PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי לא יציב בכביש מהיר

dizza man
31-03-05, 19:42
הרכבתי משולשים (שאקלים) מקדימה ואחורה והגבהתי את הרכב ויש לי בעיה קשה

ופשוט מפחיד לסוע ב100 קמ"ש .. האוטו משייט וצריך כל הזמן לתקן ימינה ושמאלה! (תיקונים ממש קלילים אבל בבורות זה ממש מפחיד)

בעיה ראשונה שלי - יש חופש קליל בתיבת הגה ,מחר אני פותח אותה מגרז\משמן וסוגר את הבורג שמבטל את החופש..

ועדיין אני מאמין שזה לא יעזור

קראתי בrocky-road על מעין שימסים שמרכיבים אותם ומשנים זוית קאסטר
הם לא ממש מסבירים שם ואין תמונה .. גם אצלי בלימודים איזה מרצה דיבר על הענין הזה
אבל הבעיה שאני לא זוכר מי זה היה!

אם אפשר בבקשה פתרון לבעיית השיוט .. -גם בסיקס שהיה לי שהייתי יותר צעיר היתה אותה בעיה.. וגם הוא היה מוגבהה באותה צורה

המשולשים שהרכבתי מלפנים הם באורך 150 מ"מ ואפילו הרכבתי עוד בורג ייצוב באמצע..

help me!!! אם יש למישהו מידות של כיוון גלגלים זה גם טוב

אלון_ק
31-03-05, 20:40
1. שים מוט מייצב, אם אין לך.
2. תיפטר מהמשולשים הנוראיים האלו. אין מספר מדוייק, אבל מקובל שמעל 2 אינץ' של הארכה ההיגוי נחשב בלתי נסבל בסמוראים. 2 אינץ=5 ס"מ, + 7 המקורי = 12 ס"מ סה"כ. לך יש יותר מ3 אינץ' תוספת, אתה לא תוכל לפתור את הבעיה הזו לעולם אם לא תחליף שאקלים.
3. 2 קלאמפים סגורים על כל קפיץ יש לך? אם לא, תוסיף.

הגבהה דרך הנדנדות היא השיטה הכי פשוטה, זולה, מהירה ומחורבנת להגביה את הרכב שלך. אני יודע שזה לא נעים לשמוע, אבל אין כאן פתרונות זולים לחלוטין. המינימום שתוכל זה להרכיב מערכת דומה לשלי עם מוטות מייצבים שמתוכננים נכון, אם אתה רוצה תוצאה סבירה.
זו רק מערכת המתלים, אל תשכח שעם הגבהה כזו אתה דופק גם את ההיגוי - אין מנוס מדרופ פיטמן או HI STEER.

סוזי המשתוללת
01-04-05, 00:26
אם אתה אוהב מהירות תחזור לנדנדות המקוריות ומהר
רוצה גובה ?
תערגל
אמנם תקבל מרכז כובד גבוה יותר (רע למהירות) אבל העירגול מקשיח את הרכב מה שיהפוך אותו למוצק יותר ויציב יותר

גיא
01-04-05, 15:38
אצלי היו משולשים כאשר 14 ס"מ בין חור לחור שזה בדיוק כפול מה 7 ס"מ המקורי בין חור לחור.
לא זכור לי איזה שיוט מטורף על הכביש המהיר.

תבדוק שהבוקסות/אוקולונים/whatever הגומיות האלו שבין העלה והבורג של המשולשים לא גמורות. זה עולה גרושים החדשים גם במכשירי תנועה. ויש היום גם מפוליאריטן או משהו כזה כתומים וכחולים וכו' יותר קשים מהמקוריים.

זה דבר ראשון. אחרי החלפה של זה האוטו היה הרבה יותר יציב.

ואישתי היתה נוסעת ( עם 2 נעילות אוטומטיות וסמוראי 86 פתוח ) גם 130 על הכביש .....

dizza man
02-04-05, 22:14
תודה על האינפורמציה ..

