PDA

צפייה בגרסה מלאה : תחקיר כלבוטק בנושא אדום-אדום

sos4u
07-12-12, 10:59
להודות על האמת, עד שלא צפיתי בכל התוכנית, לא הבנתי על מה המהומה. המחזות מחרידים, מזעזעים, ומבחילים. כמי שנהנה ומעריך בשר בקר וכבש אני חייב לומר שזה פשוט מזעזע.

ולדעתי, ברמת כלבוטק, זה אולי מספיק שהמנכ"ל לוקח אחריות, ברמה הציבורית / פלילית זו רק ההתחלה. אני באופן אישי אמנע מלצרוך מוצרי תנובה ככל שאוכל.
אני חושב שזה העונש שאנחנו הצרכנים צריכים להעניש חברה שלא רואה / לא מודעת למה שמתרחש במשך תקופה כל כך ארוכה, באחד מהמפעלים היותר מוערכים שלה ... רק פגיעה בכיס ובמאזני החברה ילמד אותם לקח.

אני מצפה ממשטרת ישראל ומפרקליטות המדינה לפתוח בהליך פלילי כנגד כל העובדים, מנהלים, ווטרינרים וכל מי שמתועד בסרט.

ממליץ לראות את התוכנית, מציע להרחיק את הילדים מהמסך. אין בסרט טיפת דם, אבל המחזות נוראיים גם ככה ...

http://bit.ly/VmCoQP

אסף ב
07-12-12, 18:22
אם אתה חושב שהמצב יותר טוב במקומות אחרים אתה טועה !!!!

הדרך היחידה לצרוך בשר מחיה שלא עברה סבל ויסורים- לגדל ולשחוט בעצמך. פעם היו מגדלים לייד הבית תרנגולות ובהמות... השחיטה היתה בחצר ...

אופציה נוספת שאני לא בטוח לגביה היא לקנות מה שנקרא בשר אורגני... אני לא יודע מי מוכר, אני משוכנע שזה יעלה קצת יותר...

סופת המדבר
07-12-12, 18:38
נשבע לך שאתמול אחרי התוכנית כבר פתחתי שרשור כזה
וישר מחקתי לא רציתי להיות הראשון שכל הטענות יבוא ו אלי

אבל באמת מזעזע איזו התעללות לא להאמין עגל מסכן שלא מסוגל לעמוד על הרגליים
חוטף כאלו מכות של זרם זועק לשמיים כאילו עכשיו הוא יוכל לקום
ואחר בעודו מפרפר תלוי באויר להמשך הפירוק

בקיצור באמת מחריד

אני לא קניתי אף פעם מוצרים של אדום אדום אבל מוצרים של תנובה כן
מעכשיו אדום אדום לא יכנס אלי אפילו למחשבה ואנסה להימנע מקנייה של מוצרי תנובה ככל האפשר

talilim
07-12-12, 18:47
למה אתה צריך לפחד מטענות?
אני צמחונית, בעולם של אוכלי בשר.תאר לך מה אני מרגישה ...

zviki
07-12-12, 19:08
הזעזוע יימשך בדיוק שבועיים וכולם יחזרו לאכול.למה ? ככה. היו כבר מאות כתבות בנושא ההתעללות בבעלי חיים למאכל,כולל צורת ההובלה.אז מה? אנשים הפסיקו לאכול פטה אווז מפוטם באכזריות?
יש הרבה כוחות,כסף,שוחד בתעשייה.כוחות שאתם לא מודעים להם בכלל.

דרור ברלי
07-12-12, 20:28
תרשו לי לשחק, סתם לצורך הדיון, בתפקיד פרקליטו של השטן...

מה ששודר אתמול באמת נראה רע. אבל רגע אחד - מה חשבתם, שפרה שהולכת לשחיטה מקבלת יום כיף?... עוברת קודם כל בספא?... מקבלת מסאז'?... בעלי החיים נדמים לנו כמטומטמים, אבל יש להם אינסטינקטים חזקים ולפני השחיטה הם מרגישים ויודעים שסופם קרב. ואז הם בהיסטריה טוטאלית גם בלי מכות החשמל הללו. חפשו ברשת סרט אמריקאי עלילתי בשם "פאסט פוד" (FAST FOOD) שעוסק בזוועות שסביב תעשית עיבוד הבשר להמבורגרים עבור רשתות מזון מהיר. לא רק כלפי הפרות אלא גם כלפי בני אדם שעובדים שם בתנאים נוראים ובשכר רעב. מבטיח לכם שאחרי שתצפו בו, לא תרצו אפילו לחשוב על המבורגר ברשת של מזון מהיר.

חוץ מזה, אתם יודעים איך מפטמים אווזים? מאכילים אותם כנגד רצונם בכימיקלים ישר לגרון, וגורמים לכבדים שלהם לחלות ולגדול למימדים לא פרופורציונליים.
ראיתם איך מגדלים עגלים לבשר, כלואים בתא שלא מאפשר להם לזוז בכלל, כדי שלא יתפתחו שרירים חזקים והבשר יישאר רך?....
הצפיפות והמחנק ב"סוללות" של לולי התרנגולות לא מפריעים לכם?...
להבדיל אלפי הבדלות - כל האשכנזים בינינו, אין לכם טראומה מהגפילטע-פיש? אתם זוכרים את סבתא שמביאה קרפיונים חיים מהשוק וזורקת אותם לאמבטיה מלאה במים, עד שמגיע הרגע הגדול והנורא בו היא מוציאה אותם, עוטפת להם את הראש במגבת מטבח ורוצחת אותם במכות פטיש של שניצלים לפני שהיא חותכת את הפגר ומנקה אותו... והכל בשביל פאקינג גפילטע פיכס? (אני אשכנזי אסלי ואני שונא את הקציצה האפרפרה-רוטטת הנוראית הזו)

נכון שלא חשבתם על זה?... כי אף אחד לא דאג להזכיר לכם או לצלם לכם את זה במצלמה נסתרת. אבל כל מי שאוכל בשר, כמוני וכמו רובכם, צריך לזכור שאף תרנגולת, פרה, כבש, חזיר או דג, לא בדיוק נהנים לפני שהם הולכים לשחיטה.

אז לכל המזועזעים - נאה דורש ונאה מקיים. תעשו כמו טלי, תפסיקו לאכול בשר וזהו. אם כבר להיות הומאני אז עד הסוף.

zviki
07-12-12, 21:23
תרשו לי לשחק, סתם לצורך הדיון, בתפקיד פרקליטו של השטן...

מה ששודר אתמול באמת נראה רע. אבל רגע אחד - מה חשבתם, שפרה שהולכת לשחיטה מקבלת יום כיף?... עוברת קודם כל בספא?... מקבלת מסאז'?... בעלי החיים נדמים לנו כמטומטמים, אבל יש להם אינסטינקטים חזקים ולפני השחיטה הם מרגישים ויודעים שסופם קרב. ואז הם בהיסטריה טוטאלית גם בלי מכות החשמל הללו. חפשו ברשת סרט אמריקאי עלילתי בשם "פאסט פוד" (FAST FOOD) שעוסק בזוועות שסביב תעשית עיבוד הבשר להמבורגרים עבור רשתות מזון מהיר. לא רק כלפי הפרות אלא גם כלפי בני אדם שעובדים שם בתנאים נוראים ובשכר רעב. מבטיח לכם שאחרי שתצפו בו, לא תרצו אפילו לחשוב על המבורגר ברשת של מזון מהיר.

