PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות על ג'ימיני - ג'יפאית ירוקה לגמרי

shirio
06-12-12, 16:29
החלטנו, אני והבנות שלי, שהגיע הזמן להצטרף לחברה המטיילים.
תקציב של 70-80, שימוש יומיומי לכביש ושטח קל-בינוני בסופי שבוע, כ- 20 אלף ק"מ בשנה ונהגת יחידה - אני.. ברכב יסעו לרוב אני ושני ילדים צעירים.
החברה המנוסים המליצו לי על ג'ימיני ואני נוטה להסכים איתם ,למרות הגודל הקטנטן שלו.

השאלה \ חשש שלי היא בגלל העדר המערכת לבקרת יציבות (לא שאני מבינה גדולה), אבל האם ואיך היא משפיעה על הבטיחות של הרכב ? אני לא לגמרי סגורה בגלל שעושה ושם שמבחינת בטיחות לנוסעים (עם שני ילדים) אולי עדיף לי לשקול רכב אחר (גראנד ויטארה?)

אשמח לשמוע חוות דעת..

asafk
06-12-12, 20:40
ברוכות הבאות..

ג'ימני הוא קודם כל כלי עירוני נהדר - כאשר מדברים עליו בהקשר של כביש. אם נסיעות הכביש שלך ארוכות - הוא פחות יתאים.
בשטח, אתם תהנו ממנו מאוד. לא משנה אם זה שבילים או טיולים קשים יותר - לא תהיה שום בעיה, חוץ מבעיית המקום שגם היא פתירה או על ידי ויתור על חלק מהציוד או על ידי גגון.
בקרת יציבות היא מערכת חשובה ומצילת חיים. אבל לא צריך להגזים - גימני מראש אינו רכב מהודק מאוד או מהיר מאוד בכביש. לכן מראש לא מתמרנים איתו למצבים שבהם בקרת היציבות משנה הרבה. נהגת זהירה ומודעת בלי בקרת יציבות תישאר יותר זמן בחיים מנהג לא מודע ולא זהיר עם בקרת יציבות.

כל אופציה אחרת תהיה פחות חסכונית או פחות מתאימה לשטח. היוצא מהכלל היחיד הוא טריוס, לא רכב שטח בכלל, אבל יסתדר מצויין עם שבילים ודרכי עפר שדורשים מעט יותר ממה שיש למשפחתומטית לתת. אני אישית חושב שאם כבר- אז כבר, וכיוון שסביר שמהר מאוד רמת הטיולים עשויה להיות כזו שתהיה גדולה על טריוס (בלי כוונה לפגוע) אז הכיוון הראשוני שלך נראה לי נכון.

אסף.

דרור ברלי
06-12-12, 20:44
בקרת יציבות זה דבר נהדר. מערכת שמצילה חיים.
מצד שני, היא גם מייצרת חרא של נהגים. אנשים שנוהגים רע ועושים שטויות בלי להבין מה קורה לאוטו ובלי לדעת מה הם עושים.

לג'ימני אין בקרת יציבות. האם זה הופך אותו לרכב מסוכן?... לדעתי ממש לא. זה אמנם לא פרייבט, אבל אם נוהגים בו בהתאם למגבלותיו - אין שום בעיה.

מגבלות הג'ימני - האוטו צר, קל יחסית, בעל בסיס גלגלים קצר ומרכז כובד גבוה = נטייה גדולה יותר להתהפכות מאשר פרייבטים או ג'יפים גדולים יותר. מה עושים? פשוט מאוד - זוכרים שכעיקרון, רכב שטח מחזיק פחות טוב את הכביש מפרייבט. אז נוסעים לאט יותר בכבישים מפותלים או רטובים, נמנעים ככל האפשר מתמרונים חדים פתאומיים.