הבנתי שהמשולשים שלי הם הבעיה כנראה.. כי לפני זה לא היתה בעיה!
ראו תמונה...
http://imgsrv.pic4u.co.il/194f7ece6211bc5b5544edb67ae77d70020000.a spx

הבוקסות בעלים הקידמיים ללא חופש והכל תקין ..
סטבילייזר יש לי מפורק במחסן אבל בגלל משיכה חזקה עיקמתי את המוט שעליו יושב המייצב
ועד שאני לא יפרק אותו וירתך מחדש עם חיזוק זה לא יילך.. ויקח קצת זמן

יש אפשרות לקחת את המוט שמתחבר לפיטמן לתת לו כיפופון בצורת z ואז לרתך לו עוד חתיכה של מוט שפור עם תפוח מתכוונן ולחברו בחזרה לפיטמן -הבנתי שזה יעזור רק לבאמפסטייר
האם אני צודק או שזה יכול להוריד לי את תופעת השיוט ??

אם זה לא יעזור אני אלך על " ruf " מעורגל שיתן לי גובה ונוחות יחסית לעומת שוברי החוליות שיש לי מקדימה!

וככה על הדרך הרכבתי בולמים אחוריים בלי התנגדות כיווץ( של איסוזו אולי בגלל שהם גמורים..)
בכיווץ אין התנגדות יש רק בחזרה שלהם .. עשה נפלאות לחלק האחורי! רך ונוח מתמיד וגם מהלך לא רע בכלל

http://imgsrv.pic4u.co.il/194f7eab79dbba1ae54abebe66cd9730020000.a spx

אלון_ק
03-04-05, 16:43
יש אפשרות לקחת את המוט שמתחבר לפיטמן לתת לו כיפופון בצורת z ואז לרתך לו עוד חתיכה של מוט שפור עם תפוח מתכוונן ולחברו בחזרה לפיטמן -הבנתי שזה יעזור רק לבאמפסטייר
האם אני צודק או שזה יכול להוריד לי את תופעת השיוט ??
לא.
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5791&highlight=%E4%E9%E2 %E5%E9

לגבי הנדנדות, תחשוב על זה כך: אם יש לך מוט באורך 10 ס"מ ואתה מזיז אותו 5 מעלות, הקצה זז מעט. אם המוט הוא באורך 10 מטר ואתה מזיז 5 מעלות, הקצה יזוז הרבה מאוד. זו דוגמא קיצונית למה שאתה עושה לעצמך עם נדנדות ארוכות יותר (הנדנדה היא המוט בהשוואה). איך שלא תסתכל על זה, נדנה ארוכה יותר=יותר חופש בהיגוי. הבעיה היחידה היא שאי אפשר להגדיר תוספת אורך מדוייקת שהופכת את ההיגוי לבלתי אפשרי, כי יש יותר מדי משתנים אחרים וקצת עניין של דעה. כמו שאמרתי קודם, מקובל על הרוב ש2 אינץ' יותר זה כבר לא נהיג - לך יש 3. לגיא גם. אז גיא יוצא מהכלל, זכותו.

בלי מוט מייצב אין לך על מה לחשוב על RUF, בטח לא עם סגנון הנהיגה שלך. אתה נהנה ממהירות, מנהיגת ראלי. תחבר את זה למהלך ולזויות הגלגול ותקבל התהפכות בטוחה.

dizza man
03-04-05, 19:18
אז דרופ פיטמן יעזור לי ... למניעת שיוט יתר ? מאיפה אפשר להשיג חוץ מלהזמין מחו"ל

ואם אני עובר לruf אז את המייצב אני יתקין בחזרה זה ברור

אלון_ק
03-04-05, 19:47
דרופ פיטמן יעזור לך למזער את הבמפ סטיר, לא לשיוט. נדנדות נורמליות יעזרו לשיוט.
אני הזמנתי מחו"ל. לא ידוע לי על כאלו בארץ למכירה, גם לא יד 2. אתה יכול למצוא אחד שמתאים במידות (בהנחה שיש) ולשלם לחרט שיתאים את הספלינים, אבל זה לא יצא יותר זול או פשוט מהזמנה מחו"ל.

-->