PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ בבחירת רכב

shushik
27-11-12, 18:10
שלום, שמי דניאל.
קראתי פה ביומיים האחרונים רבות והחלטתי שהגיע הזמן לבקש ייעוץ מהותיקים שכאן.
אני חייל משוחרר כחצי שנה ואני מחפש רכב שיתאים לי, תמיד אהבתי שטח אבל כשהחלטתי שאני צריך רכב לאו דווקא ג'יפ היה בראש מעייני אך כשהתחלתי לתהות לגבי העניין חשבתי לעצמי שזה רעיון נחמד שלרכב יהיו יכולות נוספות ושהוא יוכל לקחת אותי להיכרות קצת שונה עם הטבע.
כמו שאפשר לצפות אני רווק, גר במבשרת ציון (מי שמכיר) ועובד בירושלים, לכן העדיפות היא לכלי לא גדול (כמו שציינתי יש זמן עד הילדים) שיהיה אפשר להשתחל איתו בעיר בקלות יחסית וגם למצוא חנייה (ירושלים לוקה בחסר בעניין כמעט כמו תל אביב) ולצאת בסופי שבוע אל השטח כפעמיים בחודש בערך.
אני עדיין בחור צעיר אז אני מאמין שאני יכול להתפשר על נוחות נסיעה וכו'.

1. כמה אתם רוצים להשקיע? התקציב שלי בסביבות 30K אבל אני מוכן למתוח אותו בכמה רבבות לטובת איכות (בקיצור לא מקובע).
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יומיומי לעבודה שכוללת עלייה של הקסטל ורכב פנאי.
3. מי נוהג בו? אני, נהג בן 22ץ
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? חבר או שניים שלושה בטיולים, בעיקר בשבילי ליומיום.
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? אין לי כל כך אינדיקציה... בסביבות 40 ק"מ ליום..
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. אני מחפש ידני, גם בשביל החיסכון אבל בעיקר בשביל עצמי, יותר מתחבר לידני.

מצטער על החפירה אבל רציתי לתת קצת רקע בשביל לקבל תשובה מושכלת.
עולות לי עוד מיליון שאלות מכיוון שאני מתחיל בתחום אבל נתחיל עם זה.
תודה רבה מראש.

moshik999
27-11-12, 18:38
אני מניח שלכל התשובות שתקבל יהיה מכנה משותף שעונה לשם:"סוזוקי"

shushik
27-11-12, 19:06
חח אוקיי. תודה
אני אשמח לעוד תגובות ואולי טיפה יותר מפורטות

גלעד .ג.
27-11-12, 19:16
תתקשר אליי גבר

0527262666

Sent from my iPhone using Tapatalk

ishc
27-11-12, 21:52
תתקשר אליי גבר

0527262666

Sent from my iPhone using Tapatalk

אין ספק שזו תשובה עניינית ביותר אז... תתקשר אליו גבר.

ולענייין עליו נפתח השירשור... יש המון שירשורי עם בדיוק אותה שאלה כמוך, תבצע חיפוש ואני מאמין שתמצא את רוב התשובות, אם לא תחזור עם שאלות יותר ממוקדות.
וכן, כנראה שמשפחת הזוקונים הכי תתאים לך, בכל זאת עלויות אחזקה הכי שפויות פה.
בהצלחה.

שגיא S
28-11-12, 13:14
דבר ראשון ברוך הבא

לענייננו...נהוג להגיד שרכבי השטח הטובים ביותר למתחילים - הם מחברת סוזוקי - סמוראי/ויטרה/גרנד ויטארה
היות והם נחשבים ככלי רכב פרטיים בביטוח ובטסטים, בעלי צריכת דלק נמוכה יחסית לרכבי שטח גדולים, ובעלי חלקים זולים יחסית - ומכאן נגזרת העלות אחזקה הזולה שלהם
יחסית לג'יפים אחרים.

אני ממליץ לך להסתכל כאן:
http://www.jeepolog.com/forums/list.php?r=category/31

ולקרוא משלל הכתבות שמתארות חוויות עם סמוראים/ג'ימני/ויטארות וכו'.

אני גם הייתי במצבך וקניתי סמוראי ארוך, אבל זה כבר קרה אחרי שידעתי מה אני רוצה מעצמי ואיזה סגנון של טיולים אני הולך לעשות. וגם הייתי מוכן לשלם בשביל לקבל את הטוב ביותר שיכולתי בזמנו.

ב30K אפשר לקנות סמוראי קצר מעולה! סמוראי ארוך אפשרי להביא אחד מוכן כבר לטיולים ומשופר תוספת קטנה של כסף, ויטארה קצרה עד שנתון 98, ואולי גם גראנד ויטארה קצרה אבל זה כבר דחוק בתקציב.
סוזוקי ג'ימני בשנתונים הראשונים שלו גם עומד כאופציה, אבל פה הידניים יותר נדירים.