אנשים נהגו במכוניות עוד לפני המצאת בקרת היציבות, ABS וכריות האוויר. הם ניווטו בהצלחה עוד לפני המצאת ה-GPS ורחמנא ליצלן - אפילו החליפו הילוכים בעצמם... אז אל תיבהלי מהג'ימני. ג'יפ אמיתי קטן אבל גיבור ומומלץ. תהני.

zerez
06-12-12, 23:15
גימני הוא רכב קטן אבל ממזר בשטח, רכב אמין וזול לתחזוקה אבל קופצני, קשה ופחות בטיחותי אפילו מהסיבה שהוא קטן.
אני לא חושב שיש רכב מסוכן, יש נהג מסוכן שנוהג בלי להכיר את המגבלות של הרכב.

אם את מתכוונת לטיולים שטריוס יכול לעמוד בהם אז אולי הוא עדיף על גימני, יש לו מנוע חזק יותר הוא יותר נוח על הכביש, אבל אם את רוצה לעשות טיולים שהם יותר מקלים ואת מסתדרת עם הגודל אז גימני הוא בחירה טובה.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

shay_love_off_road
07-12-12, 00:08
בקרת יציבות זה דבר נהדר. מערכת שמצילה חיים.
מצד שני, היא גם מייצרת חרא של נהגים. אנשים שנוהגים רע ועושים שטויות בלי להבין מה קורה לאוטו ובלי לדעת מה הם עושים.

לג'ימני אין בקרת יציבות. האם זה הופך אותו לרכב מסוכן?... לדעתי ממש לא. זה אמנם לא פרייבט, אבל אם נוהגים בו בהתאם למגבלותיו - אין שום בעיה.

מגבלות הג'ימני - האוטו צר, קל יחסית, בעל בסיס גלגלים קצר ומרכז כובד גבוה = נטייה גדולה יותר להתהפכות מאשר פרייבטים או ג'יפים גדולים יותר. מה עושים? פשוט מאוד - זוכרים שכעיקרון, רכב שטח מחזיק פחות טוב את הכביש מפרייבט. אז נוסעים לאט יותר בכבישים מפותלים או רטובים, נמנעים ככל האפשר מתמרונים חדים פתאומיים.

אנשים נהגו במכוניות עוד לפני המצאת בקרת היציבות, ABS וכריות האוויר. הם ניווטו בהצלחה עוד לפני המצאת ה-GPS ורחמנא ליצלן - אפילו החליפו הילוכים בעצמם... אז אל תיבהלי מהג'ימני. ג'יפ אמיתי קטן אבל גיבור ומומלץ. תהני.

מהניסיון המועט והמר שלי, אמצעי הבטיחות היעיל ביותר זה פח...פח...ועוד פעם פח!

אני מאוד מסכים איתך, המערכות האלקטרוניות הופכות נהגים לחסרי כל אינטילגנציה מוטורית,
חיישנים ומחשב שמכניסים ומוציאים רכבים מחניה מבלי לגעת בהגה, בקרת שיוט, בקרת אחיזה, בקרת מצ'כאל-דאמו, הכל אלקטורניקה,
פלא שהנהגים של היום הם חמורים על שתיים ברובם?

אם להודות באמת, אם הקשר שלי עם משאיות לא היה כה אדוק, סביר להניח שגם אני לא הייתי יודע להחליף הילוכים כהלכה,
למזלי, אני נולדתי ונשארתי בבון אדם פרימיטיבי שמדליק סיגריות מגפרורים ומתעב כל התערבות אלקטרונית בפעולה מכאנית,
אין לי GPS תודה לאל, בגלל זה חוש הניווט שלי מפותח, גם במקום שאני לא מכיר אני מוצא את עצמי, יודע תמיד את הכיוון הרצוי,

גברת, תהני מהג'ימיני, הוא אחד השאריות האמיתיות האחרנות שנשארו מהחיה הפרהיסטורית החביבה שנקראת "רכב שטח"
והינה דוגמא למה זה "רכב שטח" אמיתי (צר לי - אך אין לי תמונה של ג'ימני)

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/315741_4951185778394_132524393_n.jpg

-->