חוץ מזה, אתם יודעים איך מפטמים אווזים? מאכילים אותם כנגד רצונם בכימיקלים ישר לגרון, וגורמים לכבדים שלהם לחלות ולגדול למימדים לא פרופורציונליים.
ראיתם איך מגדלים עגלים לבשר, כלואים בתא שלא מאפשר להם לזוז בכלל, כדי שלא יתפתחו שרירים חזקים והבשר יישאר רך?....
הצפיפות והמחנק ב"סוללות" של לולי התרנגולות לא מפריעים לכם?...
להבדיל אלפי הבדלות - כל האשכנזים בינינו, אין לכם טראומה מהגפילטע-פיש? אתם זוכרים את סבתא שמביאה קרפיונים חיים מהשוק וזורקת אותם לאמבטיה מלאה במים, עד שמגיע הרגע הגדול והנורא בו היא מוציאה אותם, עוטפת להם את הראש במגבת מטבח ורוצחת אותם במכות פטיש של שניצלים לפני שהיא חותכת את הפגר ומנקה אותו... והכל בשביל פאקינג גפילטע פיכס? (אני אשכנזי אסלי ואני שונא את הקציצה האפרפרה-רוטטת הנוראית הזו)

נכון שלא חשבתם על זה?... כי אף אחד לא דאג להזכיר לכם או לצלם לכם את זה במצלמה נסתרת. אבל כל מי שאוכל בשר, כמוני וכמו רובכם, צריך לזכור שאף תרנגולת, פרה, כבש, חזיר או דג, לא בדיוק נהנים לפני שהם הולכים לשחיטה.

אז לכל המזועזעים - נאה דורש ונאה מקיים. תעשו כמו טלי, תפסיקו לאכול בשר וזהו. אם כבר להיות הומאני אז עד הסוף.

הקטע הזה עם הגפליטע פיש כל כך מצחיק אותי,כאילו גדלנו באותו בית,רק אצלי זה מהאמא ולא מהסבתא. וכן,יש לי טראומה חזקה מאוד ובגלל זה אני לא נוגע יותר בקציצת הג'ל המוקפת נוזל עבמ"י.

צודק הפרקליט- כולם[כמעט] אוכלים ,נהנים ובוכים. .

boaz avrahami
07-12-12, 21:47
שחיטה היא תהליך מאוד לא קל לצפיה, כן גם על פי התהליכים הלא דתיים שנחשבים בעלום למתעללים פחות בבעלי החיים.
מי שמופתע עכשיו כנראה לא הקדיש מחשבה לדרך שעושה הבשר לצלחת.
בכלל כל המוצרים שמגיעים מן החי מיוצרים תוך ניצול והתחשבות מעטה ביותר אם בכלל בבעלי החיים.
זה כולל בשר חלב וביצים.

מי שקשה לו לסבול את העניין שצביע ברגליים ויתנזר.
מי שמבין שככה מתנהלת האנושות עידן ועידנים ימשיך לצרוך את מוצרי המשק.

הלוואי שהייתי יכול גם לתת לחיות לחיות וגם לאכול אנטריקוט...
עד שזה יקרה אני באנטריקוט

sos4u
07-12-12, 22:58
כמות השטויות שנכתבת פה עולה על האכזריות שבסרט.

אני צרכן בשר. עוף ודגים. צרכתי בימי חיי בשר שלא נרכש במכולת כל שהיא אלא ניצוד ישירות מהטבע. גם דגים, וסרטנים למינהם, אז מה? מעולם לא התאכזרתי לבעל חיים כמו שהוצג בכתבה. וכל בעל חיים שצדתי נוצל עד תום.
האם המכסה היא הדבר הזה שנותן לגיטימציה להתנהגות הבהמית / חייתית / מפגרת שהוצגה בכתבה?
ולכל מי שמפנה אצבע מאשימה כלפי השחיטה הכשרה, מפגין עוד פחות ידע והבנה.
מה קשר בין העובדה שאנחנו צורכים בשר למאכל להתנהגות הברברית הזאת ?
הבעיה שלי אינה עם ההרג של החיות בין אם בשחיטה או בכל דרך אחרת אלא עם ההתנהגות האלימה שלא לצורך, גם כש״המטרה״ היא רק עגל של 500 ק״ג ... והגרוע מכל שזה פוגע באיכות המוצר!!
אז בחייאת, לכל הפולנים רכי הלב שמרחמים על הקרפיונים, ולכל אותם שחושבים שאפשר להתעלל בבהמות בשם היעילות , אני דוחה טענות אילו בשאט נפש. האנשים הללו, כולם , מהראש עד לאחרון העובדים צריכים לעמוד לדין בגין פגיעה לא אנושית בבהמות. גם אם הן בדרך לשחיטה.
ולא לדאוג, אני אמשיך לצרוך בשר. לא של אדום אדום. כי גם לפני כן לא נגעתי במוצרים שלהם, אבל גם לא מוצרים אחרים של תנובה...

אוקטבה
08-12-12, 07:22
כמי שמכיר כמה בתי מטבחיים וחובב בשר ידוע אני רוצה לנסות ולמקד את הדיון בעיקר.
הבעיה היא לא בשחיטה של החיות הבעיה היא בהתנהגות ברברית והתאכזרות לחיות כולל פצועות.
אני אוהב בשר ובעל מראות קשים בעברי אבל לאחר ביקור בבית מטבחיים תמיד יש איזה פרק זמן של חזרה לשיגרה.
בשחיטה רגילה בישראל מרימים את הרגליי םהאחוריות של העגל כדי שהדם יזרום יותר טוב מהחתך בצוואר.
מה אתם חושבים שהם נהנים מזה? הם משתוללים ומפחדים.
היה לי פעם רצון לכבש חי.
הלכתי עם חבר וקנינו אחד.
הבאנו אותו לחצר כדי לשחוט אותו.
הכבש הבין והתחיל לצרוח(כי אין לי דרך אחרת לתאר את הרעשים שהוא עשה)
בסופו של דבר הוא יצא בלהבות.

יש שרשרת מזון בעולם ויש דרישה לאכילת בשר.
מי שלא רוצה יכול להיות צמחוני/טבעוני וזה לגיטימי בעיני(לא טעים אבל לגיטימי...)

ולגבי גפילטע פיש- אני לא יכול לגעת בו או ברגל קרושה ואני אכלתי כבר את רוב סוגי החיות שקיימות.

חג שמח

צחי

raanan
08-12-12, 08:16
הבעיה שלי אינה עם ההרג של החיות בין אם בשחיטה או בכל דרך אחרת אלא עם ההתנהגות האלימה שלא לצורך, גם כש״המטרה״ היא רק עגל של 500 ק״ג ... והגרוע מכל שזה פוגע באיכות המוצר!!
לא מדוייק.
בארה"ב היו מעבירים את החזירים במסלול (לפני הטבח) מכונה שמצליפה בהם ברצועות בכול חלקי הגוף.
המטרה שטפי דם שמעלים את עסיסיות הבשר ....
הוצא מחוץ לחוק אבל לך תדע באיזה עיירה דרומית עדיין משתמשים בשיטה.

ברמה האישית,
משתדל לאכול מן החי פעם בשבוע מכסימום פעמיים .
בנוסף, לא אוכל חלק המזוהה עם החיה (לדברי אישתי אני אוכל זבל ! קציצות, קבב ורק מה שנטחן )

רענן

boaz avrahami
08-12-12, 09:46
יש בסרט מניפולציות עריכה על מנת לגרום לזעזוע עמוק יותר. במיוחד בסאונד.

