PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדשים לתחום ואין לי מושג בכלום!

sarit2012
25-11-12, 11:02
:confused: טוב מסתמן שאנחנו צריכים לקנות רכב שטח בגלל שבעלי יתחיל עבודה חדשה שהיא כולה בשטח ועם החורף גם בבוץ ;), אבל בשטח מישורי .

1. כמה אתם רוצים להשקיע? תלוי עוד לא החלטנו אם נקנה חדש או משומש כי אין לנו מושג מה לבדוק ואיך ביד 2
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יום יומי
3. מי נוהג בו? בעיקר בעלי עד שאני אלמד לנהוג עם הילוכים
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? משפחה (שני ילדים קטנים) עם עגלות וכל הציוד (סל קל, מושב בטיחות)
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? אולי 15-20 אלף
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. ידני, לא דיזל, שישמש גם רכב למשפחה, לטיולי שטח לא קשים, רכב 4X4 למתחילים

חשבנו על הסובארו פורסטר- אבל קשה להשיג ידני אלה אם כן נקנה חדש. ואז ראינו את הדפנדר....:rolleyes:
יש לכם עוד הצעות?

דרור ברלי
25-11-12, 11:18
כמעט כל הג'יפונים הרכים בישראל הם אוטומטיים.

דיפנדר בנזין?
15-20K ק"מ בשנה = 3,000-,4,500 ליטר בנזין...
יש לכם מניות באחת מחברות הדלק?

לכו על דיזל.
אולי אחד הטנדרים. יש ידניים.

torchak
25-11-12, 11:26
צריך לחשוב טוב לפני שקונים דיפנדר כרכב יומימי.
גם אני נוסע בו ביומיום (דיפנדר 110) ובטיולים גם עם ילד קטן אבל כנראה שצריך להיות איזה מרכיב אישיות מעוות כדי לעשות את זה.

sarit2012
25-11-12, 11:36
שוב, אני לא מבינה גדולה אבל משום מה בעלי ממש אנטי-דיזל, אולי גם הוא לא מבין. אבל אם כבר מדברים, אז כן יש לנו הנחת דלק מהעבודה. הרעיון הוא שהרכב החדש יהיה בעיקר לעבודה של בעלי ביום יום ולטיולים בסופ"ש. ואני אסתדר במהלך השבוע עם הילדים באוטו הישן (פיזו 206).

Daniel Turgeman
25-11-12, 11:44
בכללי לא הייתי ממליץ על דיפנדר כרכב בהתחלה זהו ג'יפ טוב אך לנהגי שטח יותר מנוסים אשר יודעים לאיך להיתנהג עם תיבת העברה נעילות איך ומתי ....
אם אתם לא מתכוונים לעשות טיולי שטח קשים יותר מדי הייתי מציע פשוט טנדר ...

נמרוד
25-11-12, 11:50
העבודה שלו בשטח ברמת מפקח או מהנדס שמבקר באתרי בנייה?

sarit2012
25-11-12, 12:03
העבודה שלו בשטח ברמת מפקח או מהנדס שמבקר באתרי בנייה?

כן, בדיוק.

נמרוד
25-11-12, 12:15
אז אני מניח שהוא לא בדיוק חייב רכב 4X4 וכל פרייבט טוב יספק את הסחורה של לחנות במגרש קצת בוצי בחורף.

אפשר בהחלט להתקדם לכיוון של 4X4 רך כמו פורסטר, IX35, ספורטאג' וכו - התשלום יהיה עוד עשרות אלפי שקלים לעומת פריבט באותו גודל ורמת אבזור (אני מדבר על חדש), וכמובן צריכת דלק גבוהה יותר. אממה... אלו לא ממש כלי רכב לטיולי שטח - וזו ההתלבטות...

אם המשפחה רוצה ומתכוונת לטייל בסופי שבוע- אז הג'יפונים האלו לא מספיקים, ואז אני הייתי אומר שטנדר יפאני הוא פתרון טוב. ואם אתם לא מתכוונים לטייל בשטח - אז אין סיבה לבזבז כסף ודלק כשאפשר לקבל פריבטים יותר חסכוניים, מהירים, נוחים ומפנקים בפחות כסף.

עוד משהו - לא ענית באמת על השאלה החשובה ביותר - מה התקציב??? בלי זה הכל דיבורים באוויר. 100 אלף שקלים? 130, 180, 250? בכל רמת מחיר יש אופציות שונות.

sarit2012
26-11-12, 07:32
היי ותודה על המענה! שכחתי לציין שאנחנו מעדיפים רכב עם כמה שפחות אלקטרוניקה ומחשבים, אם אתם יודעים למה אני מתכוונת.... לכן הדגמים החדשים של פורסטר פחות מתאימים? הרכב צריך להתאים לטיולי שטח קלים- זו הדרישה שלי, כי אנחנו מאוד אוהבים לטייל ולישון בשטח. לגבי טנדר- כאילו pickup? אבל זה לא פתוח מאחורה? התקציב בין 100-150 הייתי אומרת....

רמי גלבוע
26-11-12, 07:42
למתלבטים המאושרים;
כמובן שתשובתכם לשאלה של נמרוד (100-150 K) מעבירה את הוויכוח הרחק מדיפנדר או ג'יפון קטן. לטיול של ארבעה עם ציוד מחנאות, שום ג'יפון לא יספיק מבחינת מרחב פנים וכושר נשיאת ציוד (או עבירות מעבר לשבילים נינוחים). דיפנדר מיותר, בטח לא כרכב שטח ראשון, זה רק למשוגעים (הייתי כזה הרבה שנים), או רומנטיקנים חסרי תקנה. טנדר יפני יעשה את העבודה אבל בתקציב שלכם, אתם יכולים ללכת על ג'יפ עירוני משומש - פג'רו, לנד קרוזר, תיאורטית אפילו דיסקו TD5 או פטרול, אבל שני האחרונים מיותרים גם הם, כרכב שטח ראשון.

הייתי הולך על קרוזר או קינג שנכנסים בתקציב. אפשר לנעול לו צמיגי שטח, ואתם מסודרים. יש גם כאלה בנזין, אבל זה ממש מיותר, אלא אם יש רתיעה עקרונית מהדיזל (רעש? רעידות? שולי לחלוטין), ואתם עובדים עבור TEXACO. אם רוצים ויכולים בנזין, גם גרנד צ'רוקי נכנס לסלסלה.

sarit2012
27-11-12, 09:16
תודה על התגובות! נבדוק את האופציות שהמלצתם :)

סופת המדבר
03-12-12, 07:46
הדרישה היתה גם לגיר רגיל ודיזל
אני לא חושב שתמצאו קרוזר או קינג גיר רגיל
למרות שלחבר שלי יש קינג קצר ידני אבל נראה לי שזה נדיר מאד
אני יודע שיש טרנו דיזל ידני אבל שנתונים יותר ישנים מהתקציב שלכם

sarit2012
03-12-12, 14:00
מה דעתכם על Nisan Terrano? יש לנו הזדמנות לקנות מודל 1993 דיזל ידני 85,000 ק"מ מחיר עוד לא ידוע....

nirs
03-12-12, 17:18
2003?
3.0 או 2.7?
בתול? משופר?

sarit2012
03-12-12, 20:19
2003?
3.0 או 2.7?
בתול? משופר?

סליחה, כן זה מודל 2003, לגבי השאר אין לי מושג - הולכים לראות את הרכב מחר. ראיתי פה בפורם רשימת מכולת של מה לבדוק כאשר בוחנים רכב לקניה, נראה לי שנתחיל עם זה.....

-->