PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה בולמים מומלצים לבלייזר?

rob
01-12-12, 19:20
האם יש כאן מישהו עם בלייזר שנעים לנסוע איתו בשטח?

אחרי שהחלודה ומערכת החשמל כבר יצאו מרשימת ה"to do" והמכניקה עובדת לא רע הגיע השלב של עידון הנסיעה.
מחפש המלצה לבולמים עבור הבלייזר כך שירגיש כמו שהפטרול הרגיש בשטח.

yarinzim
02-12-12, 12:36
אם אין בעיית תקציב - פוקס, אם קצת כבד בכיס - בילשטיין.
אני בדיוק בהליכים להביא מחו"ל סט... אתה מכוון ללקנות בארץ?

rob
02-12-12, 20:03
היי ירין, אני מבין שהרכב שלך כבר בתנועה - אז מזל טוב :)

ולגבי התשובה שלך, היא קצת לא ברורה לי.
איזה דגם של פוקס ואיזה דגם של בילשטיין בדקת? (אם תוכל לתת את המקט של הבולם האחורי והקדמי של כל סוג זה יעזור)
האם ניסית אותו בנסיעה בשבילים או ברוק קרולינג?
האם הרכב היה עמוס או ריק בזמן נסיעת המבחן?
מה מצב הקפיצים של הרכב בו ביצעת את נסיעת המבחן?
האם מרגישים התעייפות של הבולם אחרי נסיעה ממושכת בשטח?

yarinzim
03-12-12, 06:55
לצערי הרב, התשובה שלי לא מבוססת על ניסיון אישי...
אני חבר בארבעה פורמים אמריקאיים ותיקים, שלושה של בלייזרים ואחד של רוק קרולרים וכלים בבניה עצמית באופן כללי.
את מסע העינויים האישי שלי כבר עברתי, במטרה להבין איך לקנות בולם למפלצת הזו ללא להתאכזב, משמע בולם חלש מידי, קשה מידי, רך מידי וכן הלאה...
יש סטייה סטטיסטית מובהקת לכיוון שני החברות עליהן דיברתי, ואני לא חושב שצריך להיות גאון על מנת להבחין בכך.

לגבי בילשטיין, כנס ללינק הבא.. http://cart.bilsteinus.com/ רשום בצד שמאל את פרטי הרכב שלך ותקבל רשימה מצומצמת מאוד של בולמים מתאימים, סנן לפי הseries המתאים ותקבל תוצאות מדוייקות.
לגבי פוקס, גם להם יש קטלוג אפשר מכוון אותך ספציפית לרכב שלך ומצמצם לך את טווח האפשרויות.
אם לא תסתדר, תעדכן אותי בפרטי הרכב שלך ואנסה לעזור.

ד ו ר ו ן
03-12-12, 21:48
ערן,
קפיצים כבר סידרת?
מתלה זה קומבינציה משולבת של בולם+קפיץ, ושינוי של כל אחד מהם משנה את הסידור לפעמים בקיצוניות.
אם אתה עם המקוריים או משהו ישן ועייף, כדאי לסדר בהתאמה את הבולמים יחד עם הסט שעימו הם אמורים לעבוד.
אחרת לא תוכל להעריך באמת איך הבולמים מתנהגים על הרכב.

בגלל שהרכב ישן יחסית, ואתה מכוון גבוה, אולי כדאי שתחפש בולמים שאפשר לכייל כך שיתאימו לתחת האישי שלך, ולא בהתכתבות.
בארץ יש לך כמו שכתבו את פוקס ובילשטיין, אבל גם את קוני, ברמת כיול פחותה אבל קיימת.

היתרון של פוקס ובילשטיין מהרמות הגבוהות הוא היכולת להתאים בדיוק למה שאתה רוצה, ויותר מזה, למצוא משהו משומש ולשפץ אצל היבואן במחיר כולל נמוך מאד מבולם חדש.

עשיתי את זה עם סט של בילשטיין 7100, והעלות הסופית לבולם היתה כ-500 ש"ח, אחרי כיול ושיפוץ לכשירות חדש דרך אספיר.