בצעירותי השתתפתי בחלק הראשון של שרשרת המזון הזו- דהיינו גידול ושיווק החיות לבתי המטבחיים.
זה קשה ללא ספק.
רוב העוסקים בתחום פועלים על אוטומט בכדי להתנתק רגשית כי אחרת אי אפשר.
אני משוכנע מצד שני שאין שם ולא אדם אחד שפועל מתוך הנאה לגרום סבל!

gp1
08-12-12, 18:31
בועז .
על איזה מניפולציות אתה מדבר ?? הוראות הבטיחות של קצין הבטיחות בדקה 5 : תחשמל אותו דחוף לו את זה בתחת אל תפחד . הוא כבר יזוז. והחישמול שנעשה בעגל בדקקות 6 עד 8 בסרט או דחיפת השוקר לתוך התחת של העגל וההכרזה שהוא דחף את זה לעומק ושהוא יכול לדחוף את זה יותר ולחשמל . . למה הוא עשה את זה ? . כתבת שעבדת עם בעלי חיים , אז אתה אמור לדעת מה קורה עם עגל או פרה במשקל כזה ששרוע על הרצפה ולא יכול להתרומם . גם הרעיון שיש שם רצפת בטון חלק ורטוב ממש תורמת להליכה מהירה ויציבה . אנו צורכים בשר אבל אפשר גם קצת אחרת. אם עובדים חכם לא צריך לחשמל אפילו פעם אחת. עבדתי עם בקר ותאמין לי שאני יודע מה אני כותב . העגלים והטליים יודעים טוב מאוד לאן הם הגיעו , וכדי למנוע נפילות המשטח אמור להיות גס . נתיבי ההולכה בסיבובים צריכים להיות מעוגלים ולא זוויתית (ללא פניות חדות) מה ששיגרום להם לזרום כמו מים ולא לעצור בחשש .
עצוב להגדיר זאת כך אבל לעבודות הללו מגיעים ממגזרים מאוד מסויימים ומהשכבות הכי נמוכות שיחס לבעלי חיים כולל בני אנוש שלא קרובים אליהם לא כללו בהבנה או בלקסיקון שלהם . וחלקם פורקים תיסכולים וזעם . וסוף סוף הם מצאו מישהו שנמצא נמוך מהם אפילו שזה רק טלה או עגל . .
לזה קוראים עבד כי ימלוך .

Tourist
08-12-12, 20:59
מבלי להמעיט מחומרת המעשים,
אני חייב לציין שמהיכרות קרובה - מערכת כלבוטק דוחה אותי לא פחות מבית המטבחיים של אדום אדום...
בשתי המערכות מתעללים לפני השחיטה... בכלבוטק גם אחרי...

Sent from my iPhone using Tapatalk

אומי5
08-12-12, 21:06
דרור כל דבר יש דרך לעשות.
גדלתי בקיבוץ כך שעבדתי גם ברפת גם בלול וגם במדגרה (אבל תמיד חזרתי לגד"ש כי היו שם יותר טרקטורים ורכבי שטח :) ).
זה דבר אחד לתת קטנה עם שוקר לפרה שלא נכנסת למחלוב, ודבר אחר לדחוף לה את זה לתוך התחת.
לא שהאפשרות הראשונה לא כואבת לה, אבל היא חלק מהתהליך, האפשרות השניה זו סתם התעללות.

כחייל משוחרר יצא לי לעבוד במדגרה מחוץ לקיבוץ שלי, קיבלתי את התפקיד הנפלא של הרמפה.
אתה מקבל עגלה עם מגשים שעליהם האפרוחים בקעו, מהמגש הוצאו האפרוחים הטובים ונשארו קליפות ואפרוחים פצועים או גוססים.
אלו אפרוחים שלא ישרדו בלול שעתיים, ואסור למסור אותם לפינות חי בגלל מחלות וכסתחים.
את המגשים מרוקנים לתוך צפרדע זבל סטנדרתית, שממנה בוקעים ציוצי האפרוחים שגוססים להם בערמת קליפות הביצים ויריעות הקרטון.
בלילה הראשון ניסיתי לחשוב איך ניתן להרוג אותם לפני שלא יגססו שם, בשני התחלתי להתרגל, בשלישי החלטתי שזה לא בשבילי.
(כילד בקיבוץ היינו הורגים את הגוססים כשהיה צריך וזה הרגיש לנו רגיל, אבל היה מדובר בכמויות הרבה יותר קטנות).

התיעוש הכבד של צריכת הבשר הביא לזה שמצד אחד אנחנו אוכלים הרבה יותר בשר מבעבר, ולכן יותר חיות מתות ובשיטות יותר תעשיתיות, אבל מצד שני יש הרבה יותר פיקוח.
אם בתנובה ידעו שצילום כזה גורם לסגירה מנהלית של המפעל לשבוע או לשנה, הם לא ירשו לזה לקרות. כי זה לא ישתלם להם.

אני לא יפה נפש, אני אוהב בשר, וגם שחטתי בעצמי. וכמו שכתבתי עבדתי בתחום. ניתן להביא בשר לסופר עם פחות התעללות.
הפרה תמשיך לצרוח כשתגיע למשחטה, והתרנגולת תמשיך לכעוס כשיקחו לה את הביצה, אבל לא צריך גם לבעוט בהן על הדרך ככה סתם.

אה, ואני לא הולך להחרים את תנובה , זה לא יעזור, זה צריך להיות מטופל בבית משפט ובבית המחוקקים.

boaz avrahami
08-12-12, 21:59
כתבת יפה.
מזדהה עם כל מילה ומילה.

דרור ברלי
08-12-12, 22:12
יפה מאוד, וברור שהתעללות לשם התעללות זה מעשה נבלה שאלה ביצעו אותו (מכל הדרגים - מהעובד שחישמל ועד למנכ"ל אדום-אדום), בין אם מיזמתם החופשית ובין אם בהוראה מגבוה - צריכים לתת את הדין.

ועדיין - עצם שחיטת בעלי חיים לצורך אכילתם היא התעללות מספיק גדולה בהם. מנסיוננו בצבא עם בני אדם דווקא, אנחנו יודעים טוב מאוד שמי שנהנה לתת מכות לערבים, ירביץ אחר כך בלא פחות הנאה גם ליהודים, וש"קטנה" עם השוקר לפרה שלא רוצה להיכנס במסלול לחליבה או לשחיטה, הופכת מהר מאוד ל"גדולה"... לא, אני לא חלילה בעד הזוועות שנראו בכלבוטק. אבל אני גם לא עושה מזה עניין כזה גדול כי הפרה הזו הולכת ממילא להפוך לסטייקים בדרך הכי לא נעימה שאפשר כמה דקות אחר כך. אז אל תהיו צבועים, אל תתייפיפו ואל תשכחו - אנחנו אוכלים בשר לא כי אנחנו צריכים את זה אלא רק כי אנחנו נהנים מזה. בעלי חיים סובלים לצורך ההנאה שלנו ותו לא.

yes1952
09-12-12, 00:16
העולם רעב וצורך אוכל.
משמידים יערות כדי לגדל סויה ועוד גידולים חקלאיים
משמידים את הדגה בים מפני שחלק מהעולם אוכל רק או כמעט רק דגים
אכזריות קיימת בכל מקום גם בין בני האדם
לו כולנו היינו כמו sos העולם היה טוב יותר-גם אני פעם חייתי כמוהו-בשר?רק מה שצדתי
כנ"ל דגים ושרצי ים אחרים
היום אני קונה בשר רק במקומות שאני יודע שלא קיבל טיפול נוסף(הזרקת מים לדוגמא)
לגבי ההתעללות?אין היא שונה מכל התעללות אחרת בבעלי חיים או בני אדם וצריך לעשות לכך סוף אך ברור שמכאן לא תצא הבשורה
אני שבעתי ממלחמות בתחנות הרוח-ומשתדל להנות מהחיים כפי שהם מוגשים לי

gp1
09-12-12, 06:47
. מנסיוננו בצבא עם בני אדם דווקא, אנחנו יודעים טוב מאוד שמי שנהנה לתת מכות לערבים, ירביץ אחר כך בלא פחות הנאה גם ליהודים, וש"קטנה" עם השוקר לפרה שלא רוצה להיכנס במסלול לחליבה או לשחיטה, הופכת מהר מאוד ל"גדולה"... לא, אני לא חלילה בעד הזוועות שנראו בכלבוטק. .

