PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפון רך עד 30 אלף ?

GodsFather
24-11-12, 10:07
מתחיל לרחרח את השוק בישראל, צריך לחשוב על רכב לאישה והתינוק, עם יכולת שבילים כבושים בלבד בלי שום קשקושים נוספים. אני עדיין מתנדנד אם לא פשוט לרדת לפרייבט ולדחות את עולם השטח המשפחתי באיזה שנה, הכל תלוי במצב השוק.

כמובן שחשוב ששוק החלפים והטיפולים יהיה זול וזמין, סחירות פחות מעניינת אותי. קרוב לוודאי שאני לא אטפל ברכב בעצמי כי לא יהיה לי זמן וכמובן אלמנט הבטיחות משחק תפקיד.

מהמעט שהצלחתי לראות -

פורסטר - רק מסוף המאה הקודמת. הוא הדבר היחיד שעוד יכול לתת את כל העולמות, אבל צריכת הדלק גבוהה ממה שקראתי פה ושם.
ראב 4 - גם כן בסמוך, אם כי יש מצב להגיע לתחילת המאה הנוכחית.
טריוס - הדור הראשון קטן מידי ולא טוב לנו. הדור החדש עולה הרבה יותר.

האופציה היותר "קשוחה" היא ויטרה ארוכה. אבל אז אנחנו הולכים על שנתונים עוד יותר רחוקים, מתקרבים ל2 טסטים בשנה, פחות אמצעי בטיחות פסיביים ועוד מרעין בישין שאילולא זה היה לאישה, לא היה איכפת לי.

מה אומרים חכמי הדור ?

yes1952
24-11-12, 10:23
אמיר שלום רב
משום מה מתעלמים בפורום מה-GMC Jimmy או הבלייזר הקטן ,כאן בפורום
מחיר הקניה של משומש בארץ הינו נמוך מאוד
ביחס של עלות מול תועלת,אין ספק שהתועלת הינה הרבה מעל המחיר
בהתייחס לכך גם צריכת הדלק הינה סבירה בהתייחס לחסחון של המחיר,
כמובן שאילו רכבים עם 6 מקומות והמון המון מקום,
חלפים לא יקרים ויש מוסכים(אודי מזרחי לדוגמא)שמכירים אותם
אני ממש מאושר שלא מכרתי את ה-Jimmy שלח-הוא אמנם משמש כרכב רזרבי-אך עדיין הוא העוגן שלנו כשצריך רכב חילופי
ככה סתם חומר למחשבה---ומחיר? 15k+- ואתה מוצא עגלה לא רעה בכלל

tzagi
24-11-12, 10:55
אולי תשנה את הכותרת ל " איך נפלו גיבורים"?

בכלל אני חוזה שעוד מעט יתחילו דיונים ארוכים כגון " מה עדיף לשטח טכני, קיאה סורנטו או הונדאי סנטה פה?"

טוב נו, היו זמנים....

דרור ברלי
24-11-12, 12:42
כל הגיבורים נופלים כשלמשוואה נכנסים אשה וילדים...
יותר זול להחזיק פרייבט לאשה וג'יפ בשבילך מאשר להתגרש...

פורסטר או ראב 4 הם אחלה בחירה.
2 טסטים בשנה? לא להגזים. זה רק לכלי רכב בני 20 שנה ומעלה.
הפורסטר הכי ישן בארץ הוא מודל 99'... ככה שיש עוד זמן. כמה תחזיק אותו? שנתיים?

שגיא S
24-11-12, 13:08
אני בדעה שעם ראב 4 אתה גם ככה לא תטייל, אז תקנה פרייבט וזהו, ככה גם לא תצטרך למכור כשתקנה לך סמוראי ארוך שיהיה לך בצד ;)

בוזי
24-11-12, 13:25
זה נכון שפורסטר או רבי ארבע הם אחלה מכוניות.
אפשר להנות מהן גם ביומיום וגם בשבילים פלוס.
אבל מי יטייל איתך?
אם אתה כבר בסוף המאה הקודמת, תקנה קוריאני גיבור, ותשפר אותו במתינות, מבלי לקלקל לו את המשפחתיות.

אביעד פ.
24-11-12, 14:10
אני הייתי הולך על הויטארה בלי שאלה בכלל. או הגראנד. אתה יכול להנות מכל העולמות, תראה את נתי , עושה חייל עם משפחה ורכב שטח ברמה גבוהה מאוד, בטיחותי, נכון, ונוח.
חלקי חילוף זולים, ואם אתה הולך על הגראנד אתה מתרחק מהטסט הכפול הדגם הישן יש עד 2006). אני חושב שזה רכב נהדר ונותן לך את האופציה לטייל בכיף.