בכללי סמוראי->ג'ימני->ויטארה/גראנד ויטארה ככל שאתה הולך יותר מימין לשמאל - אתה יותר מוותר על קשוח בשטח ומקבל יותר פינוק ונוחות בכביש ובכללי.
אם אתה חושב על הטיולים שלך כטיולים ברמה של עליות עם סלעים ומדרגות וכו' - הייתי מציע לך לקנות סמוראי ארוך או ג'ימני שייתנו לך יותר בשטח טכני(את הסמוראי יורת קל לשפר)

אם אתה יותר בעניין של הרבה כביש וטיולים הרבה יותר רגועים ופה ושם גיחה של עבירות - ויטארה לאחר שיפורים מתאימים יכולה להוות בסיס מצוין.

על סמוראי קצר אני לא ממליץ לעבירות משום שלדעתי הוא קצר מדיי **

בנוסף - קהילת הסוזוקי בפורום בנויה מאנשים מאוד נחמדים...אז אל תתבייש לשאול שום דבר.

רון נחמן
28-11-12, 18:02
(כאילו שרשור מוזמן לכבוד סדרת הכתבות...)

נוסף על הבחירה הטבעית שלי ושל קודמיי, במקרה של ירושלמי הייתי שוקל ספורטאז'. נכנסת בתקציב, אבל עם מנוע 2000 שמפיק כח של 1400, שזה קצת יותר מסוזוקי.

שגיא S
29-11-12, 12:01
מסכים עם רון, באותה מידה אתה יכול לחפש גראנד ויטארה מנוע 2000 ידנית.
אוטו עם פוטנציאל יותר טוב משל הקאיה ושוק שיפורים מסודר יותר.

אבל זה אם אתה הולך לכיוון הSUV יותר

אלדר
30-11-12, 20:48
[QUOTE=שגיא S;483189]מסכים עם רון, באותה מידה אתה יכול לחפש גראנד ויטארה מנוע 2000 ידנית.
אוטו עם פוטנציאל יותר טוב משל הקאיה ושוק שיפורים מסודר יותר.

QUOTE]

לא חושב שישי גרנד ויטרה בנזין ידני.
גם במחירון של יצחק לוי לא מופיע דגם ידני ארוך.

Saar
01-12-12, 17:31
יש גראנד ויטרה ידנית ארוכה עם מנוע 2000.
שכן שלי רכש כזו השבוע.
ספציפית לשאלה, אני הייתי מחפש ויטרה ידנית 1600 מודל 97-8
עלות אחזקה נמוכה יחסית וכיף של אוטו.
סער

ravemen
02-12-12, 14:05
אם אתה חושב על הטיולים שלך כטיולים ברמה של עליות עם סלעים ומדרגות וכו' - הייתי מציע לך לקנות סמוראי ארוך או ג'ימני שייתנו לך יותר בשטח טכני(את הסמוראי יורת קל לשפר).

על סמוראי קצר אני לא ממליץ לעבירות משום שלדעתי הוא קצר מדיי **

אתה טוען בעצם שבכדי לעלות סלעים ומדרגות עדיף ג'ימני על סמוראי מכיוון שהסמוראי קצר מידי יחסית לג'ימני ?!

שגיא S
02-12-12, 15:12
אתה טוען בעצם שבכדי לעלות סלעים ומדרגות עדיף ג'ימני על סמוראי מכיוון שהסמוראי קצר מידי יחסית לג'ימני ?!

הג׳ימני ארוך יותר מהסמוראי הקצר - וזאת עובדה. למעשה המרחק סרנים שלו זהה לזה של דיפנדר 90
לפי מה שכתבו פה פעם, אני אישית לא מדדתי.

סמוראי קצר - מרחק הסרנים שלו קצר בבערך 20 סמ לפחות מהגימני, והדבר מורגש- גם בנוחות
גם בקופצנות בכביש ובשטח, וגם בזויות מפחידות בעליות בשטח.

נכון שהאורך שלו זה יכול להיות יתרון לפעמים - אבל לטעמי זה רק חיסרון.

shyy
02-12-12, 16:09
הג׳ימני ארוך יותר מהסמוראי הקצר - וזאת עובדה. למעשה המרחק סרנים שלו זהה לזה של דיפנדר 90
לפי מה שכתבו פה פעם, אני אישית לא מדדתי.

בסיס גלגלים של ג'ימיני הוא 88.65 אינץ

שגיא S
02-12-12, 19:56
בסיס גלגלים של ג'ימיני הוא 88.65 אינץ

הבדל של בערך 4 ס"מ מהדיפנדר 90. ובערך 9 ס"מ מסמוראי ארוך.

-->