PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לגבי מערכת ניווט לטיולים

BUx2
19-11-12, 14:51
שלום
מזה זמן רב אני מתכנן את מסלולי הטיול בעזרת מפות סימון שבילים ודי מייאש אותי למדוד את אורך הציר בעזרת חוט כל פעם מחדש.
שאלה ראשונה האם מישהו יודע אם אפשר למדוד אורך ציר בעמוד ענן או אם יש פיתרון אחר ?
שאלה שנייה זה התייעצות לגבי מערכת ניווט לג'יפ
כפי שציינתי אני עובד עם מפות ורציתי להשתדרג למערכת GPS אבל כיום עם כל ההיצע של הטאבלטים ומערכות ההפעלה השונות אני קצת מבובלב
האם למישהו יש המלצה באיזה כיוון לבחור IOS ANDROID או אולי WINDOWS 8 ובאיזה תוכנה לבחור
המטרה זה לבחור בפיתרון הפשוט והזול ביותר
תודה

zviki
19-11-12, 15:27
לשאלה הראשונה.
גגל- מד מפה אנלוגי. מדובר על מד בתצורת שעון יד [המכיל את כל קני המידה הקיימים] כשבקצהו גלגל שיניים קטן המשוטט על הדרך במפה, כולל סיבובים חדים.
גלגל השיניים הוא זה אשר קורא את המרחק הנראה במד.
מוצר היסטורי, אולי נמצא עדיין בחנויות למטייל וכו' במחיר דשא.

ואם לא תמצא,חוט בדיל על הדרך במפה כולל הפיתולים,ליישר ולמדוד.

raanan
19-11-12, 16:32
ממליץ שתקרא מאמר זה :
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2538-%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%95%D7%98-%D7%9E%D7%9E%D7%95%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%9C%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%90%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%93%D7%9B%D7%9F
אח"כ תוכל להיות יותר ממוקד בשאלות.

רענן

dvl_eyes
19-11-12, 17:29
אני אישית אוהב מאוד את ה- twonav על הטבלט שלי (Sumsung Galaxy 10.1) מדוייק, רזולוציה גבוהה, ומחיר שפוי (לא זול).
במקביל יש לי את האח הגדול שלו ה- LAND CompeGPS על המחשב הנייד, יותר מתוחכם עם הרבה יותר אפשריות.
בגדול אני מתכן מסלול על המחשב הנייד עם ה- CompeGPs מייצא את הקובץ לטבלט ונוסע בשטח כשהטבלט פתוח ומסייע לניווט.

יש לי גם את ה- Naviguide הוותיק על המחשב הנייד, אמין פשוט ושימושי, אבל אין לו את הרזולוציה של התכנה הספרדית וגם פחות אפשריות.
אני משתמש בו בעיקר לגיבוי במקרה של תקלה עם התוכנה העיקרית שלי.

אין לי ניסיון עם עמוד ענן ל- Ipad בעיקר בגלל המחיר המאוד גבוה שלו, אין עדין וורסיה של עמוד ענן לאנדרואיד.

התקנתי את התוכנה החינמית "אדמה" מתוצרת ישראל על הטבלט, לטעמי היא פחות אינטואיטיבית וחסרות לה הרבה אפשרויות שאני מאוד אוהב בתוכנות האחרות.

לדעתי, התוכנה שנותנת כרגע את התמורה הטובה ביותר יחסית למחיר היא הרכישה המשולבת של CompeGPS LAND למחשב הנייח/ נייד (PC) ואת תוכנת ה- twoNav עבור הטבלט.

נקודה נוספת שאני חושב שחשובה, התמיכה בישראל של ה- CompeGPS LAND/ TwoNav טובה יותר מאשר התמיכה של כל שאר התוכנות (תודה לגיא גרינוולד).

בשורה תחתונה אם אתה צריך משהו כבר עכשיו אין לי ספק שתהנה מאוד מה- CompeGPS LAND/ TwoNav אם יש לך זמן לחכות (אין תאריך יעד) תוכל לחכות לפרסום של תוכנת עמוד ענן לאנדרואיד ואולי גם ל- PC ואז להשוואת.

דוד

omri_t
19-11-12, 17:57
אני מגיב לאור מה שכתב קודמי, בכדי לתת גם חוויה ודעה שונה.
יש הרבה מאוד תלונות עם ה LAND ועל ה TWONAV.
אני משתמש ב LAND ויכול לומר שזו אחת הרכישות הכי גרועות שעשיתי בחיי.
תעשה חיפוש כאן באתר על שתי התוכנות ותוכל לקרוא בעצמך על מה מדובר.
אני מכבד את החבר שכתב מעליי, אבל "החוויה" שלי עם התוכנות הללו, עם התמיכה והשירות- הפוכה לחלוטין.
(יש לי מה לומר על השירות של גיא, וצר לי לומר אלו לא דברים טובים. חוויה מתקנת היא יואב המפתח של עמוד ענן)

באופן כללי, יש הרבה מידע שפורסם כאן באתר. וגם כמה כתבות מעולות ושרשורים מועילים.
(רענן ללא ספק פתח לנו אופקים בנושא).

לדעתי האישית:
אתה צריך לקבל החלטה עקרונית האם אתה ממשיך להחזיק במפה או עובר למכשיר ניווט שיחליף את המפה.
ההבדל בפועל זה אם אתה סתפק במסך קטן ייחסית עד 7" או אם אתה צריך מסך גדול שיחליף מפה מעל 10"

מכשירים קטנים זולים משמעותית. ומכשיר + תוכנה + סמש יסתכם בכמה מאוד בודדות.
יש מכשירים טובים אפילו בדיל אקסטרים. עליהם תריץ עמוד ענן אם או בלי מפות סמ"ש ו"סגרת סיפור".
תקבל הכל בקל ונוח. ותמיד המפה תוכל לצאת כשתרצה לראות את התמונה המלאה.

במידה ואתה הולך על מערכת עם מסך גדול יותר,
כאן לדעתי האישית לך על טאבלט סטנדרטי
המכשירים לא יקרים ועובדים מצויין.
אישית אני מעדיף אנדרואיד אבל זו החלטה שלך.
חשוב שהיא תיגזר מהתוכנה בה תשתמש.

יש כמה שרשורים על התוכנות המובילות. חלקן גם בחינם וחלקן בעלות די נמוכה.

מהכרותי:
אישית אני מאוד אוהב את עמוד-ענן (לא בגלל המבצע..)
יש לי ניסיון מעולה איתה.
אמורה להיות גירסא לאנדרואיד. שווה לבדוק אם יצאה.

לגבי ה LAND והTWONAV- כבר הבעתי את דעתי:
יקר בטירוף, לא אמין, תמיכה חובבנית, תמורה גרועה לכסף.

erezgur
20-11-12, 00:27
ורק למען הסדר הטוב ובשורות הבאים - יש פורום יעודי לנושא ניווט ו-GPS שבו כדאי לעיין ו/או לשאול שאלות כאלו.
:)

-->