PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת זיקה טובה או מזיקה?

tomer s
26-03-05, 22:41
נעילת זיקה בסרן אחורי יתרונות? חרסונות? (חוץ מלהזהר יותר בסיבובים) בלאי מיכלולים?איך לבדוק אם נגרמו נזקים?

barak4*4
27-03-05, 08:40
בערך לפמי חודשיים היה כאן דיון על הנושא מלווה בתמונות הצמיגים של ג'יפים עם ספול.
דובר על כל היתרונות והחסרונות של הנושא.
לא השקעתי הרבה בחיפוש ולכן לא מצאתי, אבל בכל אופן תריץ חיפוש ותמצא דיון מעניין בנושא.
ברק.

ניר ל
27-03-05, 15:04
רצ"ב הדיונים בנושא,כפי שתוכל לקרוא אין מסקנה מוחצת.
יש הסכמה שזהו פתרון מעולה לרכב שלא משמש לנסיעת כביש, יש הבנה שזה יוצר בלאי נוסף של הצמיגים אבל לא ברור עד כמה הוא קריטי.
לגבי שימוש ברתכת לצורך העניין - קח בחשבון שהעסק עלול להתפרק ולהרוס את הדיפ'.

הרבה דיברנו וקראנו על התקנות של ספול אחורי במקום נעילה אוטו', אנשים שהתנסו בחו"ל מדווחים שזה בכלל לא רע ואפילו מתנהג יותר טוב מנעילה אוטו'.
הכוונה היא לנסות את ההתקנה בג'יפ שמשמש בעיקר לטיולי שטח (עושה בממוצע 7000 ק"מ בשנה). החשש היחיד שלי הוא בלאי מואץ של הצמיגים וחוסר אפשרות לנסוע עם צמיגים בקוטר שונה בשעת חרום. הערות והארות יתקבלו בברכה.

חזרה למעלה

סוזי המשתוללת

פורסם: שני יונ' 14, 2004 12:54 pm נושא ההודעה:

--------------------------------------------------------------------------------

ניר
גם עם נעילה לא תוכל לנסוע עם קטרי גלגל שונים - בדוק
מעבר לכך כעיקרון זה לא רע אבל השאלה היא למה ?
מה תחסוך ומי אמר שהתנהגות הנעילה כל כך גרועה שאי אפשר לסבול אותה 7000 ק"מ בשנה ?

חזרה למעלה

ניר ל
מערכת ג'יפולוג

פורסם: שני יונ' 14, 2004 3:03 pm נושא ההודעה:

--------------------------------------------------------------------------------

ציטוט:
גם עם נעילה לא תוכל לנסוע עם קטרי גלגל שונים - בדוק
מעבר לכך כעיקרון זה לא רע אבל השאלה היא למה ?
מה תחסוך ומי אמר שהתנהגות הנעילה כל כך גרועה שאי אפשר לסבול אותה 7000 ק"מ בשנה ?

הנעילה מתקתקת אבל מעצם היותה נעילה אוטו' מאפשרת קיזוז מהירויות ונסיעה עם גלגלים בקוטר שונה (כמובן שבחרום).
נעילה היא בהחלט נסבלת, אבל היא מרעישה, יש לה בלאי, קורה שהיא נשברת, בנעילות הזולות יש תופעות לוואי מעצבנות. הן יקרות פי חמש או פי חמש עשרה...

חזרה למעלה

עמיקם

פורסם: שני יונ' 14, 2004 4:15 pm נושא ההודעה:

7000 קמ זה אומר ש5 פלוס נסיעת כביש לפחות.זה אומר גם שזוג צמיגים נישחק בקצב מהיר מאד.יכול להיות שיש בלאי יותר מואץ בכל שאר המיכלולים ,אז אני לא מבין מה הרווח פה.
בקשר לתיקתוקים של הנעילה אז הנו סליפ ממש אבל ממש לא מתקתקת.אם אתה בונה אוטו לזחילת סלעים נטו ואתה גורר אותו למקום אז אולי יש משהו במה שאתה אומר,אבל בתור אוטו לטיולים אני חושב שזו טעות.השאלה אם אנחנו מדברים על כסף,בגדול אני בעד נעילה נישלטת,אבל אז נכנס מרכיב המחיר ויש אנשים שצריכים להתפשר.לדעתי ברכב לטיולים הפשרה היחידה היא נעילה אוטומטית .