תמדוד מידות סגור\פתוח ותראה מה קיים בשוק שמתאים למידות.

rob
04-12-12, 06:59
הערכתי שבאתר יש לפחות 10 בעלי בלייזרים שמסתובבים כאן.
לפי כמות התגובות הדלה והעובדה שאף אחד מהם לא קם וכתב "הבלייזר שלי נוח" אני מבין שהנושא רחוק מלעניין את בעלי הבלייזר.
כנראה בהמה שבועטת בך בכל באמפ קטן זה חלק מהחלום שלהם, אבל לא שלי.

נשכבתי מתחת לרכב ומצאתי שמקדימה יש בילשטיין סדרה 4000 ומשהו, בולם שמוגדר כמתאים לכל רכב.
מאחורה של ראנצו מתכווננים.

מה שאתה אומר לגבי הקפיצים הוא נכון, והאתר שירין הפנה אותי מראה שיש בולמים ייעודיים עבור הרכב.

דורון, האם הרכב שלך באמת מרגיש נוח יותר עם הבולמים החדשים?
לפני לא מעט שנים קניתי סט אולדמן עבור הויטרה, עלה לא מעט ולא הורגש שום שינוי מהסט המקורי.

הרבה אנשים מנסים לשכנע את עצמם שאם הוציאו סכום כסף , כנראה שעכשיו יותר טוב.

הפעם אני לא ממהר ומבטיח לעדכן

yarinzim
04-12-12, 07:42
+1 על מה שדורון אמר..
הרשה לי להוסיף שהנוחות המתבקשת תלויה באיזו סוג הגבהה קיימת אצלך ברכב, אם בכלל.
אצלי לצורך העיניין הגביהו את הרכב עם הוספת עלה עלה מאחור, כזה שעבה יותר משאר חבריו כמעט פי שתיים, לכן הרכב גבוה אך קשה כמו קרש גיהוץ. אני יכול להביא בולמי פוקס ב2500 לחתיכה ולא להרגיש שום שיפור.
יכול להיות שבסופו של יום תבין שגם סט עלים נחוץ פה.. במידה וכן skyjacker נחשבים אחת החברות המספקות סט מאוד מאוד רך ונוח במחיר טוב.

CUCV M1009
04-12-12, 08:55
היי ערן הייתי שמח לעזור לך בעניין הזה אבל אצלי הבלייזר עבר הסבה לקפיצי ספירל ו 8 בולמים צבאיים כך שהמערכת אצלי שונא לחלוטין משל כל 9 בעלי הבלייזרים שרשמת.
בקשר לבולמים אני גם ממליץ בחום רק או על בילשטיין או על פוקס אבל זה עניין של עומק הכיס ויש סטים של בולמים שהמחירים לא כל כך בשמיים, איך שדורון ציין הייתי גם מחליף את העלים אבל שוב זה עניין של לא קצת השקעה כספית.
אם תלך לסדנה או לחנות חלפי רכב שמשווקת את החברות האלו אני יודע שמודדים מהחלק העליון עד החלק התחתון איפה שמתחבר הבולם ומתאימים לך את הדגם המתאים לרכב הספיציפי אם הבנת אותי.
ממליץ לך גם להתייעץ עם שחר מור ששיפץ את הבלייזר השחור יש לו ידע בעניין הזה.

מקווה שעזרתי איך שהוא, ותעדכן כמובן.
דייב

rob
04-12-12, 10:40
דייב, אתה יכול לצרף תמונות של ההסבה לקפיצי סליל?

ד ו ר ו ן
04-12-12, 17:14
ערן,
כן, הרכב יותר נוח, ובעיקר משכך טוב יותר.
זה בא כחלק של חבילה עם עלים חדשים של אולדמן.
והתוצאה היא בין השאר בגלל כיול של הבולמים בהתאמה לבקשה שיהיו קצת יותר קשיחים, לא בגלל שכנוע עצמי של ״הוצאתי כסף וזה חייב להיות טוב״.
בסופו של יום הבולמים עלו כמו בולם בינוני(כ500ש״ח לאחד), כי הם נרכשו משומשים ועברו שיפוץ.
המבחן הסופי היה זוגתי שעלתה לרכב ואחרי נסיעה קצרה שאלה אם שיניתי משהו כי הרכב נוח יותר.

