PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת מזגן ל-CJ

עירא
30-03-05, 20:56
אני מבקש בעדינות עם התגובות....
אבל אני מתכנן להוסיף מזגן לג'יפ (או ליתר דיוק לרכב שישמש אותי כרכב יומיומי לנסיעה של 45 ד' לכיוון באיזור הדרום בשנה הקרובה).
חיפשתי ולא מצאתי שום הודעה בנושא (הייתה אחת לגבי מדחס בלבד של ברוך) ולכן החלטתי לפתוח שרשור חדש שירכז מידע שיכול לעזור.
השאלות הן:
מה אני צריך בשביל דבר כזה? (מדחס מעבה רדיאטור יחידה פנימית וכו')
מאיזה רכבים אפשר לפרק את מה שאני צריך (ואם אתם יודעים איפה חונה רכב תורם פוטנציאלי :twisted: )?
האם יש חלקים שעדיף (או חייבים) לקנות ממתקין מזגנים (יחידה פנימית של פורמולה וכאלו דברים)?
טיפים המלצות והערות יתקבלו בברכה.

עירא

AvigdorAharon
30-03-05, 22:54
קודם כל ב י ד ו ד !

קיר אש, רצפה ואפילו גג.
מנסיון, אם אתה נשאר בצורה המקורית (רצפת פח וכדומה), תשאיר את הכסף למשהו אחר.

אביגדור

coas
30-03-05, 23:06
אביגדור, אל תדביק אחרים בשגעונות שלך... בידוד לתקרה..... :roll:
וברצינות, אפשר להתקין מזגן גם ללא בידוד ועדיין להשיג יעילות טובה, חובה ברזנט אטום כהלכה.
לגבי החלקים השונים, את כל החלקים ניתן לקנות/להשיג מפירוק, את היחידה הפנימית הייתי קונה חדש בלבד.

שחר 9
30-03-05, 23:18
עירא,

לפני הכל תתחיל להקטין ציפיות מזגן בסיקס זה לא בדיוק שיא היעילות אבל עושה משהו ביום חם בנסיעה בכביש מהיר אולי תצליח להנות משהו ממנו .

לדעתי ומנסיוני ראשית תתחיל מהכנות טרום מזגן וזה בידוד הג'יפ ובמיוחד רצפת הג'יפ הידועה לשמצה בהתחממות, שנית איטום תא הנוסעים ואפילו תחשוב על הקטנת נפח הקירור המיועד אני ראיתי מישהו אמנם עם סופה שעשה מעין וילון מאחורי הכסאות הקדמיים מהחומר של החלונות בברזנט , נראה לי יעיל מאד במידה ורוב נסיעותך הם ללא נוסעים אחורה.

לעצם הביצוע וההתקנה אתה צריך יחידה פנימית פורמולה (מאייד) מעבה (הראדיאטור) מדחס מייבש וצנרת, את המייבש רצוי לקנות חדש עולה כ100 150 ש"ח.

ההתקנה לא ממש מסובכת פרט להתקנת המעבה שזה קצת תיק מאחר והמקום שיש לפני הרדיאטור (מים) של הגיפ שם אמור לבוא המעבה הוא מאד מצומצם , ומכאן אני מגיע לזה שאתה צריך למצוא מעבה שיכנס לך שם .

ברגע שיש לך מעבה מותקן 70 אחוז מאחוריך , התקנת המדחס דורשת הכנת תושבת למדחס מפלח בעובי 10 מ"מ בחיתוך עם ברנר או פלסמה , 12 דקות עבודה אצל מסגר ההכנה לפי דוגמא שאם תרצה את מוזמן לקבל ממני.

-בהמשך חיבור צנרת - אין בעיות מיוחדות.
-חיבור רצועת המזגן לא בעייתי יש כמה אפשרויות, אצלי הורדתי את הרצועה שהלכה לאלטרנטור אל המדחס וחזרתי מהמדחס אל האלטרנטור , לא היו בעיות מיוחדות.
-חיבורי חשמל ממש שטויות.
-ואקום ומילוי גז 150 ש"ח.
-לבישת סוודר וגרבים חמות.
-ונסיעה קרירה ונעימה.

