PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית גרנד ויטרה????

socrtes
15-11-12, 10:15
שלום לכולם. בצער נפרדתי מהג'ימני היקר והחלטתי להתברגן ולעבור לגרנד ויטרה. על הכוונת גרנד ויטרה עד 2006 קצרה ידנית. אשמח לקבל חוות דעת על הרכב גם מבחינת התנהגות ביום יום וכמובן (בשביל זה אנחנו פה) בשטח. האם גרנד ויטרה סטנדרטית יכולה לעשות את סכיני דימונה? נחל פרצים? המצלעות? מעלה שילה?
דבר נוסף אשמח לקבל הצעות מה לבדוק ברכב לפני קנייה לדוגמא: כמה ק"מ מחזיק קלאץ בממוצע, איזורים שנוטים לחטוף מכות בטיולים (כמו האוזניים של מוטות הרדיוס בגימני), מכלולים שנוטים לעשות בעיות (כמו הגיר האוטומטי בגימני...כן את הגימני אני מכיר!) ובכלל מה לבדוק ברכב באופן כללי ובגרנד ויטרה ספציפית.
מודה לכולם מראש על העזרה.

gruyon
15-11-12, 10:22
יש לי גרנד ויטרה 1999 סטנדרטית עם מיגון ולא נראה לי שסכיני דימונה זה בשבילי . לפחות לא בלי הוספה של כמה אינצ' .

עברתי בנתיים במעלה נוח (באמת נוח ) ומעלה כמעת נוח (גם נוח) ומעלה דקלים בינתיים ללא קושי ניכר .

סך הכל רכב טוב נוח ומרווח . אבל אם תרצה שיפורים תוכל לעבור הכל . יש נעילות דיפרנציאל ברזל והגבהות וזה מה שאני צריך .

אני אציין שאין לי הרבה ניסיון והרכב אצלי 3 חודשים .

eladgaby
15-11-12, 10:58
שלום יש לי גרנד ויטרה 2003 קצרה ידנית וגם אני כמוך עברתי מגימיני.
בניסע בכביש אין מה להשוות הגרנד ויטרה הרבה יותר נוחה ומפנקת.
צריכת דלק 1:9 ממוצע תלוי בסגנון הנהיגה שלך.
הקלץ' אצלי הוחלף לפני שנתתים ומפירוק של של האיזור לצורך החלפת אטם הקלץ' נמצא תקין אחרי 40000 ק"מ .
יש בעייה בביצה הקידמית שהיא חלשה קצת וצריך זהירות מעבר לכך רכב אמין וטוב.
לי יש נעילה אחורית והגבהה קטנה ובאמת עם קצת סבנות ובחירת ציר נכון עברתי בכל מקום עד עכשיו ואני מטייל לא מעט.
סה"כ רכב טוב שיהיה בהצלחה.

נ.ב במקרה אני מוכר את שליח עכשיו אז אתה מוזמן

socrtes
15-11-12, 11:08
איזה צמיגים יש לרכב? האם קיימים צמיגי שטח מלא במידה שלו?
אני אשמח לראות את הרכב ניתן ליצור איתי קשר במייל או בטלפון 0545252025 [email protected].
נשמע סה"כ רכב שמתאים לי. האם אתה יודע על בעיות מיוחדות שיש לרכב?

eladgaby
15-11-12, 11:53
קיימים צמיגי bf קדימה 50:50 אחורה 100% שטח קצת ישנים.
ישנה מודע באתר הזה במכירת רכב תעיין ותראה את הפרטים