CUCV M1009
04-12-12, 18:31
שלח לי בפרטי מייל אני ישלח לך (כשיהיה לי זמן השבוע אני יצלם וישלח)

דייב

rob
04-12-12, 19:29
דורון, ברגע שזוגתי אומרת שהרכב נוח - מבחינתי סיימתי :) אין אישור גדול מזה לשינוי בנוחות שהצליח.

דייב שלחתי לך בפרטי למרות שנראה לי שאם זה לא משהו סודי אפשר לפרסם גם כאן.

שחר-סופה
03-01-13, 17:58
אהלן ערן ...
יש לי ממש מעט זמן בכדי לפרט כאן אז נדבר טל' ...

רק זכור דבר אחד : גם אם יהיו לך קפיצים מבטון ובמקום בולמים ירותכו לשילדה מוטות :) (לא שאצלי זה כך ולא שאני ממליץ למישהוא)
אין משהוא ש 15 PSI לא מרכך ...:)

שחר

נ.ב : דיון בנושא ,עלה בשרשור השיפוץ אצלי .

asafk
04-01-13, 00:36
אני ממליץ לעשות "שופינג" ולחפש סט שבנוי לבלייזר שלך. סט של קפיצים + בולמים שתוכננו לעבוד יחד. כמובן שהכי טוב בולמי מירוץ שאפשר לבנות אותם מחדש לפי מפרט... אבל לדעתי לא חייבים. בלייזר מראש הוא רכב שטח די נוח, עם קפיצים ארוכים ושטוחים ומשקל גדול. בולמים קצת קשיחים יותר מהמקורי יבטיחו שהמסה הגדולה שלו לא תתנדנד, אבל סט של קפיצים חדשים + בולמים מתאימים יעשה עבודה יותר טובה. מה שטוב בבלייזר שיש בשוק הרבה אופציות של סטים כאלה, חלק לעבירות וחלק לנוחות, ואפשר לבחור.

אסף.

yarinzim
05-01-13, 18:29
אהלן אסף, שאתה אומר שוק אתה לא מתכוון לארץ נכון?
אני מכיר מספר חברות שמייצרות בדיוק את הסטים שציינת ואני מסכים שזוהי האופציה העדיפה ביותר, אך זמינות הקיטים הללו בארץ זעומה, הלא כן?

ABB
08-01-13, 22:15
שלום ערן,

יש לי בלייזר דיזל 1988 מיבוא אישי, בעבר היו לי סט של רנצ'ו מתכווננים ע"י לחץ אוויר, לא היו יעילים אחרי יום בשטח כאילו לא היו בולמים. אצלי הם משולבים בעלים. כיום אני מצוייד ב 6 פוקסים: 2 לכל גלגל מלפנים ו 1 לכל גלגל מאחור, אני נהנה מהם מאד, עובר במפרי כביש במהירות - כאילו הם לא קיימים. אני מוגבה כ 5 ס"מ ע"י "כריות" מתכת בעלים מאחור בלבד, משתמש במיגי 50/50 במידה: 31X10.5X15 מאד נהנה מהאוטו שמשמש לטיולים בלבד.
מקווה שעזרתי במשהו, אהרון

yarinzim
27-01-13, 09:58
מה הבאת בסוף?