חזרה למעלה

ניר ל
מערכת ג'יפולוג

פורסם: שני יונ' 14, 2004 4:29 pm נושא ההודעה:

ציטוט:
זה אומר גם שזוג צמיגים נישחק בקצב מהיר מאד.יכול להיות שיש בלאי יותר מואץ בכל שאר המיכלולים ,אז אני לא מבין מה הרווח פה.

זהו בדיוק העניין לדעתי, הטרייד אוף היחיד שאני רואה הוא בלאי צמיגים, לשאר המכלולים זה לא אמור להזיז. השאלה היא כמה מהר נשחקים הצמיגים מעבר לנורמלי? אולי זה לא כ"כ נורא כמו שחושבים. בכוונה ציינתי מס' ק"מ בשנה, כדי להדגיש שבקצב כזה הצמיג מתיבש ומתיישן לפני שהסוליה נשחקת. אם אני לוקח בחשבון החלפת צמיגים כל חמש- שש שנים כתוצאה מהתיישנותם, אז יתכן והשחיקה הנוספת בכלל לא תשנה את תדירות ההחלפה. מצד שני אם יקום מישהו ויאמר שאחרי עשרת אלפים ק"מ עם ספול הלכו לו הצמיגים, זה כמובן לא משתלם.

חזרה למעלה

חנן א.
מערכת ג'יפולוג

פורסם: ראשון פבר' 27, 2005 2:04 pm נושא ההודעה:

יצאתי עם ניר והספול האחורי לטיול של יומיים במדבר, גם נהגתי פה ושם.

אם הייתי מכיר את האופציה הזו לפני שהרכבתי את הדטרויט האחורי, ברור לי שזה מה שהייתי מרכיב שם. העסק בהחלט יותר נעים מנעילה אוטומטית. פחות חופש, אין תקתוקים, במהירות איטית מאוד על אספלט ובהפניה מלאה של ההגה, מרגישים חריקות גלגלים קלות, והתנגדות קלה לתנועה, בשאר הנסיעה אין לספול משמעות. לטעמי, שווה.
הייתי מחליף היום את הדטרויט בספול, אחד תמורת אחד, אם לא היה את כאב הראש הכרוך בכך - פירוק, הרכבה, קניה, מכירה, וכו'.

חזרה למעלה

six 4 life

פורסם: ראשון פבר' 27, 2005 4:05 pm נושא ההודעה: ---

מישהו אמר קנייה מרוכזת של ספול לדנה 44 ???...

-ארז -

חזרה למעלה

jeep

פורסם: חמישי מרץ 03, 2005 5:24 pm נושא ההודעה: קניה מרוכזת

בשביל 50$ אין צורך בקניה מרוכזת
לפני חודש הבאתי כזה
נרכיב אותו עוד מעט במקום נעילה

עדי

חזרה למעלה

הצפרדע

פורסם: חמישי מרץ 03, 2005 5:24 pm נושא ההודעה:

נאום מבעל נסיון ארוך עם ספול כביש -
התקנתי כזה בסרן האחורי של הסופה, לפני שהכנסתי לשם את הנעילה האוטומאטית.
התנהגות הרכב עם ספול יותר צפויה ויותר בטוחה מאשר עם נעילה אוטומאטית.
נשמע מוזר?? אז שיישמע מוזר, אבל זאת האמת לאמיתה, ובאופן אוביקטיבי.

