PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפור (ביצועי מנוע) לגיפ סופה - מה מומלץ ?

Yaniv takiar
03-12-12, 22:56
היי שלום מעוניין לשפר את המנוע שלי המקוריי של סופה רציתי להתחיל בהחלפת סעפת יניקה של שירוקי מ99. רציתי חוות דעת ואיך אני עושה את זה מה העליות ועם זה נותן משהו ?
ומה אני צריך לעשות בשביל להחליף את הסעפת

eliv1
03-12-12, 23:45
בוא נתחיל מהתכלס. החלפת סעפת בלבד תיתן שינוי זניח יחסית בטח ובטח כשסעפת עולה לא פחות מ 800 שח לא כולל החלפת משאבת הגה או התאמה של הישנה.
אם אתה רוצה שיפור מורגש יש דרכים יותר משמעותיות אבל בוודאי גם יקרות.
הכל מתחיל מהדרישה שלך, האם מומנט בסלד נמוך הוא שחסר לך? האם אתה רוצה הספק בסלד גבוה?
אפשר לשלב סעפת יניקה עם הדרס בריא עם צנרת ארוכה מהשסתומים עד לdownpipe, עם בית מצערת מוגדל, החלקת/הגדלת מעברים בראש , החלפת מזרקים וקאמשפט ״חם״ יותר.
כל זה ייתן בעיקר שיפור הספק בטווח סלד בינוני עד גבוה.
אפשר לבנות מנוע סטרוקר בשילוב השיפורים שמעל ... כל סה ייתן שיפור משמעותי בטווח סלד נמוך עד גבוה.
הכל תלוי בעומק הכיס, הסבלנות והיכולת שלך.
שורה תחתונה תגדיר מה בדיוק אתה רוצה לשפר ומה ״חסר" לך בסופה.

omri_t
03-12-12, 23:57
יניב, מה רע לך במנוע הקיים בכלל?

אלי, סטרוקר לבמת הרמה הולך...?

Yaniv takiar
04-12-12, 12:46
מרגיש שחסר כוח בטורים הגבוהיים וגם הנמוכים הגיפ של כבד עם סרנים גדולים דנה 60 וקדימה גם 60 רצציתי שהגיפ יהיה יותר זריז

נמרוד
04-12-12, 12:57
איזה יחסי העברה יש בסרנים?

riko
04-12-12, 13:26
איזה יחסי העברה יש בסרנים?

באותה הנשימה דווח על איזה צמיגים אתה נוסע ?

סופת המדבר
04-12-12, 16:53
אם כבר מדברים
איך ''נותנים'' למנוע סטנדרטי יותר מומנט בטורים נמוכים? (מנוע צירוקי מייבוא)

eliv1
04-12-12, 21:49
יחסי העברה זה הכי יעיל.

eliv1
04-12-12, 21:50
יניב, מה רע לך במנוע הקיים בכלל?

אלי, סטרוקר לבמת הרמה הולך...?

ננסה מחר ונדווח...

Yaniv takiar
05-12-12, 20:11
יחס העברה 4:88 צמיגים 285/75/16 מקביל ל33

lizard
05-12-12, 21:59
תחליף ל4.10 בסרנים, 4.88 טוב לצמיג 35. מצד שני אם אתה עושה שטח טכני אז עדיף 4.88.

GodsFather
06-12-12, 07:03
מיכה, למה לא לשים 4.56 ? או לעלות ל35 ?

lizard
06-12-12, 07:38
שיהיה לו בהצלחה לשים 35 ברשיונות.
מה גם שאז נראה לי שהוא יצטרך לשנות כנפיים או להגביה את האוטו או לרסן מהלכי מתלה.
בדר"כ נהוג לשים 4.10 על 33, 4.56 לא מידה נפוצה כל כך. אבל תלוי בו. צריך לחשב.

נמרוד
06-12-12, 08:43
מיכה ואחרים, אל תחטפו את הדיון למקומות אחרים. הבחור סיפק קצת יותר פרטים רלוונטיים על האוטו, לי לפחות ברורה השאלה (אבל אני לא מומחה בתחום אז אין לי תשובות).