דרור . אם לא שמת לב . המפקחים והמנהלים היו יהודים . הוטרינר שלא ראה ולא שמע, והמתעללים בפועל היו ערבים.
רמזתי כשכתבתי למעלה , למגזרים ושכבות מסויימיים זה היה בעדינות ובפוליטיקלי קורקט ל : "ערבים ערבים" - הפועלים ו "יהודים ערבים" - המפקחים מנהלים . נכון שהם היו מעדיפים פולני עסיסי שרוע שם על הרצפה . אבל פרה או טלה מה זה משנה .
המשפחה שלי מגדלת כבשים לבשר . כשהם באים לקנות ,לפעמים הם מבקשים לשחוט במקום . הילדים שלהם באים איתם ועומדים לצידם בזמן השחיטה . אתה צריך לראות את האור בעיני הילדים והציפייה לשחיטה ( אני רציני . זה מדהים) ואיך הילדים עומדים וצופים בפעולת הקטל ומתקופפים לראות מקרוב את פעולת הסכין . באותו הזמן שבני משפחתי נעלמים מהשטח כדי לא לצפות ולא לשמוע.
נאמר שאתה היית קונה כבש ורוצה לשחוט במקום , , היית שולח ילד בן 8 להביא סכין שחיטה באורך 40 ס"מ מהרכב ? וכשהילד הביא את הסכין הוא ניגש לכבש ורצה לשחוט אותו בעצמו ( הילד שלך היה עושה דבר כזה ?) . ראיתי את כמה וכמה פעמים .

Tourist
09-12-12, 09:16
לא אומרים ערבים, אומרים ׳צעירים׳.
גם את הרכבים לא גונבים בדואים אלא ׳תושבי הפזורה המסורתית בדרום׳.

גם אם אני מסכים איתך, המעסיק ידע את מי הוא מעסיק וגם ידע למה ולכן הוא אשם.
המעסיק ידע יפה מאוד לרסן את עובדיו כשבאו הפקחים האוסטרליים לבקר במשך שבועיים.

אתה מחזיק כלב שמירה ?
אז אתה אחראי לקשור אותו.
אחרת יעשה את תפקידו מעל למצופה....

ishc
09-12-12, 12:08
יש גם דרכים אחרות, הן עולות יותר ומסבכות לאנשים תאווי בצע את החיים, שווה קריאה: http://en.wikipedia.org/wiki/Temple_Grandin
וגם הסרט המאוד הוליוודי שווה צפייה לדעתי: http://www.youtube.com/watch?v=cpkN0JdXRpM

לאור העובדה שרוב הבשר שלנו מגיע מתנובה ומשאר משחטות שכנראה גרועות יותר, זה מעלה בי תהיות.

sos4u
09-12-12, 13:34
לאחר קריאת כל התגובות פה אני חייב לומר שמחלקן ממש נחרדתי.

אני לא תמים, ולא מתרגש כ"כ למראה דם ושחיטה. ואין לדאוג, כי ממש אין סיכוי שבגלל הכתבה הזאת אהפוך חו"ח לצמחוני או טבעוני [ שישמור אותי האל ... ]
אבל התגובות פה מטרידות במידה מסויימת. ואסביר:
זה שמוליכים חיה לטבח, שחיטה, הרג, [ בחר את הרע במיעוטו ] אינו סיבה להתעלל בה גם אם זה ממש בדקות האחרונות. הסיבה להתעללות היא פשוט אכזריות של המובילים, או חוסר הדרכה נכון, או שניהם. ועל כך עליהם לשלם.
ברור גם לכל מי שקצת שכל בקדקדו שאין לזה גם הצדקה הלכתית , מאף רב בשום מקום בעולם. להפך. בהמה פגועה, עם שבר, מום, או מחלה פסולה לכשרות.

אז כל המגיבים שחושבים ש"גיליתי את אמריקה" - טועים. וברור לי שהמצב במשחטות אחרות ייתכן והוא גרוע יותר. זה עדיין לא מצדיק את ההתעללות. וזה מחייב העמדה לדין של כל המעורבים. לא רק פיטורין של מנהל המפעל. כי מי שהעסיק אותו חוטא בכך שלא ידע. אחריות אישית. ממש כמו שהיה עומד לדין אם מנהל הכספים שלו היה מריץ את מניות החברה.
למנכ"ל יש היום אחריות אישית כלפי הנעשה בחברה שלו.

את ההמשך, לסאגה הזאת נראה כאן, בכתבה , בדמות תביעה ייצוגית בגובה של 100 מ' ש"ח (http://finance.walla.co.il/?w=%2F555%2F2594693), לא מעט , גם במושגים של תנובה.

מידבר
09-12-12, 18:07
כל מי שרוכש בשר למאכל, בין אם לאחר שחיטה ובין אם לקראתה, נושא באחריות להנעת גלגלי המכונה המזעזעת הזו.
אבל הבשר לא נשאר חייב. הוא נוקם וברבות השנים מעניש את צורכיו במגוון מחלות.
הנה, החטא ועונשו.

kd2
09-12-12, 18:31
מדבר,
אני מתעסק בתזונה על בסיס יומ-יומי וזה תחביב גדול שלי.
בוא ספר לי איך בשר בקר שגדל כמו שצריך, במרעה, הוא לא אוכל טוב...
בוא ספר לי איך דגי ים טריים הם אוכל לא טוב...

לעניין השחיטה, גם אני לא אוהב את זה וסביר להניח שאם הייתי צריך לעשות את זה בעצמי - הייתי צמחוני (ומה שקורה בסרטון זאת כבר סתם התעללות לשם כלום ושום דבר וצריך לזמבר שם את כולם).
גם הקטע התעשייתי שזה הפך להיות הוא די הזוי (גם בעוף ובחלב).

אבל מהצד השני -
1. מה אתם חושבים שהיה קורה אם היינו פותחים עכשיו את שערי כל הרפתות ונותנים לכל הפרות להסתובב חופשי?
הגורל שלהם היה שונה מהותית? הומני יותר?

2. האם כל חסידי האנטי שחיטה לא צורכים ירקות ופירות המגיעים משדות מרוססים? הרי גם שם הורגים כמויות של חיות (מכרסמים, ציפורים, והיי - גם חרקים וכנימות וכו..זה חיה, כי הרי....מה....התחלנו לעשות הבדלות ? על סמך מה? הם לא סובלים בשביל שאנחנו נאכל? ) בשביל שאתם תהנו מפירות וירקות נקיים.

אני לגמרי בעד אורגני בהכל, אבל במחיר של זה היום, זה לא בר השגה, וחבל.

מידבר
09-12-12, 18:45
מדבר,
בוא ספר לי איך בשר בקר שגדל כמו שצריך, במרעה, הוא לא אוכל טוב...
בוא ספר לי איך דגי ים טריים הם אוכל לא טוב...

נשאיר את ההסברים למי שמבין בזה קצת יותר טוב ממני ולעניות דעתי, גם ממך.
https://www.youtube.com/watch?v=IV-mlTfM070

אני לא יודע אם זה יעצור את מצעד האיוולת אבל אולי יגרום לכמה אנשים להבין מה הם מעוללים לעצמם ולקרוביהם.

אומי5
09-12-12, 20:11
מדבר, אני מבין בזה מעט מאוד, אבל אני בטוח שקיצוניות זה אף פעם לא נכון.
במקרה חברתי היא מהתחום, והיא דווקא כן מבינה בזה משהו, לא שאני מסוגל לחזור על ההסברים שלה, זה מכיל מלא מילים שאני לא מכיר אבל היא די משכנעת.
אם תוכל המון בשר זה לא יהיה בריא לך, גם אם תוכל הרבה יותר מידי מלפפון.
הכל צריך להיות במידה, והכל צריך להיות באיכות טובה.

