PDA

צפייה בגרסה מלאה : לכל הדרומיים, חזק חזק ונתחזק

יורם-דרומי
14-11-12, 22:15
נתחזק ונשרוד
נחזק את ידי צה"ל ונחזיר את השקט לדרום

לילה שקט עלינו - הלוואי,,,,

Tourist
14-11-12, 22:21
לפנק את עזה !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gilad
14-11-12, 22:25
לילה שקט לכולם

מי שבכל זאת מחפש רגיעה מוזמן - יכולים להתארח בכיף זוג פלוס ילד או שניים

סופת המדבר
15-11-12, 19:09
גם אני בתחום הירי
אבל מבקש מצהל אל תפסיקו תנו להם בראש
אל תדאגו לנו אנחנו בסדר

boaz avrahami
15-11-12, 19:51
סופסוף גם תל אביב תחת איום ממשי.
אינשאללה זה יביא סופסוף להכרעה סופית.

נמאס כבר מהעזאקות והפיצוצים האלו...

ניר ל
16-11-12, 00:10
סופסוף גם תל אביב תחת איום ממשי.
אינשאללה זה יביא סופסוף להכרעה סופית.

נמאס כבר מהעזאקות והפיצוצים האלו...

צר לי לאכזב , תל אביב לא תחת איום ממשי ותושבי גוש דן (גם אני בתוכם) לא מתחילים לדמיין אפילו מהי המשמעות של חיים במשך יותר מעשור , תחת איום אקרעי של טילים . אז שמענו את האזעקה ... הסתתרנו כמה דקות .... סיפרנו חוויות בטלפון וחזרנו לשגרה .

הכרעה סופית לא תהיה . הם שם בעזה , צריכים להבין שכל פגז מרגמה שעובר את הגדר , מביא לתגובה אוטומאטית ואכזרית ביותר שנראית רע מאד בתקשורת הזרה והעוינת.
אנחנו כאן בת״א , צריכים להבין שאין לנו את הלוקסוס להיות יפי נפש ולמצוא חן בעיניי העולם , הבטחון האישי חשוב יותר מרמת החיים . בטחון אישי לא תלוי בכמות המטוסים והטילים המדוייקים שלנו ובכמה נגדיל את תקציב הבטחון , הוא תלוי במוכנות שלנו להכיר בלגיטימציה שלנו להכות חזרה במי שמכה בנו ובאותה מטבע .

אנחנו הצד החלש ובמקום לשחק אותה ״הבריון השכונתי״ לאיים על כולם ולחטוף בלי סוף מכות , אנחנו צריכים ליילל , לבכות לעזרה , לשחק אותה מסכנים ולהכות בחזרה .

מה שכרגע קורה הוא שאנחנו מפעילים אמצעים שעולים עשרות ומאות מליוני שקלים , כדי לפגוע לאוייב באמצעים שהוא מקבל ממילא בחינם , כל זאת בכדי לנסות ולהוכיח להזויים שביננו ולעולם שעויין אותנו - שאנחנו בסדר.
חרטא !

boaz avrahami
16-11-12, 03:04
Like

ניר ל
21-11-12, 19:27
שוב יצאנו הומו#ם ...

תושבי הדרום ... תשתדלו לסבול בשקט ותזכירו לנו עוד כמה שנים מי אתם ...

lizard
21-11-12, 20:21
אני פשוט לא מבין מה המטרה של כל המבצע הזה.
נכון שיש דברים שאנחנו לא יודעים. יש לי הרגשה שכל הסיפור הזה היה בתכל'ס לא באמת קשור לעזה ולחמאס אלא למצרים ולאירופה. עם זאת, ההרגשה שלי היא שהמדינאים בגדו בנו והשתנפנו.
מלחמה מול ארגון כמו חמאס זה משחק פוקר, ברגע שעולים על הבלוף שלך, כל ההרתעה נעלמת. עכשיו החמאס יודע שישראל לא תכנס לעזה, גם אם יפוצצו לה אוטובוסים וירו עליה טילים (והרבה).
בתכל'ס גם אם מחר יהיה שלום עם הפלסטינים הם ירו. הם לעולם לא יפסיקו כי הם לא מכירים משהו אחר ובתכל'ס, יצר נקמת הדם לא יאפשר להם להפסיק.

omri_t
21-11-12, 21:56
בד"כ אני משתדל לא להיגרר לפוליטיקה וכו'.