באופן סובייקטיבי - נהניתי הרבה יותר עם הספול מבחינת השליטה והטיפול ברכב, בכל מצב, פרט לדבר אחד ששיגע אותי לחלוטין, והוא צריחת הצמיגים בכל סיבוב, אפילו הקטן ביותר. הגעתי למצב בו הייתי לוקח סיבובים לאט ורחב, ומתכווץ כולי בפחד לקראת חריקת הצמיגים ולקראת מבטי כל העולם מסביב, כולל החזירים!

וזה מביא לגורם הבא, שהוא אכילת הצמיגים. בכוונה לא אמרתי שחיקה, בלאי וכל שאר התיאורים האנמיים הללו. הספול גורם לזלילה רעבתנית ורצחנית של הצמיג ע"י האספלט, והופך צמיג חדש לזבל מסוכן תוך זמן קצר להחריד.

אני לא מדבר על נושא הלחץ על הציריות וכו', כי אני סבור שכל רכב שטח מסוגל להתמודד עם הלחץ הנוסף הזה, בשטח בודאי, אבל גם בכביש.

המסקנה הסופית שלי והחד משמעית מבחינתי - ספול נהדר מבחינת הצפיות שבו והתנהגות הרכב, אבל הוא איום ונורא מבחינת מה שהוא מעולל לצמיגים היקרים, שלא לדבר על האספקט הבטיחותי.

גזר הדין - הספול, ככל שמדובר בנהיגת כביש, יוצא להורג עם שחר....

חזרה למעלה

הצפרדע

פורסם: חמישי מרץ 03, 2005 5:27 pm נושא ההודעה:

נ.ב.

יש לי אחד כזה למכירה של דנה 60 אחורי לסופה, אם מישהו
רוצה לקנות, להנות ואגב ההנאה המפוקפקת הזאת, לשחוט את צמיגיו

חזרה למעלה

הצפרדע

פורסם: חמישי מרץ 03, 2005 5:30 pm נושא ההודעה: Re: קניה מרוכזת

jeep כתב:
בשביל 50$ אין צורך בקניה מרוכזת
לפני חודש הבאתי כזה
נרכיב אותו עוד מעט במקום נעילה

עדי

$50 ???
אתה אולי מתכוון למיני ספול, שהוא דבר דומה אבל נכנס בתוך הקייס
במקום הסטליטים.
הספול הוא מתקן המחליף את כל הקייס עם הסטליטים וכו', והוא גדול יותר
וחזק הרבה הרבה יותר.

חזרה למעלה

eran4x4

פורסם: חמישי מרץ 03, 2005 5:33 pm נושא ההודעה:

הצפרדע כתב:
נאום מבעל נסיון ארוך עם ספול כביש -
התקנתי כזה בסרן האחורי של הסופה, לפני שהכנסתי לשם את הנעילה האוטומאטית.
התנהגות הרכב עם ספול יותר צפויה ויותר בטוחה מאשר עם נעילה אוטומאטית.
נשמע מוזר?? אז שיישמע מוזר, אבל זאת האמת לאמיתה, ובאופן אוביקטיבי.

באופן סובייקטיבי - נהניתי הרבה יותר עם הספול מבחינת השליטה והטיפול ברכב, בכל מצב, פרט לדבר אחד ששיגע אותי לחלוטין, והוא צריחת הצמיגים בכל סיבוב, אפילו הקטן ביותר. הגעתי למצב בו הייתי לוקח סיבובים לאט ורחב, ומתכווץ כולי בפחד לקראת חריקת הצמיגים ולקראת מבטי כל העולם מסביב, כולל החזירים!

וזה מביא לגורם הבא, שהוא אכילת הצמיגים. בכוונה לא אמרתי שחיקה, בלאי וכל שאר התיאורים האנמיים הללו. הספול גורם לזלילה רעבתנית ורצחנית של הצמיג ע"י האספלט, והופך צמיג חדש לזבל מסוכן תוך זמן קצר להחריד.