lindner
10-03-13, 10:43
אני קניתי את הבלייזר שלי 94 6.5L לפני שנתיים עם מונרו מקדימה ובילשטיין מאחורה, הכלי מוגבה לא מקצועי בכלל עם קוביות מאחורה ומוטות פיתול מקדימה.
המגביה היקר לא לקח בחשבון שמתיחה קדימה דורשת בולם יותר ארוך והמונרו התעייפו.
החלפתי בגבריאל heavy duty קדימה שהם הרבה יותר חזקים ונותנים יציבות גדולה יותר בכביש אבל לא עושים עבודה טובה בשטח כנראה שצריך משהו יותר מקצועי.
מאחורה לפעמים נדמה לי שהבילשטיין לא קיימים בכלל אלא אם אני עמוס בכלי עבודה וציוד ( עובד עם הרכב ביום יום) כנראה שקוביית הגבהה זה פיתרון זול ללא עלים מתאימים.
אז נוחות של רכב אמריקאי לא מקבלים עם הגבהה לא מקצועית.
אני יושב על פורומים רבים בחו״ל ולומד את הנושא ומבין שהדרך הכי טובה היא קיט ייעודי לכל הרכב שיניב תוצאות טובות, שוקל ללכת על קיט של Bds suspansion.

rob
07-09-13, 16:08
אחרי לא מעט תקלות שקפצו והורידו את עניין הבולמים מראש סדר העדיפויות, סוף סוף עושה רושם שיישור הקו מתחיל להניב פירות ונושא הבולמים חוזר להיות "הבעיה הדחופה".

איזה כיף לחזור ולהתעסק בזותות...

באתר של בילשטיין מצאתי המלצה רק עבור סט אחד של בולמים אשר יתאים לי (מסדרה 4600).
באתר של ראנצו' מצאתי כ-3 סטים שונים אבל בראש הרשימה נמצא הבולם מסדרה RX9000XL כנראה הדור החדש של מה שכרגע כבר מורכב אצלי.

אצל פוקס לא מצאתי שום התייחסות לK5 BLAZER

מבטיח לעדכן

ד ו ר ו ן
07-09-13, 16:12
ערן,
בשביל פרויקט כזה מה שהייתי עושה זה מחפש בקטלוג רכב -/+ המשקל דומה, ו/או הולך על מידות הפתיחה/סגירה.

rob
07-09-13, 19:14
על פי ספר הרכב המשקל הנקי של הרכב הוא 2 טון (1945ק"ג ליתר דיוק)
אני מעריך שהמשקל של הרכב עם ציוד ואנשים לא מאוד רחוק משם, להערכתי 2.25 טון.

מדדתי את הפתיחה של הבולמים ואת מצב העבודה (סגירה לא יכולתי למדוד)

בולם קדמי
420ממ במצב עבודה
470ממ במצב פתוח

בולם אחורי
540ממ במצב עבודה
625ממ במצב פתוח

לגבי הסגירה אני מעריך לפי המיקום של הבאמפ סטופ שיש בערך 80-120ממ של מהלך מקסימלי.

ולכן לבולם מתאים צריך להיות טווח תנועה של:
בולם קדמי: 300-500מ"מ "11.8-"19.68
בולם אחורי: 400-650מ"מ "15.75-"25.6

tamit
09-09-13, 15:32
אהלן ערן
לפני שאתה רץ לחפש בולמים שיתנו לך "רכות", אני מציע לך לבדוק את כל מערכת המיתלים שלך.
בגדול, אם הקפיצים אצלך לא רכים כי הם ישנים או הם לא מקוריים ועומדים בלחץ בגלל הגבהה בולמים לא יעזרו לך לריכוך צריך לבדוק הכל ביחד.
גם אם תקנה את הבולמים הטובים בעולם תקבל שיכוך מצויין אבל לא רכות.
בסה"כ אל תשכח שהרכב כבד מאוד עם שני סרנים חיים גדולים וכבדים וצמיגים גדולים וכבדים. כל המערכת בנויה לעבוד ולהחזיק עומס לא רכות.
ישנן הגבהות ייעודיות שאומרים עליהן שהן נוחות ורכות.
אני אישית שיניתי קצת את החשיבה ושמתי מושבים של אספיר עם שיכוך, אני יכול להגיד לך שמעולם לא היה לי כל כך נוח והפסקתי לחשוב על זה.
בכל מקרה אם אני זוכר נכון אז המתלם עבדו בזמנו על סט לבהמות וכדאי להתייעץ איתם.
עמית

rob
13-09-13, 14:51
עמית, פתרון של כסא לא יעזור לי עם האישה והילדים.
אחרי הפירוק של הבולמים האחוריים בשביל למצא מהלך אמיתי גיליתי שהכיוון שיכוך בראנצו עדיין עובד.
במצב 1 הבולם מרגיש רך עד לא מורגש אבל לקראת רמה 5 כבר הרגשתי התנגדות.
יצאתי היום לנסיעת מבחן בשטח עם שני הבולמים האחוריים ברמה 5 וממש הורגש שינוי.