נמרוד
24-11-12, 15:48
קנה פריבט נוח ו"סחיר", תחזור, תתארגן, תתברגן, תראה מי-מה-מו ואחר כך.

ב30K אפשר לקנות פריבט סביר, אפשר גם לקנות ג'יפ טיולים ישן שתפור עליך אבל לא על המשפחה. אבל זה לא מספיק כסף בשביל רכב שטח מגודל, זה דוחק אותך אחורה בשנתונים וקדימה בצריכת דלק.

GodsFather
24-11-12, 15:57
ציפיתי לתגובות הללו ותודה רבה לכולם.

תחילה נבהיר - לא נפלתי. אני נשאר בשטח הקשה עם כל חבורת השרוטים, בנתיים עם דו"ש ובהמשך יצטרף CJ ארוך / סמוראי ארוך שיבנה בהתאם למסורת. הוא יקח גם את האישה והילד, אבל עד שיגיע יקח קצת זמן, בכל זאת מדובר בהתאקלמות לתקציבי הארץ אחרי ניתוק של 3 שנים.

ויטרה / גרנד וכד' זה באמצע ולא מתאים לי באמצע כי בסופו של יום האישה תנהג עליו ביום יום ולכן נעילות, הגבהות ושאר ירקות לא מתאים לי, אפילו שבסמוראי שהיה היא נהגה בגבורה רבה. וכמו שאמרתי, השנתונים הישנים גובים מחיר כבד באיכות החומרים וכן ביכולות הבטיחות. כרית אויר לנהג זה כבר לא מספיק ולא נראה לי שאני אתקין כלוב התהפכות ברכב כזה... על ABS הם לא שמעו ולא מתאים לי שהיא תסע בעיר ואיזה שוטר יעשה עליה דאווינים.

יוסי, אני "מתעלם" מהג'ימי בגלל צריכת דלק משמעותית (עדיין מדברים על רכב שברובו יסע בעיר) ובגלל הגודל שלו שלא ימצא חן בעיני האישה. אני אישית אוהב את הכלי, אבל עד ששכנעתי אותה ללכת על פורסטר לקח לי לא מעט זמן, אז ג'ימי?? :) חניות, זויות ראיה, וכו. את אודי אני מכיר טוב וסומך עליו, אין ספק שהוא אור בקצה מנהרה כשמדובר בתחזוקת רכבים.

בקיצור, הפורסטר עדיין נשאר על הפרק וגם עם ראב 4 אפשר לעשות את זה, כפי שראינו בכתבה של אסף לפני אי אלו חודשים שהועלתה מן האוב. אם לא המחירים של הטריוס, הייתי פשוט סוגר עליו וגמרנו.

ושלא תחשבו שלא פזלתי לג'ימני מסוף/תחילת המאה, אבל זה יפתה אותי לשפר ולשפר ובסוף לקחת אותו ממנה :)

אלדר
25-11-12, 19:42
אמיר גרנד ויטרה אוטמטית תכנס לתקציב, יש 2 כריות אויר.
גם ברכב סטנדרטי אפשר לטייל.

GodsFather
26-11-12, 06:25
אלדר תודה, אבל זה לנסות להכניס בכוח משהו שלא באמת יתן את התמורה לתשלום.

אם לא אמצא מציאה של ממש (נדיר) ואו מטמון זהב, אלך על פרייבט לאישה מהמודל הכי חדש שאפשר ונמשוך את עניין השבילים עוד חצי שנה שנה

igalr
04-12-12, 21:36
אני קניתי לאשה הונדה HRV שנת 2000 דגם 5 דלתות
בשבילים ויותר מזה אין בעיות .
תצרוכת דלק יותר טובה מהמיצובשי לנסר והרכב נוסע כמו פרייבט לכל דבר רק שהוא יותר גבוהה ומחליט לבד מתי להפעיל גם הנעה אחורית.

GodsFather
05-12-12, 09:32
האמת שגם אני חשבתי על הHRV / CRV ברצינות, נראה מה יציע השוק לכשננחת

אם יורשה לשאול עלות משוערת שעלה לך הרכב ?

igalr
05-12-12, 13:29
אני שילמתי 25

שים לב ל HRV יש רק 4 חגורות בטיחות .

igalr
05-12-12, 15:52
במקרה עכשיו קיבלתי NEWSLETTER
תראה מי מתברג במקום החמישי
http://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%92%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91/948/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/%D7%9E%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91%D7%99%D7% A9%D7%99-%D7%9C%D7%A0%D7%A1%D7%A8-%D7%94%D7%99%D7%90-%D7%94%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%99%D7% AA-%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%94-%D7%91%D7%99%D7%95%D7%AA%D7%A8

-->