דמגוגים יש בכל תחום, ואם מכל המומחים למזון בעולם רק בודדים צימחוניים, כנראה זה לא כל כך נורא.

פלג_
09-12-12, 22:51
עצוב.

אני לא נגד אכילת בשר, אני באופן אישי אוכל בשר.
גם נמר שאוכל עגל\אייל הוא אוכל אותו חיי, ללא שום שחיטה (תהיו בטוחים שזה לא פחות כואב ממה שהם עוברים פה), אבל אנחנו לא חיות ואם אפשר לעשות משהו ואפשר, אז אנחנו חייבים.

מה שמאוד אהבתי זה את האוסטרלים שהם ממש באים לראות את מצב הבקר שלהם לאחר שהוא יוצא לאוסטרליה.
אם תחשבו על זה רגע, זה פשוט יפה.
הבקר כבר יצא משטח אוסטרליה, הם מפחינתם יכולים להמשיך הלאה, אבל לא, חשוב להם גם למי הם מוכרים.

מצד שני גם מרגיז אותי שמגיעה גם איזה מישהי לתוכנית בוקר למכור לבעלי הכלבים למשל ביגוד חורף\קייץ.
ובטוחה הוא משכנעת שזה הדבר הטוב לכלב שלהם.
למה לדעתם זה לא פגיעה בבעלי חיים?
ואני מדבר ברצינות, אולי יש לזה השלכות שאנחנו בכלל לא מבינים....

gp1
09-12-12, 22:55
בבקשה . אנו מדינה שהכסף והרייטינג הם הכל . תהנו !

http://www.youtube.com/watch?v=LsN0Q1UPU48

http://tbk.mako.co.il/article/1516235

http://www.youtube.com/watch?v=mq5dGtBY0OQ

Tourist
10-12-12, 00:08
יש גם דרכים אחרות, הן עולות יותר ומסבכות לאנשים תאווי בצע את החיים, שווה קריאה: http://en.wikipedia.org/wiki/Temple_Grandin
וגם הסרט המאוד הוליוודי שווה צפייה לדעתי: http://www.youtube.com/watch?v=cpkN0JdXRpM

לאור העובדה שרוב הבשר שלנו מגיע מתנובה ומשאר משחטות שכנראה גרועות יותר, זה מעלה בי תהיות.

תודה ! סרט חזק ומומלץ !
הנה הגירסא המלאה http://www.youtube.com/watch?v=WJMCjmSpSFI&feature=youtube_gdata_player

gp1
בבקשה . אנו מדינה שהכסף והרייטינג הם הכל . תהנו !

גדול !

gp1
10-12-12, 00:30
מישהו אמר : עגל הזהב במקרה הזה תרתי משמע

klam
10-12-12, 19:34
דרור . אם לא שמת לב . המפקחים והמנהלים היו יהודים . הוטרינר שלא ראה ולא שמע, והמתעללים בפועל היו ערבים.
רמזתי כשכתבתי למעלה , למגזרים ושכבות מסויימיים זה היה בעדינות ובפוליטיקלי קורקט ל : "ערבים ערבים" - הפועלים ו "יהודים ערבים" - המפקחים מנהלים . נכון שהם היו מעדיפים פולני עסיסי שרוע שם על הרצפה . אבל פרה או טלה מה זה משנה .
המשפחה שלי מגדלת כבשים לבשר . כשהם באים לקנות ,לפעמים הם מבקשים לשחוט במקום . הילדים שלהם באים איתם ועומדים לצידם בזמן השחיטה . אתה צריך לראות את האור בעיני הילדים והציפייה לשחיטה ( אני רציני . זה מדהים) ואיך הילדים עומדים וצופים בפעולת הקטל ומתקופפים לראות מקרוב את פעולת הסכין . באותו הזמן שבני משפחתי נעלמים מהשטח כדי לא לצפות ולא לשמוע.
נאמר שאתה היית קונה כבש ורוצה לשחוט במקום , , היית שולח ילד בן 8 להביא סכין שחיטה באורך 40 ס"מ מהרכב ? וכשהילד הביא את הסכין הוא ניגש לכבש ורצה לשחוט אותו בעצמו ( הילד שלך היה עושה דבר כזה ?) . ראיתי את כמה וכמה פעמים .

בנעוריי הייתה תקופה שנאלצתי לעבוד בבית מטבחיים. במשך שנים לאחר מכן הייתי רפתן. ראיתי גם ראיתי את היהודים "הכשרים" מתעללים. והרבה. זכורים לי במיוחד זוג סוחרי בקר אחים, שהיו "גוזרים" את ביצי השוורים כאשר היו שרועים מבועתים על הקרקע קשורים. הם לא היו מחכים לשחיטה ("הם במילא ימותו עוד כמה דקות" הסבירו כשכעסתי).
לפני מספר חודשים, לקראת הפסח, באיזור התעשיה של כפ"ס, בין מוסכים ונגריות עברתי עם הג'יפ. להפתעתי ולתדהמתה של ביתי הצעירה, עמדה קבוצה של מתפללים יהודים באחת החצרות ושחטה כבש תוך כדי התנענעות אקסטטית ומילמול פסוקי-קודש ותפילות. הם תלו את הכבש על שני עמודים ולאחר השחיטה והקזת הדם, לקול מצהלות הילדים (חלקם בגילאי 4-6) קילפו את העור וביתרו את הפגר לחלקים. כן, ילדים מהופנטים מזוועה. לחלקם יש גם סיוטים ולא חשוב אם הם יהודים או ערבים. חלקם גם משחזרים את הזוועה הלאה ורוצים להיות "גדולים וחזקים". המוות הבלתי מובן מדהים אותם וזו בדיוק הסיבה להרחיקם משם. הפרימיטיביות, הטמטום והרשעות אינם נחלתה של הדת היהודית אלא של הדתות כולן, ושל מרבית החילוניים בעולם האלים והמופרע הזה. אם נודה על האמת, ההיסטוריה זוכרת זוועות גדולות יותר, אבל היחס אל בעלי-החיים כסחורה או מוצר מגובה במצוות דתיות,מוביל ליחס אל בני-אדם כסחורה וכמוצר.זה המחיר של הקפיטליזם החזירי המסחרי שבו כולנו חיים.
חן

talilim
10-12-12, 20:07
למה?
אתה יכול להסביר למה?
יש לך הסבר ?
ילדים נהנים מהזוועות? איך זה יכול להיות?
אני זוכרת את עצמי בתור ילדה.אם מישהו היה עושה את זה לידי אני הייתי מתה .מתה באמת.הלב היה מפסיק לפעום.
למה ?

asafk
10-12-12, 22:46
עוד נקודה שלא חשבתם עליה - לא סתם בשר איכותי הוא של בהמות שנשחטות בלי התעללות.
הבהמה שחווה התעללות מפרישה הורמונים ושאר חומרים שקשורים לסטרס באופן כללי. לא רק שהשרירים מכווצים, אלא יותר חשוב - הבשר בשלב זה מלא חומרים שאין לי דרך להגדירם חוץ מ "רעילים". החומרים האלו אחר כך נאכלים על ידינו ועושים אותנו חולים.
אז למי שמודאג מתכולת החומרים הרעילים בחטיפים של הילדים - זה אמור להיות מטריד יותר.

