PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחדשתי בויטרה =)

eitankolt
30-11-12, 14:34
שלום לכולם , אני חדש בפורם זה ובכלל בנושא הגיפים.
במזל טוב קניתי ויטרה שנת 98 3 דלתות פתוחה ויש לי כמה שאלות שלא מצאתי תשובה לא בפורומים בארץ ולא בחו"ל.
הדגם של הסוזוקי שלי הוא סיידקיק.
* האם הרכב מגיע עם נעילות אחוריות? (אין לי מושג איך לראות \ לבדוק את זה - אם בכלל אפשר )
*הפלסטיקה הפנימית ( דיפונים בדלתות, יציאות של המזגן\ תאורה של הלוח שעונים וכו') ממש גמורים יש איזה מקום שאני יכול לקנות את כל הציוד הנ"ל לא במחירים מופקעים ? חיפשתי קצת ויטרות לפירוק ומצאתי רק כמה בודדות בשנתונים נמוכים (הבנתי שזה לא מתאים )
* המושבים האחוריים אמור להיות צ'ופצ'יק, שמשיכה שלו בכל אחד מהמושבים גורמת למושב לרדת למטה. אצלי שניהם שבורים - רק הראש , וזה ממש מלחמה להוריד את המושבים ולהעלות אותם (דבר שצריך לעשות לעיתים די תקופות עקב תא מטען ממש פצפון ) =) האם יש איזה פתרון לנושא? אולי לשים שם איזה משהו שיאפשר אחיזה בכבל או משהו בנושא?
* לפי מה שנראה לי אמורים להיות שני ידיות לנוסעים בחלק האחורי, שיהיה להם במה לאחוז בזמן הנסיעה בשטח (נראה לפי צורת החורים שיש...) אז כמו שאתם בטח מנחשים גם שם אין לי כלום מלבד חורים בודדים . איזה ידית אמורה להיות שם ושוב, מאיפה אני יכול להשיג כאלה? או אפילו לעשות איזה קומבינה יפה שיהיה יותר נוח למי שיושב מאחורה ( ראיתי שאנשים עשו כל מיני פרויקטים מעניינים אז אם יש איזשהו רעיון אחר או ישמח לשמוע\לדעת\לראות).
* איזה מצבר מגיע עם הרכב? כי לפי מה שנראה לי המצבר שאצלי הוא לא מקורי הוא נראה גדול ממדים יחסית למקום שלו.
* הבעלים הקודמים עשה מנוע חדש ( 1.6 הזרקה 16 V), הכל מצוין - ההנעה, הנסיעה( וכמובן ההנאה! ) אבל כשהרכב עומד בהילוך סרק אז השעון קצת מהבהב, גם כשאני מדליק אורות אז התאורה (המזערית ) בלוח השעונים גם מהבהבת, אני לא מדבר על הבהוב רציני , ממש ממש חלש אבל עדיין הבהוב, מישהו נתקל במשהו כזה? אולי יש לי בעיה באלטרנטור או משהו?
*כשאני נוסע עם 4X4 משולב בשטח חולי (הדיונות באשדוד) לפעמים אני שומע רעש מהגלגלים הקדמיים , לפי מה שאני חושב זה מהנועלים הקדמיים - הם אוטומטיים. אני מדגיש שברוב הנסיעה בשטח הם לא עושים רעש ומתפקדים מצוין , רק כשאני מגיע לשטח חולי מאוד שהרכב מתאמץ מאוד הם לפעמים משמיעים רעש. מה שנאמר לי זה שהם מחליקים , איך ניתן לבדוק את זה? האם אפשר לסדר אותם או רק לקנות חדשים \משומשים ? האם זה שוחק אותם כשאני נוסע כה בשטח ? לפי כל מה שקראתי ברור לי שאם אני צריך להחליף אני ישים ידניים . ושוב איפה אני יכול לקנות אותם ?
* האם יש איזה שהם דברים שאני צריך לשים \ למגן לפני שאני מתחיל נסיעה בשטח? רוב השטחים שאני נוסע בהם הם חוליים ,אין הרבה סלעים ומה שכן הכלי שלי מוגבה 5 אינטש.
* הצמיגים שמורכבים אצלי הם 100% שטח והמידה שלהם: 215/75 R15, האם ניתן לרשום צמיגים אלו ברישיון? אצלי ברישיון יש את ה 195. מה המידה המקסימאלית של הצמיגים שאני יכול לשים ?
* לכלי שלי יש סגירות מפיבר גלס ברמה די גבוהה וטובה, אבל רוב הגומיות אם זה של הדלתות, החיבורים ואפילו של תא המטען די יבשות וקשות , יש איזה מקום שאפשר לקנות גומיות כאלה ולהחליף? לאו דווקא מקוריות לא אכפת לי אפילו משהו לא מקורי העיקר שאני יוכל להתאים אותו . זה לא שיש לי נזילות או דברים כאלה, זה פשוט מפריע לי ( כן סוג של שריטה אני יודע =) )

