PDA

צפייה בגרסה מלאה : אבקה לעצירת נזילות ברדיאטור זה שווה ?

CUCV M1009
25-11-12, 19:38
כבר תקופה של בערך חצי שנה שהרדיאטור אצלי בג'יפ נוזל בחלק התחתון שלו, הנזילה בו נגיד שבטיול שטח של יום שלם הוא מעבד בערך בין 0.5 ל 0.75 ליטר סה"כ נכנס לרדיאטור הזה 20-22 ליטר מים ירוקים הוא בגודל של רדיאטור של משאית !
מקורי כמובן של הג'יפ (צבא ארה"ב הלכו על הכל שיהיה גדול בבלייזרים הצבאיים)

שבוע שעבר אמרתי לעצמי שדיי כל פעם למלות את החוסר של המים (דרך אגב אין מכל עיבוי) אז הלכתי לפרק, ולפרק אותו זה פרוייקט הכוונה הוא שוקל טון! אחרי הפירוק הלכתי איתו לחבר שיש לו עסק לתיקון רדיאטורים בדקנו וואלה לא פעם אלה פעמיים בתוך ברכת מים קטנה תחת לחץ גבוה! ואני שוב מציין תחת לחץ גבוה ושום דבר בועה אחת לא יצאה מהרדיאטור.
טוב אמרתי לעצמי נוזל הוא כןןן אבל בועות איןןן אז חזרתי והרכבתי חזרה את הראדיאטור וכמובן שעל הדרך קניתי חתיחת גומי עבה וקשיח (בערך חצי ס"מ) מדדתי מידות חתכתי את הגומי הכקשיח שמתי איפה שצריך לשבת הרדיאטור (אני רק מציין שלפני זה היה שם ספוג עבה שאני שמתי לפני שנה כשעשיתי ניקוי לרדיאטור) בנוסף בכל צד שמתי שתי חתיכות של גומי רך הכנסתי והרכבתי את הרדיאטור, מילאתי את המים שהורדתי לפני הפירוק (יחסית המים הירוקים חדשים בני שנה של פרסטון דרך אגב) וככה השארתי הכל סגור עד לטיול הבאה בלי להניע ולבדק את הרדיאטור שהג'יפ מונע, חזרתי אחרי כמה ימים אני פותח את הרדיאטור ונעלו כל המים הירוקים שאני יזכיר רק 20-22 ליטר! אז שאלתי את החבר שיש לו את העסק של הרדיאטורים כדי להכניס אבקה שסותמת נזילות אז הוא אמר לי כן תכניס בקבוקון אחד לא יותר ציינתי שזה רדיאטור ענק לא של סיויק או של היילקס הוא שוב אמר לי תכניס רק בקבוקון אחד של האבקה שתיים זה יותר מידיי.

אז מה אתם אומרים האבקה הזאת שווה משהוא ?
קניתי אותה מחבר שיש לו עסק לדברים כאלה (חבר ממש טוב) שאלתי אותו דבר אחד: האבקה הזאת לא תסתום בטעות איזה מעבר מים במנוע אז הוא ענה לי לא ממש לא.
שורה תחתונה הנזילה לפי החשד שלי היא מאחת הצלעות קירור בחלק הכי תחתון של הרדיאטור ולא מצנור בקיצור למשהוא יש ניסיון עם האבקה הזאת ?

עוד דבר בארץ אין רדיאטורים כאלה איןןן ! ומפעל שנקרא רדיאטור הבשן שמספק למוסך שעבדתי בו (UMI) רדיאטורים, שאלתי אותם אמרו לי שהם יכולים לייצר רדיאטור כזה לפי דוגמא אבל המחיר ממש לא היה מוצכן בעיני 5000 ש"ח.
בארה"ב מצאתי שתי חנויות שקונים רכבים מצבא ארה"ב ומוכרים את החלקים שלהם בחנות אחת מוכרים רדיאטור כזה משומש כמובן ב $100 ובחנות השניה ב $125 אבל אתם יודעים מה כל הבאסה בשתי החנויות האלה...? לא המחיר הוא מצוייןןןןן הם חתומים בעסקם עם צבא ארה"ב שמותר להם למכור את החלקים שמורדים מרכבי צבא ארה"ב רק לאזרחי ארה"ב.

