PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול ראשון בשטח. טיול למתחילים 24.11.2012 שבת בבוקר

grossfeld
21-11-12, 09:17
הי,
קניתי ג'יפ. ויטרה 2008. עם מיגונים ואחלה צמיגים.
יש לי אישה וילדה קטנה.
לאן נוסעים?
האם מתארגנת איזה קבוצה שאפשר להצטרף אליה? לא הייתי רוצה לנסוע לטיול ראשון לבד עם אישתי והילדה.
אני מדבר על השבת 24.11.2012
אם למישהו מתאים לצאת לטיול ברמה קלה אני אשמח להצטרף.
בדקתי באתרים שונים והורדתי תוכנות ניווט ומסלולים למכשיר. קראתי מלא פורומים ומלא חומר באתרים וברשת.
אבל עדיין אני חושש להסתמך על מה שלמדתי מהאינטרנט ולצאת לשטח. אני מעדיף לצאת עם מישהו ולאט לאט להמשיך לבד.

תודה
אייל

liontamer84
21-11-12, 09:52
מאיזה אזור אתה? אני גם מחפש קבוצה לטייל איתה, אבל החל משבת הבאה (עוד לא הגיע המיגון טרנספר, ובשבת הזו אני עסוק בהתקנות על הרכב)

grossfeld
21-11-12, 10:04
אני מאיזור השרון
לא אכפת לי לנסוע אבל לאן שצריך. צפון דרום ירושלים. מה שמתאים
תודה

elro
21-11-12, 13:21
בכל מקרה לא ממליץ לך לטייל לעומקו של השטח לבד, במיוחד שאת רוב הידע שלך למדת באינטרנט.
טוב מאוד שאתה חושש להסתמך על מה שלמדת מהאינטרנט ולצאת לשטח, כי נסיעה בשטח זה לא משהו שלומדים בהתכתבות.
אני נוהג ומטייל לא מעט שנים בשטח (כ 17 שנים) ועדיין אני לומד דברים חדשים.
בהצלחה, נכנסת לעולם נפלא לטעמי.

grossfeld
21-11-12, 19:53
תודה אלרועי
לאן אתה נוסע השבת? אפשר להצטרף?

יוש
21-11-12, 21:34
מומלץ בחום להצטרף להדרכת נהיגת שטח. קבל קצת בטחון והבנה בתפעול רכבך בתנאי שטח בסיסיים, בקצב נינוח, תוך הכוונה ותשומת לב אליך כנהג "חדש".
כך, כשתצטרף לטיולי חבר'ה ובכלל, תרגיש יותר בטוח ובשליטה.
כמובן וכמובן עדיף לא לטייל לבד.
הרבה מאד תלוי בך. אם באמת תתחבר לתחום ותהיה לך מוטיבציה, תוכל מהר בעצמך ועם חברים ללמוד נהיגה נכונה, ניווט ועוד ועוד.
בכל מקרה, שווה להתחיל נכון.

elro
22-11-12, 12:01
תודה אלרועי
לאן אתה נוסע השבת? אפשר להצטרף?

נכון לעכשיו לא נוסע...

joedavni
23-11-12, 11:28
איחולי על הצטרפותך לתחביב נפלא. הצעותי פשוטות, ישימות וכדאיות כי כך תחסוך תיקונים וחילוצים:
קנה לך מספר ספרי הדרכה של אבירם ברקאי ובהם מסלולי טיול למכביר.
פנה לאבירם ברקאי ועבור אצלו יום אחד של הדרכת שטח בסיסית. בהמשך, עבור הדרכות אחרות (נסיעת חול, טרשים מתקדם, חילוצים).
עם אבירם אפשר ליצור קשר באמצעות אתר האינטרנט הבסיסי שלו: www.barkai4x4.co.il
סופ"ש נעים,
יועד

דידין
23-11-12, 12:34
ראשית ברכות לרגל הצטרפותך לקהילת נהגי רכבי השטח.
כפי שכתבתי בעבר , כל רכב הנוסע בשטח , הוא הוכחה לשליטתנו ואדנותנו על הארץ הזאת .

יחד עם זאת אני רוצה להזכיר לך , שהרכב שקנית הוא לא רכב שטח במלוא מובן המילה למרות שיש לו הילוך כוח* ,כמו שאתה רואה את ה ג'ימיני / לנדקרוזר/לנדרובר/מצובישי ודומיהם.
לכן קח בחשבון שלא תוכל לעבור בכל אותם מסלולים שאולי אתה חושב עליהם .או שיהיו יותר נזקים לרכבך זה .

רכב כמו שלך דורש משנה זהירות בנסיעת שטח הן בגלל גובה הגחון והן בגלל שהוא אינו מיועד מבית החרושת לנסיעת שטח מסיבית.
* המשמש יותר כגימיק מכירות .

