PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבנית באגיי פשוטה

אריה
27-03-05, 02:31
שלום ,
אני מעונין ליבנות באגי על בסיס אותו , ( משהוא בסיגנון של חיפושית , לאדא , או כול אוטו זול אחר )
אז אני רוצה לדעת איזה מכוניות יש עד 2000 שקל בלי טסט ( תיתנו שמות )
משהוא עד 2000 שקל רק האוטו

בעיקרון אני צריך את הבאגי לשטח לא ממש חזק אז לפי דעתי יתאים לי גם מנוע ליטר 1

והעם יש הרבה הבדל בין מנוע מאחורה והנעה אחורית
לבין מנוע מקדימה והענה קידמית

ועוד בקשה מישהוא מקיר אתר עם תמונות של באגי על בסיב אוטו אני רוצה ליראות צורה של שילדה

אריה
27-03-05, 02:31
מיצטער על שגיאות הכתיב יש לי בעיה עם זה

אריה
27-03-05, 03:14
מה יכול להתאים מהמכוניות האלה ?

סקודה פיבוריט .פג'ו 305 ,פורד פיאסטה ,פיאט אונו ,סיטרואן BX
סוזוקי סוויפט או הסוברו הישנות האלה שחחתי את הדגם

נמרוד
27-03-05, 09:33
חיפושית.

הנעה אחורית, מנוע אחורי.

אריה
27-03-05, 09:36
כן בסדר , אבל יש הרבה הבדל בין חיפושיט לפיאסטה נגיד ??
מה היתרונות ומה החיסרונות

נמרוד
27-03-05, 09:41
יש המון הבדל.

החיפושית היא הרכב היחיד שאתה באמת יכול לקנות שהוא הנעה אחורית ומנוע אחורי. זו התצורה הנכונה לבאגי. כל מכונית זולה אחרת שאתה יכול להשיג היא מכונית נוסעים עם מנוע קדמי וכראה הנעה קדמית (ואם הנעה אחורית, אז סרן חי עתיק), ולא מתאימה להסבה לרכב שטח.

אריה - קרא את הפורום הזה לעומק, תעבור דף אחרי דף אחורה, אתה תמצא המון מידע ותשובות לשאלות שאתה שואל. אתה תראה גם הפניות לספרים - אני שוב פעם ממליץ לך מאד, להשקיע 30$ ולהזמים את הספר Baja Bugs & Buugies מאמאזון. ראה פרטים נוספים בספריית ג'יפולוג.

הצפרדע
27-03-05, 12:40
החיפושית היא הרכב היחיד שאתה באמת יכול לקנות שהוא הנעה אחורית ומנוע אחורי. זו התצורה הנכונה לבאגי. כל מכונית זולה אחרת שאתה יכול להשיג היא מכונית נוסעים עם מנוע קדמי וכראה הנעה קדמית (ואם הנעה אחורית, אז סרן חי עתיק), ולא מתאימה להסבה לרכב שטח.

שלום נמרוד,
תרשה לי לא להסכים איתך.
מה רע בבאגי שמתקינים בו מאחור מנוע שהיה במקורו מנוע הנעה קדמית???
נהפוך הוא, רק ברכבי הנעה קדמית תמצא מנועים מודרניים, קלים וחזקים,
אשר יכולים להיות מצויינים לבאגי כזה.
נכון שצריך הרבה יותר עבודה ובניה לאחר תכנון יסודי, אבל הדרך הנכונה
והטובה, לעניות דעתי, היא דוקא לקחת מנוע כזה עם הגיר שלו (שהוא בד"כ אוטומאטי עם 4 או 5 הילוכים) ועם הציריות ואולי המשולשים והברקסים שלו,
ומהם לבנות באגי עם הנעה אחורית.
דרך אגב, אני מקווה לסיים בקרוב את הרכב החדש שאני בונה על בסיס העקרון של הראשן[שילדת צינורות,מנוע הונדה 2000סמ"ק, גיר אוטו' 5 הילוכים טיפטרוניק, סרני ג'י.אמ. 14 ודנה 44 (עם ציריות 4340 וצלבי CTM), גלגלי 39.5 אינץ' וכו']
ובשלב הבא אני הולך להפוך את הראשן לבאגי חד מושבי מהיר על בסיס מנוע ההונדה 1600 סמ"ק שיחזור להיות מונח לרוחב הבאגי מאחור.
לדעתי זה יהיה באגי חזק מאד וקל שיפיק ממנוע ההונדה את המירב והמיטב.
שבוע טוב
ברוך

נמרוד
27-03-05, 13:04
ברוך, תרשה לי כן להסכים איתך :lol:

אבל - התאמתי את התשובה לשאלה, שכללה בין היתר את הכותרת "באגי פשוטה", את הסכום 2000 שקלים, ועוד כמה רמזים על הכיוון הכללי.

אני מניח שתסכים איתי שאם רוצים לבנות משהו פשוט וזול מאד, הבסיס הנכון היה תמיד ונשאר גם היום - חיפושית.