טוב אני חושב שחפרתי מספיק.
אני שמח לראות שיש קהילה גדולה כל כך של חובבי סוזוקי ( אחרי חברות בחובבי הטרקטורונים, הבאגים, הVAG ספורט(שזה אומר הגרמניות) עכשיו אני פה )
מקווה לתשובות .

איתן

אלדר
30-11-12, 20:46
איתן תתחדש.
הויטרה לא מגיעה עם נעילת דיפרנציאל.
לגבי פלסטיקה את יכול לקנות ממכשירי תנועה או לחפש בebay.
מידת הצמיגים המקסימלית היא 205/75/15.
גומיות לסגירת פיבר את יכול למצוא אצל זגגי רכב.
מיגונים לדעתי מגן גחון ומגני סף לדלתות.

אתה בטוח שהרכב מוגבה ב 5איינץ' נשמע הרכב מאוד אולי בגלל זה יש לך רעשים שהרב משולב 4x4

רון נחמן
01-12-12, 20:06
+1 לגבי מה שכתב אלדר. בנוסף:

* הכלי שלי מוגבה 5 אינטש - תעלה תמונה. 5" + 215 זה משהו בולט מאוד. אם יש לך "משולשים" בצבע כחול, אולי יש קיט קלמיני על הרכב. אם לא, זה מקור לבעיות רבות בראשן נזק לציריות.
*אם אתה עם לוקרים אוטומטיים, מאוד יכול להיות שיש בעיה עם הוואקום שאמור לנעול אותם. קודם כל תבדוק אם הצינורות שנכנסים אליהם שלמים ולא יבשים. אם הכל נראה תקין, קפוץ לבדוק את תקינותם ושקול החלפה לידניים, כמו שאמרת (אמינים מאוד)
* גומיות - קודם כל לך לירגום (רח' י.ל. פרץ בת"א) אם אתה מהמרכז. יש להם במחירים מצחיקים על מיני גומיות גנריות לרכב (לדלתות זה לא יתאים לך, אבל אולי לדברים אחרים כן).

בנוסף, אני אחסוך את השאלה "למי ללכת", ואפרסם את הרשימה הרגילה והמעודכנת לויטארה (כמובן שחברי הפורום מוזמנים להוסיף):

ליאור זוקי לנד: 050-3303630 נורדיה (נתניה)
אמנון: 052-2590207 תל אביב
ארז סנטו: 054-4434580 רעננה
סבסטיאן (סבס): 052-590-6619 פתח תקווה (עובד רק בערב אני חושב)

ברוך הבא למשפחה.

זרקו
01-12-12, 21:46
ברוך הבא!
לגבי הכסיאות האחוריים- בשביל לתקן צריך ,לדעתי לחתוך את הכיסא- חפש בפירוקיה

-->