talb_s
15-11-12, 15:49
לי יש כזה רכב אני מאוד מרוצה ממנו הרכב המקורי נמוך מידי אצלי הוא מוגבה 2.5 אינץ סה"כ הרכב נוח וחסכוני לעומת שאר הגיפים בקטגוריה. אצלי הצריכת דלק 1:11 1:12 בממוצע בדרך עירונית ובין עירונית משולב. אצלי הרכב מטופל בזמן אני משתמש רק בחומרים איכותיים ומקפיד אל תחזוקה שוטפת ומונעת ולא נתקלתי באף בעיה מלבד השיגרת טיפולים, גם ההחזקה השוטפת לא יותר יקרה מכל פריבט לדוגמה פילטר שמן ודלק זה אותו הפילטר כמו בבלנו כנ"ל לשאר החלקים הנחוצים לתחזוקה שוטפת.
כמו כן אני מאוד ממליץ להשקיע בסט הגבהה כמו שצריך ולא לפזול לכוון של כל מיני ספיסרים או אילתורים למינהם לדעתי קונה בזול משלם ביוקר במיוחד שאתה מגביה את הרכב ללא כל התחשבות בזויות העבודה של הציריות דרישאפט וכ'.. ולהרכיב לוקרים ידניים במקום הספלנג'ים שמורכבים במקור, אני הרכבתי לוקרים של סמוראי.
נושא הפרונט אקס זה נושא רגיש לדעתי בנהיגה נכונה ובלי להשתולל בשטח ובמיוחד לדעת מתי לוותר ולמה הרכב מסוגל או יותר נכון לאיזה מצבים לא להכנס אפשר למנוע את הנזק, אבל צריך לקחת את זה בחשבון וגם אם זה קורה וזה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו אז פשוט צריך למצוא אחד חדש זה חלק מהתחביב לכל רכב יש את הנק' הרגישות שלו..... לצערנו הרב (או שתשקיע בדיפ' מברזל אבל זה נורא יקר!!)
הרכב מצויין לטיולים אל תצפה למפלצת עבירות כמובן שבהשקעה ברכב (הגבהה נורמלית נעילות וצמיגים) אתה יכול להפוך אותו לזאב בעור של כבש אבל הכול תלוי מה אתה מחפש אותי הוא משרת נהדר בטיולים אני לא מחפש לעלות כל מדרגה שאני מאתר בשטח.
צעד הבא שאני בוחן זה מעבר לצמיגים 215/75/15 אשמח לקבל חוות דעת מחברי הפורום שעשו את הצעד הנ"ל לגבי פגיעה בסחיבה של הרכב, צריכת דלק, התנהגות וכ'..
מקווה שעזרתי...

osh
15-11-12, 19:06
אין כל בעיה מבחינת חוזק מכלולים או השפעה על צריכת דלק ביום יום. מה שכן לדעתי ג'נט 15 לא מתאים מקדימה. הברקסים גדולים מידי.
לבחור ששוקל האם לקנות, לדעתי נעילה אחורית אוטומטית חוסכת את רוב הצרות ומשנה לחלוטין את יכולות העבירות של האוטו.
בהצלחה

שגיא S
15-11-12, 19:29
אין כל בעיה מבחינת חוזק מכלולים או השפעה על צריכת דלק ביום יום. מה שכן לדעתי ג'נט 15 לא מתאים מקדימה. הברקסים גדולים מידי.

זה נכון לדגם של ה2 ליטר, ולא למנוע 1.6

talb_s
15-11-12, 21:19
זה נכון לדגם של ה2 ליטר, ולא למנוע 1.6

שגיא צודק אין כל בעיה עם הגאנט
יש מישהו שיש לו ניסיון אישי בקשר לשינוי ל215/75/15
תודה

talb_s
15-11-12, 21:20
קיימים צמיגי bf קדימה 50:50 אחורה 100% שטח קצת ישנים.
ישנה מודע באתר הזה במכירת רכב תעיין ותראה את הפרטים

ואלעד איזה מידה של BF מורכבים אצלך??

socrtes
16-11-12, 20:55
האם ניתן לשים באופן חוקי צמיגים 235? ואם לא איזה צמיגים שטח מלא קיימים ב 215?