אז נא לחזור לשאלה המקורית - הגדלת הביצועים של מנוע סופה.

shmil
06-12-12, 08:58
מספריית האתר:
(http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2389-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%A8)
המדריך לבניית מנוע סטרוקר (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2389) חלק א'

המדריך לבניית מנוע סטרוקר חלק ב' (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2495)

דרור ברלי
06-12-12, 09:46
מישהו בנה את האוטו הזה בדגש על שטח טכני: גלגל גדול (יחסית, חבל רק שבמידה שלא נפוצה, אבל לא נורא) סרן קדמי כבד, יחסי העברה איטיים במיוחד שמתאימים לגלגל הרבה יותר גדול. הרכב הזה הו אכנראה דוגמה מצויינת למהות של שיפורים: כל רכב יוצא מהיצרן כפשרה בין התנהגות, נוחות, ביצועים, עבירות, צריכת דלק וכו'. ברגע שאנחנו משפרים פרמטר אחד, זה בא על חשבון פרמטרים אחרים. וככל שהשיפור יהיה קיצוני יותר, כך תגדל המוגבלות שלו באותם פרמטרים אחרים. אבל על העקרונות שמאחורי זה נדבר בכתבה גדולה בקרוב...
להבנתי, לפני שעשיתי סיבוב על הג'יפ הזה ובלי להתרשם מאיך המנוע שלו עובד (בריא או חלש), בהנחה שהמנוע בריא וחזק - מה שיש כאן זו תסמונת הטרקטור - יחסי ההעברה הקצרים נותנים לו המון כוח, אבל על חשבון מהירות. הוא לא זריז, הוא קצר נשימה במהירות בינונית וגבוהה - הוא פשוט "גומר מהר".
תשפר את המנוע? זה תמיד טוב, יהיה לו יותר כוח, אבל הוא לא יתורגם למהירות. הוא רק יגמור עוד יותר מהר.

להבנתי יש שתי אופציות ל"תיקון" יחס ההעברה הכללי
:
1. צמיגי 35' או 37'. ראשית כל - אופציית הצמיגים הגדולים לא חוקית בישראל. יש כאלה שלא אוהבים לדבר על זה כאן, אבל זו עובדה קיימת. כרגע נתעלם מזה ונדבר רק על ההיבט הטכני. צמיג גדול יותר יאריך ו"יתקן" במשהו את יחס ההעברה הסופי. תאורטית הג'יפ ייסע מהר יותר בכל תחום סל"ד. מעשית, זה לא ירגיש לך קליל או זריז כמו שחושבים, משום שגלגל גדול יותר הוא גם כבד יותר - מסרבל את הרכב לא רק בתחושה אלא גם במציאות ולא הכל במשוואה הזו זה רק יחסי העברה. בשטח טכני לא בטוח שתרגיש שזה יוצר לך בעיה - אמנם יחס ההעברה הכללי התארך ויכולת הזחילה קצת נפגעת, אבל מצד שני צמיג גדול יותר תמיד משפר את העבירות. כמו שהיו אומרים לנו בצבא: "גלגל גדול מקטין מכשול".
על צד השלילה: גלגל גדול יותר = פגיעה אנושה ובלאי גבוה ומהיר יותר בבלמים, נאבות, מכלולי היגוי וכו'. מכיוון שאתה על דנה 60 מלפנים, סרן סופר חזק, אין מה לחשוש משבירות וכו'.

2. יחס העברה קצת יותר ארוך - 4.56 (יהיה שיפור, אבל רק קליל) או 4.27 (שיפור מהותי יותר) או אפילו 4.10 שיחזיר את הג'יפ לתחום יחס הסל"ד-מהירות שדי קרוב למקורי. כשאני אומר "שיפור" אני מתכוון לביצועים על כביש ובדיונות. הג'יפ יחזור להיות "אנושי" פחות או יותר ביומיום. בכל מה שקשור לשטח טכני אתה הולך כאן קצת אחורה. הג'יפ כבר לא יזחל סופר-לאט וסופר-נשלט כמו היום, עם יחס 4.88.

אם אתה שואל אותי? אם נתעלם לרגע מההיבט החוקי ולפני שהמנוע שלך נבדק על דיינו כדי לוודא שהוא באמת טוב - האוטו שלך כבר בנוי לקבל גלגלים גדולים - תנצל את זה! הדרך הקלה והפשוטה היא לעבור לצמיג 35.
לגבי שיפור מנוע? אלי מנה לך את הדרכים המקובלות. כל החלקים שהוא הזכיר, על מנוע סטרוקר שנבנה נכון, ייתנו לך מנוע חזק מאוד בכל תחום סל"ד, והאוטו ייסע... מאמא-מייה. יצר הרע. ברמה של V8 סטנדרטי או אפילו יותר.

-->