הרכב כבר לא מתנדנד מצד לצד אלא רק קדימה אחורה.

אני חושב שיהיה סוף טוב....
המשך עוד יגיע

ד ו ר ו ן
13-09-13, 17:11
עמית,
קפיצים ישנים מתעייפים ומתרככים, ולא נהפכים לקשיחים יותר.

tamit
18-09-13, 10:34
צודק טעות שלי.
אבל, איך שלא נסובב את זה המתלים בבלייזרים קשים והנסיעה זה לא הדבר הכי נח בהם, הם משייטים ומתנדנדים לכל הכיוונים. ומרגישם כל אבן בכביש.
אפשר להביא מחול סט מושלם שיירכך את המתלים, אם אני זוכר נכון לראף קאנטרי ולסקייז'אקר ראיתי סטים רכים.
אבל בסופו של יום אחרי הכל זה טנדר ששמו עליו מרכב של suv, זה יהיה קשה כי זה נועד לסחוב משקל ואנחנו לא מעמיסים עליו. כמו סופה כמה רך זה כבר יכול להיות?
חג שמח עמית
נ.ב
אם אתה מוצא פיתרון אשמח לשמוע עלין. גם אני אשמח לרכך את הרכב

rob
03-01-14, 14:49
רציתי לעדכן, החלפתי בולמים והרכב מגהץ פסי האטה בכביש בכל מהירות ובנוחות שמזכירה את הפטרול הישן והטוב...
אין יותר התנדנדות חסרת מעצורים וההרגשה הכללית היא פשוט נוחה.
אומנם לא הגעתי למצב של קדילאק שנת 76 אבל נוחות הנסיעה לא מביישת אף SUV מודרני במשקל דומה.

הבולמים ששמתי הם פוקס "2 עם שסתומים 40/60 גם קדימה וגם אחורה.
ניתן להחליף שסתומים (יש צורך לפרק את הבולם בשביל זה) ועל ידי כך לשנות את אפקט השיכוך בעליה או בירידה של הבולם.

rob
05-01-14, 20:10
ואם כבר לעדכן, אז עד הסוף.
היום הייתי באאוטבק טכנולוגיות (יבואן רשמי של פוקס בישראל) על מנת לקצר את הבולמים הקדמיים.
המהלך של הבולם הקידמי בג'ימי לא מתאים לאף אחד מהבולמים הסדרתיים של פוקס והיה צורך לקצר את הבולם כך שמהלך המתלה לא יפגע.

פגשתי שם בחור מקצוען שפירק את הבולם במהירות שבקושי הצלחתי לעקוב אחריו.
אחרי הפירוק המלא, הוא לקח את שאריות הבולם למחרטה שם קיצר את הבולם בדיוק למידה הנכונה והחזיר את הכל חזרה כאילו כלום :)

לאחר ההרכבה הוא בדק את התוצאה הסופית בדינמומטר מיוחד המותאם לבולמים, שם עבר הבולם סידרה של בדיקות המדמות את כל סוגי הנסיעות, החל מנסיעה רגועה ועד ראלי באחה בערבות ארה"ב :)

כל התהליך הזה לקח לו פחות משעה ואחריה קיבלתי לידי את שני הבולמים עם מדבקה עם מספר סידורי המתאים לרישומים שלהם לגבי מה בדיוק עבר הבולם.

בקיצור - תענוג!

ממליץ בחום.

moriseven
14-01-14, 19:47
וכמה עולה התענוג?

rob
15-01-14, 00:21
מעדיף לא לפרסם עלויות של בתי עסק מקומיים על גבי הפורום.
נגיד רק שעבור קיצור של שני בולמים נשאר לי עודף מאלף.

-->