אבל על זה אמרו פעם: חרדת ביצוע.

בעוד שהשלישיה המהוללת מדברת על ההשגים האדירים, נקטע השידור, בוכים הצופרים ואני כמו טמבל מעמיד את האוטו בשוליים ורץ לתפוס איזו גומחה.

שיר כאב, עובר ושב
איזה מזל אני שר עכשיו
שיר כאב כל פעם חוזר
אז אני שר עכשיו - אולי זה עוזר....

snirjeepdreamer
21-11-12, 22:58
אני פשוט לא מבין מה המטרה של כל המבצע הזה.
נכון שיש דברים שאנחנו לא יודעים. יש לי הרגשה שכל הסיפור הזה היה בתכל'ס לא באמת קשור לעזה ולחמאס אלא למצרים ולאירופה. עם זאת, ההרגשה שלי היא שהמדינאים בגדו בנו והשתנפנו.
מלחמה מול ארגון כמו חמאס זה משחק פוקר, ברגע שעולים על הבלוף שלך, כל ההרתעה נעלמת. עכשיו החמאס יודע שישראל לא תכנס לעזה, גם אם יפוצצו לה אוטובוסים וירו עליה טילים (והרבה).
בתכל'ס גם אם מחר יהיה שלום עם הפלסטינים הם ירו. הם לעולם לא יפסיקו כי הם לא מכירים משהו אחר ובתכל'ס, יצר נקמת הדם לא יאפשר להם להפסיק.

++1

boaz avrahami
21-11-12, 23:18
נתחשבן איתם בקלפי.
יש עוד הרבה סיבות

ניר ל
22-11-12, 10:43
ולמי תצביע ?!
השלישיה הזו היא הכי קשוחה שיכולנו לקבל בבחירות האחרונות ועדיין לא מסוגלת לפעול בצורה נחושה בכדי להגן על אזרחיה. כל מי שמגיע לכסא הזה מזדכה על האשכים , ללא יוצא מהכלל .
אני מפחד לחשוב את המובן מאליו - אין לנו דרך נקייה להכריע את המחבלים , לא בעזה ולא בלבנון . אין תכניות אופרטיביות טובות , אין שום דבר נסתר שאנחנו לא יודעים מלבד זה שהצבא שלנו חסר אונים מול האיומים האלו ולא מסוגל לתת פתרון שלא כולל פגיעה קשה מאד באוכלוסייה.
כשברחנו מרצועת עזה ומדרום לבנון, היה ברור לכולם שכל פגיעה בצד שלנו תזכה למענה חריף - אז כנראה שזה הפתרון היחיד שיכול לעבור בין הטיפות ב - כל פגז מרגמה או פיגוע שעובר את הגדר - זוכה לתגובה מאד אלימה כנגד מטרות של המשטר ותשתיות אזרחיות וצבאיות . סוג של תג מחיר.
אנחנו לא צריכים להיכנס עם כוחות קרקעיים , אלא אם מתכוונים להשתלט שוב על השטח ולחזור למצב שלפני הבריחה - זה לא יקרה.

אני לא רואה בזה עניין פוליטי , קיבלנו הוכחה נוספת לכך שזה בכלל לא קשור למפלגה שבשלטון.
פשוט כדאי שנבין איפה אנחנו חיים ומהם יחסי הכוחות . לא צריך בשביל זה דיפלומה או הרבה ברזלים על הכתפיים...

boaz avrahami
22-11-12, 10:52
אתה לא מקבל אף פעם כנראה מה שמצהירים שתקבל - בדרך כלל זה אפילו הפוך (בדוק את ההיסטוריה)
לכן אני מצביע למרכז שמאל .

מרכז/ימין יכול רק לוותר על שטחים ולעשות שלום - העולם לא ייתן להם לעשות מלחמה והם יכולים לעמוד מול בוחריהם בסיטואציה הזו.

מרכז/שמאל יכול לבצע מלחמה והעולם ובוחריהם + הימין לא יצייצו.
בפועל הם גם הכי גיזעניים > ראה הצהרות למשל שתי מדינות לשני עמים.
בנוסף אני גם מעט סוציאליסט לעט התבגרותי.
לאחר שנים של הצבעה לימין הכי קיצוני אני אצביע לעבודה לפיכך.
המסקנה שלי ששם אני אקבל את התמורה הכי נכונה למכלול ההשקפות שלי.

asafk
23-11-12, 10:04
אפשר בבקשה לעצור את הדיון הפוליטי?