בהצלחה , שחר
-

AvigdorAharon
31-03-05, 06:39
אפשר להתקין מזגן גם ללא בידוד ועדיין להשיג יעילות טובה, חובה ברזנט אטום כהלכה.

אז זהו, שלא מדויק.
בעבר, היה לי CJ עם ברזנט אטום כהלכה, ומזגן משהו בן $#@!
יכולת הקרור היתה טובה מאוד עד מעולה!!! אבל,
בנסיעה בחודש יוני, יולי לא ממש הרגשת ש"נעים" לך, שלא לדבר על קריר...
בידוד התקרה זה שגעון שלי, אבל בידוד הרצפה וקיר האש זה חובה!!!
וכל זה מנסיון, איך הלכו 4K לאבדון...

אביגדור

חנן-ג'יפולוג
31-03-05, 10:09
עירא, אם זה מעניין אותך, אני פירקתי את המזגן אצלי (שעבד מצוין) והשארתי בג'יפ רק את המדחס לטובת קומפרסור אוויר לגלגלים. חוץ מהמדחס הכול ימכר תמורת 800 ש"ח .

yanivcj
09-04-05, 17:28
לפני שנתיים התקנתי מזגן לCJ שלי, הוא אומנם סגור פיבר, אבל בהתחלה הוא היה עם ברזנט של בסטופ שהיה אטום כמו שצריך.
ללא בידוד של הרצפה וללא בידוד של קיר האש ובטח שלא של התקרה.
אז נכון שעם הברזנט הוא היה פחות יעיל, אבל ברגע שהרכבתי את הסגירה של הפיבר, היעילות עלתה מאוד ואפילו בחודשים החמים של הקיץ הוא מקרר מעולה.
אני השתמשתי בחלקים חדשים לגמרי. עם יח' פנימית אוניברסלית של פורמולה, יצא להם דגם חדש עם 3 פתחי איורור גדולים ולא עם שניים מרכזיים ועוד 2 קטנים בצד.
כל המערכת כולל התקנה עלו לי פחות מ 4000 ש"ח, אני לא זוכר במדויק אבל זה היה שווה כל שקל.
יניב.

eliv1
17-08-05, 15:19
מעלה את השרשור שוב,

כמה שאלות לאלו שכבר עשו את ההתקנה של מזגן ל-CJ.

אני מחפש, המלצות על:
1.מעבה דק מאוד, מאוד. (אין לי הרבה מקום שם). מאיזה רכב?
2.מדחס, מבחינתי, לבנות תושבת זה החלק הקל, אבל מדחס של איזה רכב עדיף? (זול זה פונקציה חשובה מאוד)
3. צנרת משומשת? למה כן? למה לא? (לא?, מאחר וכבר קיבלתי הצעה מאוד יקרה של בערך 800 שקל לצנרת, 2 צינרות גז, ו - 2 צינורת נוזלים....)

וגם, אם למישהו יש שבלונה, של תושבת מדחס, להעתקה, אני אשמח מאוד.
גם תמונות של התקנות למיניהם יתקבלו בשימחה (שחר 9, התמנות שכבר פירסמת לא מופיעות יותר)

UNIX
17-08-05, 23:21
לא מזמן פירקתי את היחידה הפנימית שלי לגורמים , ניקיתי הכל והחזרתי למקום ,
מילאתי גז ועכשיו המזגן מקרר ממש חזק עד כדי כך שאם נוסעים בערב למשל אז
אני חייב לשים אותו על מצב 1 מתוך ה 3 כדי שלא יהיה לי קר מדי ואני לא צוחק .
בכל אופן אני יצלם תמונות ויעלה .

tzagi
19-08-05, 06:31
Quote:
מהמדחס הכול ימכר תמורת 800 ש"ח .

Killer deal, jump on it Ira!

-->