PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני - יעוץ לפני קנייה

שמילוג'יפ
03-12-12, 00:46
אז ככה, נפלה ההחלטה ואני לפני קנייה של סוזוקי ג'ימני. למה ג'ימני? בגלל שהרכב אמור לשמש אותי גם ביום יום וגם לטיולים.
לפי התקציב החלטתי ללכת על מודל 2005/6 הבנתי גם שבמודלים האלה גם המנוע הוא קצת שונה (VVT).
הרעיון הוא לקנות ג'מני פחות או יותר "בתול" ולאט לאט ולפי התקציב להתאים אותו לטיולים קצת יותר קשים ממה שהוא מסוגל במצבו ה"בתולי".
הג'יפ הקודם היה סופה ככה שזאת לא ההכרות הראשונה שלי עם עולם השטח... (זה יותר מחלה!)

למה לשים לב בבדיקה לפני קנייה?
מה עדיף, גיר רגיל או אוטומט? (צריכת דלק, עמידות של הגיר...)
האם יש "מחלות" ידועות ונפוצות?

נורא אשמח אם מישהו יכול לעזור!
תודה רבה!

רון נחמן
03-12-12, 11:51
קודם כל, ברוך השב!

בVVT האוטומט אמור להיות מוצלח יותר, בניגוד לגיר הקודם הידוע לשמצה.
בכל מקרה המהדרין מוסיפין קולר גיר, למרות שעם צמיגים בגודל מקורי לא אמורה להיות בעיה.
לגבי הידני אין לי ממש מידע, אבל כמובן שצריכת הדלק טובה יותר.

בדיקות קנייה, כמובן, עפ"י גאוגרפיה לאחד המומלצים הרגילים:

רמי רמוראי: 054-6225782 בני ברק
מורי: 057-5335353 ראשון לציון
ליאור זוקי לנד: 050-3303630 נורדיה (נתניה)
אמנון: 052-2590207 תל אביב
ארז סנטו: 054-4434580 רעננה

לא יודע אם כולם עושים בדיקות קנייה, אבל כולם קיבלו פה שלל המלצות בתור מוסכי סמוראי/ג'ימני/ויטארה מחברי הפורום. לי אישית יש ניסיון רב וחיובי עם מורי.

אם אתה כבר מכיר את עולם הג'יפאות, למה לקנות סטנדרטי? תמיד מי שמשפר ואז מוכר מפסיד כסף על השיפורים בחישוב כללי...
למה שלא תזכה מן ההפקר? לדעתי יש לא מעט כלים משופרים בכמה רמות שעומדים למכירה עכשיו.

אני יודע שהכל עניין של תקציב, אבל בטווח המעט יותר ארוך זה חיסכון משמעותי. מה עוד שאין סיבה לקנות רכב "נקי" אם אתה מתכנן לטייל איתו.

יעידו לא מעט חברי פורום שהג'ימני הקטנטן יכול להפוך לתפלץ אמיתי.
בעניין המחלות - הבעיה העיקרית של הרכבים האלה היא אובדן שפיות הדרגתי של הנהג :confused: וכמובן שבעלי רכבים גדולים ויקרים ממנו סובלים מצוואר תפוס כשהם מסתכלים עליו בפסגת המעלה, בעודם נאבקים למטה :p

-->