שיהיה לך בהצלחה !

leornevo11
23-11-12, 21:26
גבר - שלא יפחידו אותך - אמנם הם צודקים שלא רצוי להיכנס לשטח לבד - אבל מבחינת טיולי שטח גם אני עם טריוס שהוא אפילו פחות קשוח מישלך אבל ן ממוגן למטה ועם צמיגין 505- עושה המון טיולי שטח כל יום שישי וממש נהינה לחתות נחלים ומעברי מיים סבירים להסיע ילדים בסיכון ולקחת חברים מחו"ל למלא מסלולים בארץ (יחד עם זאת אני לא מגזים ולא מנסה לעבור סלעים של 20 ס"מ ומעלה, את מעלה חורשן אני עולה בעליות המתונות ולא המעלה התחרות עם מדרגות של 70 ס"מ, עשינו מסלולים מערד לים המלח ומהכינרת לצפת ולירדן ואת נחל ציפורי אנו חוצים כל שבוי עם שיירת טריוסים וקצרים אחרים (תידאג לחבר פין גרירה לכבל גרירה טוב של כ5 מטר ותדע איפה הוא נימצא לשליםה מהירה - בהצלחה (יש טיולי שטח מיוחדים לגיפונעים כמונו גם) ראה טיולי טריוס

ד ו ר ו ן
24-11-12, 08:18
יחד עם זאת אני רוצה להזכיר לך , שהרכב שקנית הוא לא רכב שטח במלוא מובן המילה למרות שיש לו הילוך כוח* ,כמו שאתה רואה את ה ג'ימיני / לנדקרוזר/לנדרובר/מצובישי ודומיהם.
לכן קח בחשבון שלא תוכל לעבור בכל אותם מסלולים שאולי אתה חושב עליהם .או שיהיו יותר נזקים !
לא הגזמת בכלל..
ועוררה ארוכה וממוגנת נסעה איתנו יותר מפעם אחת בנגב, במסלולים שכביכול אמורים להיות בשביל רכבים גיבורים לפי ההגדרה שלך.
נהג הויטרה הגדיר את זה ככה: ״במקומות שאתם הסעתם מעל לבולדרים, אני הייתי צריך לתכנן איפה אני שם את הגלגלים״, אבל בסופו של יום גם הוא עבר את המסלול בלי נזקים ובהנאה.

בשביל טיולים, והדגש טיולים, הרכב מתאים בהחלט.
רצוי מאד לשים מיגון גחון, גם ל״סתם״ טיולים, ולו רק בשביל המקרה של חוסר תשומת לב רגעית למשהו בשביל, או הערכה שגויה של המרווח גחון.

אם לפותח השרשור אין בכחל נסיון בשטח, כדאי שיצתרף לקבוצה.

ד ו ר ו ן
24-11-12, 10:54
ויטרה כמובן.. התיקון האוטומטי משתלט..

מאיר רוטברג
26-11-12, 13:36
המלצתי היא שתיקח כמה טיולים בתשלום דרך החברות המובילות שמוציאות כל שבת טיול. זה שכר לימוד מאוד זול ותהנה מהדרכה צמודה.

grossfeld
16-12-12, 20:03
וואו, כמה תגובות, אפילו לא ראיתי שיש תגובות נוספות.
אני יכול לספר לכם שהייתי בטיול באותה השבת עם בחור נחמד מאוד עם סופה ועם עוד 2 חברים שלו ונשים ואפילו ילדה.
היה כף. היה בוץ.
למדתי המון על הרכב הזה. הוא מאוד נמוך. אכלתי כמה מכות בגחון ובמיגון. אבל לא נזק כל כך רציני.
ציינתם כמה דברים שמעניינים אותי ואם תוכלו להרחיב למעני ולמען כל אחד אחר שיקרא את ההודעה בנושאים הבאים:
1. leornevo11 (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=21862) כתב שיש טיולים מיועדים לג'יפונעים כמונו. (ציטוט). תוכל בבקשה להפנות אותי ללינקים או לקבוצה שאדע לחפש ולמצוא טיולים כאלו?
2. מאיר רוטברג כתב שיש קבוצות בתשלום שמוציאות טיולים כל שבת, אולי תוכל בבקשה להפנות אותי ללינקים לקבוצות האלו? זאת תהיה עזרה מעולה בשבילי ובדיוק בשביל זה פתחתי את השרשרת.
קראתי את ההמלצה על הספרים ואשתמש בה.

תדה
אייל

leornevo11
17-12-12, 23:46
גרוספלד - אני עם טריוס ולכן מיצטרף לטיולים שמתאימים לרמה שלי (למעשה מכיוון ואני עם מיגון גחום וצמיגי 50-50 אני יכול לעבור מעבר לנסיעות הטריוסים אבל בתור התחלה - הם ממש מעולים - מדריכים ממש מיקצועיין , עם הסברים לאורך כל המסלולים בעזרת מוטורולות בכל הרכבים, מכוונים מהקרקע בכל מקום שהוא לא טרוויאלי אפילו לנהג מתחיל וממש כייף - רותה ליראות תמונות ? צפה בתמונות שפירסמתי באתר 4-4

יש יציאה למסלול באיזור שיפולי ירושליים ביום שבת הקרוב - אולי עדיין יש מקום )כי הם מגבילים ל 10-12 גיפים http://www.terios-club.co.il/

-->