אחרי יותר משבוע של הכנות לתמרון הקרקעי שלא בא, אני חושב שאף אחד מאיתנו לא יכול להבין את המשחק שהגדולים משחקים.
דעו לכם שאנחנו, כמות אדירה של כוחות, כמות שמספיקה לכבוש את הרצועה בזמן מאוד קצר, היינו מוכנים וערוכים בשטחי כינוס, עם פקודות מאושרות וערוכות - ובכל זאת, לא נכנסנו. כולנו עזבנו את הבית כדי להגן על תושבי הדרום שחייהם בלתי נסבלים. כולנן היינו מוכנים לתמרן ולבצע. אבל לא.
אכזבה? אולי. אבל קחו בחשבון שהנבלות בצד השני קיבלו מחיל האוויר וחיל הים שיעור שהם יתקשו לשכוח הרבה זמן.
אני לא יודע כמה זמן זה יחזיק, אבל הטרוריסטים בעזה מורידים את הראש. רחובות עזה מחוררים, מאגרי הדלק שלהם עוד בוערים ותחנות הכוח מושבתות. אז לא כבשנו את הרצועה. לא נורא. נחסכו חיים של חיילים (למרות שספגנו הרוגים ופצועים בימים האחרונים, הכמות היא קטנה משמעותית ממה שהיה קורה אם היינו נכנסים) ובסופו של יום המדינאים מרגישים שהמטרות הושגו בלי התמרון הקרקעי. ימים יגידו אם זה נכון, אבל אני באמת מקווה שאת החברים מהמילואים אני אפגוש בפעם הבאה רק באימונים...

אסף.

דרור ברלי
23-11-12, 10:16
תקראו מה כתב אלכס פישמן היום במוסף המדיני של "ידיעות".
נכון, אנחנו רצינו לראות רבה יותר דם, אש ותמרות עשן בצד השני. רצינו נקמה פשוטה, מדממת. רצינו לראות אצלם הרבה-הרבה יותר מ-150 לוויות (אני אישית תמיד חושב שפחות מ-1000 מחבלים הרוגים זה לא נחשב). אבל עזבו - זה הכל שטויות. נכון שמטרד הרקטות והפצמ"רים על ישובי הדרום הוא איום ונורא, אבל מנקודת מבט רחבה של מדינאי הוא כנראה לא רק לא איום קיומי, אלא אפילו לא הרבה יותר מסתם מטרד.
התמונה הרבה יותר גדולה ומורכבת ולמבצע הזה היו מטרות אחרות לגמרי (חיסול מערך הטילים לטווח ארוך), שעד כאן הושגו במלואן ובצורה שאפשר לומר שהיא מרשימה, וזה לא רק הביצוע הנקי של צה"ל אלא גם התנהלות נכונה ונבונה של הדרג מדיני.
עזה היתה רק שלב א', אבל גם השלב היותר קל במשחק. עלינו לשלב הבא, ומה ישראל תעשה עם זה הלאה ואיך תיראה המנהיגות של ביבי ושות' כשהאתגר יהיה קשה יותר - חיזבאללה ואיראן - זה כבר סיפור אחר.

Tourist
23-11-12, 11:04
באמת אין טעם לפוליטיקה.
גם הפרשנויות שלנו לא ישנו דבר לגבי מבצע צבאי שכבר נגמר.

מה שכן חשוב הוא שנחשפנו למצבם של תושבי הדרום. הם לא סבלו יום ולא שמונה ימים, אלא שנים.
פתאום התעוררו ׳אנשי רוח׳ נגד האלימות משני צידי המתרס, פתאום אמנים עשו הופעות במקלטים או שנתנו כרטיסים חינם לתושבי הדרום להופעותיהם.
פולטיקאים הגיעו לבקר ואפילו אנשי תקשורת נאלצו להגיע דרומית מגדרה.
גם פה בפורום, אנשים טובים ונדיבי לב (בלי ציניות) פתחו את ליבם ובתיהם לפליטי הדרום.

עלינו להמשיך ולהיות עירניים לסבלם. לא לשכוח אותם. משפחות רבות עדיין צריכות לשקם את חייהן ובתיהן (ויש משפחות שכבר לא יוכלו לחזור לחייהן הקודמים).

