PDA

צפייה בגרסה מלאה : roky - שווה או לא? מצריך בנייה.

tzurlis
27-03-05, 19:46
מכונאי גדול אני לא. אבקש את עצתכם ואת העלויות (מאלה שחוו לפני. )
נתקלתי ברוקי של דייהטסו. הבנתי שזו בעצם טויוטה לנדקרוזר דגם 85, 2000 בנזין, שהובאה לארץ תחת הכותרת דייהטסו בגלל החרם הערבי. הבנתי גם שיש בודדות בארץ. עוד הבנתי שאני גם לא מבין גדול, אז אם עבדו עלי - תקנו.
מבט מתחת לליפט (הבעלים הכין לטסט) הראה חיית שטח קשוחה מאוד עם שרירים, שבחמש השנים האחרונות עברה המון ים, חלודה, בוץ, שטח - בעיקר חולי ובוצי- ואחזקת שבר מלבד רישוי מסודר כל שנה (רק בקייץ). הכל מלמטה חלוד אך כל המכלולים עובדים. קלאץ' "חדש" סטנדרטי של טויוטה מדגם אחר. חלקים ממנוע של מיצובישי וכל מיני יפנים אחרים, שמתאימים אם יודעים מאיזה דגם ושנה בדיוק לקחת מה. בעייה בנעילה ימנית קדמית.
חיצונית - פחחות על הפנים, דלתות קשיחות עם חלון (שממש מתרומם), שמשה קדמית וזהו, כפי שנאמר "סאן רוף חינם". קשת התהפכות. השלדה נראית נקייה ואין סימני רצח\ שוד\ ושבר מבולדרים וכו'. אין מכות משמעותיות במכלולים.
בהנחה שאצליח לעבור את המכשול הראשון (הבעלים ראה כתבה לא מזמן ורוצה 17, אני מוכן לתת שליש), מה הערכתכם לשיפוץ של הרכב? אני לא עשיר גדול ולא מכונאי או בעל סדנא. מדאיגה אותי נדירות החלקים. בעיקר מכני ברמת חלפים וכו' - מתלים, קרבורטור, רדיאטור, מכלולים וסרנים? מסרק הגה? מאיזה רכבים יתאימו?
וחיצוני - ברזנט בשלב הראשון, ופחחות וצבע ברמה בסיסית לפחות? בשלב השני - בניית ארגז קשיח ?
אם לא ילך, נתחיל לחפש סמוראי 87'....

נמרוד
27-03-05, 20:25
אתה מתאר יפה מאד גרוטאה מזורגגת.

אם כבר לשפץ גרוטאה מזורגגת, אז עדיף ג'יפ CJ... חלקים זמינים וזולים בסדר גודל יותר מאשר לרוקי, שפע של ידע מעשי קיים וזמין פה באתר.... אה, כן, והCJ הוא רכב שטח טוב יותר, עם אפשרויות שיפורים הרבה יותר גדולות.

אלא אם הרוקי עושה לך משהו מיוחד שאי אפשר לדון ולהסביר אותו במילים, אז רד מזה. ואם הוא כן - אז בהצלחה!

asafk
28-03-05, 00:19
לפי מה שאתה מתאר, בסה"כ הרכב תקין לחלוטין, אבל חלוד, וסובל מאחזקה ירודה. אם אין רקבונות, אלא רק חלודה שטחית, זה עוד מילא. אם יש גם רקבונות- אין לזה סוף.
בוא נגיד, שלדעתי... יותר מאלפים בודדים (2-3) של שקלים לא שווה לשלם על כזה אוטו.

אסף.

סוזי המשתוללת
28-03-05, 14:09
באופן חד פעמי - תקשיב לנמרוד :lol:
גם אני חיפשתי פעם רוקי והתלבטתי באותה בעיית חלקים / שיפורים עתידיים
מעבר לכך שסיקס בא עם מנוע גדול יותר אין הבדל משמעותי עם בכלל בצריכת הדלק שלהם
נכון שחלקי הרוקי חסונים מאאאד אבל חלקי הסיקס זולים עוד יותר
בקיצור באמת שאין ברוקי משהו מיוחד ובייחוד אם הוא לא נוצץ

tzurlis
29-03-05, 22:30
מהסיקסים יש לי זכרונות צבאיים. לא ממש מענגים. אם כבר שטח נטו, אין כמו ג'פ"ס. אבל מה - כשאלוהים רוצה וכו'. וגם על האישה והילדים צריך לחשוב.
אני מניח שאקדיש כמה זמן לחקירות וחיפושים כאן על ריכוך מתלים בסיקס ועל החלפות מושבים. בינתיים נמשיך לחפש לכוון סמוראי, CJ או סיקס, לפי המזל וההזדמנויות. מה שייפול.
הרוקי באמת עשה לי את זה...הלב בעד הראש נגד. הראש לוקח.

אלון_ק
30-03-05, 16:57
בינתיים נמשיך לחפש לכוון סמוראי, CJ או סיקס, לפי המזל וההזדמנויות. מה שייפול.
סיקס = CJ-6, מכאן שמו. אם התכוונת לCJ-7, זה משהו אחר, אבל ה8 זה בסה"כ אותו דבר עם יותר מקום. סופה גם צריכה להכנס למסכת השיקולים, אם אתה שוקל סיקס.
סמוראי זה בכלל לא אותה קטגוריה. סמוראי זה רכב שקונים משתי סיבות ומהן בלבד:
1. התאהבת בדברים הקטנים האלו, בניגוד לכל טיפת הגיון.
2. אין לך ברירה (ברירה = $$$).

-->