אריה
27-03-05, 15:36
תודה רבה עזרתם לי מאוד
אני כנירא יתחיל לחפס לי חיפושונת
עוד חודשים כך
אבל עם תיהיה לי מציא במחיר זול נגיד 500 שקל משהוא שזז אבל העה קידמית אז אני ילך על זה קנירא

הצפרדע
27-03-05, 15:38
אני מניח שתסכים איתי שאם רוצים לבנות משהו פשוט וזול מאד, הבסיס הנכון היה תמיד ונשאר גם היום - חיפושית.
נכון, אם כי הפתרון ישן ומיושן, בעקר בהתחשב בהספקון הצנוע של מנועי
החיפושיות לסוגיהם ובגילם המופלג הגורם לכך שגם ההספק המקורי הצנוע,
מדורדר למדי. אכן, באגי כמעט מוכן, אבל רחוק מלהיות מלהיב, מהיר
מענין או מיוחד מכל בחינה שהיא.

six 4 life
27-03-05, 16:00
ברוך

לדעתי חיפושית היא אחלה של בסיס לבאגי ראשונה לחובבן שפשוט רוצה להינות מקצת שבילים, ואין לו ממש תקציב להנדס ולבנות שלדת צינורות ומנועים עתירי הספק מודרנים כאלו או אחרים.

חיפושית היא אחלה בסיס
וכאשר יחליט הבחור כי מנוע החיפושית לא מספק אותו יותר- תמיד יוכל להתקין מנוע טרנספורטר בבאגי שבנה על בסיס החיפושית.

אני בעד
מה גם שזה מתאים לתקציב שהבחור העלה.

בברכה,

-ארז 8) -

lizard
27-03-05, 19:47
בקשר למנוע לבאגי מבוססת חיפושית, תמיד אפשר לבנות מתאם למנוע סובארו.
חוץ מזה, אם הבנתי נכון, במידה ואני משתמש בגיר אוטומטי (שלפי מה שקראתי לאחרונה עדיף בדר"כ מרכבי שטח) אז אין לי בעיה של מנוע מלפנים או מאחור מאחר והעברת ההילוכים היא אלקטרונית (לפחות ככה נדמה לי).

לברוך - תמונות בבקשה :-) מת לראות את מה שאתה בונה.

asafk
27-03-05, 23:47
כמו חיפושית, אבל יותר קטן- סוברית. בדומה לחיפושית- מנוע אחורי, שלדה אחורית, ובודי שמתפרק בקלות מהרצפה. שלא כמו חיפושית- זה אוטו קטן, ויכול להיות רק באגי חד מושבי. יש 1000 סמ"ק 50 כ"ס (יותר מרוב החיפושיות) ו1200. הרוב יהיו 1000. (ומסתובבות גם כמה 4X4... הבאגי המושלם). המתלה האחורי- זרועות חצי עוקבות, הקדמי- מקפרסון. המשקל של הרכב, עם הבודי, היה קצת פחות מ900 ק"ג, ואני מניח שה"דיאטה" שכוללת הורדת הבודי תהיה משמעותית.

אגב, אם למישהו יש כזה עם מכללים תקינים, פחות או יותר, ורוצה לתרום לי אותו- אני מבטיח סיבוב על הבאגי שהוא יהפוך להיות, מתי שבא ל"תורם".

אסף.

lizard
28-03-05, 15:19
לצערי הרב אני יכול להציע רק סוזוקית, הבנתי שהיא לא מתאימה.

שאלה אחרת, קשור קלות לנושא, לאן פונים על מנת לרכוש רכבים צבאיים ישנים?
לצבא היו המון סובריות, אותי אישית מעניין יותר קלדיאטורים וכאלו. אני לא רוצה לנסוע לנגב ולגנוב משם חלקים.

מיכה

סולי
28-03-05, 16:16
אגב, אם למישהו יש כזה עם מכללים תקינים, פחות או יותר, ורוצה לתרום לי אותו- אני מבטיח סיבוב על הבאגי שהוא יהפוך להיות, מתי שבא ל"תורם".
אסף.

יפה מאוד שיש לך זמן פנוי לבאגי אחר! :twisted:

:wink:

arnonshoshani
23-04-05, 14:16
שלום לכולם

אני ממליץ בחום על הסובארית זהו רכב קטן וזריז ועומד בעומסים יפה מאד.
אני לא מסכים עם העובדה שהוא רק לאחד כי בנינו כזה גם לשני נוסעים.
אחד היתרונות שלו הוא חלוקת הברגים בנאבות שמתאימים לגלגלי טרקטורון פולאריס בדיוק ללא מתאמים.

בהצלחה אריה

ארנון

tmk007
17-09-06, 16:01
שלום אנ י ואבא שלי מעונינים לבנות באגי לניעה על שטח קל כמו אבנים קתנות למשהו גדול בימיוחד אם למישהו יש עצה מאיפה מתחילים אי מאוד אשמח!!!

שלדה שירטוטים המלצה למנוע משהו באמת פשות בסביבות ה2500-3000 שח תודה ושנה טובה

tmk007
17-09-06, 16:02
לא משהוא גדול במיוחד אבנים קטנות סליחה

חנן-ג'יפולוג
17-09-06, 16:40
פתח שרשור חדש בבקשה, רק תעשה את זה הפעם בעברית. אנחנו בישראל. תעביר את מה שכתבת בSPELLER של וורד ואז תעשה COPY PASTE לכאן. אתה מבקש מאנשים עזרה, אז המינימום שאתה יכול לעשות, זה לכתוב להם בשפה שהם מבינים בלי מאמץ.

-->