דבר אחד טוב כן יצא מכל הסיפור. קצת התאחדנו יותר, קצת היה אכפת לנו יותר אחד מהשני. את המומנטום הזה חבל לפספס.

בפרשת השבוע שלנו יעקב אוכל קש בערימות מלבן הארמי (שהוא בעצם דוד שלו) ורק בסוף הפרשה הוא מצליח להשתחרר מאחיזתו החונקת במשך 21 שנה.
בפרשה של השבוע הבא, מצליח יעקב גם לסגור את החשבון עם עשיו והופך מ׳יעקב׳ (שנקרא כך כי אחז בעקבו של עשיו) ל׳ישראל׳. ההמשך זה אנחנו... בני ישראל.

שבת שלום ישראל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

zviki
23-11-12, 11:44
אנחנו רק בובות על חוט בהצגה הזאת. לא הייתי רוצה להיות ע"י ביבי ולשמוע את הצעקות והאיומים שהוא חטף על הראש מאובמה [כמו גם על מורסי]- להפסיק את החגיגה.
הציבור אינו יודע ומכיר את כל מה שנעשה מאחורי הקלעים. הכל יפורסם בעתיד בדיוק כמו שבזמן האחרון מתפרסמות עובדות חדשות על מלחמת יום כיפור.

במילים אחרות: יש בעל בית במשחק הזה,יושב בבית הלבן והוא הוא אשר קובע את כללי המשחק לטובת האינטרסים הברורים שלו.
זה לא חדש, זה התחיל אצל בן גוריון.
זה רק עניין של לא הרבה זמן עד שהשכנים שלנו יצליחו לפתח או להבריח אמ"לח חכם, מונחה וזה כבר סיפור אחר. זה לא ייגמר בהריסת כמה בלוקים ברא"שלצ.
זה לא ייגמר בכלל אלא בגוג ומגוג עד העימות הבא -לזה צריך להתכונן.

אין כאן שום עניין פוליטי.

מלכי
23-11-12, 14:12
אני רק שאלה - הדבר הכי חכם שצה"ל יודע לעשות זה כיפת ברזל? זה בערך כמו שחירניק יתאמן מעכשיו רק על שפצור הקסדה והשחפ"ץ, אתה לא מנצח מלחמה בהגנה טובה ככל שתהיה - עובדתית צה"ל לא הפסיק את ירי הרקטות וכניראה שאורי מלשטין צודק כבר הרבה שנים צה"ל שהוא כולנו לא יודע לנצח וזה מתאים לנו.
בחיל האויר הטייסים לא מבינים אל מה אנחנו מדברים אבל מתי הם תקעו דגל בראש הגבעה בפעם האחרונה?

דרור ברלי
23-11-12, 17:47
צה"ל יודע יופי לנצח. רק שיאפשרו לו!
הבעיה היא שבשנים האחרונות הוא נאלץ להילחם תחת מגבלות משפטיות בלתי אפשריות.
הסמנטיקה שבין "מלחמה" רשמית (כזו שמכריזים עליה) לבין פעילות התקפית שאינה מלחמה (כמ וכל המבצעים האלה) מונעת ממך לבצע כל מינ ידברים.
את הפעילות המבצעית מנהלים היום משפטנים ולא גנרלים, והכל כי מדינת ישראל חוששת מכל מיני גולדסטונים נתעבים למיניהם ושאר חיידקים שמאלניים ממאירים.

כל אותם דיני מלחמה בינלאומיים והאשמות בפשעי מלחמה לא חלים מין הסתם על ארגונים "שאינם מדינה" למרות שבפועל הם שולטים על שטח נרחב ומנהלים אותו בצורה של מדינה בפועל - דוגמת חמאס, חיזבאללה והרש"פ, וגם לא על מדינות מוסלמיות בכלל וערביות בפרט, על מעצמות כמו רוסיה, סין ואיראן - אלה יכולים להפציץ אוכלוסיה אזרחית ולטבוח בנשים, זקנים וילדים כאוות נפשם. האו"ם יתעלם, מועצת הביטחון לא תתכנס ואף גולדסטון מצחין וצבוע לא יפקח אפילו חצי עין תורנית בגלל זה.
בכל מלחמה מול מדינה ערבית או ארגון טרור ערבי, העורף האזרחי שלנו יהווה מטרה. מבחינת העולם זה יהיה גם לגיטימי כנראה, כי לא תראה גינויים או פעולה כלשהי כנגד זה. אנחנו לעומת זאת, אם נעז לפגוע באוכלוסיה אזרחית ערבית, מסתכנים בפעולה מיידית של כל העולם הצבוע כנגדנו - החל מגינויים נמרצים דרך חרמות ונידויים ומי יודע, אולי אפילו התערבות צבאית כנגדנו.