asypeer
17-11-12, 10:00
לדעתי המודל האחרון שהגיע עם גיר ידני הוא 2003, מאז רק אוטומט.

regevzuki
17-11-12, 22:54
יש לי דיזל מודל 99, עם מיגונים בלבד ללא הגבהות או נעילות, עוברת ב-99% מהמקומות, צולחת נחלים כמו צוללת, אוכלת 1:12 בכביש , 1:10 בשטח, צמיגי 50X50 של יוקאהמה. צמיג חוקי 235.
צריך להיזהר קצת במדרגות בגלל הגובה/נומך אבל בסך הכל עשתה את מעלה נוח, מעלה אברהם רמה"ג ועוד.

udi500
17-11-12, 23:07
יש לנו 2003 אוטומטי, 8 שנים אצלנו, מוגבה קלות ללא נעילות, ממוצע בעיר 1:9, מחוץ לעיר בנהיגה רגועה 1:12, תקלות עיקריות ב- 8 שנים: 2 רגשי חמצן, צירייה ימנית ומסרק - כנראה בגלל טעות נהיגה ולא בעיית חומר.
עד היום לא היה מקום שרציתי ולא עברתי, תמיד יש קצת יותר עבודות מע״צ מאשר אצל אחינו הגדולים.
אין הרבה מרחב למטען, אבל חוץ מזה - רכב מעולה !!!! לא רוצים להחליף.
גם אני מתעניין בשידרוג חוקי למידת צמיגים אחת גדולה יותר, אבל ככל הנראה לא ניתן.

dudik5
10-12-12, 07:55
יש לי 2003 אוטומט למכירה

gilad-m
25-03-13, 12:10
אני רוצה לציין שהוא רכב דיי מורכב מבחינת המכללים שלו , והשיפורים שנדרשים קצת הייתי אומר יקרים, לדעתי על מנת להיכנס לשטח שהוא טיפה קשה
רצוי להגביע ל 2.5 אינץ' , לשים דיפרנציאל מברזל
לוקרים

gruyon
25-03-13, 12:34
אני אציין שאחרי עוד 4 חודשים מאז שכתבתי את ההודעה למעלה אני עדיין אוהב ובעד גרנד ויטרה . שיפורים יקרים ? מה ההבדל במחיר בין הגבהה של גרנד ויטרה לעומת פג'רו או טרנו ומה בנוגע לנעילות ? דווקא בהשוואה לחברים מהטיול אני חושב שהג.ויטרה הזולה בכל רכיב.

dork
25-03-13, 21:05
אני אציין שאחרי עוד 4 חודשים מאז שכתבתי את ההודעה למעלה אני עדיין אוהב ובעד גרנד ויטרה . שיפורים יקרים ? מה ההבדל במחיר בין הגבהה של גרנד ויטרה לעומת פג'רו או טרנו ומה בנוגע לנעילות ? דווקא בהשוואה לחברים מהטיול אני חושב שהג.ויטרה הזולה בכל רכיב.
חכה שתגיע (בתקווה שלא) לחלק שבו הפרונטאקס מחליט להישבר לך תמצא את החלק ואת היחסי העברה המתאימים אגב גם לשפץ גיר ברכב הזה מאוד יקר אולי החלקים של הרכב לא אמורים להיות כלכך יקרים אבל בגלל המחסור והקושי למצוא הביקוש גורם למחירים יקרים מידי ולא מוצדקים אני כבר התחלתי להתחרט שלא הבאתי לאנד קרוזר סביב שנות ה2000

אלדר
25-03-13, 22:30
וכמה עולה דפריציאל קדמי בלאנד קרוזר?
אחזקה של טיוטה תהיה הרבה יותר יקרה מגרנד ויטרה, בהנכה ששני הרכבים באותה רמת תחזוקה.
לגבי הפרונט אקס האלומים מחךיפים לברזל וסוגרים את העניין פעם אחת לתמיד.

-->