אני לא מדבר על נושא הלחץ על הציריות וכו', כי אני סבור שכל רכב שטח מסוגל להתמודד עם הלחץ הנוסף הזה, בשטח בודאי, אבל גם בכביש.

המסקנה הסופית שלי והחד משמעית מבחינתי - ספול נהדר מבחינת הצפיות שבו והתנהגות הרכב, אבל הוא איום ונורא מבחינת מה שהוא מעולל לצמיגים היקרים, שלא לדבר על האספקט הבטיחותי.

גזר הדין - הספול, ככל שמדובר בנהיגת כביש, יוצא להורג עם שחר....

ברוך,
אם איזה לחץ אויר נסעתה עם הספול?
האם ניסיתה להעלות לחץ להקטנת תופעות הלוואי (שיהיה ברור לכולם העלאת לחץ פוגעת באחיזת הצמיגים ועלולה להוביל לנעילת סרן אחורי ואיבוד שליטה)?

חזרה למעלה

e-Pit@m

פורסם: חמישי מרץ 03, 2005 5:46 pm נושא ההודעה:

לדעתי זה עדיף כאשר מדובר על רכב שני, לטיולים בלבד..
אבל האם העלאת לחץ האוויר מעל המותר אינה פוגעת בצמיג?

חזרה למעלה

הצפרדע

פורסם: חמישי מרץ 03, 2005 6:04 pm נושא ההודעה:

ערן,
אכן כן, העליתי את לחץ האויר עד ל-33, דבר ששיפר רק במעט את הצריחה אבל כמובן שלא שינה במאומה את כתישת הצמיגים האומללים.
אני אכלתי שני MTRים חדשים תוך חודשיים, עד לרמה שאילו הייתי נתפס, הייתי מורד מיידית מן הכביש. אל תתעסקו עם ספול בכביש. כמה שזה כיף, זה יקר מידי ויגרום להחלפת צמיגים תכופה או לסיכון בטיחותי חמור.

חזרה למעלה

six 4 life

פורסם: חמישי מרץ 03, 2005 6:23 pm נושא ההודעה: ---

ברוך
כל מה שכתבת הוא מעניין ומהווה בהחלט דעה חשובה מאחד כבעל נסיון.

רק דבר קטן,
הספול שאנחנו מדברים עליו הוא אותו ספול ב50$ שנכנס לקייס במקום הסטיליטים.
סה"כ האפקט הוא אותו אפקט של ספול מירוצים (הספול שאתה מדבר עליו שמחליף את כל הקייס), וזול משמעותית מספול המירוצים ומנעילה. מה גם שפשוט הרבה יותר מנעילה אבל בזה כבר דנו כאן.

בכל אופן
אני כנראה ירדתי מרעיון הספול.
אין לי תקציב לזוג צמיגים כל חצי שנה.

תודה.

-ארז -

חזרה למעלה

חנן א.
מערכת ג'יפולוג

פורסם: חמישי מרץ 03, 2005 7:59 pm נושא ההודעה:

ברוך, השאלה היא אם ניסית באותם תנאים נעילה אחורית אוטומטית, כי אז הדעה שלך מקבלת משנה תוקף.
אתה יודע, יש הבדלים בסגנונות נהיגה, לא כתבת מהו הקילומטרז' שלך.
טיילתי עם ניר בסופ"ש האחרון לדרום הרחוק. לא ראיתי סימני בלאי על הצמיגים, ולדעתי ניר איתם ועם הספול קרוב לשנה (ניר, תקן אותי אם אני טועה) .

חזרה למעלה

הצפרדע

פורסם: חמישי מרץ 03, 2005 10:18 pm נושא ההודעה:

חנן א. כתב:
ברוך, השאלה היא אם ניסית באותם תנאים נעילה אחורית אוטומטית, כי אז הדעה שלך מקבלת משנה תוקף.

