הרכב ואין מצב שאני חוזר לפרייבט .
אז חשבתי, מה אפשר לקנות במקום הג'יפ שלי?
שגם אני לא ירד ברמת אווירות של השטח ובאותו זמן גם לחסוך בהוצאות הדלק אז חשבתי לקנות ג'ימני שנת 2004-6 לעשות את השיפורים הבסיסים מיגון בולמים צמיגים ובנוסף אולי גם גפ"מ ובעתיד נעילות
השאלות שלי הם כאלה:

מי שיש לו גימני אם הוא יכול לספר קצת אל הרכב
האם כדאי לשים גפ"מ וכמה זה אמור לעלות ??
או שאולי יש למישהו רעיון יותר טוב מגימני אני פנוי להצעות

בנוסף אשמח לדעת לפי דעתכם מה הם העליות
לשיפורים לגימני.
1.מיגון מלא
2.צמיגים 100% שטח מקסיס או בי אף גודריץ
3.בולמים של טאף דוג (לגבי קפיצים אני יודע שבג'ימני זה עלים איך בדיוק מגביעים את הרכב ??)
4.נעילות ? למיטב ידעתי הגימני בא בלי נעילות כמה יעלה נעילה אחורית וקדמית??
5.גפ"מ כדאי לא כדאי ?? וכמובן עלות.
ואם יש למישהו הצעות נוספות אתם מוזמנים בכיף
והאם בכלל שווה להשקיע את כל השיפורים האלה בג'ימני?? כלומר עד היום הפאג'רו לא אכזב כל מה שרציתי שהוא יעלה הוא עלה
השאלה היא אם אני יתקין את השיפורים בגימני הוא יגיע לרמת אווירות טובה כמו של הפאג'רו ???

idanw
14-11-12, 17:39
ההבדל בצריכת הדלק בין ג'ימני לפג'ארו דיזל הוא מזערי. (סביב ה 1-2 ק"מ לליטר).
גם מחיר הדלק דומה (בהנחה שאתה מתדלק בתחנות הנכונות).
יש הבדל דיי משמעותי במחיר התחזוקה - במיוחד בגלל שמדובר ברכב חדש יותר - אבל במקרה שלך, בגלל שאתה מכיר את הרכב שלך כבר די הרבה שנים, אני לא הייתי רץ לשינויים.
עלויות מתלים זולות בכ10-20 אחוז מלרכב גדול (וג'ימני הוא עם קפיצי סליל, אגב)
מיגון\נעילות זהה.

עידן

שגיא S
14-11-12, 19:13
לגבי מחירים מיגון לג'ימני: 550 לטרנספר עוד כמה מאות לדלק וחוצמזה לא צריך כלום
מיגוני סף/רוקר פאנלים ומיגוני מוטות רדיוס זה מומלץ אבל לא חובה

נעילה - 2500 עם התקנה, 1400 אם אתה רוצה להביא מארה"ב ולהתקין לבד

הגבהה - בין 3500 שקל לפשוטה ביותר ועד 10000 שקל לטובה ביותר

צמיגים 2200 - לשטח מלא במידה המקורית

זרקו
14-11-12, 23:26
בענייני דלק-
ג'ימני סטנדרטי אוט' יעשה 1:10 בלי הרבה בעיה, ידני קרוב ל- 1:14
אני מניח שזה טוב משמעותית מהפאג'רו שלך.
אם מעניין אותך גם VVT ןגם ידני 2005 אני יודע מי מוכר- צור קשר בה"פ.

zerez
14-11-12, 23:52
לכמה אנשים הרכב מיועד?
ג'ימני הוא בימבה קטנה לשני אנשים, אתה לא באמת רוצה להושיב על הספסל האחורי אנשים שאכפת לך מהם.

אני לא ראיתי גימני עם גפמ אבל קח בחשבון שתא המטען שלו פיצפון ואם תשים שם מיכל גז לא ישאר לך תא מטען.

לגבי נעילות, יש אוטומטיות ויש נשלטות, הנשלטות עול הרבה אלפים תלוי אם אתה מסתפק בסיניות או רוצה ARB.
לאוטומטית קיבלת את המחיר אבל אישית אני לא מוכן להרכיב כזאת על הגימני שלי,
זה יכול להיות מסוכן בסיבובים והסיפורים של אתה צריך להכיר את הרכב שלך הם נחמדים אבל מה קורה אם מישהו אחר נוהג בו?

לגבי צמיגי 100%, אם אתה במידה המקורית יש רק מקסיס.

זרקו
15-11-12, 07:21
אני לא ראיתי גימני עם גפמ אבל קח בחשבון שתא המטען שלו פיצפון ואם תשים שם מיכל גז לא ישאר לך תא מטען.

.

ראיתי אחד מונע בגז- אכן, גם המיכל הקטן מבטל די לחלוטין את תא המטען.
לדברי הבעלים האוטו היה כך (2008) כמעט מהיום שנרכש ולא נרשמו כל בעיות גם אחרי 100,000 ק"מ

רמי גלבוע
15-11-12, 08:47
היי,
אני חושב שהדיון המרכזי לא צריך להתמקד בסוגיות החשובות דלמעלה, אלא דווקא בטיב ובאופי המוצר. פג'רו זה ג'יפ עירוני גדול, ג'ימני זה ג'יפון קליל וקופצני, עם פוטנציאל עבירות מצוין. אתה צריך לעשות סיבוב בג'ימני, ולנסות להרגיש עד כמה אתה נהנה מהקלילות והזריזות, עד כמה אתה מתאהב בפנים החמודות שלו, ואם יש בו מספיק מרחב ונוחות כדי שתטייל בו. זו חיה אחרת לחלוטין ממה שיש לך, ועלייך לשאול את עצמך אם זה בכלל בא בחשבון.
אני מאוד אוהב את הג'ימני, בזמנו אפילו שקלתי לקנות כזה לי ולאשתי (איזה כייף, לקפל המושב האחורי ולצאת לטיול!), אבל בסוף בחרתי להישאר עם ג'יפ גדול וקניתי דיסקו (שגם בו 'אין מספיק מקום' לציוד המחנאות של 2 אנשים...).
אז אלו השאלות הראשונות, ואחר כך תתחיל לחשוב על הגבהות ונעילות. תחליט במה בא לך לנסוע, תבדוק כמה יעלה לך עצם המעבר, ואז תדע מה לעשות. אבל דבר ראשון, סיבוב של חצי שעה בג'ימני סטנדרטי, בטח תוכל להיעזר במישהו מחברי הפורם.

אלי אהרוני
13-12-12, 09:56
בוקר טוב.
לפותח השרשור, אתה מוזמן בכיף לעשות סיבוב על 2008 אוטומט אם בא לך.
אני גר ברחובות.
053-6262100 אלי

יום טוב

-->