אסף.

klam
10-12-12, 22:46
מי אמר שהם נהנים? כתבתי שהם מהופנטים. מבועתים ונמשכים בו זמנית. זה נכון לגבי חלק מהאנשים/ילדים/ילדות. חלקם בטראומה אמיתית. חלקם מדחיקים, כמו כולנו.
אחת הדרכים להשתחרר או להתמודד עם טראומה היא הזדהות עם התוקפנות. זה לא אני כתבתי, אלא אישה חכמה, הבת של..
אני הכרתי אדם ששחטו לפניו את חיית-המשק המשפחתית שאותה הוא חשב שהוא מגדל בגיל 9. הוא התעלף. אחר כך שתק שנים. עד היום הוא מגמגם. והוא אדם אלים, אפילו סדיסט..זה קרה כאן בארץ, בקיבוץ..

kd2
11-12-12, 01:38
נשאיר את ההסברים למי שמבין בזה קצת יותר טוב ממני ולעניות דעתי, גם ממך.
https://www.youtube.com/watch?v=IV-mlTfM070

אני לא יודע אם זה יעצור את מצעד האיוולת אבל אולי יגרום לכמה אנשים להבין מה הם מעוללים לעצמם ולקרוביהם.

עכשיו הכל ברור,
כולנו יודעים שאם אתה רוצה להיות סופר בריא, ולתרגל יוגה עד גיל 103, כדאי לך להיות טבעוני.
סבבה, קיבלת...אני מסכים.

אבל אם אתה רוצה להתהלך על הכדור טיפה פחות, אבל לעשות את זה כמו בן אדם, נגיד עם קצת מסת שריר ויכולת אתלטית.
בבקשה אל תקשיב למישהו שמחפש איפה אפשר לקצץ בהורמונים כמו IGF-1 (הורמון פפטידי עם השפעה גדולה על תהליכי בניית שריר).

או שמציג חזה עוף כמשהו "משמין" כשמדובר על אחד מרכיבי המזון הכי טובים לצרכי דיאטה, מה שמעיד על חוסר הבנה חמור של אותו ד"ר בתהליכי השמנה והרזייה , בפועל, בשטח....בלי כל הגרפיאדה...

מעבר לכך שאני מוכן להתערב שאדוני לא פתח אפילו רבע מהמחקרים המוצגים בהרצאה בעצמו, הממצאים שלה (לכאורה, לא מכיר את הנתונים ולא יודע כמה הם מדוייקים) לא רלוונטיים עד שתבוצע השוואה שלהם לדיאטה בסגנון פלאו ( PALEO ), למשל.

תוך כדי התחשבות בכך שהאדם האוכל את הדיאטה רוצה להיות אדם בעל כושר גופני (אנ-אירובי) מכובד, בניגוד לזה המוצג ע"י 99.9% מהטבעוניים (שלדים מהלכים עם אפס מסת שריר).

מידבר
11-12-12, 05:25
עכשיו הכל ברור,
כולנו יודעים שאם אתה רוצה להיות סופר בריא, ולתרגל יוגה עד גיל 103, כדאי לך להיות טבעוני. זה לא מבטיח שום דבר רק מעלה את הסיכויים לחיים ארוכים ואיכותיים יותר ביחס לאותו אדם עצמו. מעבר לכך,לא אמרתי דבר לגבי יוגה.
סבבה, קיבלת...אני מסכים.

אבל אם אתה רוצה להתהלך על הכדור טיפה פחות, אבל לעשות את זה כמו בן אדם, נגיד עם קצת מסת שריר ויכולת אתלטית.
בבקשה אל תקשיב למישהו שמחפש איפה אפשר לקצץ בהורמונים כמו IGF-1 (הורמון פפטידי עם השפעה גדולה על תהליכי בניית שריר).

או שמציג חזה עוף כמשהו "משמין" כשמדובר על אחד מרכיבי המזון הכי טובים לצרכי דיאטה, מה שמעיד על חוסר הבנה חמור של אותו ד"ר בתהליכי השמנה והרזייה אין בעיה, אני כבר מפנה אותו להשלמות אקדמיות. תן כתובת, בפועל, בשטח....בלי כל הגרפיאדה...

מעבר לכך שאני מוכן להתערב שאדוני לא פתח אפילו רבע מהמחקרים המוצגים בהרצאה בעצמו נכון, זה לא המקצוע שלי ואם רוצים לחפור ולהכנס לעובי הקורה אין לזה סוף ובעולמנו היום אי אפשר להתנות גיבוש דעה בחשיפה לכל המידע שקיים על נושא מסויים. הממצאים שלה (לכאורה, לא מכיר את הנתונים ולא יודע כמה הם מדוייקים) לא רלוונטיים עד שתבוצע השוואה שלהם לדיאטה בסגנון פלאו ( PALEO ), למשל.

תוך כדי התחשבות בכך שהאדם האוכל את הדיאטה רוצה להיות אדם בעל כושר גופני (אנ-אירובי) מכובד, בניגוד לזה המוצג ע"י 99.9% מהטבעוניים (שלדים מהלכים עם אפס מסת שריר).

למה להתווכח, הנה עובדות:
http://www.youtube.com/watch?v=d_BdFj9UusU

http://www.youtube.com/watch?v=Zk6NUAieNsY

עוד, ראה מה שאסף כתב למעלה לגבי תוצאות סטרס טרם שחיטה על איכות הבשר. ביקרת פעם בבית מטבחיים ? אני אומר לך שבשיטה הקיימת, החיות מרגישות היטב מה עומד לעבור עליהן דקות ארוכות טרם השחיטה ונכנסות לסטרס כך שהטענה תקפה לגבי רוב תוצרי השחיטה כיום.

יום טוב ובריא.

yes1952
11-12-12, 10:53
רק לתקן כמה טעויות
טורפי העלאוכלים אתהטרף שלהם כאשר הוא כבר מת
יש בהם בינה מולדת להזהר מרגלי הטרףבעת פירפורי הגסיסה שלו פן ישברו עצם כזו או אחרת
ההרג שלהם הוא "נקי"
לא כך לגבי תנינים ובני אדם "מתורבתים"
לגבי מתח נפשי לפני ההריגה אכן זה נכון-בעברי נהגו לפנות אלי על מנת לשחותכבשים מדיר מסוים אשר נפגעו בדיר
ראשית הייתי מרגיע את החיה וכשלא היתה מוכנה הייתי מקפד מיידית את חייה
אך זה אני-בתעשיה אין להם סנטימנטים מעבר למאזן הכספי

talilim
11-12-12, 11:13
לי כבר יש סחרחורת מהדיון הזה.
שיהיה לכולם בתיאבון.

Pageup
11-12-12, 11:38
יגידו כל הטבעונים/צמחונים ויפי נפש מה שהם רוצים. האדם נולד קרניבור.
ההוכחה לזה היא הניבים שיש לנו בפה. נוסיף לזה שבסוף כל הטבעונים
צריכים לקחת תוספי מזון כדי לקבל את B12 והברזל שחסר להם כתוצאה
מהאכילה ה"בריאה" שלהם אז זו שוב הוכחה. מסתבר שגם סויה, התחליף
האולטימטיבי שלהם יוצר בעיות, בייחוד אצל ילדים (מאוד דומה במבנה
להורמוני גדילה, מה שגורם להתפתחות מינית מוקדמת אצל ילדות).
אבל, עדיין, יש גבול להתעללות שחיה צריכה לעבור כדי להכנס אלינו לבטן.
אני מעדיף בשר אדום על כל דבר אחר ועדיין אני לא נוגע בעגל חלב,לא
אוכל כבד אווז מפיטום, לא נוגע בטונה וקונה ביצי חופש (ועוד כמה דברים).
יש שיגידו שאני יפה נפש, אני משתדל איפה שאני יכול.

coas
11-12-12, 12:14
ראשית, התעללות היא התעללות כאשר גורמים לחיה סבל מיותר.
שנית, שחיטה כשרה היא גרימת סבל מיותר.
שלישית, גידול בעלי חיים למאכל היא גרימת סבל מיותר.
רביעית, צריכת בעלי חיים למאכל אדם היא גרימת סבל, מיותר או לא זו שאלה של העדפה אישית.