כן, לפני הספול וגם עכשיו, לאחר הוצאתו.
אין מה להשוות בכלל -
הספול מצויין בהתנהגות כביש ושטח וזוועתי עם הצמיגים.
הנעילה לא טובה בהתנהגות כביש, אך נוחה לצמיגים.

חזרה למעלה

jeep

פורסם: שישי מרץ 04, 2005 9:44 am נושא ההודעה: ספול

צפרדע יקרה
א. אכן התכוונתי למיני ספול
ב. לפני כמה זמן נסעתי במשך שנה עם דיפרנציאל מרותך (כמו ספול) והיה נהדר
ג. אינני נוסע הרבה בג'יפ אלא רק בטיולים אבל איני זוכר שום אכילת בליעת או טריפת צמיגים.
ד. בקשר לצריחות - אפילו בסיבוב פרסה בזהירות לא הייתי מעיר את השכנים.

אני בכל מקרה ממליץ

עדי

חזרה למעלה

חנן א.
מערכת ג'יפולוג

פורסם: שישי מרץ 04, 2005 12:21 pm נושא ההודעה:

הסתכלתי הבוקר שוב על הצמיגים בג'יפ של ניר. כמעט שנה עם ספול, MTRים 33 אינטש.

נראים ממש ממש טוב, כמעט חדשים למעשה. בטח לא נראים פחות טוב מהצמיגים אצלי, עם הדטרויט.

חזרה למעלה

ניר ל
מערכת ג'יפולוג

פורסם: שישי מרץ 04, 2005 4:16 pm נושא ההודעה:

ציטוט:
ערן,
אכן כן, העליתי את לחץ האויר עד ל-33, דבר ששיפר רק במעט את הצריחה אבל כמובן שלא שינה במאומה את כתישת הצמיגים האומללים.
אני אכלתי שני MTRים חדשים תוך חודשיים, עד לרמה שאילו הייתי נתפס, הייתי מורד מיידית מן הכביש. אל תתעסקו עם ספול בכביש. כמה שזה כיף, זה יקר מידי ויגרום להחלפת צמיגים תכופה או לסיכון בטיחותי חמור.

לא יודע על מה אתה מדבר, אם לא הייתי מכיר אותך בתור אדם רציני הייתי משער שאתה הוזה...
אני נוסע עם לחץ אוויר 25-30 (עם לחץ נמוך מ 15 יש בעיה בכביש), מקפיד על בדיקה והשוואת לחצי אוויר בין הצמיגים, נוסע עם קומפרסור ברכב. הצמיגים לא חורקים ולא צורחים בשום מצב, בסיבובים חדים במיוחד נשמע רעש חיכוך עמום בשני הצמיגים כתוצאה מהשוואת מהירויות בינהם. כמו שציין חנן, בסיבוב חד בלי גז במהירות איטית מורגשת התנגדות קלה. התנהגות הרכב צפוייה לחלוטין, אין שום הפתעות ורעשים, הרבה יותר נעים, צפוי והרבה פחות מורגש מנעילה אוטו'. הצמיגים עברו כמה אלפי ק"מ עם הספול בחורף ובקיץ. לא נראה עליהם בלאי שונה מבקדמיים.
לפני שהתקנתי אותו עשיתי נסיעת מבחן בג'יפ של עדי עם 31" והרושם היה דומה, לא לחינם עדי מחליף עכשיו נעילה אוטו' חדשה בספול. למען האמת הספול מסרס את הג'יפ וקשה הרבה יותר להוציא ממנו חראקות ויללות צמיגים, עוד יתרון הוא שהבלימה זהה בשני הגלגלים תמיד.

אין בשורות אלו משום המלצה להתקין ספול, אני נוהג באופן מסויים ומסתמך על נסיוני האישי בלבד, בהחלט לא שולל אפשרות שתחת נהג אחר עלולה להתרחש התנהגות שונה של הרכב או בלאי מואץ של צמיגים, הנסיון של ברוך לא נופל משלי.

-->