PDA

צפייה בגרסה מלאה : פ'גרו 2008 דיזל-פריקת פיח????

sagig
01-12-12, 19:29
שלום לכולם,
זה הפג'רו הראשון שלי. רכשתי אותו לפני כשבועיים בלבד. נתקלתי בתופעה שבכביש פתוח במהירות של כ 80-90 קמ"ש הרכב החל לצלצל ופלט כמות עצומה של עשן שחור. בבדיקה במוסך אוטו-רן רעננה הסבירו לי כי לאחר נסיעה עירונית מרובה הרכב פולט אחת לתקופה עודפי פיח שמצטברים.
החליפו פילטר אויר ושלחו אותי לדרכי.מעולם לא נתקלתי בתופעה כזו והדבר חזר על עצמו יומיים לאחר שהוצאתי את הרכב מהמוסך.
האם באמת קיימת תופעה כזו ברכבים אלו???
מישהו מכיר/ יודע / חווה את התופעה ???
תודה מראש על עזרתכם וניסיונכם,
שגיא

glaydi
08-12-12, 11:08
אולי ניקוי שסתום ERG יעזור

חנן-ג'יפולוג
08-12-12, 11:33
רכבך מצויד במסנן חלקיקים במערכת הפליטה. אחת לכ250-500 ק"מ בעת נסיעה בכביש בינעירוני מבוצע בו ניקוי ע"י הזרקת סולר מאוחרת שמגיע לאגזוז, מחמם אותו ושורף את חלקיקי הפיח במסנן. כמות מסוימת של עשן בעת התהליך היא סבירה.

ד ו ר ו ן
08-12-12, 13:06
באיזה שנתון זה מבוצע?

sagig
08-12-12, 15:45
שוב שלום לכולם,
תודה על התגובות והעזרה.
לאחר בדיקת שסתום EGR וניקויו למרות שלא היה מפוייח ,הסתבר כי במוסך שמו כמות כפולה של שמן מנוע.
השמן עבר מהמנוע לטורבו ומשם היו הרעשים והצילצולים. עקב כמות כפולה של שמן המנוע החל לעשן מאוד כול פעם שהאצתי והטורבו נכנס לפעולה.
הבעיה נפתרה ע"י מוסכניק מוכשר בשם שמוליק מבני ציון (ראוי בהחלט לפירגון) והשבת כבר טיילנו בשבילים המבוצבצים של תל חדיד ויער מודיעין.
שגיא

חנן-ג'יפולוג
08-12-12, 16:48
באיזה שנתון זה מבוצע?

אל תתפוס אותי במילה. נדמה לי שמדובר ב2008-2009 וכן מ2011 ומעלה.

יש מסנן חלקיקים "פתוח" בשנים שבין לבין ושם הלוגיקה של המערכת היא מעט שונה.

רעשים וצלצולים בטורבו עקב עודף שמן? מסופקני. זה גם לא מסתדר עם תופעהה ספורדית. עודף שמן בכלים האלה הוא תוצאה של הסולר שמוזרק לצילינדר בנסיון לנקות את המסנן. אם הנסיונות תכופים מדי בגלל תקלה כלשהי הסולר הזה מגיע אל הקרטר דרך דפנות הצילינדר ולא מספיק להתאדות ממנו וכך מרים את מפלס השמן. אם השמן מגיע לרמה גבוהה מדי חובה להחליף שמן ומסנן שמן ולעדכן את מחשב המנוע בעובדה שזה בוצע.

sagig
09-12-12, 22:01
לאחר שהרכב היה במוסך מורשה מיצובישי ושם לא עלו על הבעיה אבל החליפו מסנן בכמה מאות שקלים התופעה חזרה על עצמה בתדירות גבוהה יותר.
לציין כי המוסכניק שעלה על הבעיה (ועליו דרך אגב, אני סומך בעניים עצומות)הראה לי כי בניתוק צינור המחבר בין הטורבו למנוע, נוזל ממנו שמן.
לאחר שרוקן את השמן מנוע נוכחנו לדעת כי הכמות העודפת פשוט עצומה.ראיתי גיגית גדולה מתמלאת כמעט לגמרי בזמן הריקו.ן
אני מודה שמכונאי דגול אני לא, וההבנה שלי במנועים היא בסיסית, אבל עובדה היא שמאז שרוקן השמן והוכנסה כמות השמן הנכונה הבעיה לא חזרה על עצמה והרכב נוסע חלק.
דרך אגב קיבלתי היום טלפון מאגף השירות של המוסך המורשה ששאלו אם אני מרוצה מהשירות שקיבלתי-אני מניח כי התשובה ברורה.
שגיא

asafk
09-12-12, 23:55
והנה עוד הוכחה שטיפולים שוטפים ראוי וכדאי לעשות לבד.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
10-12-12, 00:14
אז רוקנתם את השמן והסולר העודפים. טוב מאוד. מה עשיתם כדי למנוע את הישנות התקלה בעוד כך וכך מחזורי ניקוי? כמו שכתבתי, בד"כ הסיבה למפלס שמן גבוה בכלים האלה היא לא בגלל שמישהו שם יותר שמן משצריך אלא כי סולר התווסף לשמן בקצב גבוה יותר מאידויו. צריך לטפל במקור התקלה ולא רק בסימפטום, כמו שלמדו בפורום הזה חבריך לדגם ולמודל.

mikizano
13-01-13, 02:59
שלום לכם
חנן אני משער שאתה מתכוון אליי כשציינת את חברינו לפורום
אז הנה עדכון קטן
לאחר המון סבל שמסנן החלקיקים גרם לי אז ככה
בוצע ריקון וניקוי מיכל סולר
החלפת פילטר סולר
מילוי סולר חדש + שני תוספים מקוריים לניקוי מזרקים
אני שמח לבשר שעכשיו ברגע שהמנורה של מסנן החלקיקים נדלקת לאחר נסיעה כל כ 5-7 דקות מעל 2000 סל״ד היא נכבית וזה סימן שתהליך הניקוי עבר בהצלחה דבר שלא הצלחתי לעשות בעבר
אבל ויש פה אבל גדול המחזור מתבצע כל 450 ק״מ בערך וזה מצב בלתי נסבל
האם זה נורמלי???
האם הניקוי מתוזמן בצורה כ״כ לא הגיונית או שזה רק אצלי?
מעבר לכך לפני כיומיים גם אצלי הופיע עודף שמן רציני
על מה זה עלול להעיד ?
ומה צריך לעשות?
תודה ושבוע טוב לכולם

חנן-ג'יפולוג
13-01-13, 11:52
בד"כ, באופן טבעי נהג נוסע מדי פעם נסיעות בינעירוניות ואז התהליך נעשה באופן אוטומטי והסיפור הוא שקוף לנהג. ברכב שנוסע רק עירוני הנורה אכן תידלק והוא יצטרך לנסוע בינעירוני באופן יזום. 450 ק"מ זה סביר לעניין הזה וגם פחות מזה אפשרי.
לגבי מפלס השמן העולה: זה כנראה נובע מאותו אופי נסועה. המנוע לא מגיע מספיק לטמפרטורות עבודה ולא מאדה מהשמן את הסולר שמגיע אליו במהלך נסיונות הניקוי של המסנן. אם זה מגיע לגובה קיצוני אתה צריך להחליף שמן ובעקרון גם מסנן ולעדכן את מחשב המנוע שככה עשית.

-->