מצרף תמונה של האבקה (בגודל של כדור של רובה צייד) ולינק של חנות שמוכרת בול אותו רדיאטור כמו שלי ב $600 פי חמש משתי המשומשים והם נראים במצב חדש לפי התמונות שהמוכרים שלחו לי.

http://www.autopartsnetwork.com/catalog/1982/Chevrolet/K30/Cooling/Radiator/APDI/8010607/N-fs-A.html?filter=part

דייב

66553

six 4 life
25-11-12, 20:09
פעם ניסיתי אבקה דומה על רדיאטור שנזל מהרשת איפשהו וזה אכן סגר את הנזילה.
ממה שאתה מתאר עם כמות המים שיש לך ברדיאטור ובמנוע נזק היא כנראה לא תעשה ואם מיצית את כל האפשרויות האחרות תנסה.
לדעתי האישית עם רדיאטור כמו שתיארת זה לא יעזור.
לגבי המים שנעלמו לך כשבדקת אחרי כמה ימים - סביר שהם נכנסו לתוך המנוע כי גם ממנו נזלו מים כשפירקת את הרדיאטור.

shmulikbg
26-11-12, 00:00
אתה רץ מהר מדי עם האבקה הזו. זה פטנט שטוב לחירום.
תבצע בדיקת לחץ למערכת הקרור כולה כשהרדיאטור מורכב כמובן.
לדעתי תגלה שלא הוא האשם.
בהצלחה.

CUCV M1009
26-11-12, 18:28
פעם ניסיתי אבקה דומה על רדיאטור שנזל מהרשת איפשהו וזה אכן סגר את הנזילה.
ממה שאתה מתאר עם כמות המים שיש לך ברדיאטור ובמנוע נזק היא כנראה לא תעשה ואם מיצית את כל האפשרויות האחרות תנסה.
לדעתי האישית עם רדיאטור כמו שתיארת זה לא יעזור.
לגבי המים שנעלמו לך כשבדקת אחרי כמה ימים - סביר שהם נכנסו לתוך המנוע כי גם ממנו נזלו מים כשפירקת את הרדיאטור.

אני לא חושב שהמים נכנסו למנוע איפה בדיוק יכנסו שם 20-22 ליטר ומתחת לג'יפ הייתה שלולית ירוקה.

אתה רץ מהר מדי עם האבקה הזו. זה פטנט שטוב לחירום.
תבצע בדיקת לחץ למערכת הקרור כולה כשהרדיאטור מורכב כמובן.
לדעתי תגלה שלא הוא האשם.
בהצלחה.

זה נבדק והנזילה מאחת הצלעות בחלק התחתון של הרדיאטור ובאזור הזה אי אפשר לתקן.

BackDoorMan
26-11-12, 18:39
אם אי אפשר לתקן בגלל נגישות, מה הבעיה לפרק את הרדיאטור ?

אמנון
26-11-12, 19:16
יש כאן משהו מוזר, מצד אחד אתה מספר שעשית בדיקת לחץ לרדיאטור, ולא ראית דליפות. מצד שני אתה אומר שהנוזל בורח מאחת הצלעות.
יכול להיות שפיספסתי משהו?

בכל מקרה, הייתי שוקל להביא רדיאטור אלומיניום מסאמיט רייסינג.
http://www.summitracing.com/search/part-type/radiators?keyword=radiator&kr=radiator
מאתר שם רדיאטור מתאים מבחינת גודל פיזי (כולל עובי כמובן), מיקום פתחי כניסה ויציאה וגודלם, מיקום פתח מילוי, התאמה לסוג המערכת (מערכת סגורה, חצי סגורה וכו'), דוד עליון או ללא, ואולי שכחתי משהו. אם הייתי במקומך הייתי שוקל את העניין לחיוב.

עידו לוריה
26-11-12, 22:13
האבקה הזו זה חומר טוב מאוד , ובאמת לא צריך הרבה ממנה לצורך התיקון , יש לשפוך אותה לתוך הרדיאטור כאשר המנוע חם ועובד ולתת למנוע לעבוד אתה כחצי שעה , אבל חשוב שתדע בודאות מהיכן הנזילה ,מה שבטוח שעם הרדיאטור נוזל והאבקה תתקן את הנזילה זה רק עניין של זמן שהנזילה הבאה תגיע , זה קצת מוזר שבדיקה תחת לחץ לא הראתה דליפה .
בקשר לרדיאטור חלופי אני מצטרף להמלצה של אמנון , יש מספר חברות בארה"ב שמתמחות ביצור רדיאטורים לכול רכב ובאיכות גבוהה ובמחיר שווה .

עידו

טל חסיד
28-11-12, 06:34
יש מישהו בארץ שבונה רדיטורים מאלומיניום לפי הזמנה, לא זול, אם מעניין אותך אני יעביר לך את הטלפון שלו בה.פ.

טל

עידו לוריה
28-11-12, 09:37
יש מישהו בארץ שבונה רדיטורים מאלומיניום לפי הזמנה, לא זול, אם מעניין אותך אני יעביר לך את הטלפון שלו בה.פ.

טל

טל לא צריך להתבייש זה אני ;)

עידו

בוזי
28-11-12, 23:51
אם הרדיאטור במצב כללי טוב ולא רקוב, והנזילה רק מנים אחד, אפשר לבטל אותו.

-->