לא ברור לי מה חשבו המתרעמים, שהחיות הולכות לשחיטה בגיל ובששון? שהן חיות בתנאים אידאלים? גידול חיות למאכל מעצם טבעו ומהצורך במסות הולכות וגדולות הינו אכזרי, לכלוא 300 פרות ברפת, מדשדשות בחרא, מואבסות באנטיביוטיקה והורמונים, מופרדות מהצאצאים מייד לאחר ההמלטה....
פרות לחלב לא במצב טוב יותר, ההשבחה הגנטית, במיוחד של הפרה הישראלית, הביאה להגדלת התפוקה לפרה, משמע הגדלת העטין וכמות החלב המופקת. זה, בנוסף לכמויות הורמונים אדירות, מביא לדלקות עטין אשר מטופלות באנטיביוטיקה שהרופא שלכם היה חושש לרשום, סוג וכמות. את כל אלה תקבלו מאוחר יותר בחלב ומצריו שתצרכו. כאשר הפרה כבר אינה מספקת תפוקה מספקת היא נשלחת לשחיטה כמו אחיותיה שגודלו לבשר, אין בית אבות לפרות....

אותו דבר עם עופות, גידול עופות באלפים, 10,000 על חצי דונם, בלול צר ומואר תמידית כדי להאיץ את הגדילה, לחיות על החרא והשתן, להשקות אותם באנטיביוטיקה ותרופות במינונים אסטרונומים, לחסן אותן בזריקות נגד מחלות שונות ומשונות בנגיף מוחלש, להרוג את הקטנים/חלשים, ואז להוביל אותם לשחיטה, 20 עופות בכלוב שגודלו פחות ממטר רבוע... גם את אלה תאכלו בתיאבון, את הנגיפים, את האנטיביוקה ואת ההורמונים...

עופות להטלה, ביצים, עוברות מסכת דומה של יסורים, 3-4 בתא צר של חצי מטר רבוע, במקרה הטוב, האבסה בהורמונים כדי להאיץ קצב הטלה וכמובן הטיפול הרגיל באנטיביוטיקה....

להורים שלי היה לול עופות לבשר, פטם, 10 אלף עופות במחזור. עשיתי את כל אלה, הזרקתי, פיטמתי, השקתי באנטיביוטיקה והאכלתי בהורמונים, כיום אני לא מסוגל לגעת בעוף ולעיתים נדירות בבשר, לא מטעמים אידאולוגים, לא צמחוני או טבעוני, לא נמנע משום צער בעלי חיים, פשוט משום שאני יודע מה אני מכניס לפה וזה מגעיל, דוחה.

אז כולבוטק הראתה לכם אכזריות? בחיאת, אתם מתיפיפים, אתם אלה האכזרים בעצם הצריכה של הבשר, אתם הסיבה לכך שמגדלים את בעלי החיים כפי שמגדלים אותם.. התעללות נקודתית, כפי שהראו ב"תחקיר" היא כלום לעומת חיים שלמים של סבל. רוצים לצרוך בשר? זכותכם המלאה אבל אל תראו נדהמים מאפיזודה חולפת, בטלה בשישים, לעומת הסבל שאתם גורמים לאותם בעלי החיים.

kd2
11-12-12, 14:06
למה להתווכח, הנה עובדות:
http://www.youtube.com/watch?v=d_BdFj9UusU

http://www.youtube.com/watch?v=Zk6NUAieNsY

1. יש בסרטונים בעיקר ספורטאי סיבולת ( שבאמת יכולים להיות טבעוניים ), ספורטאים לשעבר או ספורטאים שהפכו לטבעונים (לא ברור אם עשו משהו מאז בקריירה) והיחידי שעוד היה בטופ (קני וויליאמס, נו באמת...) - די חשוד בשימוש בחומרים אסורים בתקופתו,כמעט כמו חברו מר. ג'ונסון ( תראה את הסרט - bigger faster stronger ).

2. אני טוען שכל עוד לא פתחת אפילו רבע מהמחקרים, הדעה שלך לא רלוונטית ולא מעניינת משום שעד שלא עשיתי זאת , לא תבין כמה זבל מנותק מהמציאות
האקדמייה מחרבנת בנושאי בריאות הציבור, תזונה וספורט.

asafk
11-12-12, 14:06
אגב המשפט האחרון של אשר - מי שלא מסוגל לראות מה עושים לחיה כדי להפוך אותה לבשר - שלא יאכל בשר.
ומהצד השני - כל מי שצורך בשר, שלפחות יידע ויפנים מה הבהמה עוברת בדרך לצלחת... ומהבחינה הזו, שחיטה בחצר הבית יש בה תועלת מסויימת.

אסף.

פלג_
11-12-12, 14:07
אין לזה סוף.

אנחנו צרכים לעשות מה שביכולתנו.

COAS
יש לך מוצר של אפל, איפון?
אתה יודע באיזה צפיפות ובאיזה תנאים עובדים הסינים המסכנים אלו כדי שלך היה מכשיר סלולרי מתקדם?
אתה חושב שהם מתעוררים בבוקר לא יודעים לקראת מה הם הולכים, שהם יודעים שאין להם הרבה אופציות אחרות בחיים האלו, שזה היעוד שלהם....
אתה יודע כמה מתאבדים שם?

תהיה בטוח שזה לא רק באפל.

coas
11-12-12, 15:19
ההבדל הקטן בן חיים של אומללות, האבסה ושחיטה למקום עבודה דורסני...

נראה שלא הייתי ברור דיו, אין לי בעיה עם אוכלי הבשר, זכותם המלאה. אבל להזדעזע מהתחקיר אחרי סטייק עסיסי- זה צביעות.

דרור ברלי
11-12-12, 15:37
נראה שלא הייתי ברור דיו, אין לי בעיה עם אוכלי הבשר, זכותם המלאה. אבל להזדעזע מהתחקיר אחרי סטייק עסיסי- זה צביעות.

לזה בדיוק התכוונתי. ואני מאוכלי הבשר הנלהבים...

מידבר
11-12-12, 16:51
1. יש בסרטונים בעיקר ספורטאי סיבולת ( שבאמת יכולים להיות טבעוניים ), ספורטאים לשעבר או ספורטאים שהפכו לטבעונים (לא ברור אם עשו משהו מאז בקריירה) והיחידי שעוד היה בטופ (קני וויליאמס, נו באמת...) - די חשוד בשימוש בחומרים אסורים בתקופתו,כמעט כמו חברו מר. ג'ונסון ( תראה את הסרט - bigger faster stronger ).

2. אני טוען שכל עוד לא פתחת אפילו רבע מהמחקרים, הדעה שלך לא רלוונטית ולא מעניינת משום שעד שלא עשיתי זאת , לא תבין כמה זבל מנותק מהמציאות
האקדמייה מחרבנת בנושאי בריאות הציבור, תזונה וספורט.

KD כמה זעם.
לגופו של ענין, אני יכול להעיד על עצמי שכאשר אני מעונין להעלות מסת שריר אני עושה זאת ללא קושי. הטבעונות לא מפריעה לי.
אבל באמת די, עייפנו כבר את החברים.
נתראה בשמחות.

kd2
11-12-12, 17:00
אין זעם, רק עייפות מ- bro science.
אתה מוזמן לשלוח לי מתכונים טבעוניים טובים, אשמח לצרף אותם לתקציר תזונה לספורטאים שקבוצת המאמנים שלנו עורכת בימים אלו.

sos4u
11-12-12, 17:19

זה לא אחרי. ראיתי את התוכנית תוך כדי האכילה.. גם צלעות כבש קטנטנות. ואפילו לא היססתי כשעברתי לקבב מתובל היטב ..
מה הקשר לצביעות ? מה עניין שמיטה להר סיני ?