האם ראית עד היום איזה דיקטטור מוסלמי או איזה גנרל בצבא ערבי כלשהו שאחראי למעשי טבח של אלפים ועשרות אלפים, מקבל בכלל זימון לבית הדין בהאג? מה פתאום. זה גם לא יקרה לעולם. אבל אנחנו תמיד נהיה תחת זכוכית מגדלת של התקשורת ועם כוונת משפטית מעל לראש. למה? נורא פשוט - להם יש נפט, ואנחנו יהודים וישראלים. זה הכל. זה לא ישתנה אף פעם.

תראה לי צבא בעולם שמסוגל לתפקד תחת מגבלות כאלה?... אבל לא ניכנס כאן לפוליטיקה.

IlanG
23-11-12, 18:11
צה"ל יודע יופי לנצח. רק שיאפשרו לו!
הבעיה היא שבשנים האחרונות הוא נאלץ להילחם תחת מגבלות משפטיות בלתי אפשריות.
הסמנטיקה שבין "מלחמה" רשמית (כזו שמכריזים עליה) לבין פעילות התקפית שאינה מלחמה (כמ וכל המבצעים האלה) מונעת ממך לבצע כל מינ ידברים.
את הפעילות המבצעית מנהלים היום משפטנים ולא גנרלים, והכל כי מדינת ישראל חוששת מכל מיני גולדסטונים נתעבים למיניהם ושאר חיידקים שמאלניים ממאירים.

כל אותם דיני מלחמה בינלאומיים והאשמות בפשעי מלחמה לא חלים מין הסתם על ארגונים "שאינם מדינה" למרות שבפועל הם שולטים על שטח נרחב ומנהלים אותו בצורה של מדינה בפועל - דוגמת חמאס, חיזבאללה והרש"פ, וגם לא על מדינות מוסלמיות בכלל וערביות בפרט, על מעצמות כמו רוסיה, סין ואיראן - אלה יכולים להפציץ אוכלוסיה אזרחית ולטבוח בנשים, זקנים וילדים כאוות נפשם. האו"ם יתעלם, מועצת הביטחון לא תתכנס ואף גולדסטון מצחין וצבוע לא יפקח אפילו חצי עין תורנית בגלל זה.
בכל מלחמה מול מדינה ערבית או ארגון טרור ערבי, העורף האזרחי שלנו יהווה מטרה. מבחינת העולם זה יהיה גם לגיטימי כנראה, כי לא תראה גינויים או פעולה כלשהי כנגד זה. אנחנו לעומת זאת, אם נעז לפגוע באוכלוסיה אזרחית ערבית, מסתכנים בפעולה מיידית של כל העולם הצבוע כנגדנו - החל מגינויים נמרצים דרך חרמות ונידויים ומי יודע, אולי אפילו התערבות צבאית כנגדנו.

האם ראית עד היום איזה דיקטטור מוסלמי או איזה גנרל בצבא ערבי כלשהו שאחראי למעשי טבח של אלפים ועשרות אלפים, מקבל בכלל זימון לבית הדין בהאג? מה פתאום. זה גם לא יקרה לעולם. אבל אנחנו תמיד נהיה תחת זכוכית מגדלת של התקשורת ועם כוונת משפטית מעל לראש. למה? נורא פשוט - להם יש נפט, ואנחנו יהודים וישראלים. זה הכל. זה לא ישתנה אף פעם.

תראה לי צבא בעולם שמסוגל לתפקד תחת מגבלות כאלה?... אבל לא ניכנס כאן לפוליטיקה.

1+ דרור הצאת לי את המילים מהפה , המצב ימשיך כך לפחות עוד 20 שנה ... עד שיגמר להם הנפט או שהיאוש ואיתו הלאומניות הקיצונית הימנית תעלה ואז או אז יבוא הפתרון .... בדמות הפיתרון הסופי .

-->