אני יוצא נגד האלימות הברוטלית שהופגנה בתוכנית. אני חושב שייעוד הבהמה במקרה הזה לספק מזון לבני אדם. נקודה. למה צריך להפעיל עליה כוח לא סביר אלים בצורה כזו ? ברור שהאלימות לא שגרתית ולא מקובלת, ולראיה, גרם למנכ"ל תנובה לפטר את כל המעורבים.
אני גם סבור שהאלימות כלפי הבהמות מציגות משהו על האדם עצמו ועל היכולת הפוטנציאלית שלו לפגוע גם באנשים אחרים, אבל זו כבר התחלה של דיון אחר ..

הפעולות שמוצגות בכתבה, יכולות וצריכות להתבצע בצורה אחרת וללא אלימות מיותרת, גם [ ואוליי דווקא ] כשמובילים להרג הבהמה למטרה נאותה [ לטעמי , לפחות ], שהיא הכנת סטייקים ארוזים היטב.

בתאבון לכולם ...

פלג_
11-12-12, 18:51
ההבדל הקטן בן חיים של אומללות, האבסה ושחיטה למקום עבודה דורסני...

הבדל קטן נוסף בין בן אדם לבעל חיים.
מצאת לזה הגדרה יפה "מקום עבדה דורסני".

תבדיל בין עבודה דורסנית לתנאי עבודה.
אם מבקשים מהקופאית בסופר לארוז את המוצרים מזמן שהיא גם מעבירה אותם זה דרישה דורסנית.
אם מבקשים מימנה לעמוד ולא לשבת כאשר היא מעבירה מוצרים זה כבר בעיה של תנאים וזה לא שונה לדעתי מ 3-4 תרנגולות בכלוב קטן.

גם שם הם חיים חיים של אומללות אל תיתבלבל (ולא רק שם), את השחיטה חלקם עושים לעצמם לבד.
מפחינתך אולי זה רק עבודה, מה הבעיה לא טוב לך, מחפש מקום אחר.
שם זה מחייב לקיום.

ומפחינתי זאת צביעות באותה מידה.

coas
11-12-12, 19:49
הבדל קטן נוסף בין בן אדם לבעל חיים.
מצאת לזה הגדרה יפה "מקום עבדה דורסני".

תבדיל בין עבודה דורסנית לתנאי עבודה.
אם מבקשים מהקופאית בסופר לארוז את המוצרים מזמן שהיא גם מעבירה אותם זה דרישה דורסנית.
אם מבקשים מימנה לעמוד ולא לשבת כאשר היא מעבירה מוצרים זה כבר בעיה של תנאים וזה לא שונה לדעתי מ 3-4 תרנגולות בכלוב קטן.

גם שם הם חיים חיים של אומללות אל תיתבלבל (ולא רק שם), את השחיטה חלקם עושים לעצמם לבד.
מפחינתך אולי זה רק עבודה, מה הבעיה לא טוב לך, מחפש מקום אחר.
שם זה מחייב לקיום.

ומפחינתי זאת צביעות באותה מידה.

נו....

אני חסיד של מילטון פרידמן, לא מרקס, אדם מגיע למקומו משום בחירותיו, מילת המפתח היא בחירה.

לא מתיימר להיות מתקן עולם והיה לי די מאלה אחרי שנה עם יפעת ביטון....

ןעדיין, ההשוואה שלך מופרכת.

מויש
11-12-12, 21:52
אגב המשפט האחרון של אשר - מי שלא מסוגל לראות מה עושים לחיה כדי להפוך אותה לבשר - שלא יאכל בשר.
ומהצד השני - כל מי שצורך בשר, שלפחות יידע ויפנים מה הבהמה עוברת בדרך לצלחת... ומהבחינה הזו, שחיטה בחצר הבית יש בה תועלת מסויימת.

אסף.

אני חייב לציין בהקשר זה את דבריו של הרב קוק (אברהם יצחק) , בספרו "חזון הצמחונות והשלום" .
הוא מסביר שהמיוחד בחיות שהותרו (ביהדות) למאכל אדם , זה שיש להם תפקיד נוסף במשק הבית, כגון חלב, ביצים, צמר וכו'
ומכיון שהאדם מגדל אותם ונהנה מתוצרתם בעודם בחיים, זה יעורר אצלו את מידת הרחמים בכל הקשור לקיפוד חייהם והיחס אליהם.

צריך לזכור שרשימת החיות הכשרות נכתבה בזמן שמי שרצה חלב היה צריך לגדל עז בחצר, אבל אני בהחלט רואה התעוררות בציבורים שונים בתוך היהדות
בכיוון של חשיבה אמיתית על המטרה של ציווים שונים מהתורה, למשל דרישה שבנוסף לתעודת הכשרות יהיה על העסק להציג גם "תו חברתי" המעיד על יחס נאות לעובדים, גישה לבעלי מוגבלויות וכו' .
אני מקווה שגם בנושא "צער בעלי חיים" שהוא חשוב בדיוק כמו כשרות השחיטה עצמה יתעוררו יוזמות מעין אלו.

מויש

ymandel
11-12-12, 22:38
ביהדות מאמינים שאדם נוצר כצמחוני, רק החולשה שלאחר המבול גרמה לו להיות נזקק לבשר.
אכילת יצור חי אחר הותרה לאדם המתנהג כאדם, לא לאדם המתנהג כבהמה...

sos4u
12-12-12, 00:14
ביהדות מאמינים שאדם נוצר כצמחוני, רק החולשה שלאחר המבול גרמה לו להיות נזקק לבשר.
אכילת יצור חי אחר הותרה לאדם המתנהג כאדם, לא לאדם המתנהג כבהמה...

לא מקבל את הקביעה הראשונה, כי כתוב במפורש: " וַיְבָרֶךְ אֹתָם אֱלֹהִים וַיֹּאמֶר לָהֶם אֱלֹהִים פְּרוּ וּרְבוּ וּמִלְאוּ אֶת הָאָרֶץ וְכִבְשֻׁהָ וּרְדוּ בִּדְגַת הַיָּם וּבְעוֹף הַשָּׁמַיִם וּבְכָל חַיָּה הָרֹמֶשֶׂת עַל הָאָרֶץ. וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים הִנֵּה נָתַתִּי לָכֶם אֶת כָּל עֵשֶׂב זֹרֵעַ זֶרַע אֲשֶׁר עַל פְּנֵי כָל הָאָרֶץ וְאֶת כָּל הָעֵץ אֲשֶׁר בּוֹ פְרִי עֵץ זֹרֵעַ זָרַע לָכֶם יִהְיֶה לְאָכְלָה. וּלְכָל חַיַּת הָאָרֶץ וּלְכָל עוֹף הַשָּׁמַיִם וּלְכֹל רוֹמֵשׂ עַל הָאָרֶץ אֲשֶׁר בּוֹ נֶפֶשׁ חַיָּה אֶת כָּל יֶרֶק עֵשֶׂב לְאָכְלָה וַיְהִי כֵן.

והמפרשים מסבירים שניתנו חיות השדה למאכל האדם, כבר מיום הבריאה.

אבל, על החלק השני שלך אין לי ויכוח כלל ועיקר ... סיכום נאה לכל הסאגה.
"אכילת יצור חי אחר הותרה לאדם המתנהג כאדם, לא לאדם המתנהג כבהמה..." - אני אימצתי, ושווה שיאומץ גם ב"תנובה" ...

sos4u
14-12-12, 13:30
המשך הסאגה, ועדכונים

הרבנות הראשית כצפוי, צפויה להסיר את חותמת הכשרות למשחטה.
ראו בכתבה (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4319844,00.html)

גם האוסטרלים [שמספקים את העגלים ] פתחו בחקירה משלהם (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4318490,00.html)

כנראה שהפעם, זה לא יעבור כ"כ מהר לסדר היום. וטוב שכך.

Tourist
18-12-12, 17:48
נו... עבר לסדר היום או לא...?
הוסרה הכשרות ?
האוסטרלים מתפרעים ?
הסופר ליד הבית ללא ׳אדום-אדום׳ על המדפים ?
NEXT !

-->